ВТОРИ клас - 1 тема

  • 41 180
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 17 592

Хахаха, е па я това го знам - скакаУец...  Joy

# 706
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192

Хахаха, е па я това го знам - скакаУец...  Joy


и фиУм.  Crazy накарах го да провери в речника как се пише.
 изигра ми етюд достоен за НАТФИЗ и написа в тетрадката фЮм  Crazy

# 707
  • Варна
  • Мнения: 2 338
О, и Мартина в първи клас беше написала, че ще става "актриса на фиУми". Joy Добре, че сега се колебае между "учителка по балетни танци" и "такава дето прави труповете във филмите и гримира актьорите". Ако им намери и по-кратки имена на тез' длъжности, съвсем ще си отдъхна. Crazy

# 708
  • Перник
  • Мнения: 4 867
Калоян вчера е написал "говорИя". Всеки ден го обяснявам пустия правопис, дано все някога се научи.

# 709
  • София
  • Мнения: 17 592
Ох, утешихте ме, мислех, че само моето е такова... обаче Орок не сте виждали.  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 19 338
Хаха, фиумите и мял-мял ги има и у нас.
Орокът кърти миФки Mr. Green

# 711
  • Мнения: X
ПроГлеми, мяЛ и разни други смешни грешки - на какво ли не съм се натъквала в тетрадките му. Но иначе е голям всезнайко и се опитва да говори със сложни изрази, понякога залягаме от хилеж с него.

# 712
  • Мнения: 5 160
Смешни са, ама временно. Оказва се, че думите с у не били малко  Twisted Evil
Ако се проведат упражнения за изговор на Л, ще отшуми по-бързо. Иначе просто си е заучаване на правописа.

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
да говори със сложни изрази, понякога залягаме от хилеж с него.
Гушкан преди няколко дни така ни разсмя... ама как се смяхме, просто прозвуча много смешно...
Вуйчо ѝ ѝ прави някакъв фокус и тя вика татко си - "Тате, я виж тука вуйче нещо ме баламосва. "  Това не е дума от ежедневието ни и за сефте я употреби и се получи много забавно... Joy
Иначе много се радвам, че в ПГ оправихме проблема с Л-то.  Simple Smile    Иначе оУеУеее....  Mr. Green

Dive, как ги е навързала момченцата племнницата ти...   Laughing

# 714
  • София
  • Мнения: 2 808
Радвам се да споделя с вас, че детето днес е спокойно и дори пак са приятели с детето, дето се сбили вчера. Да не казвам голяма дума, но в техния клас засега побойници няма и са сравнително кротки, ако може да се каже такова нещо за днешните деца.  Grinning

Ники няма нито една пломба в устата си, но и баща му на близо 40 никога не е имал и няма пломба. Дано да е заприличал на него, че аз съм зле със зъбите, даже и мост имам вече в устата. Против силанизацията съм.  Peace

Другото, което се сещам да споделя е, че има 5 на входното по БЕЛ  и проверка с пъпеЖи кърти.  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 1 324
Много ме развеселихте с тоя правопис  Grinning Вкъщи се посмяхме на героя от диктовката от входното по БЕЛ - Панайод. Само като си го представих милия колко убеден е бил за д-то накрая  Mr. Green Също беше определил текста като нехудожествен, защото художествен бил текстът с картинки  Crazy
Честно казано доста ме подразни избора на тестовете по БЕЛ. Този по ЗИП включваше диктовка и 15 задачи. Някои от тях бяха представени не съвсем като за първокласници. И тоя Панайот! Колко деца на тази възраст са се сблъсквали с това име. Биг Брадър 3 беше 2006 Joy

# 716
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929
А купчета и кръдец, който кръде? hahaha Това е извадка от саморъчно направено ръководство за Майнкрафт. Crazy Иначе като е за училище се старае повече.

# 717
  • София
  • Мнения: 17 592
Хахаха - и моето е залепено за Майнкрафта.
Ама не си прави труда да пише нещо по въпроса..

# 718
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 192
А купчета и кръдец, който кръде? hahaha Това е извадка от саморъчно направено ръководство за Майнкрафт. Crazy Иначе като е за училище се старае повече.

или моят е запалил твоя или обратното  Laughing
още от първите дни още си прави книжки от изрязани листчета хартия, първо беше: "Творим наука", сега прави инструкции за майн краВт в книШка  Laughing

сисе_то, децата лесно се оправят, проблем става, когато се намесят възрастните.  Peace

Скрит текст:
в тая връзка да споделя - един ден става спор за шишето на моя хубавец, другото дете иска да го изхвърли в коша, моят не дава. вечерта разговаряме, разбираме се, че в такива случаи се търси съдействе от госпожата, не се оправяш сам, защото си по-едър и силен и всичко, което направиш, се приема за насилие. на другия ден пак са приятели, но... детето го предупреждава на никого да не казва, защото: "нашите са ми казали да не играя с теб и ако разберат ще ми се карат."
Hug

вчера се изумих. госпожата не знае има ли колани в автобуса или не и каза, че ще провери. без да е питана, без изобщо да съм се обръщала към нея, една майка се възмути от въпроса ми и подхвърли: че вие вашия все вързан ли го возите?   Rolling Eyes
нямах желание да и отговарям.

обсъдихме го в къщи и таткото е на мнение да не спирам детето, защото ще се почувства наказан, без да има причина  Tired на мен пък не ми се иска да свиква с изключения.

# 719
  • Мнения: 79
Здравейте,мами ,аз малко ни в клин,ни в ръкав се вмъквам,но много ме тормози нещо и искам да споделя и вие също да си кажете при вас такава ли е система.Та:става въпрос за английския ние учим по Blue Skies for Bulgaria for the 2-nd grade на издателство Лонгман.Незнам каква е тая програма,какво е това чудо,взеха буквите от Адо Д и започнаха с изразите"Добро утро,Как сте,Добре съм......"това е по учебника,идва си детето карам я да учи ,а тя ми казва:"мамо ама аз не мога да го прочета"и е право детето.Как без да знае азбука,да започне да чете?Питах аз г-жата,и тя ми казва"да така е ,това е минус на системата,ще го научат"Да ама ако и аз не мога да и помагам,какво правим тогава!?Затъваме!
Паралелно ходим и на школа,но там нещата са по съвсем друг начин,започнаха буквите от А,учат думички,но само по картинка.

Общи условия

Активация на акаунт