Детската кухня- за или против?

  • 2 603
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Обмислям от няколко седмици дали да не запиша Ем на детска кухня. Много се чудя, и не мога да се реша първо защото ми с еиска да знам с какви продукти готвят, едва ли правят труд да ги взимат от селата, та да се органични? АМи ако е от борсата, там, във всичко има толкова много нитрати? От друга страна не мога все на пюрета да я държа, едва ли и те са толкова органични. Та ми стана интересно и реших да пусна тази темичка; какви са ви съображенията на тези от вас, които са записани на кухня и съответно какви са ви съображенията на тези от вас, които не са?

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Пробва ли с търсачката първо? Има много изписано по темата, толкова много, че ще ти отнеме ден да го прочетеш...
Ако все пак после още не си решила, сподели съмненията си, тук сме!  Wink

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не сме записани на кухня, макар че го обмислях варианта и бях подала документи за всеки случай. Съображения - дребната прясно мляко под никаква форма не може да яде, дори сготвено - изрива се. Което автоматично прави кухнята несъществуваща опция за нас - отделно въпроса, че тя не яде нито един от десертите, които правят там, а и не всичко от манджите, та става съвсем сложно. Други съображения - свикнала съм да й готвя и принципно готвя почти всеки ден, а не обичам да съм вързана да правя нещо в определено време, особено ако е взимане на бурканчета в дъжд или гадно време (има начини да се прави, естествено, ама на мен лично ми е по-лесно да не се занимавам).
Иначе не е лоша опция - има разнообразие, на повечето места готвят прилично и ти отпада чуденето какво ще яде детето днес, пък и е бая по-евтино от пюрета Grinning

# 3
  • Мнения: 3 379
Детето вече може да яде повечето неща, дори и прясно мляко ако не е обременена за алергии, така че кухнята е удобен вариант, а храната е разнообразна. Ако чакаш още, ще стигнеш момента, в който няма да я иска, защото ще е много свикнала с домашната обща храна. Гого така и не го записах, макар че подадох молба, но като ми дойде реда, Гого вече беше минал на обща домашна храна, а сега вече няма смисъл. Не се взирай толкова в органични и екологични храни, такива и на село няма дори, те се отглеждат специално. Детето вече не е толкова малко.

# 4
  • Мнения: 1 215
А зпо скоро си мислех за опцията частна детска кухня, където ти ги носят до вратата.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ха,на мен само преди няколко дни ми звъняха по тел да ми пранвят анкета за такава услуга и как я възприемам Laughing Ставаше въпрос за 2.50 на ден.

# 6
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Много съм доволна, всеки ден прасня и разнообразна храна  Grinning синът ми яде всичко от там с апетит  Blush

# 7
  • Мнения: 2 274
Днес за първи път ще взема храна от кухнята.
Ще пропускаме десертите, защото са с прясно мляко. Доколкото разбрах само в тях слагат мляко. Thinking

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Godzilla , незнам за кухнята, който ти ползваш, но в нашата слагат и в супите, има млечни супи, понякога има картофено пюе с жълтък и сирене - в него също има прясно мляко.

# 9
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 903
Ще пропускаме десертите, защото са с прясно мляко. Доколкото разбрах само в тях слагат мляко. Thinking
Точно за това щях да попитам сега. Досега не съм й давала от десертите заради опасение че използват прясно мляко. Дори съм решила да се обадя в Млечна кухня за да говоря с някой там. Не се ли съобразяват "лелките" с това, че има малки деца, които все още не са опитвали мляко, а има и деца, които са провили и алергии към него.

# 10
  • Мнения: 1 215
А има ли някой, който да взима от частна кухня?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз съм ЗА.Днес взех за първи път храна от кухнята,но всички познати бебета приемат храната много добре.Моя е доста злояд и капризен,но храната му хареса много.Не го бях виждала да яде с такава охота от 2 месеца сигурно.
Ако няма някакви алергии детето пробвай.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Miriel
Не се ли съобразяват "лелките" с това, че има малки деца, които все още не са опитвали мляко, а има и деца, които са провили и алергии към него.
Точно затова се иска бележка от педи, че детето няма алергии.

По темата: аз съм доволна от кухнята - прясна и разнообразна храна всеки ден. Готвят вкусно. Само към десертите имам малко възражения, а и Мая не ги харесва особено, но аз така или инче предпочитамд а й давам плодове по това време.

