Подарък за 10-годишния ми син

  • 4 995
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 220
Предстои рожденият ден на сина ми, на 10 става, и ми се иска да го отбележим с хубав подарък. Имам само 2 идеи, но и на двете намирам минуси, а нищо друго не ми хрумва, така че моля за съвет. По-късно ще споделя за какво се колебая. Надявам се на добри предложения!

# 1
  • Мнения: 4 500
Категорично съм против да се подаряват таблети, телефони и тем подобни, за това моите предложения са:
1 - Голяма енциклопедия за животните
2 - Пъзел
3 - Уикенд някъде - правили сме го 2 пъти и детето каза, че е било супер  Crazy Е, на място имаше и малко подаръче за сина ни  Blush
Но вие си познавате детето и знаете дали тези неща биха му били интересни.

# 2
  • София
  • Мнения: 982
Тенис ракета, ски, колело, курс по роботика, nintendo wii u, psp. Зависи от какво се интересува и с какво се занимава след училище.

# 3
  • Мнения: 377
Кви игри, кви енциклопедии. За 10 годишно дете особенно лятото. едно колело или друг уред за спорт е най-разумния подарък.

# 4
  • Мнения: 4 500
Едва ли детето на авторката няма колело....

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
ако имате възможност за животинка сигурно детето много ще се радва.
А моето много обича на рождения му ден да идем тримата с тати на ресторант,на кино и евнтуално играчка(но играчката не е задължителна)

# 6
  • Мнения: 2 220
Благодаря за отговорите! Колело има, енциклопедии, настолни игри и пъзели имаме много и отдавна им се е наситил. Друг уред за спорт... малко съмнително да предизвика радост. За Коледа му подарихме боксова круша и само прашасва вкъщи... Курс по нещо дори и интересно или пък уикенд също не виждам да го зарадват, приема ги като нещо по дифолт, не специален подарък.

Чувствам се доста отчаяна, защото особено сега лятото само компютърните игри са му в главата и ако е сам вкъщи, дори не излиза да играе.  ooooh! Вярно, че през учебната година е доста натоварен и има право да разпусне, но се притеснявам как да подходя. То това май е друг проблем и може би не трябваше да го споменавам, но има отношение към единия подарък, който съм намислила - таблет. Купим ли го обаче, ще затвърдя поговорката, че не е луд който яде баницата...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Скутер (напоследък все повече деца и възрастни подкараха и това),  Лего, електронен четец (вместо таблет), маркови маратонки... все за скъпи неща се сещам за съжаление.  Ако сте склонни да се прежалите за домашен любимец - перскийска котка е идеален вариант. Имам, не ми създава никакви грижи гадинката, а всички мнооого й се радваме.

# 8
  • Мнения: 377
Той сега играе на компютъра и искате да му вземете таблет? Ще излезе вярно, че жена е като луд с картечница. Има достатъчно много спортни стоки и идеи (най-малко може да го запишете на курс по плуване или летен лагер). Едно дете на 10 не знае, какво е полезно за него, а се поддава на инстинкта си. В създаването на игрите освен програмисти и дизайнери, участват психолози. Тяхната идея е играта да бъде по-зарибяваща. Избора е ваш дали да позволите да си губи времето с тях или да се научи от малък на двигателен режим.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Уф,ние в чудо се виждаме с този таблет,но пък много слуша,като кажем"Ако не четеш цяла седмица няма да имаш таблет"-чете.Не ми харесва,че само така слуша,но представям таблета като награда за свършената работа.В чудо се виждаме като почне да играе,защото падне ли реве и се тръшка...

# 10
  • Мнения: 4 500
Легото го бях забравила  Simple Smile Добра идея.
Ролери сме му подарявали също, има с регулиращ номер, има и с фиксиран.

