Времето бързо измина,НОЕМВРИйче става на година

  • 56 377
  • 372
  •   1
Отговори
# 15
  • тук и там
  • Мнения: 11 384
Благодаря за темата,scherifka!  bouquet
Емил е болен-днес ще ходим на лекар.Със сополи и кашлица е-но не съм изненадана за съжаление...Каката е във същото положение- започна градина и заедно със нея-започна да мъкне и вируси в къщи.Днес ще ходим и да видим една ясла -съвсем близо до нас и евентуално Емо ще тръгва на ясла от 1-ви октомври.Емил се изправя и върви-но само като се държи за нещо...и не мога да опазя нищо в къщи...  ooooh!Не знам как е при вас-но аз не мога да седна на лаптопа-вдигнали сме го на шкафа-за да не го докопва и мога да правя нещо на него само когато Емил спи...Върти ми копчетата на съдимиялната,бърка в коша,отваря чекмеджета,опитва се да бърка в контакти и още хиляда неща....Дистанционните като ги “скрием" от Емо,после и ние не можем да ги намерим...Лудница Simple SmileЦял ден ходя след него Crazy.На някои шкафове -има обезопасяващи джаджи(стоят си още от каката),но на  някои няма и трябва спешно да сложим..но каквото и да правим-не можем да обезопасим напълно къщата..

Последна редакция: вт, 22 сеп 2015, 07:53 от Kaisia

# 16
  • Мнения: 1 817
Аз водих на ръце много малко, става въпрос за две ръце. Сега се водим с една, но като цяло не го водя много, много. В къщи си има негов си кът и си ходи и подпира по мебелите на водя, така се научи... Вчера на няколко пъти си се пуска сам и си прави по няколко кръгчета из хола, без помощ и без да пада. Единият път се олюля малко, но балансира и си продължи. Като види зор или прецени, че не иска или не може повече, се надупва и сяда много премерено!  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 813
И аз тук! Благодарности на Шери за страхотната тема! Направо ми дойде настроение с тези мъфинчета Laughing

И аз не мога да седна на компа, освен ако Елена не спи. Иначе пристига веднага, иска да се качи при мен и започва да блъска по клавиатурата ooooh!

Времето тук е отвратно и даже по градинки не може да ходим  #Cussing out, всичко е мокро, а бебка още само лази (доста добре вече), но като е мокро не я пускам. Скукичка...

Не я уча на гърне, според мен е рано. Другото лято по-може Wink

И аз се чудех за обувки, най-вече защото тя има два чифта, но освен да ги събува друго с тях не прави. Обувам й ги за да не й мръзнат крачетата, но уви, остава без тях за броени секунди... Сега съм харесала едно кожени пантофки, дано тях да понесе Simple Smile

Не мога да си представя бебе да яде кисело зеле, не заради друго, а заради съдържанието на сол в него Sick Но всеки сам си знае, не искам да налагам мнението си Stop Аз лично сол и захар не слагам в нищо.

Все още се цедя... Май вече граничи с лудост моята история, ама нейсе Laughing


На консултация сме чак на 30-ти септември и тогава ще дам отчет Wink

Хубав ден на всички!

# 18
  • Мнения: 2 563
Целият хол е обезопасен и имаме и прегради към кухнята и стълбите. Мога да го пусна и да го наблюдавам от кухнята или да изляза от хола за минутка. Понякога го слагам на гръб, за да си свърша бързо някаква работа, примерно чистене. Ако седна, пристига да види какво правя, естествено Simple Smile Много обича да дърпа книгите от библиотеката и аз го оставям. Разгръща ги и скъса 1-2, но като цяло съм изненадана приятно, че ги пази.

# 19
  • Мнения: 1 813
В нас нищо не е обезопасено. Купих тапи за контактите, но те се вадят за секунди, прегради няма, аз съм преграда и основно препятствие Mr. Green А книги и всякаква хартия обожава, да къса, да яде и изобщо да унищожава...

За рожден ден на такива мъници си представям плодове и зеленчуци нарязани и може би още нещо... някои родители дават вече всякаква храна на децата си. Аз мисля да отидем на детски клуб с място за бебета (правили сме го веднъж вече и се получи доста добре) като почерпката ще е основно за родителите и по-големите деца Flutter

# 20
  • Мнения: 2 563
Ние за рождения ден ще сме при баба му, само семейно. Тя ще му направи торта и ще му дадем малко да види що е торта. За подарък - книга. И толкоз.

# 21
  • Мнения: 1 817
Не е малко. Честно казано, не ги разбирам тези пиршества и ресторанти за дете на...година! Че какво му помни главата на година  newsm78 Много се чудим с мъжът ми какво ще правим, но сигурно ще съчетаем първата годинка с кръщене!

# 22
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Моята за първи път има сополи като вода от днес!силно се надявам да е от едно зъбче което се опитва да пробие, дано не е настинка. И аз се чудя какво да правим за рож.ден newsm78 направихме кръщене на 15.08 доста голямо и се охарчихме бая, та сега като чели ми се иска само тримата да сме си- колкото и да е странно неискам нито баби, нито никой (излишна какафония) Thinking

# 23
  • тук и там
  • Мнения: 11 384
Емо се оказа че е със рино-фарингит.Изписаха му капки с АБ за нослето,балсам със евкалипт и други етерични масла за мазане на гръбчето и сироп за отхрачване.Ходихме и на яслата да я видим и най-вероятно от 1-ви ще започне да я посещава-ако се е оправил,ако ли не -от 5-ти.В началото ще ходя със него за по няколко часа и така постепенно-докато свикне.Каката започна да ходи на ясла на 2 години и се скъса да боледува-със астма е в момента-имам известни притеснения и за Емо,но така или иначе нашата кака е постоянен вирусоносител и си боледуват и двамата заедно.С други думи и в къщи да стои-пак ще боледува.До сега от както се е родил е боледувал 5 пъти поне..Каката за първи път се разболя на 1г и 7 м-до тогава не беше боледувала,но пък от както стана на 2гд-не  е спряла да боледува..За РД мислихме да си направим малка екскурзия до Германия-за няколко дни,но съм в чуденка още как ще пътуваме...Емил не иска да стои нито в количка,нито в самолет,нито на столче в колата-т.е.-вързан не може да стои въобще и е голям зор..Екшън ми е дори разходката със количка...Ако пътуването е като това в самолета-не ми се мисли и захваща въобще..

# 24
  • Мнения: 1 813
И аз не ги разбирам тези пиршества в ресторанти с куверти за детски РД, но всеки си знае Simple Smile Ние вече ходихме на детско клубче, и въпреки опасенията ми, че Елена много ще реве от непознатото всъщност много й хареса и не й се тръгваше... Затова така съм решила Wink

При нас също е голям зор всеки път като се излиза с количката, и Елена не иска да стои вързана, а тук с това гнусно време просто няма начин. Излизаме за 30-40 минути докато не се разреве хубаво и се прибираме Sad Има и разни места за деца на закрито, но обикновено работното им време е от 10;00 до 12:00, точно когато тя спи  Cry

Прогнозата обаче е обнадеждаваща, идват хубавите дни и слънцето насам, така че гледаме с надежда в бъдещето Laughing

За ясла ми се струва още рано. Засега Елена не е боледувала сериозно, въпреки че има двама братя, които вечно подкашлят или са сополиви Mr. Green

Хубав ден на всички мами и бебчета!

# 25
  • Мнения: 2 563
Ние кръщене няма да правим, но чакам с нетърпение да направим прощъпулник.

Пътуването с кола и при нас е трудно. Засега успявам да го наглася така, че той да спи, защото иначе е много трудно да го забавлявам. В количката стои, засега. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 4 552
Да се запиша и аз. С моите не ми остава време и рядко влизам тук.

Мина еуфорията около първолачката, харесва й засега.
Баткото домъкна сополи и кашлица от градината на малката.
Ще подавам др. седмица молба за отлагане от ясла. Уж при записването дир-ката помоли само за бележка от личната и за молба свободен текст. Надявам се да мога да я забавя до нг и след това с песен да потегля.

# 27
  • Мнения: 229
Ние сме с растройство вече трети ден излизат ни две зъбчета наведнъж. Давам му чайче от шипка,пихме ентерол,яде от лечебната хумана но нищо не помага. Дайте съвет какво ви е помогнало

# 28
  • София
  • Мнения: 456
Ще подавам др. седмица молба за отлагане от ясла. Уж при записването дир-ката помоли само за бележка от личната и за молба свободен текст. Надявам се да мога да я забавя до нг и след това с песен да потегля.
Кажи после, моля, дали си успяла да я отложиш. Аз също обмислях да отлагам, обаче по новата наредба може да се отложи само 3 месеца, т.е. до 15.12 трябва да тръгнат.
То е ясно, че мога да го пусна 1 ден и после да го спра, но така ми се прекратява и майчинството и ще трябва да мисля разни сложни схеми с платени и неплатени отпуски, а хич не ми се иска...

# 29
  • Мнения: 5 037
Мисля,че по медицинско предписание(бележка от ЛЛ на детето)може да се отложи до 6 мес.Поне съседката направи така.

Общи условия

Активация на акаунт