Годзила, прясно мляко слагат в млечните супи, а ако не са с прясно са застроени с кисело. Ако има картофено пюре - то също е с прясно мляко (в повечето кухни използват сухо, но не АМ, ами обикновено сухо мляко)

# 13
  • София
  • Мнения: 2 075
Ха,на мен само преди няколко дни ми звъняха по тел да ми пранвят анкета за такава услуга и как я възприемам Laughing Ставаше въпрос за 2.50 на ден.

И на мен ми направиха същата анкета по тел. Ама аз почти в движение отговарях и нито разбрах кои са, нито с каква цел им е анкетата. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 107
Уф, всичко изчетох за детската кухня и в крайна сметка не мога да реша дали да го записвам  Confused
По-скоро вече клоня към домашното...

# 15
  • Мнения: 1 547
Определено съм за. Кольо яде детска кухня от 11 месечен. В началото не беше във възторг, но сега почти не отказва манджа. Готвят не с прясно, а със сухо мляко, което на този етап не ме притеснява особено. Вкусно е. И е ужасно лесно. Освен това е много евтино. За самотни майки в момента купонът е 50 ст след увеличението. Понеже не държа да срещам майките от квартала, плащам на жена да ми я носи у дома - много мързеливо, но за мен е идеално. Продължавам много да внимавам какво яде детето ми, но не се вманиачавам. Излишно ми се струва.

# 16
  • Мнения: 5 370
А има ли някой, който да взима от частна кухня?
Aз, маманче. Ако желаеш повечко инфо-можеш да ми пишеш на ЛС, да не се възприема като реклама тук.  Hug
За сведение-Стаси е записан там от началото на януари, та досега.

# 17
  • Мнения: 250
не мисля че нещо й има на кухнята. моят Тони си я хава вече няколко месеца и за мен е много по-лесно вместо да се чудя какво да му готвя всеки ден

# 18
  • Мнения: 3 550
Не смятам да го записвам. Съмняват ме хигиената, подправките, продукти като прясно мляко и яйца още не яде, а боичките и ароматите в нишестетата ми се струват излишни. Мисля, че в къщи мога да му готвя хигиенично, разнообразно и ми е кеф да му измислям менюто. А и през ум не ми минава откъде ще му събера 60 бурканчета Ганчев за записването, а да купувам празни от Женския пазар .............  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 886
твърдо ЗАААААА  bouquet  bouquet Joy bowuu  chef

# 20
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И аз така, Дъщеря ми я записах на 8 месеца на кухня. Евтино е, готвят добре и най-вече разнообразно. Доволна бях.

# 21
  • Мнения: 980
Записах Габи преди месец. Когато не ми харесва яденето, готвя й аз. Супи не й давам, но тя обожава кремчетата.  Embarassed
Имам неутрално отношение по отношение на детските кухни.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 8 470
Не смятам да го записвам. Съмняват ме хигиената, подправките, продукти като прясно мляко и яйца още не яде, а боичките и ароматите в нишестетата ми се струват излишни. Мисля, че в къщи мога да му готвя хигиенично, разнообразно и ми е кеф да му измислям менюто. А и през ум не ми минава откъде ще му събера 60 бурканчета Ганчев за записването, а да купувам празни от Женския пазар .............  Rolling Eyes
И мен много неща ме съмняват.При това съвсем не съм вманиачена на тема хранене.Хранителните навици се създават сега,а хранителните планове на кухните са от преди доста години.Не ми казвайте само,че някой го е грижа за здравословно и качествено хранене на ВАШЕТО бебе!Моите представи доста се разминавт с тези на кухнята.Твърдо против!

# 23
  • София
  • Мнения: 11 773
За детска кухня съм!Разнообразието е голямо,а и на децата им харесва!И ние скоро тръгваме!

# 24
  • Мнения: 1 878
Аз съм за, но ще я почнем след годинката

# 25
  • Мнения: 1 722
Здравей! Записах Митко на 8 месеца, но скоро се отказах /след седмица/ - първо се изприщи /сигурно от прясното мляко - въпреки, че тогава от десертите му давах само по лъжичка-две/. Следващото ни записване беше на 11 м. - детето си яде от всичко и нямаме никакви проблеми. Аз съм вече твърдо против готовите пюрета постоянно - представи си ти да ядеш всеки ден консерви  Sick. Друго си е като има топла и прясна манджичка. За продуктите - не може цял живот да гледаш всичко да е естествено - от село. Пробвах и  аз да готвя - не постигам разнообразие, освен това много време ми отнема. Пък и наистина вие сте големи, не виждам защо се притесняваш. А има и кухни, където готвят с адапте. Справка - СърДечко /СФ/.

