ДУБАЙ 11-та тема

  • 80 039
  • 729
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 048
Прочетох две противоречиви мнения относно безплатния плаж при Бурж-а - че има и че няма кабинки за преобличане, душ, тоалетна? Че няма сянка, чадъри, шезлонги, да си купиш вода - това го разбрах, но другото ми е по-важно да го знам, защото не мога да си представя да ходя със солта по тялото и банския Sunglasses

И още един въпрос за съвет - ако отидем с метрото до Мол оф Емиратейс /заслужава ли си по-обстойно разглеждане, не пазаруване/, от там да вземем такси до Мединат Джумейра, разглеждаме с абра, без абра /ще го решим на място/, от там пеша до този плаж /четох че е около 20-ина минути ходене?/, малко плаж и снимки, и най-важното - след това как да се предвижваме към хотела newsm78. С такси май ще излезе доста, ще го проверя пак,  искам да стигна или до метро или пък до някакъв бус, ако някой знае номер на линия, минаваща наблизо, ще намеря маршрута и ще се ориентирам.

# 631
  • sofia
  • Мнения: 4 296
http://www.dubai-bus.com/buses-stops-map/map

свали си картата на автобусите и ще можеш по-лесно да си направиш плана

# 632
  • Мнения: 276
Моля тези който живеят в Дубай да разкажат нещо за Рамадан. Чела съм за правилата,  но вие как се справяте по това време?

# 633
  • Мнения: 1 071
Моля тези който живеят в Дубай да разкажат нещо за Рамадан. Чела съм за правилата,  но вие как се справяте по това време?

Ами то тази година по това време ще си е жега, така че, стоим си на хладно, не ядем, пием и пушим на открито. Нищо сложно и трудно няма.

# 634
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Прочетох две противоречиви мнения относно безплатния плаж при Бурж-а - че има и че няма кабинки за преобличане, душ, тоалетна? Че няма сянка, чадъри, шезлонги, да си купиш вода - това го разбрах, но другото ми е по-важно да го знам, защото не мога да си представя да ходя със солта по тялото и банския Sunglasses

И още един въпрос за съвет - ако отидем с метрото до Мол оф Емиратейс /заслужава ли си по-обстойно разглеждане, не пазаруване/, от там да вземем такси до Мединат Джумейра, разглеждаме с абра, без абра /ще го решим на място/, от там пеша до този плаж /четох че е около 20-ина минути ходене?/, малко плаж и снимки, и най-важното - след това как да се предвижваме към хотела newsm78. С такси май ще излезе доста, ще го проверя пак,  искам да стигна или до метро или пък до някакъв бус, ако някой знае номер на линия, минаваща наблизо, ще намеря маршрута и ще се ориентирам.

Има тоалетни, душове и съблекални.
От мола до плажа цената на таксито е около 20 дирхама. Пеша около половин час спокоен ход. Минава се покрай Мадинат Джумейра. Пеша от плажа до Мадинат Джумейра е не повече от 15 миннути.

# 635
  • Мнения: 3 048
Иренка, Люба, благодаря!

# 636
  • София
  • Мнения: 1 714
Ние се дисембаркваме и не мисля, че е възможно да вземем хоп-он, хоп-оф директно от пристанището с багажа?! newsm78 Иначе имах предвид предвижване след шатъла, който вероятно ще ни остави на изхода на пристанището - там какви са вариантите? Трябва да си стигнем до хотела...
Благодаря ти, че се включваш!
И ние се дисембарквахме. Може с багажа- питахме и си го качихме- но не беше 5 куфара, нали, 2 сака на колелца (т.е. не много малки), но си ги оставихме в уширението и не сме имали проблем. То и без.др всички се катерят на горния етажи и долу е свободно. Може би имат сайт и можеш да провериш дали не спира някъде близо до вашия хотел автобусът. Първият му стоп по спомен е Дубай Мол.Ние там и слезнахме да си оставим багажа.
И впрочем, си купихме двоен билет от Мускат (Предпокагам сте на същия круиз)- вкл.мускат и дубай, и излезе на много добра цена. Там могат и да те ориентират кое къде и колко е. А и най-добре на самия кораб да питаш как са уредени шатълите- може би те карат до Дубай мол все пак. Примерно в Абу Даби ни караха до центъра до техния мол. Измислили са го, не е като да те пльоснат на среадата на нищото  Peace

# 637
  • София
  • Мнения: 1 714
Относно плажа на Бурж- аз тоалетна не намерих, щях да се напикая, хванахме пак хоп он-а до следв. спирка, за да ида до тоалетна...може би просто не сме ги видели. Но кабиники за преобличане има навсякъде.

# 638
  • Мнения: 4
Здравейте, имам нужда от помощ и ще съм благодарна а ми помогнете с информация.
Купих билети он-лайн за Бурж халифа, но не ги разпечатах. Това, което имам изпратено по мейл е потвърждение на резервацията с всички данни-дата, час, платена сума, имената ми и т.н. Дали така ще можем да се качим на кулата?
Благодаря предварително

# 639
  • София
  • Мнения: 244
Здравейте, имам нужда от помощ и ще съм благодарна а ми помогнете с информация.
Купих билети он-лайн за Бурж халифа, но не ги разпечатах. Това, което имам изпратено по мейл е потвърждение на резервацията с всички данни-дата, час, платена сума, имената ми и т.н. Дали така ще можем да се качим на кулата?
Благодаря предварително

Принтирай мейла, който си получила. Съдържанието е същото, което ти е излезнало като потвърждение в самия сайт.

# 640
  • Мнения: 4
Благодаря ти за отговора, успокоих се. Аз също помислих, че има някакъв друг начин.

# 641
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета ! Завърнахме се от нашето пътуване до прекрасния Дубай, и искам да кажа , че съм влюбена в това място ! 
Искам също така специално да БЛАГОДАРЯ на всички Вас за информацията, която споделяте тук, и по-специално на Люба 84, Du, Лунна пътека, Мануелитка.

Не мисля, че е нужно да описвам ден по ден програмата си, но бих отговорила с удоволствие/ ако мога/ на всички въпроси.
Неща, които мога да споделя и препоръчам са: Круиз с вечеря от xclusivtecruise. Невероятно преживяване. Резервирайте го в ден понеделник за вечеря в понеделник. Тогава цената е на 50 %. Уникално е !!!!
Плуване с лодка в танцуващите фонтани пред кулата  БХ също е уникално преживяване!

На сафари бяхме с Green Land Tourism,  Купих си ваучер от форума и си го резервирах от тук. Всичко си бече точно , а емоцията страхотна.

На плаж ходихме три пъти и то все на плажа на Марината. Има си всичко: красими алеи, магазинчета, кафета, съблекални, тоалетни, душове, свободна  зона на първа линия, камили за платена разходка. Много готин и модерен плаж.

 Джумейра бийч парк, много красив комплекс и плаж НЕ РАБОТИ в момента. В ремонт е , Отидохме до там и тогава разбрахме, че е затворен.

До Ал Мамзар за съжаление нямахме време да идем, но другия път...    Wink Wink Wink.

За Бурж Халива си запазих билети за 17,00 часа. Нямаше опашка и задръстване. Качихме се на време . Стояхме горе до залез 18,30, и като селязохме  ooooh! ooooh! ooooh!  опашка от хиляда човека. Горе усещането е втрещяващо.

Ходихче с монорелсовото влакче до Атлантис - и това преживяване е мното впечатляващо!
А, хотела,  бяхме отседнали в хотел Атана /Теком/ . Пак ще използвам думата невероятен. Красив, луксозен, бляскав , страхотено любезен персонал, перфектна цена и мното удобно местоположение !!!!!!

Изобщоооо, както казах зашеметена съм от всичко там, и със сигурност искам да отида пак.

Благодаря още веднъж на всички, които пишат в този форум. Благодарение на Вас се чувствах по-спокойна и  в почти позната среда.

Ще се радвам ако сега аз мога да бъда полезна на вас !!!


 bouquet

Последна редакция: пн, 11 апр 2016, 16:06 от desined

# 642
  • Мнения: X
Ще строят нова кула за един милиард долара в Дубай, по-висока от Бурж Халифа. Кулата е основната цел на проекта "Дубай крийк развитие".

снимки на проекта

Скрит текст:





# 643
  • Мнения: 100
Два понеделника се опитвам да резервирам за понеделник xclusivtecruise и все ми пращат по мейла цена от 500 дирхама.... как става това намаление?  Sad

# 644
  • Мнения: 68
Здравейте предстои ни пътуване на 4.05 за Дубай ще отседнем в този хотел FIRST CENTRAL HOTEL 4* моля за мнения и ако може да ми споделите как става предвижването от хотела до плажа/ за пръв път ще ходим в Дубай и ще сме с дете на 3 години/ . Интересувам се и от сафарито в постинята и екскурзията до Абу Даби понеже сме с агенция от тях ли да резервирам или като отидем на място да търся . Благодаря ви предварително!!!

Общи условия

Активация на акаунт