# 11
  • Мнения: 2 220
Лего Майнкрафт ми е вторият вариант, ето това примерно:

http://shop.lego.com/en-US/Crafting-Box-21116

Уж да има повече опции да развихри въображение. Но дали ще играе достатъчно с него, не е евтино все пак, или пък колкото-толкова, пак по-добре от игричките.

mariqivanova799, таблетът като средство за контрол не е зле, но как да го използвам по този начин, уж подарък лично за него, пък да му го прибирам за наказание?

И тротинетка има, съвсем я е зарязал. Като цяло май е презадоволен, всичко си има... Ужас!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 549
Тениска по поръчка с рисунка на любимите му компютърни игри. Това е дреболия, но може да допълни по-голям подарък.
Някаква периферия за компа с по-интересен дизайн. Тъй или иначе му е любимо занимание.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Моят син през есента става на 9 и като се замисля има абсолютно всичко-и Лего(не играе с тях,няколко са), и колело,и таблет че и животинка му взех,колела,тротинетки,бъгита-всичко е имал,много ги глезим тия деца...
А таблетът е единственото ми средство за контрол,забранила съм да се бие или наказва,но той си е добричък по принцип,само с това четене ми е трудно

# 14
  • Мнения: 2 460
  Вземете му това,на което ще се зарадва истински.Щом страстта му в момента е игра на компютъра,о.к.-нека е нова и интересна игра!!!/Fifa,2015,примерно/ Със сигурност ще му хареса! А контролът върху това ,колко време да играе си зависи само от вас,като родител-точно поставени правила!  Simple Smile                               
Скрит текст:
Тук има подобно питане:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236733.0;topicrefid=19

# 15
  • София
  • Мнения: 982
В крайна сметка каквото харева детето, това трябва да получи, особено ако през учебната година се справя отлично.
Ако харесва заниманията с компютър вижте за някакъв курс в Телерик академия или в Robotrans, ще му разнообразите лятото.

# 16
  • Мнения: 2 220
Отличник е, да, и много добро дете. Знам, че контролът трябва да е изцяло у нас, но как да стане, като той е по цял ден сам. И всяка вечер на теория е много съгласен с мен, че трябва да се занимава по-малко пред екрани, и всеки ден се оказва, че това му е било основно занимание... За платена игра не съм мислила, той играе на Майнкрафт, но не само, зарибен е към компютъра, не към нещо определено.

Като цяло играчките не са опция, с изключение на Легото, за което споменах. Има и топки, и коли с дистанционно, и направо всичко. Иначе все още играе с играчки, но си има, не ми се купуват други.

# 17
  • Мнения: 918
Часовник? Има какви ли не с най-различни опции, а и не всички струват скъпо.
Аз мисля да се консултирам с рожденика тази година, за да съм спокойна, че ще си хареса подаръка.

# 18
  • Мнения: 2 460
  Защо не  отидете заедно в "Джъмбо",може и щуротии да накупите,но ще се радва детето!!!Има фенерчета,водни пистолети...Вярно е ,че всичко си имат,но са си малки още и се радват на играчки...След 2-3 години ,ще е още по-труден изборът....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ние напоследък практикуваме така: за рождения ден водим децата в магазин за играчки/книжарница, според желанието им, и си избират подарък в рамките на предвидения бюджет (може и няколко, според зависи какво искат).
А ако не искаш детето да прекарва повече време пред електронните устройства, просто не му купувай таблет.  Wink

# 20
  • Мнения: 2 494
Ох, и на мен са ми проблем подаръците за сина ми (11г). Наистина са презадоволени и имат всичко.Моят син в момента най-много се радва на едни вратарски ръкавици. Сам ги пожела и в момента не му слизат от ръцете.По цял ден е навън и играе футбол с приятелите си.
Твоят син няма ли любима игра,на която играе с приятелите си?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Също не е задължително подаръкът да е подарък в класическия смисъл на думата. Тази година например за 10-ия си рожден ден по нейно желание дъщеря ни получи парти вкъщи и ходене на кино на избран от нея филм. Това реши, че иска, това получи. Може да се измисли някакво посещение на приключенски парк, конна езда, пробно посещение на спорт, което детето харесва, ден в аквапарк или нещо подобно.

# 22
  • Мнения: 11 965
Моето дете също тази година ще стане на 10.

Той няма насищане на две неща: лего и не само, а всякакъв вид конструктори и футболни топки.
С това искам да кажа, че дори детето да има определена вещ, може новата пак да му е по сърце.Миналата година около Коледа му купих един конструктор, пакетиран в българска фабрика.Видя ми се елементарен, затова взех по-малкия размер. Оказа се чуден и съжалих, че не взех по-големия.Интересното беше, че съдържаше метални части, отверка, ключ, винтчета.Ех, такова майсторене падна! В резултат- детето така се специализира, че един ден поправи на баба си една табуретка, която все се канех да хвърлям и едно шкафче.

А аз като дете нямах насищане на кукли и на книги. Все нови исках, дори си пазя от детството 1-2 кукли и почти всички книги.

Не зная при другите как е, но повечето деца, които познавам очакват материален подарък.Някак- кино, театър, мюзикъл- приемат го за даденост, не им е съвсем подарък.

Още- хубав подарък е телескоп.Моят син отдавна ме врънка, но няма смисъл от ползване в града. Може би когато заживеем на село и да му купя.

Последна редакция: ср, 08 юли 2015, 22:54 от Светкавица

# 23
  • Мнения: 444
Ако обича игри с физическо усилие може да му хареса и Хайпър даш. Такава игра за гоненица може да се играе и на открито и на закрито. Наскоро подарихме такава на 10 годишно момче, притеснявах се дали няма да му се стори по детинска, но гледам че си я ползва навън, че и другите деца я харесват. Дъщеря ми също я има, разбира се омръзва по някое време то какво ли не им омръзва, но в началото много я играше. Останалите деца все 10 годишни постоянно я карат да я вади. Даже и братовчедка и дето е дърта "магарица" на 15 като дойде у нас я ползва да си правела фитнес.

# 24
  • Мнения: 2 220
Благодаря на всички за мненията! Отказах се от таблета - абсурдно е наистина да му подарявам това, което искам да избягва  Laughing Остава Лего Майнкрафт, купувал ли е някой такова?

# 25
  • Мнения: 11 965
Още една идея- на сина ми преди година купихме джаги в умален размер- много се забавлява, вкл. и заедно играем.

Още- виждала съм подобни игри- хокей, както и мини билярд.

Ако разбереш за Лего Майнкрафт- и аз се интересувам!

# 26
  • София
  • Мнения: 982
За съжаление от щатите трудно ще го доставиш, в UK излиза бая скъпо. Може да отидете до магазина в Мл1 на bo-hobby да го видите на място.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Спортен / футболен екип ?  Peace

П.П. През август синът ми навършва 11 години. Отсега си е поръчал какво би желал от мен и татко му. Футболен летен екип, с който да рита навън. Но на блузката да има определени неща - името му, любимото число и етикет на футболен отбор. С това и ще го зарадваме. Ще гледаме откъде да поръчаме точно такава тениска с гащета.

П.П. В темата се дадоха и други хубави идеи, предложения и мнения според мен!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
vihrogonche, в Декатлон правят надписи върху спортни тениски по поръчка. Хубав подарък!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Благодаря ти, Лекси!!!  Hug

# 30
  • Мнения: 2 220
Нашият празник мина. Взехме това Лего:

http://get7.eu/product.php?ProductID=2405

Детето остана доволно. Интересно е, но не си струва парите, според мен. Благодаря на всики включили се в темата, има много добри предложения, които мисля да изпозлвам по други поводи.

# 31
  • Мнения: 11 965
Много ме съблазнява и мене този подарък.
Защо не си струва парите, не е достатъчно идейно или пък бързо омръзва?

Моето дете след като конструира, бърза да развали конструкцията. Аз се ядосвам, но то след време прави нови и различни, вкл. не само от една серия.

П.С. И на моето дете предстои 10-ти рожден ден, но през есента.

