Режим и меню на 1 годинка

  • 10 129
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 328
Докато хапваше пюрета, сина ми много рядко ги изяждаше и много се чудех, защо няма апетит. На годинка е и от около месец и половина е на кухня. Още първите дни бях така  Shocked Shocked , защото всичко си изяждаше. Като знаех колко бавно ядеше пюретата, с не голям ентусиазъм, просто не можех да повярвам. Десерт не взимам, защото е с прясно мляко. Режима му е:
6-7 - АМ
10 - закуска
13 - обяда с един сухар
16:30 - грис с АМ и плодове, овесени ядки с АМ и плодове, каша с плодове
20:30 АМ
От скоро започнах да давам към 18:30 супа с малко сухар.
Часовете естествено са + - . Не пасирам, само намачквам с вилица.

# 16
  • Мнения: 141
А на кухнята може ли да се вземе храна само за проба един-два пъти, за да видя дали ще яде? Как става записването?

# 17
  • Мнения: 328
Аз взимам от частна,и всеки ден си взимаш купонче за следващия. Можеш да вземеш когато и каквото си поискаш ( само първо или само второ или десерт ).

# 18
  • София
  • Мнения: 1 257
На годинка малкия беше на следния режим:
07:30 - АМ
09:00 - попара, кус-кус, овесени ядки
12:30 - основното от кухнята (аз започнах да му взимам на година и 2-3 месеца) или пюре
16:00 - каша, кисел, кремче
18:00 - плод
19:30 - супа от кухнята или пюре или готвено от мен, домашно.
Вече е на 2 - режима е почти същия, но без АМ и с още плодове към 11.
Той винаги беше с около килограм и половина над средното за възрастта, но и винаги се е хранил много добре. Според мен послушай момичетата - намали порцията на закуската в 10:30, дай някакво плодче преди обяда и и давай основното за обяд, а супа на вечеря... От няколко педиатри съм чувала, че е много полезно за стомаха и метаболизма да се хапне малко плод около час преди хранене.  Peace

# 19
  • Мнения: 141
Ще изпробвам съветите ви, а също ще опитам и от частната кухня. А можете ли да ми кажете какво представлява основното ястие на кухнята?

Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 16:46 от island_of_dreams

# 20
  • София
  • Мнения: 1 257
Менюто е доста разнообразно в различните кухни. Аз му поръчвам от Ян Бибиян и съм доволна. Включва се: петешко, агнешко, пъдпъдък, пиле, свинско и заешко и 2 вида риба. Повечето са под формата на яхнийки, като зеленчуците са ситно нарязани, имат и разнообразно зеленчуково меню, подправките се ползват умерено, както и солта. В менюто задължително едно от двете ястия е с месо - или супата или основното и ги редуват всеки ден. Добри отзиви съм чувала и за Българче, но не съм поръчвала от там, защото малкия си харесва Ян Бибиян, а и сайта им е много удобен за поръчки.  Peace

# 21
  • Мнения: 141
Много изчерпателна информация, благодаря! Ще проверя при нас какви кухни има и ще пробвам, че това моето.... Сутрин, обед и вечер й готвя, защото искам да е прясно и вече се поизморих:))))

# 22
  • София
  • Мнения: 860
Аз точно след годинката започнах кухня, дотогава готвех домашни пюрета. Моят има АБКМ, така че мляко не пие, и от доста време сме на 4-кратно хранене, може би от година и няколко месеца:
- сутрин закуска към 9 ч - овесени ядки със сухо мляко (козе, струва мама и тате, ма поне няма проблеми), зехтин, канела и пасирани плодове (обикновено ябълка и банан). Става страшно вкусно между другото!
- обяд към 13 ч - месното ядене от кухнята
- следобедна закуска - мляко с бисквити или десерта от кухнята, ако е вкусен
- вечеря - безмесното от кухнята, + яйце или сирене и кашкавал
Всичко млечно е козе...
Вземаме алергично меню на Ян Бибиян, от тази кухня съм най-доволна. В началото пасирах яденетата, после мачках и вече си ги давам както са си (2.5 год)

# 23
  • Мнения: 141
Козето мляко, което ползвате4 е сухо, така ли? Аз ползвам прясно за кремчетата и гриса. Добре го приема, не сме имали проблеми.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 257
И аз се стараех да му готвя всеки ден, но да си признаем честно - много е трудно да му се осигури разнообразеито, което предлагат детските кухни. В крайна сметка вкъщи можеш да направиш пилешко, телешко или риба... Другите варианти са по - сложни за изпълнение, а и след като детето си го харесва няма нищо лошо. Малкия например обожава ястията със спанак, лапад и коприва от кухнята, те са му любими. И до днес се старая уикендите да яде само домашно приготвена храна. Никога не съм му пасирала храната от кухнята, но пък и той на годинка и 2-3 месеца имаше почти всички зъбчета.  Hug

# 25
  • Мнения: 46 662
Едно бебе е чудесен повод за промяна на семейното меню. Така не се налага нито отделно готвене, нито кухня Simple Smile
Нас не ни устройваше вариантът кухня, защото ставахме 12-13 ч. и не ми се връзваше с час за доставка или тичане до пункт. Освен това държа да е само по 1 вид ястие на хранене, а не 1-2-3 или 1-2. А тя изяждаше към 280 грама, т.е. нито едното стига, нито другото. + други съображения, които не са за тази тема.
Вечерята винаги ни беше прясно приготвена, за обяда - през ден, не се вманиачавах чак толкова, че ще яде супа от предния ден. Със сигурност е по-хранителна от тази от кухнята, слагам много повече неща и я правя гъста без да ползвам брашно като там. И до днес така правим - примерно приготвя се пилешка супа, единия ден я яде като супа, на следващия добавям масло, пускам в блендера, една препечена филия на кубчета нарязана и ето ти крем супа.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 257
Не се сърди човече и аз бях по същия начин. Готвене за вечеря и обяда - за два дни. Но откакто се върнах на работа изобщо нямам време за готвене, работя до 19:00ч. и общо взето трудно успявам да сготвя навреме за неговата вечеря (той яде към 20:00ч. най - късно). За това укиендите яде само домашно приготвена храна, като в неделя обикновено правя няколко ястия и има за следващите 2-3 дни, но до сряда например всичко свършва и за оставащите дни до събота караме на кухня. А със сигурност той много повлия на промяната в менюто ни, защото преди с ММ си хапвахме доста пържени неща, които сега избягвам и рядко готвя пържено, така че тук съм напълно съгласна с теб.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 860
http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=15216
Ей това сухо козе мляко ползваме. Прясно не съм опитвала още, дори козе не смея, ще направим алергенен тест на 3 год. и тогава ще преценя какво да правим с менюто.
Иначе вземам от магазин на мандра Равно поле козе мляко, сирене и кашкавал, много допадат на цялото семейство. Покрай малкия вече крави продукти не ядем  Wink

# 28
  • Мнения: 46 662
Kriss.P, и аз съм много зле с организацията за готвене, добре че беше мъжът ми  Blush но покрай него и аз влязох в час.
Не знам сутрин от колко часа сте на работа с таткото, но може и тогава да приготвяте вечерята, за да е готова като се приберете Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 1 257
Оооо ако можеше... Но за да стане това, трябва да стана едва ли не в 4:30.... Аз започвам от 9ч., но преди това имам път около 30мин, а и карам малкия на детска. Общо взето ставам към 6:30, за да можем да не закъсняваме. Сутрин имам време да му направя закуската и това е...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт