НОВА ГОДИНА 2015/2016

  • 52 920
  • 234
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 352
Ами аз съм си такава по принцип Simple Smile Ама и има по-евтини оферти Simple Smile
Така е колкото по-ранна резервация, толкова по-добра цена.Аз обаче все още не се решавам да празнувам НГ в чужбина, където и да било, защото нашите обичай и нрави не се покриват с други държави, може би единствено с комшийте ни македонци и сърби и тази  НГ май ще сме в някоя от двете.
Имам  близки и приятели, които през годините празнуваха този празник в Италия --Рим, Малта, Турция - Истанбул,на яхта, Кушадасъ, Анталия,Холандия - Амстердам, Гърция - Олимпийска ревиера,Македония -Охридско езеро и ОАЕ - Дубай. Само едните, които бяха ходили в Македония в  хотел 4* споделиха, че са икарали хубаво без забележки за каквото и да било. Другите, които също бяха в Мак., но с настаняване по къщи бяха доволни от празника  като празнуване, храна,напитки и музика, не и от нощувките.Всички останали къде повече, къде по-малко бяха останали разочаровани от самото посрещане на празника и по-скоро бяха направили по една екскурзия, но ненужно високи цени,която в друг период би им излезнала много по-изгодна. Пожелавам на всички да изберат най-добрата оферта и да посрещнат най-веселата НГ 2016.

# 16
  • Мнения: 3 284
Ние миналата година на 1 септември имахме резервация.След това цените значително се бяха вдигнали.И аз доста се замислям за Сърбия но почти всички оферти които гледах са само закуска /някъде и с Новогодишна вечеря/ и пак си става сума.Някой празнувал в Tusan Beach Кушадасъ като оферта ни устройва

# 17
  • Мнения: 2 686
Здравейте ,
Може ли някой да даде / ако знае/ повече информация за Нова Година в Сърбия - места примерно , има ли разлика от Белград и Ниш примерно или други градове в Република Сърбия. Къде да НЕ ХОДИМ , защото в минали години обявата е хубава а де факто ..не чак толкова. Искаме тази година там да празнуваме , интересува ни най - вече програмата и музиката в новогодишната нощ.

# 18
  • Мнения: 4 740
Има ли мами карали Коледа или Нова година в Германия, Холандия или Франция? Интересува ме къде се усеща повече Коледната атмосфера, с коледните базари, украси, коледна музика, печените кестени и въобще коледното настроение? Живея в Белгия и тук никак не се усеща Коледа ли е или Нова Година... Sick Та сме решили тази Коледа да отидем някъде в съседна страна където да почувстваме празниците, да усетим коледния дух и еуфорията около тази свята нощ... Hug

# 19
  • Мнения: 6 352
Има ли мами карали Коледа или Нова година в Германия, Холандия или Франция? Интересува ме къде се усеща повече Коледната атмосфера, с коледните базари, украси, коледна музика, печените кестени и въобще коледното настроение? Живея в Белгия и тук никак не се усеща Коледа ли е или Нова Година... Sick Та сме решили тази Коледа да отидем някъде в съседна страна където да почувстваме празниците, да усетим коледния дух и еуфорията около тази свята нощ... Hug
За Коледа и коледния дух не знам, но за самата НГ мога са преразкажа думите на мои близки, които посрещнаха 2013 в Амстердам: Студ, тиха вечеря в ресторанта с пусната тиха странна музика - смесица от 30 и 40 г. тук-там някое евъргрийнче. Без танцуване. Храната малко количество, абсолютно безсолна, предимно риба в различни варианти - сурово филе от сьомга но без сол, риба на пара със сос, салата
- 5 стръка рукола с 4 парченца синьо сирене  и 3 парчета червено цвекло също без сол и каквито и да било подправки, за десерт кремче Сабайон с ягодка.Напитки- ликьор, вино. Забранено пушене в ресторанта, което води до нуждата от излизане на студа навън, където обаче пък смърди на марихуана.Бяха изключително разочаровани от всичко.

# 20
  • Мнения: 1 570
Започвам и аз да следя темата с интерес.Ще се появят и други като нас.
Има ли някой посрещал НГ на остров Родос?

# 21
  • Мнения: 3 284
fatalina знаеш ли как се е казвал хотела.Излязлите оферти за Македония ми допаднаха.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 038
Записвам се да ви следя. Ценни са отзивите и предложенията от първо лице.

# 23
  • Мнения: 4 740
Значи Холандия е като Белгия - отпадат... Mr. Green Naughty

# 24
  • Мнения: 642
lunna pateka За Коледа - Германия или Австрия, те са специалисти в коледните базари с греяно вино, гофрети и наденички, украсата също винаги е на ниво. Малко оф топик стана, но аз ти препоръчвам Коледа и Нова Година във Виена, ако не ви е много далеч - НГ може да се празнува на площада или на Пратера, където всяка година има програма с музика и танци, но не толкова постна като тази в София  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 038
Ще бъда благодарна на отзиви от Испания, ако някой е посрещал там Нова година.

# 26
  • Мнения: 4 740
sereiadomar, благодаря, понеже искаме да пътуваме с децата, гледаме да е по-наблизо... Може би Германия... По-миналата НГ празнувахме в Германия, но бяхме в едно малко селце на река Рейн, беше малко диво... Mr. Green Сега ако отидем ще е някъде в по-големите градове с коледните базари, като Коln или Dusseldorf...  Ако някой е ходил там по Коледа и НГ да сподели... Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 627
Ще бъда благодарна на отзиви от Испания, ако някой е посрещал там Нова година.
Мъжът ми е посрещал Нова Година в Испания, но не в хотел или някаква организирана програма.
Беше в най-южния град Тарифа.
Каза, че нямало кой знае какво отбелязване.
Хората пийвали кротко по баровете и на връх Нова Година изяждали 12 броя зърна от грозде.

Възможно е да има разлика в начина на празнуване в различните части на Испания.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 067
Paperina
Миналата Нова година посрещнахме в Сърбия - писала съм подробно тук за да не се повтарям
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=800890.msg29812350#msg29812350
Разочарованието бе голямо и ако в офертата се среща "баня" стой надалеч  Mr. Green
Ходила съм няколко пъти в Белград, но не на нова година, но съм с прекрасни впечатления и там със сигурност ще е в пъти по-добре.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 038
missNoir, благодаря ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт