Лидл ::70::

  • 82 117
  • 726
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 020
Имам въпрос относно "умния кантар' в упътването пише :
 Да не се използва от бременни и деца под 8г.
 Както и да е далеч от пряка слънчева светлина и вода.
Да се избягват всякакви вибрации.

Въпроса ми е към тези които го имат от преди дали е опасен според вас за деца?
Чудя се дали да го връщаме , с трима мъника ще е трудно да следим някой да не се доближи освен ако не се държи опакован и на високо.Тогава пък за всяко теглене да се разопакова и прибира направо обизмисля процедурата.  Thinking

Твоите не са ли големи вече? Поне от лентичките, които се виждат, пише 25, 23 г.,...  Rolling Eyes
Иначе щом пише, че не се препоръчва и на бременни, явно има нещо.
И аз чакам мъжът ми да ми донесе  Grinning , но и аз съм с два мъника под 6г. и не знам как ще ги опазя. Със сигурност ще искат и те да се мерят  Crazy

# 661
  • София
  • Мнения: 4 051
С тия стикита вече много се дразня!
Връщам преди малко на "Екзарх Йосиф" няколко неща от 10.09, когато нямаше стикита и касиерката от съседната каса с насмешка казва на другата: "Заради стикитата, нали?" Направи се, че не ме чу, като казах, че тогава нямаше стикита. Вече започват да обиждат хората без да знаят кой връща с основателна причина и кой не.

Иначе съм много доволна, сдобих се с яке от дългите Simple Smile Имаше само 1 брой, явно върнат от някого, и беше точно за мен. Взех си и зелени стреч дънки, немиришещи. Сините сигурно ще ги върна. Но като чета, че се отпускат много, май ще отида за по-малък номер от зелените.
Като спомена въпросния магазин, ще споделя и аз, въпреки че мислех да не го правя в темата.
Когато пуснаха туристическите обувки, взех два чифта с различни номера, защото не бях с дъщеря ми да мери. Разбира се, идеята ми беше да върна тези с несъответстващия номер. Позволих си да го направя, именно заради бързо изчерпващите се стоки, заради които става "бой" в магазините им.
Касиерката със звънък глас ми припя, че ще ми даде стики само за единия чифт. В първата секунда си помислих да и кажа, че не съм заради тъпите им стикита и хич да не ми дава, а че искам обувки за детето си. Във втората секунда се усетих и я попитах по регламент на магазина, полага ли ми се стики, за определената сума?! Тя разбира се, извъртя очички и каза, че се била шегувала... Можеше да и кажа, че имам близнаци и да обясни на второто ми дете защо няма стики, но не ми се задълбаваше.
Замислих се, да върна втория чифт, след като отмине истерията с тъпите гумени боклучета, но се отказах - в края на краищата не съм нарушила нито едно правило. Полага ми се, имам го като опция и се възползвам. Отидох да ги върна. Касиерката ме попита, защо ги връщам - заради дефект или... Отговорих и, че не съответства номера. Пита ме, защо няма да ги заменя, а ги връщам (`ми `щото искам (и имам право)) Казах и, че вече имам точния номер. Лелее, като отвори една устааааа - друг път да съм ги заменяла, защото така съм и отворила допълнително работа. Губила съм и времето, както и времето на хората от опашката  Tired
Добре де, аз питам: Щом го има като условие в магазина, защо се сърдят и правят фасони на нас клиентите, вместо на шефовете си и най-вече защо се дразнят, не им ли влиза в задълженията както останали те им задължения newsm78
Стана малко дълго и вероятно объркано, за което се извинявам!



# 662
  • Мнения: 48 194
За стикитата- на самата бележка си пише колко ти се полагат, черно на бяло
За второто- аз не обичам скандали и не вдига такива, но бих написала един мейл до Лидл с часа и магазина, да вземат мерки
Не е редно една касиерка да излага цялата верига, при положение че един от най-силните "козове" на Лидл е именно лесната замяна/връщане

# 663
  • Мнения: 605
Виждали ли сте някъде останали подводници /май в тях се събират стикитата/?
Става въпрос за София.

# 664
  • Мнения: 48 194
В магазина на Халите има много подводници, но са навътре между другите стоки

# 665
  • Асеновград
  • Мнения: 3 142
Имам въпрос относно "умния кантар' в упътването пише :
 Да не се използва от бременни и деца под 8г.
 Както и да е далеч от пряка слънчева светлина и вода.
Да се избягват всякакви вибрации.

Въпроса ми е към тези които го имат от преди дали е опасен според вас за деца?
Чудя се дали да го връщаме , с трима мъника ще е трудно да следим някой да не се доближи освен ако не се държи опакован и на високо.Тогава пък за всяко теглене да се разопакова и прибира направо обизмисля процедурата.  Thinking


Твоите не са ли големи вече? Поне от лентичките, които се виждат, пише 25, 23 г.,...  Rolling Eyes
Иначе щом пише, че не се препоръчва и на бременни, явно има нещо.
И аз чакам мъжът ми да ми донесе  Grinning , но и аз съм с два мъника под 6г. и не знам как ще ги опазя. Със сигурност ще искат и те да се мерят  Crazy
Две големи  Laughing един мъник на 1,5 г. и още два мъника на големите   Embarassed на 5 г. и 11 месеца. Този го взех за едната дъщеря но тя се притеснява точно за малкия който е на 5г. как ще го ограничи да няма достъп.Предния кантар от него вече не показва нищо.А и се бях засилила да взимам втори за в къщи и с другите два мъника ще е същото. Довечера ще се консултира със зета да видим какво ще решат.Аз досега четох упътването, май тя попреувеличава http://www.lidl-service.com/static/125391429/107206_BG.pdf
Иначе накрайниците за ел. четките от днес не стават за детската четка , нищо че са на една марка. Ако някой купува за по стари модели е добре преди това да сравни дали начина на закрепване е същия.

# 666
  • Мнения: 1 325
Здравейте! Simple Smile
Отдавна не съм се включвала, но дойде и моят ред.
Приятелят ми си купи умния кантар, но има голямо разминаване в процента мазнини. Отчита му нереално много и помня, че бях срещала подобно мнение тук. Другото, което не ми се връзва е, че сборът от всички проценти(вода, мазнини...) е по-голям от 100%. Дали всички са така? Ако някой има опит въобще с такъв тип кантар би ли споделил мнение. Може и на лично, за да не спамим. Peace Благодаря предварително! Wink

# 667
  • Мнения: 790
в студентски има подводници много. Ако някой касиер ми се прави на отворен ще извикам управителя,няма смисъл да се хабя в спор с него. Да за съжаление не веригата прави проблем за връщане и тъпата ни злоба.Аз не бих търпяла такова отношение,ама и не ми се е случвало.А тези стикита ако съм им такъв проблем ми да не ги пускат и без това са супер смотани.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 970
Имам въпрос относно "умния кантар' в упътването пише :
 Да не се използва от бременни и деца под 8г.
 Както и да е далеч от пряка слънчева светлина и вода.
Да се избягват всякакви вибрации.

Въпроса ми е към тези които го имат от преди дали е опасен според вас за деца?
Чудя се дали да го връщаме , с трима мъника ще е трудно да следим някой да не се доближи освен ако не се държи опакован и на високо.Тогава пък за всяко теглене да се разопакова и прибира направо обизмисля процедурата.  Thinking

Нямам баш такъв, но имам друг, който мери мазнини - измерва ги на принципа на съпротивлението и пуска някакъв ток през тялото, напълно безвреден, но да се презастраховат, принципно затова са тези предупреждения, на нашия май за под 3г пишеше да не се ползва, както и от бременни. Принципно има режим, в който мери и само килограми, съответно не би трябвало да пуска ток в този режим, този кантар няма ли такава опция? Ползвах си го така през цялата бременност, дъщеря ми, която още няма 3, също умира да се тегли и за нея също го пускам в този режим.

# 669
  • София
  • Мнения: 8 131
Бях се засилила да купувам кантара, ама се замислих след вашите коментари.
Иначе днес напазарувах за мъжО. Дънки, две блузи. Много хубав модел са дънките тоя път. Исках и колан, но не ми харесаха.

# 670
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Вижте какви зимни обувки има в немския Лидъл:
http://www.lidl.de/de/esmara-damen-winterstiefel/p186961?utm_sou … amp;et_lid=804434

Тези обувки, които ще пускат тук не са изцяло нов модел. Кафявите ги имаше и миналата година. Помня, че не си купих, защото ми миришеха силно на нещо синтетично.
Иначе вече носих якето - купих си синьо, дълго (сивите изобщо нямах шанса да ги видя), удобно е и е леко. Като недостатък мога да кажа, че след пране пълнежът не седи равномерно разпределен.
 Ще ми се да пуснат дебели зимни якета за деца. Ето тук пак им гледах офертите за момичешки зимни дрехи, доста хубави неща има:
http://www.lidl.de/de/kinder-maedchen-jacken/c10492

# 671
  • София
  • Мнения: 8 720
Днес не се класирах за мъжките блузи, много се изнервих  Tired Отидох в 9 сутринта и бяха останали 4-сини и сиви S и L размер, мъжът ми носи М.Не купих, ама явно бяха грабили, грабили...
Пуловери имаше, но материята беше някак прозираща и не мисля, че мъжът ми ще ги носи.
Купих черен клин.
Харесват ми нещата за печене, в чуждите лидъли ги пускат с пекарната за мъфини, явно тук няма да я пускат пак или по-нататък.
В събота ще взимам миксер.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 758
Имам въпрос относно "умния кантар' в упътването пише :
 Да не се използва от бременни и деца под 8г.

Като се има предвид думите, които са използвали, си мисля че за бременните по-скоро предупреждават, че няма да дава реални стойности (все пак те си имат по няколко литра вода, дето реално не са техни).
Това за децата под 8 години и недъгавите (извинявам се, но не ми се занимава да търся културния термин) мисля че е стандартно за повечето уреди. Аз лично го свързвам с това, че и на двете категории фината моторика не е овладяна на 100% и често имат резки/тромави движения. Дали съм права или не могат да кажат само производителите Simple Smile

# 673
  • Мнения: 3 020
Купих кантара, пробвах го, но на мен не ми излиза отдолу хоризонтално, където са изредени - нормално, под, над норма тегло... нищо не изписва  Rolling Eyes На тези, които го купиха, дава ли ви тези неща?
Иначе набързо изреди няколко стойности, които така и не успях да разбера какви са  Grinning , защото не ги разучих предварително.
Но май беше връщан, защото бяха настроени 2 профила.  Rolling Eyes Едва успях да ги променя.
Дано съм успяла да ги изтрия.

# 674
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
И тук да постна
Дали следващите стикита у нас ще са тези? https://www.youtube.com/watch?v=rD0ekyjf6P0 И да попитам, случвало ли се е на някой сега да му се падне от миналогодишните стикита, вече 2 пъти се случва?

Общи условия

Активация на акаунт