Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 203
  • 817
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 597
Mira 1919, наистина е хубава кухнята и голяма. Колко метра е 3.60? И колко струва, ако не е неудобен въпросът , разбира се.

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Mira 1919, наистина е хубава кухнята и голяма. Колко метра е 3.60? И колко струва, ако не е неудобен въпросът , разбира се.
Здравей,
3,75 е дължината. Всичко е от ИКЕА, без хладилника и мивката. Излезе 8500, с уредите които са печка, съдомиялна, пералня, котлоните. В общи линии всичко което исках в кухнята го имам.

catty m, не знам как ще се държи плота, защото ми е съвсем новичка. Имаме нещо с което трябвало да я намажем, но какво ще се случи с времето не знам, надявам се да нямаме проблем. Сложих си батерия с душ, точно с за да не плиска много като е пуснат ниско в мивката почти никакво мокрене няма, а миялната е точно до мен отдясно и всичко влиза от мивката в нея или в шкафа отгоре. Знам че рискувах, но такава мечта ми беше такава кухня, че не се стърпях. Видях я в току що отворилата ИКЕА в Бургас и поръчах, стискам си палци да е сполучлив избор.
Това което ме посъветваха е да не слагам горещи съдове върху него и смятам да го спазвам. От самия плот ми останаха парчета и ще си ги направя на допълнителни дъски които ще използвам за рязане, месене и т.н. Ще си го пазя, няма начин, ако искам да ми служи дълго ще се наложи. Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 15:53 от Mira 1919

# 272
  • Мнения: 1 597
Браво! Това с което се маже плота е специално масло за дърво има го и в Икеа. Задължително го омасли преди да почнеш активното ползване. Особено около мивката. В темата съм чела от собственички на такъв плот, че са много доволни.Само не слагай горещи съдове и оцветяващи продукти.

# 273
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Браво! Това с което се маже плота е специално масло за дърво има го и в Икеа. Задължително го омасли преди да почнеш активното ползване. Особено около мивката. В темата съм чела от собственички на такъв плот, че са много доволни.Само не слагай горещи съдове и оцветяващи продукти.
Купено е, само майстора да го нанесе остана, тази седмица когато отидем ще свършим и това. Остава и осветлението, кутията на абсорбатора и едни дъски отгоре и отдолу да се сложат, да се завърши, ама аз така и се радвам, че нямам търпение да я покажа, за 15 год. смених 3 жилища и това ми е първата кухня, която не ми е наследство, а сама си правя.

# 274
  • Мнения: 1 597
Мира, радостта ти е много заразна. И аз ти се радвам много. Маслото можете и вие да си го сложите, ако искаш гледай майстора и после сами си го правете. Доколкото зная трябва да се орави ежегодно, ако не и по-често. Е иска си слугуване, но е много красив.

# 275
  • София
  • Мнения: 2 802
Мира, честита кухня!  bouquet Много ми е по вкуса  Heart Eyes , но тези тигани така ли ще си висят, направо ми бодат очите.  ooooh!

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Мира, честита кухня!  bouquet Много ми е по вкуса  Heart Eyes , но тези тигани така ли ще си висят, направо ми бодат очите.  ooooh!
Там са докато взема кошнички, подправки, и т. н Simple Smile Има още за довършване и ще добавя красотите.

# 277
  • София
  • Мнения: 2 802
Успокоих се.  Hug

# 278
  • Русе, България
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета.
И ние сме по средата на историята с кухня от Икеа.
Това е проекта: https://drive.google.com/file/d/1-icfSeRlJMhX5T9EnH-6RDgAr-Y_n4E … /view?usp=sharing
Тъй като съм от Русе, нашата я купувахме от Румъния. Само шкафовете без уредите,осветлението и плота ни излязоха 3300 лв с по-скъпия вариант на механизми. Плот не купихме, тъй като заради мое глупаво решение още в началото на ремонта не вкопахме тръбите за водата в стената и сега се налага шкафовете да са напред с 8-10 см. заради тръбите и съответно плота да е на 70 см.
Сглобяването е дело на мъжа ми Simple Smile
https://drive.google.com/file/d/16YJWMlnwg2V1KV3YIksPo9-O9Xj0AV1 … /view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1vQPT4l_ZbcPkGQFfa2HfOMnQm7Fs4jV … /view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1n-f7W3cRtQWILH_7Pei9vzbH048RCfi … /view?usp=sharing
Въпросъм ми е, някой слагал ли е плот, който да не е от Икеа? Поради ограничения в бюджета не мога да сложа технически камък или гранит. Намерихме плотове на 90 см, от който можем да отрежем необходимата широчина, но пък изборът на шарки е много ограничен - само 9 варианта, от които что-годе подходящи за тази кухня са само 2 Sad. Цената му е 270 лв за 4,1 м дължина и ще се наложи да купим 1,5 плота. Дали няма други варианти?
За гръб съм решила да слагам плочки, ето тези на Керос, серия Прованс:

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 09:14 от nat_ly

# 279
  • София
  • Мнения: 23 165
ние сложихме плот от друго място поради същата причина, тръби зад шкафовете.
преди 5г избор от широки плотове почти нямаше, взехме бял и кухнята е бяла.
и да не е всичко съвсем бяло купихме черна фурна.
нашата кухня е г-образна и всъщност ползвахме един плот, на две го отрязаха.

# 280
  • Русе, България
  • Мнения: 29
ние сложихме плот от друго място поради същата причина, тръби зад шкафовете.
преди 5г избор от широки плотове почти нямаше, взехме бял и кухнята е бяла.
и да не е всичко съвсем бяло купихме черна фурна.
нашата кухня е г-образна и всъщност ползвахме един плот, на две го отрязаха.

Нашата е 2,2 х 3,4 и за съжаление няма да ни стигне само един плот.

# 281
  • Мнения: 183
Нашата кухня е 4,20 и си взехме дървен плот от woodbulgaria. Взехме 4.50м като държах да е цял. Не исках да има снадки. Излезе ми 250 лв. Не е дъб, а иглолистна дървесина за това е по-евтин. Доволна съм от покупката. Няма забележки. Скоро ще ви покажа кухнята си, само да сложим абсорбатора, който още не сме купили Grinning

# 282
  • Мнения: 3 137
Имате ли наблюдения дали изложеното в сайта съвпада с наличностите в магазина? Няколко неща бях харесала, с които дори съобразих част от интериора, а сега виждам, че ги няма в сайта. Има ли шанс да ги заредят отново или да мисля друга концепция? И знае ли се по кое време зареждат нови стоки или наличности на изчерпаните продукти?

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Имате ли наблюдения дали изложеното в сайта съвпада с наличностите в магазина? Няколко неща бях харесала, с които дори съобразих част от интериора, а сега виждам, че ги няма в сайта. Има ли шанс да ги заредят отново или да мисля друга концепция? И знае ли се по кое време зареждат нови стоки или наличности на изчерпаните продукти?

Ако ги има в магазина може да ги поръчаш от центъра им за поръчки (от Бургас беше нали?)
Знам че не всичко се предлага в сайта.

# 284
  • Мнения: 1
Аз също съм избрала кухня от Икеа. Все още не е купена. Въпросът ми е, имате ли мнение за електроуредите в Икеа? Качествени ли са? Чудя се дали да купя фурната и котлоните за вграждане?

Общи условия

Активация на акаунт