# 32
  • Мнения: 2 220
Според мен не е достатъчно идейно. Има едно друго от серията, 8в1 се води, то е само блокчета и могат да се строят различни неща, сякаш е по-креативно. А иначе това е готино, и той си го харесва, и играе с него, но просто е прекалено скъпо. Но то пък вече какви подаръци да им се купуват, направо не знам. Е, отчетохме се, юбилей все пак. Успех с избора, Светкавица!

# 33
  • Мнения: 11 965
. Е, отчетохме се, юбилей все пак. Успех с избора, Светкавица!

Благодаря!
И аз така, като за предстоящ първи юбилей искам нещо особено, но и аз не зная какво да предложа.

В момента бъдещият "юбиляр" е събрал в една кутия всички части от разни "леговци" с различна тематика и си майстори неща по свое усмотрение, така че взех да се разколебавам, ако е мн. скъпо посоченото ново лего. newsm78

# 34
  • Мнения: 1 231
Много ме съблазнява и мене този подарък.
Защо не си струва парите, не е достатъчно идейно или пък бързо омръзва?

Моето дете след като конструира, бърза да развали конструкцията. Аз се ядосвам, но то след време прави нови и различни, вкл. не само от една серия.

П.С. И на моето дете предстои 10-ти рожден ден, но през есента.

Моя син не мога да преброя колко Лего има - в 3 кофи е разбъркано и постоянно строи нещо, тегли схеми от интернет и прави други модели, които няма, с наличните части. 11г ще прави след няколко дни и пак Лего съм взела и на всички роднини такова е поръчал. Няма насищане. И тортата ще правя Лего. За да се зарадва такъв ще е подаръка. А и Легото трябва да е посочения от него модел. Малкия не е такъв голям фен на нищо, така че му казах да си избере нещо до определена сума. Избра си Грамадан главан и си го чакаше с голямо нетърпение. Играли са точно 2 пъти с него, но пък радостта от подаръка си е друго нещо. Това е рожден ден- да има подаръци и колкото и да са пораснали децата си остават деца и си искат игри и играчки, колкото и глупави да ни се струват на нас. Дрехите са им най-противния подарък. Реакцията е - нали си имам, защо са ми още?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Мислите ли, че ще се зарадва на ето тази книгаRolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 494
Ако обича футбола,със сигурност ще се зарадва.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ако обича футбола,със сигурност ще се зарадва.
Обожава го даже!

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Денят наближава. Вълнувам се! За подарък, взехме му бански на Супермен. Участвахме с роднини  в закупуването на нов телефон, защото преди няколко месеца му откраднаха стария. И освен това му организираме празнуване в кварталната сладкарница, заедно с близки и приятели! С всички благини, хубавини и екстри   bouquet Обичам го и му желая в събота да е много щастлив!  bowuu Hug П.П. Относно биографията на Меси, баба му я е взела. Ще видя дали ще му хареса. И пак ще пиша.

# 39
  • Мнения: 2 494
Вихрогонче,да ти е жив и здрав рожденика! Весел празник ти пожелавам и на се  съмнявам ,че ще си хареса подаръците.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Благодаря ти   bouquet

# 41
  • Мнения: 2 220
Още една идея за момчета около тази възраст, по-конкретно за тези, които сърфират из нета и гледат клипчета в YouTube - в един сайт са пуснали тениски с аватара на най-известните ютубъри в България (според сина ми Simple Smile Струват 20 лева, не знам като качество как са, но детето е в екстаз. Поръчах му една, но е при баба си и не съм я видяла, по негови думи е върхът. Струват 20 лева, има и доставка, пристигна на втория ден.

vihrogonche, ако се сетиш, пиши дали го е впечатлила биографията на Меси.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Днес си получи подаръка  Heart Eyes  разглежда го развълнувано няколко чАса. Уж почна да чете книгата. Уж много я хареса, ама да видим кога ще я прочете.

Общи условия

Активация на акаунт