Избор на телефон

  • 373 977
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 4 995
  • София
  • Мнения: 10 320
Здравейте, понеже виждам, че обсъждате безжични зарядни - аз от няколко месеца имам S23plus и съм изключително доволна от апарата, но нямам зарядно за безжично зареждане, а искам да си купя. Откъде бихте ми препоръчали да взема и какво да гледам при избора на такова? Благодаря!

Използвам безжични зарядни от години, това при мен се оказа изключително стабилно. Другото което работи добре е това на Анкер, но е по-бавно.
https://www.aliexpress.com/item/4000695865761.html?spm=a2g0o.sto … %21BG%21117342514

# 4 996
  • София
  • Мнения: 19 253
На какво се спря? Видях че ти е препоръчана про версията, но тя надвишава бюджета който е посочен. Та има ли про версия на 300 лв...?
Няма про версия за тези пари, оказа се, че редми нот 12 за 300+ лв. не е 5G. Май клоня към Редми 10, има хвалебствени ревюта, че е относително добър бюджетен телефон.
Преди години някой плюеше Медиатек процесор, а този е такъв.

# 4 997
  • Мнения: 68 759
Да, 4 джито версията е около 330, 5 джито е около 430. За редми нот 12 говоря.
Обаче пък е с амолед дисплей - редми ноут 12, 4G ..

# 4 998
  • Мнения: 796
И моето питане е откъде да поръчам оригинално зарядно за iphone.

# 4 999
  • Мнения: 68 759
Откъдето сте си купири айфона...там не предлагат ли?

# 5 000
  • Мнения: 182
Здравейте!Бихте ли препоръчали телефон Samsung,да е лек,ергономичен,издръжлива батерия и повечко памет.
Бюджет около 600, 700лв.Благодаря!

# 5 001
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте.
Търся за себе си телефон до 300-330 лв. Изчетох 30 страници назад в темата, но в този ценови клас освен Xiomi други марки не видях  да се препоръчват.
Ползвах 4г. Huawei lite mate 10- много доволна бях, но се разду батерията и счупих дисплея . Въпреки,че още работи. Септември 2022г си купих. Xiomi redmi Note 9 от Bye best и кошмара започна.3 пъти по 30 дни беше на ремонт и накрая го изкараха ок. Телефона забива във всяко приложение на сайтове (системен ПИ не реагира изписва и черен екран)  Не получавам и Вайбър и Месинджър съобщения 80% от случаите. Настройките ми са в ред на приложенията. Като се върне телефона във фабрични настройки работи 5-6 дена добре и пак наново. Пуснала съм и жалба до КЗП, но не вярвам нещо да стане.
Докато чакам, обаче се мъча с телефона и искам да купя нов.
Изискванията ми са да прави читави снимки и отделни папки за снимки. На Xiomi прави една обща папка /други /на всички снимки, после си правиш албуми, не ми допада.
Много ще съм благодарна за насоки, защото нищо не разбирам от телефони, разбира се знам, че всичко е на късмет с тях.

# 5 002
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
На какъв принцип старият Ви телефон сам разпределя снимките в различни папки?

# 5 003
  • Мнения: 1 207
Здравейте.
Търся за себе си телефон до 300-330 лв. Изчетох 30 страници назад в темата, но в този ценови клас освен Xiomi други марки не видях  да се препоръчват.
Ползвах 4г. Huawei lite mate 10- много доволна бях, но се разду батерията и счупих дисплея . Въпреки,че още работи. Септември 2022г си купих. Xiomi redmi Note 9 от Bye best и кошмара започна.3 пъти по 30 дни беше на ремонт и накрая го изкараха ок. Телефона забива във всяко приложение на сайтове (системен ПИ не реагира изписва и черен екран)  Не получавам и Вайбър и Месинджър съобщения 80% от случаите. Настройките ми са в ред на приложенията. Като се върне телефона във фабрични настройки работи 5-6 дена добре и пак наново. Пуснала съм и жалба до КЗП, но не вярвам нещо да стане.
Докато чакам, обаче се мъча с телефона и искам да купя нов.
Изискванията ми са да прави читави снимки и отделни папки за снимки. На Xiomi прави една обща папка /други /на всички снимки, после си правиш албуми, не ми допада.
Много ще съм благодарна за насоки, защото нищо не разбирам от телефони, разбира се знам, че всичко е на късмет с тях.

Нямате представа, колко добре Ви разбирам. Колкото пъти съм хващал Xiaomi, толкова пъти са изскачали проблеми/бъгове.
Относно сортирането на снимките, този проблем се решава лесно, просто с качване на алтернативно приложение, чиято функционалност Ви устройва повече. https://play.google.com/store/search?q=Gallery&c=apps

Да крашват и бъгват масово приложенията, реално не е нормално. Имайте предвид, че в диапазон 300-330лв леки, и сравнително редки подлагвания тук-там са си нормално явление. Те обичайно не възпрепятстват нормалната работа с апарата, когато иде реч за ползване на повечето масови приложения.

Разгледайте Motorola Moto G52 и Oppo A77 5G. Моторола предлагат премиален Амолед дисплей, както и ултраширокоъгълен модул. Този модул е полезен, ако снимате интериори, сгради, или други крупни обекти, но имайте предвид, че конкретния е нискобюджетен и прави нормални снимки само при добро осветление. Такъв модул при опото отсъства.
Предимството на A77 е в осезаемо по-високата производителност, идва с по-добър SoC, в сравнение с този в моторолата.
Що се отнася до основния заден модул и предната камера, най-добре потърсете ревюта на тези два апарата, в тях са демонстрирани фото възможностите, въз основа на които да си направите лични изводи, кой как снима.
Интересен нюанс е, че моторолата е с "чист" Андроид, докато доработен ColorOS с по-разширена функционалност. Към въпросният ColorOS идва допълнително приложение "Изображения", присъства и "Снимки" на Гугъл.

# 5 004
  • София
  • Мнения: 1 358
На какъв принцип старият Ви телефон сам разпределя снимките в различни папки?
Когато снимам с него снимките  са в папка камера,после ги слагам по други папки(мода,козметика) и тази обща папка камера се изчиства. На  Xiomi  дори и разпределени по папки те си седят пак в обща папка -камера като се отвори галерията.Просто имам повече цъкания докато стигна до желаната папка.
Но това може да го преглътна, просто искам читаво телефонче с хубави снимки,за лична употреба.

# 5 005
  • Мнения: 12 895
От вас зависи като пращате снимките в албум дали ще ги преместите или ще ги копирате и ще ги има и в папката Камера... Поне на мен ми звучи като това да се случва. Със същата марка телефон съм, всичко си отива там където съм го пратила.

# 5 006
  • София
  • Мнения: 1 358
Явно не го обяснявам добре, но както и да е.
ВМ21- благодаря за отговора. Разгледах двата телефона. В Емаг са 359лв., а в Смартфон.бг 319лв. Не знам този сайт Смартфон дали е читав с гаранциите, защото от Bye best  повече няма да купя телефон.
Да питам за мнение за Samsung galaxy A13.

# 5 007
  • Мнения: 320
Здравейте дайте предложение за Телефон ,но да е Самсунг в ценовия клас около 1000лв ,за подарък ще бъде.Ще се ползва за работа, снимки и соц мрежи .

# 5 008
  • Мнения: 171
От buy best фалшиви телефони ли продават? Защото аз от там си взех iPhone 13 през сайт на Емаг и сега да не се окаже, че съм си взела фалшив, които ще се развали след 2 седмици.... Ужас

Всичко, което продават ли е фалшиво и развалено? И също тези дето сте си взимали от там телефони след колко време се развалят..Поне месец - два карат ли?

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 09:40 от Kathleeen

# 5 009
  • София
  • Мнения: 1 358
Не са фалшиви, но като се даде за ремонт ти го държат 28дни, плащаш си куриерски на взимане всеки път. По закон при 2 еднакви ремонта имаш право на отказ на договора. Но те го знаят това и хитруват. 2 пъти ми написаха различни неща и на 3 път ми изкараха някакъв тест на телефона, който излиза,че всичко му е ок. А той е ужас просто-забива, изхвърля ме, не мога да платя нищо с динамична парола, бъгва се, докато я видя и напиша.


Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 10:05 от stefina

Общи условия

Активация на акаунт