Въшки

  • 300 333
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 990
  • Sofia
  • Мнения: 404
Няма превенция...Само липса на контакт, което в училище и градини е невъзможно. Все пак, в училищата е по-добре, в детските градини е ад.  До днес контактувам с персонала в ДГ, винаги имат въшки и изобщо не се вълнуват от това.  Признават, че няма оправия.

# 991
  • Мнения: 5 255
Ужас! Тъкмо оправя скалпа и отново мазане с препарати.

# 992
  • Мнения: 30 802
Една възрастна въшка може за час да нацвъка 20-ина гниди, дори после да не я намериш. Ако има някой налазен в класа, ще си ги носиш отново и отново. Общо взето дори след идеално изчистване на следващия ден може да има нова порция гниди. Просто си лазят яко на воля в градината и никой не взема масови мерки, всеки чисти тайно.

Спираш ги от градина и о,чудо, въшките изчезват. Ни от училище, ни от детски център, ни от площадки сме хващали досега.

# 993
  • Мнения: X
От градина лесно да ги спред, щом си си у вас, но от училище не е опция.

# 994
  • Мнения: 30 802
На училище поне не спят глава до глава всеки ден. А и са на по-съзнателна възраст и могат да се пазят.

# 995
  • Мнения: X
Повечето майки, които пишат тук са с ученици, струва ми се.

# 996
  • Мнения: 30 802
И аз имам ученик, но с момчетата е лесна работата. Досега не е хващал нищо.

# 997
  • София
  • Мнения: 4 563
Зависи си от класа/групата...
От градината големите не са носили. Каката тръгна на училище и се почна кошмсра.
Реве ми, отново намерих гниди в главата й. Снощи мазах всички. От другите деца уж нищо не излезе, да видим.

# 998
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Аз пръскам с Linicin Prevent Spray, не е купен от БГ надявам се да го намеря и тук(от Норвегия го домъкнах), отделно имам добра приятелка французойка, тя е с 5 момичета и ми каза: есенция от лавандула(не масло, а есенция), мооого силен аромат е, та по капка на косата зад ушите, на косата над челото и на тила, да не е по кожата, че ще му изгори кожата, това правя за превенция аз всяка сутрин.......но тя е малка(4,5г), не спи в детската и са само 8-10 деца в групата.
Много ме е страх от тая напаст, мислех и аз да купя новото мазило да си го имам вкъщи за всеки случай Grin
Злодеида, успех, дано си се отървала от тая гадост вече.

# 999
  • Мнения: 5 255
Ученичка е моята. Тя твърди че е от училище постоянно се чешели децата. Писна ми. Миналата седмица в четвъртък бях на родителска и казах пред всички ежедневно да проверяват, защото при къдравите момичета е ад. От коса до кръста миналия месец е с коса до врата и ходи само сплетена и вързана. И пак ги хвана. Скалпа не мога да и оправя. Отървем се от въшки и започваме да лекуваме скалпове. Отделно, че аз не се боядисвам изобщо. Септември дадох 60 лв в салон и ми направиха страхотен цвят и седмица по-късно Неостамозана ми събори боята. Косата ми е толкова суха, че едва се реши. Сега ще мием главите след  17 часа с препарата и започвам пощене косъм по косъм. Детето се измъчи. Вместо да играе по площадките все затворено вкъщи с торби на главата. Другата седмица мисля да мажа с друго. Явно прекалих с Неостамозана.

# 1 000
  • Мнения: 4 416
Пробвала ли си хедрин? Този, който е за превенция мирише много хубаво, безвреден е и не изсушава косата. Мисля, че и другия е на същия принцип.

# 1 001
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Моята в градината не е хващала. В училище дойде адът. Аз лично съвет не мога да дам, не съм намерила нещото, което помага за превенция.

# 1 002
  • Мнения: 30 802
Единственият начин е да приемеш, че всеки ден може да носи нещо и да има ежедневно ресане. След всяко детско клубче, излизане дори. Ако е по-голямо детето - само да се реше след училище. И би трябвало да разбира какво значи въшки и да не се бута.

# 1 003
  • Мнения: 1 705
Пробвала ли си хедрин? Този, който е за превенция мирише много хубаво, безвреден е и не изсушава косата. Мисля, че и другия е на същия принцип.
И за въшките е безвреден, аз съм пробвала  Tired

# 1 004
  • Мнения: 5 255
Не може да се реше сама моята. Много и е гъста и къдрава косата. Само аз я реша и пръскам със спрей за разплитане.

Общи условия

Активация на акаунт