Красиви женски имена

  • 66 477
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Здравейте ,момичета!
Моля,дайте идеи за красиви и добре звучащи женски имена. Това е единственото условие,буквата не е от значение:) Hug

# 1
  • Мнения: 212
Какво означава "красиво" име? Няма да е зле да дадеш някакви критерии за красота.

Според мен, най-красивото женско име е Калина. Любимо ми е още от преди да започна да мисля за деца. Кой да знае тогава че ще стане толкова популярно?Mr. Green
Второто ми любимо име е Магдалена - много красиво ми звучи.

Други:

Йоана
Йова / Йована
Азалия
Алексия
Иглика
Дафина
Белослава
Василена
Валерия
Валентина
Далия
Илина
Елица
Деница
Калия
Дивна
Левена
Ясна
Марица
Малена
Райна
Сорая
Искра
Серафина

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 22:43 от Лалена

# 2
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Елена, София, Ивет, Савина... много са красивите имена  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 128
Въпросът е толкова относителен, колкото и предполагаемите отговори. За едни красивото ще е едно, за други - друго  Wink
На мен ми харесват Мария и производните съчетания, също Магдалена, Карина, Дария, Рая...

# 4
  • Мнения: 24 535
Ния, Катерина, Стефания, Натали, Стела, Ая

# 5
  • Мнения: 11 972
      Все пак, добре е да има някакви параметри- български, европейски, старинни, съвременни...
За мен най-красиви са българските имена, свързани с нашия бит, култура, история:
Ана
Боряна
Бояна
Елица
Зорница
Десислава
Ирина
Калина
Ралица
Преслава
Рада, Радостина
Райна
Слава
Стефана
Събина
Теодора
Христина
Ягода
Яна, Яница

Харесват ми християнски имена от гръцки произход:
Татяна, Лидия, Лариса,Катерина,  , Тамара и др.

Имена на цветя:
Виолета, Далия, Иглика- много любимо, Кала,Лаура, Лилия, Магнолия, Мимоза, Невена, Сълзица- също много любимо,
Цвета,

Исторически:Ана,Агата,  Белослава,  Десислава,  Ирина, Константина, Мария,

Любими на българските класици и свързани с техни произведения., както и оживели от народни приказки и песни, предания и легенди: Ана, Албена, Биляна, Боряна,Божура,  Василена, Гергана, Елица, Елка, Катерина,Магда,  Мина,Неда,  Ния, Рада, Яна

И едно чуждоземско " за цвят"- Айлин- спомням си го от читанката за.. не зная кой клас- "Айлин се връщаше от училище..."



# 6
  • София
  • Мнения: 589
Въпросът е толкова относителен, колкото и предполагаемите отговори. За едни красивото ще е едно, за други - друго  Wink
На мен ми харесват Мария и производните съчетания, също Магдалена, Карина, Дария, Рая...

+1  Simple Smile

Все пак,ще напиша няколко красиви за мен.
Жаклин, Аделина, Амелия, Сияна, Лина, Клара.

# 7
  • Мнения: X
  Да добавим и Емилия...

# 8
  • София
  • Мнения: 983
Алия, Вая/йа, Алина, Изабел, Ида, Ариел, Маделин, Елинор, Бианка, Наталия, Алиса

# 9
  • Мнения: 1 336
Наистина, безброй са красивите женски имена. Моите любими са: Марѝ, Ева, Ана

# 10
  • София
  • Мнения: 44 246
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=846124.0 можеш да разгледаш тази тема, много от пишещите в подфорума сме писали любими имена вътре.
Можеш да прочетеш и някой именник и поне да споменеш някои имена, които намираш за  красиви, защото това е въпрос на личен вкус и колкото потребители, толкова мнения ще получиш дали едно име е красиво или не.

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Анелия
Анна
Вероника
Валентина
Доротея
Дарина
Далия
Елеонора
Елиза
Емилия
Зара
Кристина
Камелия
Калина
Лилия
Магдалена
Марина
Невена
Нора
Силвия
София
Тамара
Теодора



# 12
  • Мнения: 1 174
Адриана
Елизабет
Жасмин
Карина
Софи/я

# 13
  • Мнения: 5 259
Според мен най-красивото женско име е Калина.
Тъкмо това тръгнах да пиша и го виждам още в първото мнение  Laughing Колкото и да мисля, по-хубаво име от Калина не мога да си представя.
Като бях малка изобщо не ми харесваше. По съвсем друг начин го чувах и ми създаваше асоциация на груба селска мома.
Тогава най-много харесвах Елена.

Няма да изреждам всички имена, които ми харесват, защото така акцентът се размива. Най-любимите ми са Елза/Елиза, Алина, Лилия, Ева и Каролина.

Имената на дъщерите ми не са сред тези.

# 14
  • Мнения: 725
Фамилията е важна за да звучи красиво иначе харесвам Ралия, Алиса, Калина

# 15
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аврора
Рада
Наташа

# 16
  • Мнения: 4 696
Светкаваци е дала страхотни предложения. На мен Любими са ми Белослава, Косара, Анастасия, Калина, Калия, Божана, Ива.

# 17
  • Мнения: 10 874
Маргарита
Калина
Елица / Елиза
Иглика
Лилия
Лиляна
Магдалена
Алиса

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 20:40 от Лале в дъжда

# 18
  • Мнения: 16
Бих ти казала и моето любимо : КАТЕРИНА Simple Smile звучи толкова красиво и българско Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 569
Красиво име е субективно понятие. Красивото за мен ще е грозно за друг и обратното.

# 20
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 393
Ангелина /Като, в никой случай не ми харесва Анжела, Анджелина и производните от различните езици,а само българското Wink/
Маргарита
Стефани
Моника

# 21
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Видях много предложения които на мен не ми допадат,но ето че от други са харесвани.Затова е трудно да се каже кое е красиво. Peace

# 22
  • Мнения: 331
Симона,Калина и Магдалена.

# 23
  • Мнения: 520
Сияна, Киара, Неделина, Аделина, Паола, Ивайла, Лора, Кристияна, Кристин

# 24
  • Мнения: 157
Натали,Мелани,Мелиса,Катерина,Каролина,Изабела,Белослава.

# 25
  • Мнения: 7
По-редките са удебелени:

Аврора/Аурора
Аника
Биляна
Вероника
Даниела
Деница
Десислава
Елена
Елица
Жана
Жанина
Жанета

Радостина Wink
Ралица
Калия
Карина
Магнолия

Мариана
Маринела
Марина
Марита
Мирослава
Моника
Теодора
Янина

# 26
  • Мнения: 2 156
Елена, Яна. "Калина" ми харесва.

# 27
  • Мнения: 104
Moята дъщеричка се казва Памела, също харесвам имената: Кристина, Мелина, Рая, Стефания, Сияна .... Simple Smile

# 28
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Елица, Рада, Калина. Подредени по реда на предпочитание.  Simple Smile Като чуя Елица и винаги си представям разтварящо/разцъфващо се цвете.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 522
Милена Heart Eyes

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Петруна, Вуна , Гана и Мара. newsm10 newsm10 newsm10

# 31
  • Мнения: 212
1.Елеонора
2.Елена
3.София
4.Даниела
5.Анна
6.Ева
7.Димана
8.Калина
9.Ива
10.Милена
11.Александра
12.Вероника
13.Яница
14.Стефани
15.Мирела
15.Лора

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
Натали, Валентина, Елена, Таня

# 33
  • Варна
  • Мнения: 736
Калина (така кръстих дъщеря си), Ралица, Лилия, Лиляна, Александрина

# 34
  • Мнения: 291
Понякога свързваме имената с дадени хора или просто ни носят някакви по- различни усещания по една или друга причина, за това красивото за мен- може да е ужасно за другите, но ето и моя топ 10.  Grinning
1. Моника
2.София
3. Йоана
4. Анита
5. Адриана
6. Емануела
7. Ивет
8. Марая
9. Ванеса
10. Дарина

# 35
  • Мнения: 724
Александра, Деница, Албена

# 36
  • София
  • Мнения: 1 956
Името е много важно. И психолозите съветват да не е "Различно" и странно. Т.е. да е типично за общността, в която детето и порастналият човек ще живеят. За това, понеже сме българи все пак и понеже пък светът е отворен, е хубаво името и да е българско, и да е подходящо, ако човек напусне страната.
Имам познати, които такива безумни имена дадоха на децата си, че... И всичко с цел "за пред хората" - всеки да пита "Как, КАк каза че се казваш?! А... какво име! СПЕЦИАЛНО!!! С "о" или "у" се пише, ааа с колко "н"?"

# 37
  • Мнения: 4
Изабелла
Жасмин
Ева

# 38
  • София
  • Мнения: 44 246
Авторката дали ще се включи с коментар, че да насочи аудиторията нещо от посочените имена красиво ли е според нейните разбирания Wink

# 39
  • Мнения: 22
Анна , Бориса , Габриела , Никол , Симона , Александра , Виктория , Анна-Мария , Стефи , Камелия , Яница , Ирина , Мариета , Моника , Доника , Андреана , Борислава , Вероника , Десислава , Сияна , Кристин , Лариса , Дилара , Елизабет , Евелин , Огняна , Йоанна , Анна- Никол , Мила , Анджелина , Джина , София , Албена  и още много други , важното е на вас да ви допадат !

# 40
  • Мнения: 7
По-добре Жасмина от колкото Жасмин, защото у нас има мъже кръстени така.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 246
Мъж... Жасмин.. в БГ  Crazy Stop горките, което не прави името мъжко разбира се.

# 42
  • Мнения: 5 128
Да не говорим, че има и Жулиен, Детелин и прочие... Вярно, всеки си знае какво прави, но все пак ...  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 5 473
Ахинора,Алейна,Далия,Лилия,София,Вяра.

# 44
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Почти всички имена да изброим, авторката май няма да се сети и да каже какво хареса.
 Crossing Arms

# 45
  • Мнения: 34
1.Калина
2.Екатерина
3. Албена
4. Камелия

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
1. Калина.
2. Екатерина

Прабаба ми се казва Калина, а баба ми Екатерина. Другата ми Иванка, а прадядо ми Петран.
Някаква мода към ултра старите български имена ли се възражда? Grinning
Да предложа и аз няколко в този дух: Wink

1. Букетка
2. Куртезия
3. Капка
4. Захаринка

# 47
  • Мнения: 5 259
Екатерина не се е казвала просто баба ти. Името съществув от векове. За Калина пък какво да кажем, това е най-старото документирано българско име, което се е срещало още преди повече от хиляда години.
На фона на този период, баба ти се е родила преди 5 минути. Нещо за мода ли спомена? Аха, Юлиян пък е име на над двехиляди години. Много модерно е било... по времето на мумиите.

Самата идея, че трябва всяко поколене да е с различни имена, е доста глупава.

# 48
  • Мнения: 697
Харесвам Елиза, Ая, Мишел (макар да е малко по засукано) Ния, Катрин.

# 49
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Двете ми дъщери се казват Михаела и Елена.

Но също така много ми харесват и: Виктория,Анна,Мария.
Харесвам имена които имат имен ден bouquet

# 50
  • Мнения: 4 569
Нямам любимо женско име.

# 51
  • Мнения: 25
На първо място слагам Моника, любимо ми е Blush След това може би Сияна, Алекс, Кристина  Grinning

# 52
  • Мнения: 504
Мария,Ивана,Александра,Леда,Теодора,Валентина,Елена и Наталия

# 53
  • Мнения: 571
Мили
Катерина
Жосефина
Джолийн

# 54
  • Мнения: 408
Емона за мен е най- красивото женско име.
ПП: Дъщеря ми се казва така! Heart Eyes

# 55
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Емона за мен е най- красивото женско име.
ПП: Дъщеря ми се казва така! Heart Eyes
  и за мен, но имам момче.

# 56
  • Мнения: 6 395
Харесвам си името на дъщеря ми   Mr. Green Mr. Green Mr. Green най-много -ИВЕЙН. Харесва ми и Андреа като име за момиче  Peace

# 57
  • Мнения: 5 259
Написано на латиница изглежда много хубаво. Аз харесвам много Etain.

# 58
  • Мнения: 212
Не съм чела коментарите преди моя,затова може някои да се повтарят.
Моите любими женски имена са:Даниела,Емилия,Ива,Ева,Александра,Вержиния,Венеция,Анна,Мария,Симона,Дарина,Теодора,Катерина,Калина,Мирослава и мн. др.

# 59
  • Мнения: 57
Амая, Алекса  , Станимира

# 60
  • Мнения: 730
Лилия, Елиза, Ирина, Алина, Наталия, Мила и най-любимото ми Савина.

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 09:29 от Хвърчило

# 61
  • София
  • Мнения: 945
Аз харесвам Аделина, Ида, Дарина - бяха ни в списъка, от който избирахме Simple Smile Но най-любимо, естествено, ми е това на дъщеря ми - Матеа.

# 62
  • Мнения: 33
Да се включа и аз- Катерина,Верита /ударение на последна буква/, Аурора, Ахинора,Магдалена .....

# 63
# 64
  • Мнения: 2 622
Мога да се включа с някои арабски имена. Много ми харесват името Азиза, но в нашата действителност асоциацията с Азис е неизбежна  Grinning .
Много ми харесва Сара (Сахра), също Лайла (арабският прототип на Червената шапчица) и Мона (на леля ми).

# 65
  • Мнения: 5 363
Грета, Славена, Мира, Свилена, Венета
 

# 66
  • Варна
  • Мнения: 736
С годините започнах да харесвам моето, защото си е доста странно и уникално. И защото сигурно има около 10 човека с такова име. Ама всеки ме познава като Мира, което пак си ми харесва.

# 67
  • Мнения: X
Онзи ден мернах кака Лара по телевизията и се замислих, че не е много разпространено в Бг, но е красиво име според мен Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 710
Онзи ден мернах кака Лара по телевизията и се замислих, че не е много разпространено в Бг, но е красиво име според мен Simple Smile
Те се казва Лазара.
Мъжът ми искаше малката да се казва Лара, но аз го отрязах. Половината кучета са кръстени така.

# 69
  • Мнения: X
Аз не съм чувала за кучета Лара, а по-скоро Лора. Както и да е, на мен ми звучи красиво, за различните уши, различно име е хубаво  Wink. Лазара също е интересно, но ми е по-подходящо в мъжката си версия.

От изброените по-горе също много ми харесват Катерина и Калина, но на Калина малко ме смущава галено евентуално Кали. Въобще за женско име като че ли е много по-лесно - толкова хубави имена са изброени и тук. Simple Smile

# 70
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Нямам любимо име.Имената не правят хората,  а хората имената.
Когато избирах за  дъщеря ми се водех от няколко параметъра.Да е универсално. В смисъл да бъде познато за България,  за тук и поне за половин  свят....Да е в относителна хармония с през името и  фамилията. Да има хубав смисъл и да е звучно.

Последна редакция: сб, 12 мар 2016, 22:11 от sl

# 71
  • Мнения: 5 153
Ивелина  Heart Eyes, и други, но едва ли ще успея да се сетя за всички, които звучат красиво за мен  Hug

# 72
  • Мнения: 1 167
Лора
Софиа
Калина
Екатерина
Анастасия
Валерия
Емилия
Магдалена
Бояна
Мила
Евгения
Лили

Лора не е типично българско име. Сещам се само за Лора на Яворов, обаче много ми харесва. Въпреки това не мисля, че роднините ще бъдат във възторг от това чуждо име. И въпреки това смятам, че ще звучи прекрасно с подходяща фамилия, макар и българска.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 246
За мен Лора си е  достатъчно познато и  срещано име у нас.

# 74
  • Мнения: 1 336
Юлия - скоро не съм го чувала, но много ми харесва.

# 75
  • Мнения: 57
Аз също много харесвам Лора Peace
Други,които ми харесват са: Анелия , Анна (и на галено Ани звучи много добре) , Михаела , Илияна , Христина.

# 76
  • Мнения: 331
Анна,Магдалена,Калина

# 77
  • Мнения: 1
Здравейте ,момичета!
Моля,дайте идеи за красиви и добре звучащи женски имена. Това е единственото условие,буквата не е от значение:) Hug
ИЗАБЕЛА

# 78
# 79
  • Мнения: 34
ИВАНДЖЕЛИНА

# 80
  • Мнения: 118
Бела, Мина, Яница, Марица, Елица, Евдокия, Евгя, Калина, Кера, Мона, Ния, Сияна, Ивана, Иванина, Тина, Сибил, Анита...много са!

Последна редакция: нд, 27 мар 2016, 21:01 от Ефра

# 81
  • Варна
  • Мнения: 373
Според мен красиво женско име е Аврора. Много нежно и го свързвам с принцеса на Дисни  Blush

# 82
  • Мнения: 4 569
Аврора е крайцер (кораб).  Mr. Green

# 83
  • Варна
  • Мнения: 373
Знам, но това не пречи да е хубаво име Peace

# 84
  • Мнения: 4 569
Шегувам се. И крайцер не е.
Означава "зора" ако не бъркам.
Аурора ми харесва повече от Аврора.

# 85
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Аврора е римска богиня .

# 86
  • Карлово
  • Мнения: 4 674
Харесвам имена съдържащи Р

Ирина, Гергана, Боряна.

# 87
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Светлозара.
Ема,
Емма.

# 88
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Карина  Peace Peace

# 89
  • Мнения: 96
Антония
Вержиния
Виктория

# 90
  • Мнения: 469
Преди време госпожата ни от детската градина ме беше помолила да и помогна да измисли имена женски с 3 букви.Сетих се за Ния,Рая,Ева,Теа,Лия,Миа,Кая,Сия,Ива...май това бяха.

Също така ми харесват: Лина,Волена,Димана,Дамяна,Ваяна,Велина,Янита,Лара,Зара,Калиста,Анастасия,Александрина...
Ако не е много късно ако се сетя за още някое ще пиша,че сега само това ми идва на ум.

# 91
  • На остров
  • Мнения: 13 498
София, Юлия, Ева, Елеонора, Неда, Донна, Емилия, Рада, Лилия като типични български имена ми харесват

# 92
  • Мнения: 106
Много ми харесваше Мариам.Така нарекох и дъщеря си.С ударение на първото а.

# 93
  • Мнения: 493
Йоана, Цветина, Жасмина, Катерина,Калия,Далина......

# 94
  • София
  • Мнения: 1 676
Радост и Весела са ми фаворити Simple Smile Flutter

# 95
  • Мнения: 14 502
Много ми харесваше Мариам.Така нарекох и дъщеря си.С ударение на първото а.

И значението му не те спря?

# 96
  • Мнения: 5 259
Защо, какво му е значението според теб?

# 97
  • Мнения: 49
Нора, Ема, Виктория са ми фаворити  bouquet

# 98
  • Мнения: 14 502
Защо, какво му е значението според теб?

Значението му е "горчивина" и не е според мен, това си означава Peace

# 99
  • Мнения: 5 259
Защо, какво му е значението според теб?

Значението му е "горчивина" и не е според мен, това си означава Peace
От къде измисли това значение? На какъв език? Аз знам единствено "любов" и "любима" като значение на Мариам.

# 100
  • Мнения: 4 696
Добавям - Вела.

# 101
  • Мнения: 14 502
Скрит текст:
Защо, какво му е значението според теб?

Значението му е "горчивина" и не е според мен, това си означава Peace
От къде измисли това значение? На какъв език? Аз знам единствено "любов" и "любима" като значение на Мариам.

Цитат
Other plausible sources are that is it Aramaic in derivation, meaning "wished for child," or from "mar" (bitter) and "yam" (sea) which yields the meanings "bitter sea" or "sea of bitterness."

От тук
http://www.ebabynames.com/#!meaning-of-Meriam

Всъщност го има в библията, книгата Изход, Мариам е сестра на Арон, мисля, че беше брат на Мойсей, но може и да бъркам.

Тук и на български подобно обяснение
http://bnr.bg/blagoevgrad/post/100449469/chestit-imen-den-na-vsi … hki-s-imeto-maria

# 102
  • Мнения: 5 259
"Being originally the name of Miriam, the name may have originated from the Egyptian language, like possibly Moses; it is likely derivative of the words mry "beloved" or mr "love"[4][5] or the derived ancient Egyptian name Meritamen or Meri-Amun, "beloved of the God Amun".[6] Other suggestions include the word root m-r-r "bitter" (cf. myrrh), or the Hebrew root (מרי m-r-y) "rebellious", or even possibly "wished-for child", or "strong waters". Maryam is also a name of a flower (tuberose) in the Persian language."

И от твоя линк:
"Най-често се превежда като "твърда, постоянна", преосмислено е като "прекрасна", някои от възможните преводи са "непокорна", "тази, която желае дете". Според друга теория Мариам идва от арамейската дума за "горчивина", така че се превежда и като "море от горчивина". Най-вероятно е обаче в Древен Египет името да е означавало "обичана". "

Като гледам каква част от въпросните думи-значения се съдържа в името, мога да комбинирам буквите по още 5-6 начина и да намеря думи с подобни корени в поне няколко езика в региона и да изградя поредната теория, че името значи примерно "риба мрена" (шегувам се).
Не виждам никъде основание да се заключи по твоя категоричен начин, че Мариам значи точно и единствено горчивина.

# 103
  • Мнения: 14 502
Да, никой не може да бъде сигурен, предвид това, че арамейският език и този, който са говорели египтяните по времето на излизането на евреите от Египет са изчезнали отдавна, но все пак името Мериам или Мариам се среща именно в тази история в библията за която споменах и е свързана точно с вода, наречена "Мера", което в самата библия се уточнява, че означава горчивина.

Мериам ако помня беше активен участник в създаването на златния телец и бунта срещу Господ докато Моисей е бил на планината да получи 10-те божи заповеди - не много похвална идея, нали?. Това, което искам да кажа е, че името се среща доста по-отдавна и не се знае дали името на Дева Мария произхожда точно от него.

А така също, че е хубаво като си избираш име на детето да си проучил всички значения, ако смяташ че е важно де. И то е Peace

# 104
  • Мнения: 2
Ева, Елица, Ина, Ралица, Ния, Поля, Александра, Мая

# 105
  • Мнения: X
За мен най-красивите имена са класическите, непреходни такива.
Анна, Мария, Елена, Екатерина, Яна, Елица, Радост, Лора, Анастасия, Вяра ... списъкът е дълъг.

Не харесвам модерните измислени вариации на имена, както и подчертано чуждите имена, съчетани с българска фамилия -за мен абсолютна безвкусица.

# 106
  • Мнения: 106
Здравейте,много благодаря за цялата информация относно името Мариам.Не съм търсила значението на името ,за мен е достатъчно звучи красиво,нежно и е най- познатото име в света.Всеки го свързва с Дева Мария-единствената причина да я кръстя така.Молела съм се на нея за дете-имам го.

# 107
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Здравейте,много благодаря за цялата информация относно името Мариам.Не съм търсила значението на името ,за мен е достатъчно звучи красиво,нежно и е най- познатото име в света.Всеки го свързва с Дева Мария-единствената причина да я кръстя така.Молела съм се на нея за дете-имам го.
Аз имам познати семейство майката е полубългарка-полурускиня, а бащата индиец , кръстиха си дъщеричката Мариам, викат й  на галено Маша, също не съм убедена, че това име е на Дева-Мария, среща се много сред мюсюлманите, а самият баща индиец също е мюсюлманин и това име е компромисно, близко е до името на божията майка ,но не е същото

# 108
  • Мнения: 5 259
И какво като се среща сред мюсюлманите? Мария и Исус са персонажи не само в Библията, но и в Корана. Мюсюлманите ги почитат.

# 109
  • Мнения: 106
Чела съм, че името на Дева Мария много по- често се среща в Корана като брой споменавания, отколкото в Библията.Да ,почита се и от мюсюлмани и от православни,и да, не се знае,някои я наричат Мериам,други Мариам.Ходила съм в турция,където имат претенции,че е гроба на Дева Мария, там пише Ane Meriam.

# 110
  • Мнения: 4 569
Ane не означава ли майка? Тоест Майка Мария.

# 111
  • Мнения: 493
Ама май мюсюлманското е Мериам.

# 112
  • Мнения: 106
Да,Ане е майка.В корана Дева Мария не е известна като дева а като Майка Мария,така я почитат,но не зная повече,не съм се интересувала.Имам познато семейство,бащата е сириец,известен стоматолог в тук,тяхното дете също носи това име Мариам и от него зная че когато са записвали името със съпругата му, той е имал в предвид Дева Мария,най почитаната жена в Корана,след Мохамед- другото им дете.Между другото близначета са.

# 113
  • Мнения: 353
За мен класическите имена са красиви - Mихаела, Диана, Милена, Йоанна, Елеонора, но съм чувала и по-особени имена, които също ми звучат  красиво : Вангелия, Розина, Деспина.

# 114
  • Мнения: 4 569
ДПП, благодаря ти за разяснението.  Simple Smile

# 115
  • Мнения: 108
Понеже не съм изчела всички мнения се извинявам ако се повтарям, но да споделя името на дъщеричката ми, понеже за мен то си остава най-красивото  Mr. Green ( ударението е на буквата Е )
ДОМЕНИКА

# 116
  • Мнения: 1 304
На мен ми хавесват Амелия, Алина, Аделия, Адриана, Антония, Валерия, Вероника

# 117
  • Мнения: 493
Климентина....???

# 118
  • Мнения: 45
Какво мислите за Ава?

# 119
  • Мнения: 5 259
Много е хубаво.

# 120
  • Мнения: 1 602
Аз много харесвам
Виктория,Елена, Екатерина , Мария , Габриела.

# 121
# 122
  • Мнения: 2 817
За мен най-красивото женско име е Магдалина.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Никол и Жаклин  Two Hearts

# 124
  • Мнения: 23
Аз не харесвам много женските имена, но ето тези ми допадат:
Ема
Ева
Емилия

# 125
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Предполагам вече че авторката е родила. Но така и не разбрахме кое име са избрали?  Hug

# 126
  • Мнения: 493
Ама пишат, питат и после се скриват и не се хвалят.

# 127
  • Мнения: 1 404
Да използвам темата, за да не отварям нова, допада ли ви името Христиана?

# 128
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Да използвам темата, за да не отварям нова, допада ли ви името Христиана?

Не.Повече ми харесва Христина.

# 129
  • Мнения: 3 144
Да използвам темата, за да не отварям нова, допада ли ви името Христиана?

На мен ми допада  Peace Повече от Христина.

# 130
  • Мнения: 5 153
Да използвам темата, за да не отварям нова, допада ли ви името Христиана?

Да, на мен лично ми харесва  Peace

# 131
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Никое име с Хр.. не ми харесва, съжалявам.  Peace
С Х бих използвала евентуално Хана, но пак не съм сигурна.

# 132
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
На мен името Христиана ми харесва повече от Христина и Хана.

# 133
  • Мнения: 1 304
Христиана повече ми допада от Христина

# 134
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
еее какво хубаво има е ХристиАна - хем Хриси хем Ана като по-голяма  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт