Изчерпан яйчников резерв

  • 281 427
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 617
Не е вярно, цените в Аджибадем са колкото в Бахчеджи и Мемориал. Не е по скъпо.

# 1 681
  • Мнения: 135
Септември цените в Аджибадем бяха по-ниски от Бахчеджи / за Мемориал не съм следила/. Тази година имат леко покачване / те държат цените в лири, а лирата скоро пак имаше спад и може да е за това/, не знам има ли промяна в другите две. Това с високите цени в Аджибадем на мен ми го твърдяха от Турмед....но аз се свързах с всяка клиника лично и си питах за ценоразпис.

# 1 682
  • Мнения: 617
Казабланка, съветвам те да не се доверяваш на Турмед. Определено не дават вярна информация, а се водят от личния си интерес и коя клиника искат да лансират.

# 1 683
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Да чрез Турмед бях и в Бахчеджи и в Аджъбадем.

# 1 684
  • Мнения: X
Точно, да, и аз бях останала с впечатление от темите, че в Аджъбадем е по - скъпо. Но не, а и защото цените са в лири, и курса сега е изгоден за чужденци. В Бахчеджи са си в Евро за чужденци и няма мърдане. Като процедура наистина излиза малко по-евтино от Бахчеджи. Това което оскъпява са прп, и хормона на разтежа, за това като цяло на мен лично ми излезе по-скъпо, заради екстрите.

# 1 685
  • Мнения: 273
Значи, да не разводняваме темата с дълги дискусии за турските клиники, но според мен е важно да се знае, защото Турмед явно нямат добър договор с Аджъбадем и заблуждават хората, че е по-скъпо, плюят по клиниките, с които нямат договори (като Биотекском в Киев), и хвалят необосновано тези, от които взимат най-големи комисионни и пред очите ми пропиляха на някои жени шансовете да станат майки със собствена Я като ги пратиха в Бахчеджи, например, вместо в по-подходяща за тях клиника 🤬

Аджъбадем Маслак (АБМ) специализира в жени с НЯР/ИЯР и понеже тази тема е за това искам да ви дам малко повече информация от първа ръка за тази клиника.

АБМ започват да правят плазмотерапия (ПРП) преди повече от 2 години и имат научни публикации за това. ПРП, както и всичко друго, не работи при 100% от жените, но при голям процент увеличава количеството фоликули, а оттам и шансът да се стигне до качествени Я.

АБМ, доколкото знам, са единствената клиника, която използва хормон на растежа, което е американски протокол, също добре изучен и описан в научни публикации. HGH, Human Growth Hormone, му е името. Можете да видите отзиви по американски форуми. HGH се дава в ниски дози като подготовка за стимулация или в по-високи заедно със стимулацията. Накратко, ако няма, в съчетание с ПРП, кара фоликулите да се появят, или да растат по-добре по време на стимулация ако преди не е имало добър отговор.

АБМ е четвъртата клиника в света, която прави процедура с инжектиране на стволови клетки в яйчниците. Аз бях 21вата жена, на която го направиха през ноември 2020 г, бях на 47 год. Струва €3,500. Взема се костен мозък от пелвиса, обработва се, извличат се стволови клетки и се инжектират в яйчниците. Преди процедурата бях спряла да правя Ф и ФСХ ми беше станало 50. След процедурата започнах пак да правя Ф и ФСХ ми стана 17, после 5, после пак тръгна нагоре, но, преди седмица успяхме за замразим един Е със средно качество. ФСХ на втори ден ми беше 42.
Във връзка съм с жена на 50, в менопауза, която им беше 51вата жена, на която направиха процедура. Тя сега прави по 3-4 Ф на месец и нейното ФСХ падна.
Първата им пациентка за стволовите клетки е била на 28 год, в ранна менопауза, с ФСХ 100. При нея след лечението са извадили 10 Я, направили 10 Е и тя сега е бременна.
Очевидно по-различен случай от тези на 47 и 50 год Simple Smile
До ми алата седмица го бяха направили на 80 жени, между 28 и 51 год, и докторът каза, че е прекалено рано да обобщават данни, но всички ни следят изкъсо, и вече знаят, че след това лечение ембрионите са с по-добро качество.
Стволовите клетки се предлагат от години в различни области на медицината. Беше въпрос на време да започнат да го прилагат и в ин витрото. В ЕС е забранена работата със стволови клетки и в този смисъл имаме късмет, че се предлага толкова близо до България. Ако можете да си го позволите, това е със сигурност най-иновативното лечение за изчерпан резерв.

ЦЕНИ
Това са цените на АБМ, ако минете през Бирсен, +90 (546) 687 03 07.
Бирсен говори български и има някаква специална договорка с болницата и е по-евтино ако минете през нея отколкото ако директно отидете в болницата.



По днешния курс на лирата, това прави към €1,800, плащане в брой в клиниката.
 


Цената в Бахчеджи е €2,250.

За Мемориал не можах да намеря цените.

Така че ако сравняваме пакетните цени, със сигурност в АБМ е по-евтино, освен това тяхната цена включва кола от и до летище, автогара, хотел и болницата. Т.е. като пристигне човек го взима тяхна кола и кара до болницата, после до хотела (ако остава там), после пак до болницата,  така всеки ден, в който има процедура, после обратно до автогара или летище.  Това със сигурност маха един стрес за това “как ще се оправя в Истанбул” и избягва градския транспорт, което не е малко в тези Ковидни времена.

Както казва Фани, оскъпяването идва от екстрите, но пък те не са задължителни. Знам, че след като наричаха ПРП “глупост” (лично пред мен казано от д-р Карлъкая) по времето, когато АБМ вече го прилагаха, сега и Бахчеджи предлагат тази екстра.

Говорила съм надълго и нашироко с главния лекар в АБМ. Каза, че след ПРП успеваемостта им сред пациентките над 40 год скача от около 20 на 40%, което е невероятен успех, особено с нищожните проценти на българските клиники. И, въпреки това, от всеки 10 жени над 40 год, които отидат при тях, 6 не успяват.... Каза, че е много трудно да си един от най-добрите в тази област и все пак да не можеш да помогнеш на 6 от 10 жени и че не спира да мисли за тях и да търсят начини да помогнат на повече...  
Това е много важно да се има предвид когато човек тръгне натам, както по-горе каза haidi, Турция не е панацея.
АБМ е мястото с най-добра успеваемост за жени с НЯР/ИЯР е, но не успяват всички Sad

Успех на всички, където и да изберете 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Последна редакция: вт, 30 мар 2021, 14:53 от Optimist73

# 1 686
  • Мнения: 956
Оптимистче, ти си с истинско възрожденско вдъхновение пишеш и представяш всичко обстойно и с най-големи подробности. Респект!

# 1 687
  • Мнения: 617
Аз съм от тези 6 от 10 жени, които не успяват над 40.
Въпреки, че резерва ми  що годе бива и ми сложиха ембрион с ПИД в Аджибадем Маслак, имах отрицателен тест за бременност. Други жени над 40, с НЯР и далеч по лоши прогнози, успяват.
Освен  професионализъм, трябва да имате щипка късмет. И никога, ама никога не се сравнявайте с други. Това е моят горчив опит, въпреки че навсякъде където ходих ми даваха много добри шансове- отлична спермограма и количество яйцеклетки, никой не успя да ми помогне, вкл. Аджибадем. На фона на моя лесен случай, жени на по 42-43-44 с намален или изчерпан резерв и редица други проблеми, успяха.
Въпреки че, АБМ не ми донесе бременност, бих препоръчала клиниката  на жени с намален резерв, защото там имат повече шанс за успех, сравнен с други клиники. Успехът няма да дойде при всички, но шансът ви е по висок.

# 1 688
  • Мнения: 273
Хаха, shanti, аз стоя на раменете на великани и се уча от тях 😍😍😍

Shanti беше тази, която ми каза за АБМ и за хормона на растежа, бременна някъде в 7ия месец (след ХР в АБМ) ме търпя да ѝ звъня, да я разпитвам как се слага, кога, къде, защото аз го започнах докато бях пациентка на д-р Цветков в Надежда.
А д-р Цветков по време на отпуската си чете публикации за него и дозите, Бирсен, без да съм ѝ пациентка, ми помогна да го купя, и Shanti, без да съм ѝ никаква, ме търпя да ѝ мрънкам и питам каквото не смеех да занимавам д-р Цветков и Бирсен.

Та, моят респект за помощ в тези групи е към Shanti, без която нямаше да знам за АБМ, и към няколко други търпеливи момичета, те си знаят кои са 😍, към Бирсен, която има търпението на ангел и също толкова готовност за помощ, и към д-р Цветков, който, за мен, е най-човечният и добър ин витро лекар в България.
Надежда засега нямат успех с жена над 45 год със собствена Я, затова не съм още там, но той си сътрудничи с главния лекар в АБМ и, с изключение на стволовите клетки, прилагат почти всички методи като в АБМ. 

Оптимистче, ти си с истинско възрожденско вдъхновение пишеш и представяш всичко обстойно и с най-големи подробности. Респект!

# 1 689
  • Мнения: 956
Машина си ти, не човек, казвала съм го 🥰🥰🥰

# 1 690
  • Мнения: 1 554
Разбира се, че не е панацея. Никой не е казал, че всяка ще забременее. За съжаление (всъщност за добро или за лошо), някои от момичетата няма да имат шанса да родят дечица. Но ще имат такива по един или друг начин. Стига да се отърсят от страховете, предразсъдъците и хорското мнение. Това което казвам е, че Турция е на светлинни години пред България и винаги ще бъде така. Тук дори и с много желание и кадърност, лекарите нямат условията да се развиват. А колкото има кадърност и желание в действителност е друга тема. Ако трябва да избирате къде да си "изпукате" шанса, направете го в Турция. Никъде нямате 100 процента гаранция, разбира се

# 1 691
  • Мнения: 755
Аз също съм една от жените, които не успяха в Турция. Дори останах страшно разочарована, очаквах професионализъм и качествена работа, а накрая пълно нищо.
Аз направих една стимулация в АБМ. Първо направих ПРП / 02.03.2020г /, от което нямах никаква полза и не подейства при мен. При пълен локдаун в Бг си следях всеки месец хормоните и при АГ и нямаше подобрение от ПРП, очаквах FSH да намалее / тогава варираше от 15 до 20/ това ми беше целта - FSH да намалее и да направя стимулация в Бг.
Дойде време да направя стимулация в АБМ / М.09-10.2020г/ това което видях - Протокола е един за всички жени, и няма индивидуален подход. Ако подейства - действа, ако не - губиш си времето и парите. Пункцията ми беше на 15тия ден - което за мен е некачествено свършена работа и стимулация. Аз съм с изчерпан резерв от 2017г - АМХ 0.3 и съм с ранна овулация.
При мен от 5ф извадиха 2я, които не се оплодиха. Поне в Бг и при 2те ин витро процедури, имах ембриони /5дневни/ и трансфер.
Чета Optimist73 и се чудя дали да жертвам още едни 3200евро, но още не съм взела решение дали да ги спонсорирам и дали ще има резултат. И там се работи на конвейерн и е машина за пари.  Турция не е панацея и не очаквайте нещо по- различно. Аз още не съм се отказала, но и не съм решила на къде да поема, но вече и хормоните при мен почнаха да се влошават - последно на 29.03 - FSH 26.76 и съм на 41г.

Последна редакция: пт, 02 апр 2021, 09:20 от samoAZ

# 1 692
  • Мнения: X
Опит личен нямам, но не бих подценила факта какви търгаши са турците,как омайват и се рекламират......
Като чета форумите тук оставам с убеждението,че в Турция се ходи с ...как беше: голяма кошница за прехвалени ягоди

# 1 693
  • Мнения: 80
Момичета,
Дали някоя от вас е пробвала и има отзиви за този продукт?
https://biotica.bg/happy-woman-podkrepa-v-borbata-s-zhenskiya-fertilitet

# 1 694
  • Мнения: 652
Охх да си кажа аз и моята мъка и как вчера ме изнервиха в Надежда. Трябваше да започваме стимулация за замразяване на ембриони и д-р Тихомирова беше казала, че не е хубаво да губим време, затова аз много присърце бях взела, че трябва да стане сега през април.
На първия преглед докторката ми каза да си пусна щитовидни хормони и ако ТСХ е над 2,5 да ида на ендокринолог. Моето ТСХ беше над 6, така че отидох на ендокринолог и той ми изписа Л-тироксин.
След това цикълът ми подрани с 1 седмица и съответно 2 и 3-ти ден се паднаха в събота и неделя, когато д-р Тихомирова не беше на работа. Записах си час при д-р Чапанова. Отидох час и половина преди него, пуснах полови хормони, след това около 2 часа чаках докторката, защото имаше нещо по спешност - абе общо над 4 часа висях в болницата.
След като влязох, д-р Чапанова (която беше много дружелюбна и усмихната) само видя ТСХ-то и каза, че абсурд - не може да започваме никаква стимулация на ТСХ над 6, защото влияе на качеството на яйцеклетките.

И сега се чудя защо беше това чакане и плащане на изследвания и никой в никакъв момент не ми каза, че ТСХ първо трябва да се смъкне и после да ходя за стимулация. Зададох 100 въпроса на ендокринолога, който каза, че няма проблем приема на Л-тироксин за стимулация, но не каза, че трябва първо да изчакам да повлияе. Доктор Тихомирова също не каза да не идвам, ако не съм го смъкнала да е в тези стойности. Стана ми доста тъпо....сега вече съм си записала час проактивно за проверка на това ТСХ преди да ми дойде следващия цикъл, да видим ще се мъчим ли изобщо....

Общи условия

Активация на акаунт