Препоръчайте компактен фотоапарат

  • 5 879
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 46 535
Търся семейно фотоапаратче, лесно за работа, което прави сравнително прилични снимки.
Нямам особени претенции за качество, наясно съм, че няма как да го постигна с такъв, но нямам и мерак да се занимавам с обективи, настройки и т.н.

Ако някой има впечатления от Nikon Coolpix L330 или L340, също от Nikon Coolpix L840 ще се радвам да ги сподели или препоръчайте друго от този тип  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 710
Наскоро моя близка си купи Fujifilm XF1 , който струва около 400 лв.

Аз я разгледах камерата, която е клас, който е по-висок от този, който си си намислила, но не е дсрл камера, води се нещо като междинен клас или нещо такова, не помня как беше на български. Много ми хареса всичко по нея, дава доста  по-широки възможности за ръчни настройки ( затова е нещо като хибриден клас),  което й е големия плюс. Обективът се вади малко тъпо- ръчно, но вероятно е въпрос на свикване със самия начин. Сравнено с автоматичното изваждане на обектива това е може би малко по-бързо, но и тук се искат 2-секунди, ако е от стенд бай да се включи-  т.е може и да изпуснеш момент. При всички положения тази работа с обектива е направена малко глупаво, но ако решиш провери на място. Напълно автоматичния й режим ( моята позната май ще ползва само него за съжаление, защтоо и на нея не й се занимава) е много приличен! Дизайнът на тази камера е убиец. Елегантен, винтидж силует, има кожено покритие, нейният е червен.

Дуруга камера, която аз счупих от снимане и се оказа страшно издържлива + прави страшни снимки от класа, който си си избрала беше Самсунг Л70, която вече не е на пазара вероятно, но просто ти давам идея за Самсунг- беше страшна машинка. Както разбира се и за Сони, които имат оптика на Цайс, което им е най-големия плюс. Аз съм имала и такава, но там имах проблеми със скоростта на затвора, доста бавно сякаш ставаше и не хващаше движение добре, което все пак може да е било и от моята неопитност.

При всички положения на това ниво технология вече никой не си оставя магарето в калта така че каквото и да вземеш ще е хубаво и не му мисли много!!

# 2
  • Мнения: 3 331
Бих ти препоръчала и  Sony. Cuber - shot пише отпред, но и той едва ли вече е на пазара. Компактен е. Дори сега понякога го вземем с мен, когато не ми се носи големия.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 856
Аз си взех SONY Cyber shot RX100. Не разбирам много от фотоапарати. Този модел беше много хвален в друг форум. За сега ползвам  само автоматичните настройки. Доволна съм. Исках точно такъв- малък, компактен, но с добри характеристики.

# 4
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Наскоро получих от мъжа ми този модел http://www.getolympus.com/us/en/tg-2-ihs.html .Определено съм много доволна от качеството на снимките както и клиповете.Сега го изпробвах и за подводни снимки които за мое учудване станаха перфектни.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 571
Аз имам Nikon Coolpix S2600. Доволна съм от качеството на снимките.
Но може би аз не мога да се оправям съвсем с него - понякога обърквам режимите и осветлението. В смисъл - иска ми се нещо по-интересно, ама накрая пак си снимам на Автоматик.

# 6
  • Мнения: 46 535
Момичета, благодаря за препоръките за Сонито и Олимпуса, но това са апарати съвсем друг клас, търся нещо като тези, които съм посочила  Peace

Аз имам Nikon Coolpix S2600. Доволна съм от качеството на снимките.
Но може би аз не мога да се оправям съвсем с него - понякога обърквам режимите и осветлението. В смисъл - иска ми се нещо по-интересно, ама накрая пак си снимам на Автоматик.

Сегашните ни са подобни, даже по-стари и ми вършат перфектна работа, ама мъжът ми си е навил на пръста да се взима нов. Аз не виждам смисъл, затова и търся нещо компромисно...

# 7
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 132
Ние сме с този Самсунг. Всичко си прави автоматично, опции за корекция, добър е много.

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/samsung/wb30f-p … 2GBybyxoC0eHw_wcB

# 8
  • Мнения: 3 331
Аз под компактен разбрах лесно преносим  Simple Smile. За това ти препоръчах Sony.

# 9
  • Мнения: 46 535
Да, трябваше да уточня, но беше късно и вече спях права  Blush

Ние сме с този Самсунг. Всичко си прави автоматично, опции за корекция, добър е много.

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/samsung/wb30f-p … 2GBybyxoC0eHw_wcB

Благодаря! Ще го разгледам Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 213
Привет. Аз имам Nikon Coolpix l120, първият от серията, която си споменала. Идеален е, на Л340 цената е 280лв последно в Техномаркет (търся за подарък на майка ми и затова оглеждам)
Качеството на снимките е много добро, прави много добри нощни снимки, записва видео с добро качество и звукът е супер, дори от концерт.

# 11
  • Мнения: 940
аз ти препоръчвам: https://www.google.bg/search?q=SONY+DSC-W830&espv=2&biw= … I-q8073nFyYWLA%3D
преди 2 седм.го взех и съм мнг.доволен,всичко си прави той!И най-вече обектива е на Цайс,аз го взех на 200 лв.но върви около 240 лв. Simple Smile Simple Smile

# 12
  • Мнения: 167
Здравейте! Февруари месец си купих Nikon Coolpix P530 - много е добро апаратчето. Прави страхотни снимки и има доста функций и режими. В момента съм го пуснала изгодно в продавалник , защото малко след като си го взех ми подариха DSLR...  Laughing
Ако имате интерес пишете ми Simple Smile

# 13
  • Мнения: 46 535
Leitenanta, и аз ги харесвам тези, но мъжът ми иска по-голям зум, иначе на секундата взимам такъв, по-удобен е и за носене и за всичко...

Serenity__bg, супер е това, което пишеш, за цената да не говорим  Simple Smile засега той ми е фаворит и на мен.

# 14
  • Anywhere
  • Мнения: 1 096
Здравей, тъй като съпруга ми има сервиз за фотоапарати и доста камери са ни минали през ръцете,  с две ръце ти препоръчвам Panasonic TZ серията. Компактни са, с добро ОПТИЧНО увеличение, със страхотен стабилизатор и с добра светлосила на обектива! Ето един пример
http://www.amazon.co.uk/Panasonic-DMC-TZ30EB-K-Compact-Camera-Op … cal/dp/B0073CD6AE
Тъй като не знам какво се продава от серията в момента, нито дали ще купувате от БГ или от чужбина, конкретен модел няма да препоръчвам. Аз снимам с Panasonic TZ10, но има доста по-нови от него, разгледай   bouquet

# 15
  • Мнения: 1 404
Имах Nikon coolpix и го смених с Fujifilm finepix AX: http://pascocamera.com/wp-content/uploads/Fuji_AX650.jpg

Много съм доволна от Fuji-то, прави много по-добри снимки от никончето и дори мъжът ми, който е хоби фотограф, вече не носи неговите огромни апарати и обективи, когато пътуваме, а предпочита да снима с Фуджи-то Simple Smile

# 16
  • Мнения: 46 535
В крайна сметка взехме Nikon L330.
Доволна съм, за нашите нужди е перфектен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт