РИМ - XII тема

  • 62 760
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 56
към tky: с Уиз еър летим от София на 01-ви, но по-късно следобед кацаме.

Днес дъщеря ми направи опит да се свърже с Вила Боргезе, след дълго чакане и свързване с оператор, отсрещната страна се оправда, че не чува добре и разговора относно резервацията се оказа неуспешен. Та се чудим дали да не резервираме направо онлайн билети за Боргезе и Колизеум и Рома пас ще ни отпадне тогава като опция. За Ватикана си купихме билетите, но те така или иначе са извън Рома пас. Ако още 2-3 пъти звъннем в Боргезе, ще се окаже че сме си "платили" неколкократно билетите. Вие как успявате да се свържете за резервация на Боргезе?

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 23:37 от Nadq Slavova

# 646
  • Мнения: 874
Nadya летим на 29.02 понеделник рано от Букурещ..
така след като четох тук...в понеделник след обяд  ще бъде денят на разходките
вторник  - капитолийски музеи + пазар на Траян  / това ще са ни безплатните музеи/ -ако остане време или някои от обектите  от групата на Колизеума или от група Апиа антика или група MNR  / че са в района/
сряда -аудиенция и  Кастел Сант Анджело +останалото от група колизеум  или от група Апиа антика или група MNR 
четвъртък вила Боргезе+ вила Джулия  или от група Апиа антика или група MNR 
т.е идеята е така да напаснем посещенията че за тези три дни да посетим тези три основни групи музеи за които да ползваме отстъпките по Рома пас 
петък - ватикански музеи / днес ще купя  билетите / и разходки
амбициозна програма  Laughing дано да успеем
Моля още веднъж някои с опит за вила Боргезе да ми отговори  трябва ли да правя резервация при положение че тя няма да ни е безплатен вход а просто ще ползваме отстъпка / от стайта не става много ясно/

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 07:22 от tky

# 647
  • Мнения: 23
Nadya летим на 29.02 понеделник рано от Букурещ..
така след като четох тук...в понеделник след обяд  ще бъде денят на разходките
вторник  - капитолийски музеи + пазар на Траян  / това ще са ни безплатните музеи/ -ако остане време или някои от обектите  от групата на Колизеума или от група Апиа антика или група MNR  / че са в района/
сряда -аудиенция и  Кастел Сант Анджело +останалото от група колизеум  или от група Апиа антика или група MNR 
четвъртък вила Боргезе+ вила Джулия  или от група Апиа антика или група MNR 
т.е идеята е така да напаснем посещенията че за тези три дни да посетим тези три основни групи музеи за които да ползваме отстъпките по Рома пас 
петък - ватикански музеи / днес ще купя  билетите / и разходки
амбициозна програма  Laughing дано да успеем
Моля още веднъж някои с опит за вила Боргезе да ми отговори  трябва ли да правя резервация при положение че тя няма да ни е безплатен вход а просто ще ползваме отстъпка / от стайта не става много ясно/
И ние умувахме, умувахме и Ватикана го оставихме Сряда след аудиенцията от 11.30.И така направено изключително много се чудя дали да взимаме Рома пас...Освен да го активираме третия ден за Колизеум,Форо Романо, Палатин и Капитолийските музеи,т.к първия ден няма да ни стигне според мен за това упражнение Grinning

# 648
  • Мнения: 464


Моля още веднъж някои с опит за вила Боргезе да ми отговори  трябва ли да правя резервация при положение че тя няма да ни е безплатен вход а просто ще ползваме отстъпка / от стайта не става много ясно/

tky, За Галерия Боргезе ви е необходима на всяка цена резервация, не можете да влезете без такава! Има ограничение в броя на посетители за всяко влизане, а то е САМО за 2 часа! Затова и влизането е контролирано по часове. Дори да ползвате ПАС-а пак трябва да имате резервация, независимо дали ще ви е безплатно 1 или 2-ро посещение или вече следващо с отстъпка. Същото се отнася и ако няма да ползвате ПАС. Самата резервация струваше 2 евра преди 2-3 год., ще си видите на сайта. Там са посочени и часовете, за които можете да резервирате. Отивате с разпечатаната резервация 15 мин. преди определения час на касата - вземате си билет(според гореописаното) и влизате.
Не е позволено снимането, багажа не помня дали се оставяше задължително на гардероб, но имайте и тая нагласа.

П.П. Галерията е чудесна, та побързайте с резервацията, че бързо се изчерпват свободните часове!
И хубаво да си изкарате в Рим!  Simple Smile Той е прекрасен по всяко време!  Simple Smile

# 649
  • Мнения: 191
Zaharinka, ние снимахме и никой нищо не ни е казал. Включително и всички покрай нас ...

До колкото знам единственото място, на което са забранени снимките е Сикстинската капела ( във Ватиканските музеи), но дори и там имаше хора които бяха нахални и съумяваха да снимат, въпреки завишения контрол.

# 650
  • Мнения: 464
Zaharinka, ние снимахме и никой нищо не ни е казал. Включително и всички покрай нас ...

До колкото знам единственото място, на което са забранени снимките е Сикстинската капела ( във Ватиканските музеи), но дори и там имаше хора които бяха нахални и съумяваха да снимат, въпреки завишения контрол.

О, браво на вас! Само мога да ви завиждам, че имате лични снимки от там. Или е свалена забраната, или сте имали късмет да не ви забележат.
Преди колко време бяхте в галерията?

П.П. Сега се сещам, че в Двореца Барберини и Галерия Памфили задължително ВСИЧКО се оставя на гардероб- дрехи, фотоапарати, телефони...та и там не се снима. За Сикстинската капела - също. Навсякъде все някой снима, въпреки забраната, но това си е въпрос на личен избор.

# 651
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Императорските форуми се разглеждат от улицата Виа Имперали за около 30, 40 минути, така че втория ден след Капитолийските, Виктор Емануел не пречи да видите Колизеума Римския Форум и Палатин. Пазарът на Трая са улички, колоната е на 100 метра от Виктор Емануел. Вкарай си в деня след Боргезе-площад Пополо, площад Испания, Фонтана ди Треви, даже сигурно ще имате време да се замъкнете и до Пантеона, около Пантеона има и други забележителности- площад Навона е наблизо

# 652
  • Мнения: 56
Искам да ви кажа, че днес успяхме да се свържем с Вила Боргезе за резервация на този телефон: 00390632810. Обяснихме, че ще ползваме Рома пас,като първо посещение. Продиктуваха ни някакъв код /седемцифрен/ и ни предупредиха да сме половин час по-рано.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 12:06 от Nadq Slavova

# 653
  • Мнения: 166
Здравейте, а има ли интересни места около Рим. Ако си наемем кола,някой може ли да препоръча къде да отидем?

# 654
  • Мнения: 19 057
Здравейте, а има ли интересни места около Рим. Ако си наемем кола,някой може ли да препоръча къде да отидем?

Villa d'Este, Tivoli

http://whc.unesco.org/en/list/1025/gallery/

# 655
  • Мнения: 35
Здравейте,
момичета, предварително искам да се извиня ако се повторя с моите въпроси, но ще ми трябва адски много време, за да изчета подробно всички 11 теми, макар да съм напълно убедена, че в тях има адски много полезна информация.
Та първият ми въпрос е относно кварталите/ройоните в Рим. Знам, че този около Термини се води малко по опасен от към всякакви хора, който нощуват под небето и евентуалните проблеми с грабежи и за това не е много предпочитан, но тези, които са в близост дали и те са опасни. Става дума за Рио Монти, Ескуилино (около метро станция Витория Емануеле) и Република. Предполагам, че района около Барберни (вкл и около фонтана ди Треви) е в графата на безопасните, но и за него да попитам. Ще съм благодарна ако някой препоръча и добър хотел или B&B. Simple Smile
Вторият ми въпрос е знаете ли дали от Wizz за постоянно местят полетите на Чампино или е нещо времено?
Третият въпрос- видях понапред в темата, че за периода от 14-22.04 държавните музей ще са без вход, ако е наистина така ще бъде супер ако успея да се организирам за тогава и се спести някое друго евро от входове Simple Smile
Благодаря предварително на всички отзовали се

# 656
  • Мнения: 3 978
Момичета, дали има магазини на МАС и Клиник в мезмитната зона на терминала, където кацат Уиз?

# 657
  • Мнения: 874
здравейте
получи се гаф  с банковата ми карта и се оказа че де факто не съм купила Рома пас . Сега ако я купя дали ще мога да я валидизирам във вторник?

# 658
  • Мнения: 144
здравейте
получи се гаф  с банковата ми карта и се оказа че де факто не съм купила Рома пас . Сега ако я купя дали ще мога да я валидизирам във вторник?

Защо не купите Рома пас направо от Рим.  Не знам на кое летище кацате.  Ние пристигнахме на Фиомичино,  там от един туристически център си взехме.На гара Термини също има такива центрове,  момичетата бяха писали.  Рома паса се активира при първото му ползване.  Ние го актииврахме сутринта за вход за метрото.  Непосредствено след това го използвахме за посещение на Капитолийските музеи. 

# 659
  • Мнения: 65
Момичета, дали има магазини на МАС и Клиник в мезмитната зона на терминала, където кацат Уиз?

Поне аз не виждам тези брандове , но кацайки на Фиумичино Т3 ето тук можеш да погледнеш магазините на цякото летище
 http://www.adr.it/fiumicino-mappe-negozi?p_p_id=airportMap_WAR_R … C0MlFWgq_areaId=3

Общи условия

Активация на акаунт