Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 748
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 646
Kruhan това е супер идея Wink Благодаря

# 31
  • Мнения: 4 275
Момичета, имам питане относно освежаване на талашитена врата, която е мината с лак. Тръгнах вчера да я мкнавам с шкурка, но местата, които минах стават едни мъхести. Абсурд е да се положи нещо отгоре. Трябва да ми е по-фина шкурката ли? И друго... Целия лак ли трябва да се махне, за да почна с боята отгоре?  Confused И другото, което ме хвърля в размисъл е, как се боядисва вратата? Както си е закачена на пантите или се сваля? Щото, ако се свали, как да я боядисам цялата врата набързо? Трябва да изчакам да изсъхне. Четох за боядисване с пистолети някакви, което звучи бързо и равномерно  Laughing Някой ползвал ли е такива?

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 754
Момичета, имам питане относно освежаване на талашитена врата, която е мината с лак. Тръгнах вчера да я мкнавам с шкурка, но местата, които минах стават едни мъхести. Абсурд е да се положи нещо отгоре. Трябва да ми е по-фина шкурката ли? И друго... Целия лак ли трябва да се махне, за да почна с боята отгоре?  Confused И другото, което ме хвърля в размисъл е, как се боядисва вратата? Както си е закачена на пантите или се сваля? Щото, ако се свали, как да я боядисам цялата врата набързо? Трябва да изчакам да изсъхне. Четох за боядисване с пистолети някакви, което звучи бързо и равномерно  Laughing Някой ползвал ли е такива?






Боядисай я на място с валяче, но не дунапреново. Можеш да боядисаш с блажна боя или сваляш лака с пистолет с горещ въздух и тогава боя на водна основа

# 33
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Мишелин, с по-фина шкурка, да. Освен това, когато започнеш да я боядисваш, трябва да полираш между отделните ръце. Нанасяш слой боя, изчакваш да изсъхне и минаваш отгоре с фина шкурка. Боядисваш пак и отново минаваш отгоре леко с фина шкурка. Така заглаждаш "настръхналата" дървесина. Прецени си какви шкурки ти трябват. За финото полиране, бих взела дори 400 или някакви от водните.
Отново да споделя, че успешно съм нанасяла боя на водна основа върху стара боя на не водна. Прецени, колко ще го стържеш и премахваш този лак, за да не нараниш и изрониш основата. С горещ въздух съм сваляла боя само от дървени повърхности и не мога да дам отзиви дали става за талашит, ПДЧ и прочее.

# 34
  • Мнения: 3 914
Здравейте!
Искам да боядисам кухнята си в бяло, но нито зная с каква боя би могло да стане, нито дали изобщо ще стане и как да стане. Бихте ли ми помогнали с идеи и съвети ? Ето я кухнята :
http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047
http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047.36658072

# 35
  • Мнения: 976
    Абе момичета, като са изписани 2 страници преди вас, не може ли поне тях да прочетете? Не говоря за темите преди тази!
    За вратата и за кухнята - Отговор № 27 на предишната страница.

# 36
  • Мнения: 3 914
Може би защото първо си зададох въпроса в гугъл,той ме прати в тази тема,но номер 23, така че прочетох от 23 до 27 по 50 страници и ми писна, освен това и дете гледам, пък и тотално се обърках. Извинявам се,че попитах, тук сте достойни да накарате човек да съжали, че ползва форум понякога,колкото и рядко да е вече. Така и не се научих да разбирам кое дразни хората при появил се отново вече задаван въпрос. Иначе мерси за отговора!

# 37
  • Мнения: 976
    И вие прощавайте, Ина, не съм искала да ви оскърбя или отблъсна, но някак през две страници идват нови хора с едни и същи въпроси, подробно описани два поста преди тях, и е малко обидно да повтаряш едно и също, а никой да не чете, след като и твоето писане отнема време от собствените ти деца и семейство в единствения почивен полуден за седмицата... Много се извинявам отново!
     Това доказва необходимостта от пренареждане на първа страница в по-достъпен и може би визуално по-прегледен формат на информацията, но аз лично не знам как да боравя с други програми, за да я направя таблична...

# 38
  • Мнения: 3 914
Всъщност, нямам идея как би станало , така че да няма досадни въпроси / осъзнавам ,че е досадно да пишеш едно и също с години, и аз го правя,но в едни по други теми, вижда се че съм доста стар потребител / . Предвид,че ме прати много назад гугъла, имаше вече не активни линкове, свалени снимки от сървъри, въобще...., нямам представа дали и как би станало,когато една тема е вече архивирана.
Не съм обидена, наистина, просто малко се впрегнах на прима виста  Wink Hug И аз моля за извинение  Hug

# 39
  • Мнения: 2 004
В тази тема всяко едно момиче е достойно за уважение!!!  thumbsup
Всички имат деца, мъже, работа, хоби!

Когато направиш нещо, похвалиш се с него, ииииии в близките 2-3 седмици отговориш
на 2385 /примерно/ питанки, които можеш да прочетеш, но искаш да ти отговорят на теб
специално, тогава ще разбереш, може би  33uu защо сме толкова противни и гадни  Mr. Green
Включително и да те обявят за реклама на определен продукт...
Някои трайно напуснаха форума, други станаха асоциални отдавна,
повечето дори и не влизат тук по разбираеми причини.
Някои линкове и снимки не работят поради изтриване от потребителите или други причини.

Без лоши намерения, чувства и обиди!  bouquet

# 40
  • Мнения: 186
Здравейте!
Искам да боядисам кухнята си в бяло, но нито зная с каква боя би могло да стане, нито дали изобщо ще стане и как да стане. Бихте ли ми помогнали с идеи и съвети ? Ето я кухнята :
http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047
http://aciaci.snimka.bg/properties/kuhnya.899047.36658072

Ина доколкото виждам кухнята ти е ПДЧ. Взимаш си розов бороконтакт и нанасяш с четка или валяк, но хубаво размазваш и гледаш да не остава на вадички и капки, защото е много рядък.След не повече от 2 часа(нищо че не е изсъхнал напълно) започваш с боята на водна основа с валяк няколко ръце като изчакваш 24 часа между тях.Валяка да е флог, боята препоръчвам на Сократес(с нея имам опит) но е по-слабо покривна и трябват повече ръце.Но пък покритието след това е много много здраво.Не разреждай боята повече от описаното на опаковката.Не клепай обилно с боя-слоевете трябва да са фини и добре разнесени и повече на брой.Ще се справиш Simple Smile!
По ще ти е удобно да демонтираш вратичките, но ако нямаш такава възможност може и така.Само внимавай за вадички и капки!!!

# 41
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Здравейте, тъй като тук срещам невероятни неща бих ви помолила за малко помощ по отношение на един стар кухненски шкаф, които няма да разваляме, но искам да променя в синхрон с новите плочки

# 42
  • Мнения: 4 275
Хриси9092, NovaTema, много ви благодаря за напътствията  Hug
Ще боядисам първо касите, а след това и вратите. Май се отказах от шкурене, че изглежда много тегава работа. А и в екселския файл от първата страница попаднах на следното мнение на baibibi:

Цитат
Промяна на цвят или освежаване БЕЗ ПРЕМАХВАНЕ НА ЛАКОВОТО ПОКРИТИЕ (дърво, естествен фурнир, талашит, различни видове плоскости) - Препоръчвам акрилатна боя Аквис на Мегахим /леко гланцирано стои/ и акрилна боя Аквакрил на Лакпром /матов ефект/

Така, освен вратите, на дневен ред има и една стара баня, която е няма как да се ремонтира към момента. Потърсих в гугъл за освежаване на баня и попаднах на следното нещо: Боядисване на фаянс  Crazy Има и няколко теми по въпроса във форума на Направи си сам. Ще проуча въпроса и силно се надявам скоро да постна снимки Преди и След...  Praynig

# 43
  • Мнения: 186
Аз вече си купих от тази боя и сега чакам почивните дни, за да я започна.Поръчах си я по телефона и ми я пратиха с куриер. Пристигна с подробна инструкция за работа, а и по телефона получих подробна консултация.Хубавото е, че тонират по РАЛ. Но боята е двукомпонентна от много миризливите. Ако искаш изчакай да видим как ще стане при мен преди да купуваш.Скъпа е. На мен ми излезе 280 лева за баня 2,60 на 1,50 само за стените.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 727
Момичета, за тези бои за фаянсови плочки имайте предвид, че ако смесите цялото количество, след време се втвърдява и няма да можете да използвате, ако ви остане.
Преди 7-8 години си боядисахме едни фаянсови плочки в кухнята - добре се получи, но наистина е голяма смрад, ако имате малки деца или животни помислете да ги евакуирате за ден-два.
Единствено не ми хареса, че стана неравномерен слой - на места като че ли се "стече" боята. Мъжът ми ги боядисва, но се занимава със строителство и имах доверие, че ще се справи. Разбира се, възможно е и да си има чалъм тази боя.
Също не ми хареса, че тогава, когато я купувахме, само на едно място в София се продаваше, а и нямаше много избор при цветовете...
Желая ви успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт