ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 63 тема

  • 60 246
  • 755
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 9 850
Жгмъц, радвам се, че не е нещо по-сериозно!
Със затоплянето на времето вече е добре да се замислим за една среща. Има ли желаещи софиянки (и не само, приемаме всички Simple Smile ) за среща?

# 481
  • София
  • Мнения: 11 198
Аз съм ЗА!
Ама нещо с организацията сме зле...  Wink

# 482
  • София
  • Мнения: 530
И аз съм ЗА, до април се надявам да съм подвижна, че после ще ми е трудно с куче на непозната територия Simple Smile

# 483
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз съм свободна на 12.03., за после не знам все още... Simple Smile но то пък е работен ден, та може да не е удобно на всички.

# 484
  • София
  • Мнения: 3 834
Аз съм свободна на 12.03., за после не знам все още... Simple Smile но то пък е работен ден, та може да не е удобно на всички.
Аз на 13-ти съм на турнир. Но след 14-ти до края на месеца съм свободна Simple Smile

# 485
  • София
  • Мнения: 11 198
Предлагам да е някоя неделя, че аз през събота работя...
А и нека се затопли трайно.

# 486
  • Мнения: 337
Та може ли да ми дадете някакви съвети за какво да съм нащрек или въобще някакъв съвет при купуване на куче.
Моето семейство наскоро се сдоби с кученце. Първо се бяхме ориентирали към йоркширски териер. Наясно съм с положението "куче от зоомагазин" или разни ферми/внос от чужбина, разбирай puppy mills и т.н., така че се свързах с няколко лицензирани развъдника и те ми обявиха цени от 1300 до към 1600лв за кученце клас "Pet". Това разбира се ни отказа. Моята психологическа граница беше някъде към 1000лв.  Минахме на вариант осиновяване. От Animal Rescue Sofia, да кажем. Съпругът ми категорично отказа. Имаше си своите доводи, бих казала логични и уважих мнението му.
След това сменихме породата. Спряхме се на кавалер кинг Чарлз шпаньол. (Имам 6 годишно момиченце. Гледали сте "Лейди и скитника", предполагам  Grinning) Това, което направих е да стана член на група на породата във FaceBook. Там се свързах с жена, собственичка на наскоро родила женска. Обменихме сериозна кореспонденция и така.

# 487
  • DE
  • Мнения: 971
Моята зеленоочка Зу, днес се наслаждава на топлото слънчице.
Вече 4 седмици у дома-юбилей Simple Smile
И тези седмици бяха свързани с интензивна работа и обучение.
Записахме я на кучешко училище и бяхме там два дни, но " другарката" каза, че не сме за там и няма смисъл да ни взема парите. Значи: куч слуша, няма агресия, върви добре на повод и при повикване пристига веднага да си получи наградата.

Сега ходим всекидневно на една голяма поляна и там беснее с другите кучета. Като се приберем и ляга като разплута жаба. Първите седмици лаеше постоянно на оградата, но вече свикна на шумове и много не се интересува какво става вън на улицата. От време на време си бърборят с едно съседско куче, но и това е в рамките на допустимото.
Та така!

Правенето на снимки е "работа на късмет" и докато я хвана в кадър щракам 199 снимки Simple Smile

Зузата кротка



И имало едно време една джапанка...







# 488
  • Мнения: 380
Сладурана

# 489
  • Мнения: 337
Много красива Зу!

# 490
  • Дубай
  • Мнения: 4 777
Сладурка е Зу много хубави моменти

# 491
  • София
  • Мнения: 9 850
Красива Зу Simple Smile

# 492
  • DE
  • Мнения: 971
Ние благодарим за милите думи!

# 493
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
По повод предишните постове дали куче от развъдник или куче от приют - аз имам две, от които едното е от приют, а другото взето от приятели. Никога не съм си и помисляла лично аз, да купувам куче. Средствата си инвестирам в самото куче и здравето му.  Пари няма да дам за да задоволявам печлбарските стремления на хора, които правят бизнес от животинките.

За кученцето ми от приюта: взех го наистина в недобро здравословно състояние, но с не чак толкова много  средства, търпение и любов, си го привеждам в ред. Wink Няма такава преданост и любов, такова послушание и отдаденост като на тази душичка и нито за миг не съжалявам за постъпката си. Ето я и нея на снимки от приюта и една седмица след това вкъщи - спокойно и щастливо куче:

Скрит текст:


И в приютите има кучета, които макар и не толкова чисти като порода, са всъщност много истински и незаменими другарчета.  Heart Eyes

# 494
  • Мнения: 6 582
Клои, прекрасна е тази душичка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт