Изчерпан яйчников резерв

  • 291 850
  • 2 704
  •   2
Отговори
# 2 550
  • Мнения: X
Аз години наред си стоях около 1.7-1.8. След стимулация или трансфер скача до 2 и нещо, и после си падаше след два-три месеца. Така няколко години, с мъжки фактор сме. Междувременно качих 15 кг, които си обяснявах с хормоните покрай инвитрото, защото инсулина ми беше 5-6. А и не спортувах толкова, защото все я трансфер, я стимулация, все някакво пазене.
Е, тази година за първи път ми се случи 4.4 тсх., ей така от раз, 3 месеца след поредния неуспешен трансфер. И започнах хормона. Оказах се със скрита инсулинова резистентност, тази, която се доказва след обременяване, инсулин на гладно е ок. Свалих 6 кг, още имам да свалям, но честно казано и не полагам онези усилия , които преди полагах откъм спорт, от годините ли е, не знам, но ме домързява да съм толкова стриктна. Цял живот режими, и ми писна.
Но да споделя, на 48 след поредния трансфер с блокаж, се разблокирах, че и овулация се видя. Не че ми трябва, на тези години с донорска сме вече, но така, за самочувствие. Моето обяснение е, че многото добавки помогнаха. Една торба с пари, и добавки съответно от темата с добавките. Аз откакто правя инвитро взимам, но сега бях особено стриктна, и не жалех количеството. Препоръчвам.

# 2 551
  • Мнения: 216
Аз години наред си стоях около 1.7-1.8. След стимулация или трансфер скача до 2 и нещо, и после си падаше след два-три месеца. Така няколко години, с мъжки фактор сме. Междувременно качих 15 кг, които си обяснявах с хормоните покрай инвитрото, защото инсулина ми беше 5-6. А и не спортувах толкова, защото все я трансфер, я стимулация, все някакво пазене.
Е, тази година за първи път ми се случи 4.4 тсх., ей така от раз, 3 месеца след поредния неуспешен трансфер. И започнах хормона. Оказах се със скрита инсулинова резистентност, тази, която се доказва след обременяване, инсулин на гладно е ок. Свалих 6 кг, още имам да свалям, но честно казано и не полагам онези усилия , които преди полагах откъм спорт, от годините ли е, не знам, но ме домързява да съм толкова стриктна. Цял живот режими, и ми писна.
Но да споделя, на 48 след поредния трансфер с блокаж, се разблокирах, че и овулация се видя. Не че ми трябва, на тези години с донорска сме вече, но така, за самочувствие. Моето обяснение е, че многото добавки помогнаха. Една торба с пари, и добавки съответно от темата с добавките. Аз откакто правя инвитро взимам, но сега бях особено стриктна, и не жалех количеството. Препоръчвам.
Здравейте! Може ли да споделите какви добавки взимате и по колко? Благодаря.

# 2 552
  • Мнения: 3 276
Това са добавките от темата, за която писа жената

# 2 553
  • Мнения: X
Витамин В12, фолат, или директно на Natural factors  Active B komplex ( нямам мутации за неусвояване, но за всеки случай метилирани форми), витамин Е 400iu, омега 3, вечерна иглика 1300 или 2600,
resveratrol, пак на Natural factors, защото ми се струва, че е най-доброто количество транс ресвератрол, 2х250, аргинин 1000, R-alfa lipoic acid 2x100, q10 400 mg, червена мака, пчелен прашец, бета каротин натурален, витамин Д по 10 000. Pqq 20 mg, има го и в комбинация с q10.
Понеже пазарувам само във физически аптеки, гледам на Natural factors най-често като най-добър избор. Но, знам, че има и други хубави неща, за който поръчва онлайн, на други фирми, и цени.
На гладно ресвератрол, след половин час алфа липоевата и аргинина, другите след хранене.
Цинк, селен също, селенът е селенметионин. Правя контроли и следя. Имам нисък естроген, това по повод маката и вечерната иглика, понеже много често се дават съвети да не се пият заради естрогени.
В темата за добавките има много полезни съвети.
И двамата с мъжа ми ги пием, без игликата той разбира се, иначе той черна мака пие.
Да, и ликопен. Ох, със сигурност забравям нещо.

# 2 554
  • Мнения: 106


Какво е важно за яйцеклетките. На картинката остаряла яйцеклетка в сиво. Нормална в червено. Респективно добавките които са тествани че действат молекулярно за стабилността при деленето на яйцеклетката. Пиенето дава възможност за правилно протичане на процесите осигурявайки необходимите вещества и така респективно качество.За теломерите, за митохондриите,за НАД и сиртуините,Сенолити като Кверцетина,Метилиране на ДНК като Ресвератрола , ПКК,астаксантин, вместо Омега- Крил олио,К10,Витамини и тн. Понякога и добавки не помагат. Но поне 3 месеца и повече трябва да се пият. Колкото е развитието на яйцеклетката.

Отделно събуждането на primordial folicules което е трудно и става с стволови клетки,екзозоми или прп евентуално най бързо. Гаранция няма за успех. Идеята се да се вкарат фактори които активират развитието на тези фоликули понеже се доказа че има яйцеклетки които "спят" в яйчниците но не се развиват по различни причини.

АМХ не е мерило и за това има научна статия. АМХ се намира само в вторичните и антралните. Има обаче и първични и примордиални яйцеклетки . Те няма как да се измерят. Яйцеклетката има 3 месеца за развитие от примордиална до антрална. Колко примордиални има не може да каже никой защото няма метод за мерене. За това много лекари АМХ не го гледат.А примордиални има по последно изследване до поне средно 1000 още след настъпването на менопаузата. При ендометриоза или ПКОЯ е възможно по бързо да се активират.

Теоретично добавки могат да помогнат за качеството. Как ги усвоява организма и дали ги използва по предназначение не може да каже никой. Процесите са много сложни и навързани.

Колко примордиални има не може да каже никой. Всъщност те са мерилото за резерва а не АМХ. И те се изчерпват разбира се, но не чак толкова бързо и пак в зависимост от различни процеси които ги подтискат или активират. Примерно високия Инсулин подтиска един от пътищата за активиране и развитие до антрален фоликул.

Правиш каквото можеш пък ще става или не не може да каже никой. Няма метод за определяне цялостно състояние на организма и дали всичко е наистина ок някъде по веригата. Отделно ако хормоните са ок пак не значи че останалите процеси протичат правилно. Даже и хипофизата да работи и да призвежда правилното количество хормони, ако има липса на витамини или превес на вредни вещества е трудно.



Колко процеси са нужни зависещи от хиляди неща. А до тях още колко има...............

Последна редакция: вт, 17 окт 2023, 21:21 от varna2020

# 2 555
  • Мнения: 515
Докато сте на темата да попитам някой правил ли е опит с растежен хормон, т.нар соматотропин ( извън подготовката за пункция)? Прайминг или изобщо някакви други схеми? В България е доста непопулярно, затова се надявам някой с ин витро в чужди държави дали е пробвал без и после със и да е видял основателна разлика в нещо? Мислим тука някакви иновативни схеми с репродуктивната, ама се чудя дали ми се дават и за това пари.

# 2 556
  • Мнения: 106
Докато сте на темата да попитам някой правил ли е опит с растежен хормон, т.нар соматотропин ( извън подготовката за пункция)? Прайминг или изобщо някакви други схеми? В България е доста непопулярно, затова се надявам някой с ин витро в чужди държави дали е пробвал без и после със и да е видял основателна разлика в нещо? Мислим тука някакви иновативни схеми с репродуктивната, ама се чудя дали ми се дават и за това пари.
Да 1 месец преди стимулацията. Всеки ден. Тогава имах и стабилни фоликули и яйцеклетка която не се оплоди. Но стимулацията беше силна. Той по принцип би трябвало да е за качество повече отколкото за растеж.

# 2 557
  • Мнения: X
Аз съм правила веднъж по време на стимулация, и веднъж мисля месец беше преди стимулация взимане на хуматроп, хормон на растежа. Това беше след прп на яйчниците. Аз съм от хората, на които прп се отрази зле. В моят случай се навих защото аз имах добър резерв като бройки фоликули, но заради възрастта евентуално качеството. Като през цялото време на инвитро историята си сме по доктори заради мъжкия фактор, много тежък. В скоби, сега с донорски яйцеклетки се видя, че мъжкия фактор е непреодолим, и никога няма да се разбере дали моите яйцеклетки са имали потенциал.
Та, изобщо не даде никакво положително отражение хуматропа при мен. Ембрионите не бяха с по-хубаво качество от предишните стимулации без хормон на растежа.
Като усещане се чувствах неприятно от него, едно подпухване на ръцете, лицето. Имах чувството, че лицето ми стана като гумено, безчувствено и изопнато, много странно. Имах позната в същата клиника, и при нея сходни усещания, и също никакъв ефект, при нея нямаше толкова лош мъжки фактор, така, че е по-представителен резултата. Нямаше имплантация даже, а преди това е имала на друго място.
 Ако не бях го направила щях да си мисля, че може би е трябвало, но сега го намирам за излишно, меко казано.

# 2 558
  • Мнения: 106
Аз съм правила веднъж по време на стимулация, и веднъж мисля месец беше преди стимулация взимане на хуматроп, хормон на растежа. Това беше след прп на яйчниците. Аз съм от хората, на които прп се отрази зле. В моят случай се навих защото аз имах добър резерв като бройки фоликули, но заради възрастта евентуално качеството. Като през цялото време на инвитро историята си сме по доктори заради мъжкия фактор, много тежък. В скоби, сега с донорски яйцеклетки се видя, че мъжкия фактор е непреодолим, и никога няма да се разбере дали моите яйцеклетки са имали потенциал.
Та, изобщо не даде никакво положително отражение хуматропа при мен. Ембрионите не бяха с по-хубаво качество от предишните стимулации без хормон на растежа.
Като усещане се чувствах неприятно от него, едно подпухване на ръцете, лицето. Имах чувството, че лицето ми стана като гумено, безчувствено и изопнато, много странно. Имах позната в същата клиника, и при нея сходни усещания, и също никакъв ефект, при нея нямаше толкова лош мъжки фактор, така, че е по-представителен резултата. Нямаше имплантация даже, а преди това е имала на друго място.
 Ако не бях го направила щях да си мисля, че може би е трябвало, но сега го намирам за излишно, меко казано.
Да същото при мен след прп, възраст, без мъжкия фактор, но с диагноза ияр. Много подпухване. Не знам дали направи нещо особено както преди така и по време на стимулацията. Но при мен пролактин висок заради стрес, добавки не бяха оптимални. Разбъркване на хормони. Прп  не знам също нямаше видим резултат. Предполагам там други фактори повлияха. При всеки изходната и настояща позиция е различна както и факторите.

Последна редакция: вт, 17 окт 2023, 23:06 от varna2020

# 2 559
  • Мнения: 515
Благодаря, момичета, за споделените мнения. И аз чета, че е със съмнителен успех, а сумите са стабилни. Ще помисля пак. На 80% съм не, но понеже е последен месец от 4 и си казах айде да видим нещо ново пък, да се изненадаме току виж..За качество беше идеята при мен, на ЕЦ съм, така че не гоним бройка.

# 2 560
  • Мнения: 86
При мен използват хормона на растежа при всяка стимулация, но не мисля, че като единствен фактор ще има кой знае какъв ефект. Имах предварително терапия със стволови клетки за събуждане на фоликули, поради НЯР. След това ХР до втория цикъл и после стимулации. Терапията даде добър ефект, с оглед изходната позиция и възрастта. Пак да кажа, ХР е една част от цялата терапия.

# 2 561
  • Мнения: 477
При мен ХР не даде желания ефект, но беше в протокол с високи дози естроген , което мисля, че обърка нещата. Аз съм с яйчникова недостатъчност , в пери менопауза съм от 5 години на 36 г. Съм с три неуспешни опита инвитро към момента. Прп правих юли месец, от тогава имам менструация без хормоно заместителна терапия и днес съм на преглед да видим дали има АФ . Изглежда , че прп и ХР при всеки действат различно. М2тон сироп съм поръчала и вечерна Иглика, че и моя естроген е нисък. А какъв висок беше като пиех алкохол…

# 2 562
  • Мнения: 95
Да се включа и аз, с мнение за ХР - след стимулация с него, гонал и перговерис, никакъв резултат.Даже фоликулите не искаха да растат.Обикновено растат с около 2 мм, а с ХР растяха с около0,4, 0,5 мм на ден, уж тръгнаха 2, а остана само 1.По-време на стимулацията, тръгнаха още 1-2, но и те не порастнаха.Резултат-1яйцеклетка, която не се оплоди.А странични ефекти - цял куп - страшно подути глезени -буквално не можех да си обувам обувки, подути ръце, крака, болки в ставите, подпухнало лице, главоболие, гадене - каквото се сетиш.
Аз с много надежда гледах на ХР, но се разочаровах.И въпреки всичко, може да е било индивидуално, на други може да действа по-положително.Ще се радвам, ако някоя пише, с по-различен резултат и повече детайли.
Аз съм правила веднъж по време на стимулация, и веднъж мисля месец беше преди стимулация взимане на хуматроп, хормон на растежа. Това беше след прп на яйчниците. Аз съм от хората, на които прп се отрази зле. В моят случай се навих защото аз имах добър резерв като бройки фоликули, но заради възрастта евентуално качеството. Като през цялото време на инвитро историята си сме по доктори заради мъжкия фактор, много тежък. В скоби, сега с донорски яйцеклетки се видя, че мъжкия фактор е непреодолим, и никога няма да се разбере дали моите яйцеклетки са имали потенциал.
Та, изобщо не даде никакво положително отражение хуматропа при мен. Ембрионите не бяха с по-хубаво качество от предишните стимулации без хормон на растежа.
Като усещане се чувствах неприятно от него, едно подпухване на ръцете, лицето. Имах чувството, че лицето ми стана като гумено, безчувствено и изопнато, много странно. Имах позната в същата клиника, и при нея сходни усещания, и също никакъв ефект, при нея нямаше толкова лош мъжки фактор, така, че е по-представителен резултата. Нямаше имплантация даже, а преди това е имала на друго място.
 Ако не бях го направила щях да си мисля, че може би е трябвало, но сега го намирам за излишно, меко казано.
Да същото при мен след прп, възраст, без мъжкия фактор, но с диагноза ияр. Много подпухване. Не знам дали направи нещо особено както преди така и по време на стимулацията. Но при мен пролактин висок заради стрес, добавки не бяха оптимални. Разбъркване на хормони. Прп  не знам също нямаше видим резултат. Предполагам там други фактори повлияха. При всеки изходната и настояща позиция е различна както и факторите.

# 2 563
  • Мнения: 86
Точно такива са страничните ефекти. Мога да добавя задух и сърцебиене. Потвърждавам, че фоликулите растат по-бавно от обичайното. До тук са ни съвпаденията обаче. При мен тази тройна комбинация от ХР, Гонал и Перговерис действа много добре. Предполагам, че се цели точно такова по-бавно нарастване на фоликулите, с оглед осигуряване на по-добро качество. Успешно оплодените ми яйцеклетки са след пункция на ден 18.

# 2 564
  • Мнения: 1 683
При мен ХР беше едно голямо нищо, със само около 0,2 нарастване за целия прием докато свърших да го бия и след това изведнъж се пукнаха под носа ни. Сега пък се отказах от моите Я и не мога да се отърва от ЗФ. А, имах и някакъв отчайващ хормонален хаос и страшно груба и грапава кожа, меко казано никога през живота си не съм изглеждла по-зле: лице, шия и гръб, а не е като да съм нямала акне като ученичка. Не знам точно от кое се получи, но почувствах, че изтезавам организма си за много мижави перспективи.

Общи условия

Активация на акаунт