# 26
  • Мнения: 695
Много съм доволна, всеки ден прасня и разнообразна храна  Grinning синът ми яде всичко от там с апетит  Blush
и при нас е така.малката е много доволна,а и е улеснение за мама Wink

# 27
  • Мнения: 2 282
Може и да пробвам с кухнятя, след като захраня Ели с всичко, и ако се окаже, че вече не се обрива от какво ли не. Но не по-рано. А тя и затова се казва Млечна кухня, защото се добавя мляко във всичко, поне така ми обясняваха едно време.
А опита ми е следния - безвкусни буламачи с различни заглавия, но основните съставки обикновено са едни и същи - картофи, ориз, домати, макарони, месо, грах, боб, леща. Мерси за такова разнообразие! каката ги ядеше само ако добавя вътре бучка сирене Simple Smile Пък и аз не вярвам да готвят по-здравословно от мен за моето бебе...

# 28
  • София
  • Мнения: 35
Ние сме на кухня от 11 месеца. Първите 10 - тина дни ядеше по малко, но постепенно свикна и сега е като хала. Яденето е разнообразно и вкусно. Рецептите са съобразени с възрастта и с факта , че е преходна и млечна кухнята. А ако има нещо, което не ми харесва- просто не го давам / например ярко розовите кремчета, в които явно има оцветители/. Но не виждам причина заради това да не взимам и останалите манджи Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
А има ли някой, който да взима от частна кухня?

Да, аз.На Хер Бебе, то друга май няма де. Много съм НЕдоволна.

# 30
  • Мнения: 2 171
Lady Charm, би ли споделила защо си недоволна. На мен уж ми я похвалиха и мислех, когато ни дойде времето да се запишем в нея.

# 31
  • Мнения: 619
Да, хайде някой да каже как е положението и с тези частни кухни?  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 5 370
Е, добре де-и ние сме на ХЕР БЕБЕ от януари.
Не искам да се противопоставям на Лейди-въпрос на вкус и дали го яде детето-ама аз засега съм доволна. Имаше няколко случая на неподходящи за възрастта манджички-обадих се по телефона, поизръмжах-явно и други са го направили. Говоря за зеле с ориз-ама кисело зеле.
Като цяло синкото прояде със записването на кухня. Носят ми я всеки ден до вратата в уречен час, рядко закъсняват. Това предполага възможност за планиране на деня по-нататък, щото това е около 9.30-10.00 часа при мене. Всеки ден има месно ястие, един път седмично-риба.
Някои неща не са особено вкусни предвид ограниченото ползване на сол и подправки.
Дават сурови плодове, има си и седмично меню.Следя щателно за хигиената, опитвам всичко-не съм имала кофти "попадения".
Ми това е......питайте, ако и друго се сетите. Нека Лейди пък да си каже и нейното мнение-не е задължително да се пишат само хубави неща, я. Peace

# 33
  • Мнения: 2 282
Да, хайде някой да каже как е положението и с тези частни кухни?  Rolling Eyes
Пуснете на експертно търсене Хер Бебе и ще намерите няколко теми, в които са обсъждани.

# 34
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз да кажа защо не ми харесват ХЕР БЕБЕ.
Вярно, че на пръв поглед менято изглежда разнообразно, но това е само като четеш заглавията на манджите за седмицата, а в действителност ястията се повтарят - пример огретена и от миналия понеделник и млечната супа от следващия ден бяха едно и също нещо!!!! Много сериозно подозирам, че готвят една супа от бульон и ориз или фиде в понеделник и след това само добавят - я морков, я малко месо и т.н.
Освен това - яденетата са изключително бедни на продукти. Пак пример - славянския гювеч се състои от ориз, 4 (и с думи - четири) парченца зелен фасул и 3 кубчета морков. И това не е хипербола, наистина бяха толкова, хич не ми беше трудно да ги преброя. По принцип се отнася за почти всички яденета.
Доста често намирам жили, след като на два пъти Дани сам си бърка в устата и ги вади, вече гледам храната под лупа.
Веднъж намерих и косъм, но си знам, че като съм на заведение все на мен ми се падат такива неща, така че ще приема че пак аз съм си каръка.
Всяка седмица готвят унгарска супа, което е гадория състояща се от ориз и намачкани кренвирши Shocked
А десертите - no comment  Sick
Като заключение - Дани е много ядящо дете и никога нямам проблеми с храненето му, но от "кухненските" манджи я хапне 3 пъти седмично, я не

Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 08:20 от Lady Charm

# 35
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз записах Ема тази седмица пробно на Хер Бебе, защото е на 2 мин от нас, а в Оборище най-близката държавна кухня е на Тича...НЕ СЪМ доволна
Това, което казва Лейди Шарм за славянския гювеч е абсолютно вярно...онзи ден имаше зеленчукова супа с грах и царевица, ама едни дебелолюспести, на мен ми беше трудно да ги смеля...Няма да продължавам..Ще си караме на пюрета и по-рядко на сготвено то мен.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 12:27 от Гуш

# 36
  • Мнения: 137
Аз смятам да се запиша на държавна като ни дойде време.Всичките ми познати са доволно.Предимно заради разнообразието.

# 37
  • Мнения: 2 109
аз съм за
пробвай и ако не си доволна лесно можеш да се откажеш

# 38
  • София
  • Мнения: 301
Аз съм за, така вместо да готвиш ще имаш време да обърнеш повече внимание на детето си. Пък и толкова разнообразно не можеш да готвиш.

# 39
  • Мнения: 5 713
Аз съм против кухнята. Разнообразие и аз постигам. Хигиената я подозирам. Купувам от "нитратните зелен4уци", но предпо4итам аз да готвя, да знам какво има вътре и кой го е пипал. Гнуслива съм. Плюс това Маги има някаква непоносимост засега към прясното мляко, дори и готвено. С десертите им също не съм съгласна. Не съм маниа4ка на здравословното хренене, но защо да не създам някакви хранителни навици. Другото е, 4е неща, които аз не ям, не искам да ги давам на детето / примерно кремвирши /. А и още не съм по4нала работа, зна4и не ми пре4и да си скръстя ръцете над тенджерата, още пове4е щом е за дъщеря ми.
  bouquet

# 40
  • Мнения: 2 282
А и още не съм по4нала работа, зна4и не ми пре4и да си скръстя ръцете над тенджерата, още пове4е щом е за дъщеря ми.
smile3521
... още повече, че покрай това ще взема да готвя повечко и за цялото семейство  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 873
Записах я с идеята да почнем към 9- 10 месец, но сега май ще отложа за по нататък.Не съм съгласна, че има разнообразие, защото гледах менюто им.Три пъти в седмицата дават супа фиде #Crazy.Не виждам нищо хранително в него. Naughty

# 42
  • София
  • Мнения: 2 493
Кармен_Мери, супа фиде е зеленчуков булЬон с фиде... не е само вода с фиде. Има моркови, домати, картофи, магданоз...

Освен това във всяка кухня готвят различно... В някои са големи буламачи и няма разнообразие. В други е обраното...

# 43
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 745
И аз не я намирам разнообразна храната от кухнята. За втора група например почти всеки ден е грис с нещо си. Или пък това което ме изуми за трета група - пиле с кус-кус   Rolling Eyes  Май точно на грис, фиде, кус-кус и подобни се набляга. Ами къде са зеленчуците?  Naughty

# 44
  • Мнения: 3 810
Против, защото Дима лесно се запича. Не и давам ориз, моркови, банан. А от кухнята няма как да избирам.
Освен това частна кухня май в нашия град няма.

# 45
  • Мнения: 1 873
Кармен_Мери, супа фиде е зеленчуков булЬон с фиде... не е само вода с фиде. Има моркови, домати, картофи, магданоз...

Освен това във всяка кухня готвят различно... В някои са големи буламачи и няма разнообразие. В други е обраното...
Да, предполагам, че е така.Просто кофти звучи. Sick

# 46
  • Мнения: 1 215
Добре де, а къде в центъра има детска кухня, държавна или не, все тая, но къде има? newsm78 newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 2 493
Sallys, къде в центъра те интересува?
нашата е на ул. Хан Аспарух - м/у "Раковски" и "6ти септември"

# 48
  • София
  • Мнения: 105
Твърдо "за".
Мисля, че носенето в къщи на храната е голямо удобство, но само от Хер Бебе ли има доставка? Няма ли някоя фирма, която да ти носи храната у дома, но от общинската кухня, например?
Мисля, че съм чела нещо по въпроса, но кога и къде newsm78 Ако някой има инфо и координати, нека сподели!

# 49
  • Мнения: 1 111
  Ами аз съм за кухнята, нещо идеята да съм цял ден на печката не ми допада, въпреки че много обичам да готвя.Особено пък през топлите месеци, когато по цял ден сме навън....Храната е добра, детето е спокойно, все пак държавата е помислила в тази насока да улесни майките, защо да не се възползваме, и без това не получаваме кой знае какви привилегии.

# 50
  • Мнения: 599
Аз съм против. Готвенето за детето не ми отнема хич много време. А знам какво слагам и как да съчетавам продуктите. Не ми харесва и тая работа с киселите - видях у приятелка кисел касис - вода с нишесте, сок (от кутия) и  захар. Както и готвенето с прясно мляко. Ако само разнообразието е предимство - защо да не можем да си го осигурим у дома?

# 51
  • София
  • Мнения: 2 075

Ако ви предстои записване в кухня е важно да имате предвид и възможността детето да откаже храната, т.е. да не я хареса. Ние вече 3-ти ден удряме на камък и детето кара само на закуска ...  Confused и десерта от кухнята. Манждите и супите само като ги помирише и се потриса  - не и харесват Cry а е гладна милата.
Надявах се да прояде храната от кухнята и да поизчакам, но пък ме гризе съвестта че детето ми стои гладно и май пак ще зареждам купешките пюрета. Купувам само месни, а зеленчуковите аз и ги готвя. Друг е въпроса че има предпочитания към определени марки.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ние сме на кухня от 10 дни. Страшно съм доволна! Голямо улеснение се оказа, а и храната ми харесва даже на мен Laughing Ние също живеем до Хер Бебе, но чух много негативни неща за кухнята, затова вземам от тази на "Тича". По-далеч ни е, но си заслужава. Другата седмица беба тръгва на ясла/"Приказка" на Хр. Максимов/. Там също имат детска кухня и се надявам да е също толкова качествена Laughing

# 53
  • Мнения: 577
Искам да ви попитам каква е процедурата на записване за кухня и къде става това?А също и колко струва на ден?И какво включва?Благодаря предварително.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 493
mimenceto, отиваш в кухнята, която си си избрала и питаш какви са изсикванията, защото има понякога различия в изискванията. В нашата искат 20 бурканчета с винт + 60 капачки, молба и копие от акта за раждане. Купоните са по 1 лев. В нашата кухня се купуват седмично. В други месечно...

# 55
  • Мнения: 1 107
В крайна сметка мен ме домързя да го запиша на кухня (след като изчетох двете страници с изисквания за записване, презаверяване на купони и т.н.  ooooh!), започнах да му готвя в къщи и мисля да продължа така.
Оказа се, че е много лесно, не отнема време, а разнообразие се постига без никакъв проблем  Peace

# 56
  • Мнения: 1 111
  Янче, с тия 20 бурканчета и 60 капачки направо ме уби #Crazy.Истина ли е или шега?Защото на нас ни искат по 4 от пюре и 2 по-големи бурканчета, показваш акта за раждане, дават ти карта,/ която така и не знам за какво служи/ купони за 2 седмици на цена 9.60 и това е.Цялата процедура трае не повече от 3 минути.
  А иначе и ние сме отскоро на кухня, и моят не ги ядеше манджите и мислех да се отказвам, но ме посъветваха да не го правя.Послушах другите мами и не сгреших, след десет дена ги прояде, дотогава допълнително пасирах и добавях захар.Сега ги яде вече в оригинален вид.

# 57
  • Мнения: 36 048
принципно не съм против, но няма да записвам беба

# 58
  • Мнения: 1 215
Sallys, къде в центъра те интересува?
нашата е на ул. Хан Аспарух - м/у "Раковски" и "6ти септември"

Да, тази ме устройва, може ли малко повече инфо за нея, какво искат, как се записваш, кога трябва да се взима храната?

# 59
  • София
  • Мнения: 301
Ние също сме на кухня на ул. Аспарух. Доволна съм  от кухнята. Само понякога има едни по-едри макарони иначе много вкусно готвят. Моят син който е толкова злояд и капризен, купените пюрета и то на Hipp, въобще не ги искаше /9 месеца се измъчвахме и той и аз/, а храната от кухнята я яде. Поне не я плюе, както правеше с другата, значи поне малко му харесва и аз съм доволна.

# 60
  • София
  • Мнения: 301
Пък и повече време прекарвам с децата. Така или иначе готвя за нас останалите трима, ако готвех отделно и за бебо, трябваше да си наема жена да гледа малкия и да води баткото на алианс и на училище.
Поне аз мисля така, това си е само мое мнение

Общи условия

Активация на акаунт