С каква храна храните котката си?

  • 123 146
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 14
Здравейте на всички Simple Smile

От скоро имам коте и сега се учим у дома как се гледа. Храня го с суха храна и консерви. Сухата храна по препоръка взех РК за малки котета, но като прочетох тук мисля да сменя на Orijen, Applaws или Acana. Консервите са на Nuveo и MAC's и Carny. Прочетох всичко, което сте изписали, но виждам предимно мнения за суха храна. Бихте ли ми казали какво мислите за консервите Nuveo и MAC's и Carny ? Четох им съдържанието и не виждам вредни продукти, но пък и не разбирам много.

# 106
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Nuevo давам и аз от време на време, за мен е добре.
Carny и MAC's никога не съм давала, като втората за пръв път я чувам.
Смени РК-то, всички ветове го препоръчват, цената му е висока, а съдържанието никакво.

# 107
  • Мнения: 1 003
Може би се повтарям, но аз давам само Адванс по препоръка на ветеринаря. Моята котка е със здравословен проблем и ме е страх да експериментирам. От това, което ние ядем нищо не му давам, а и той самият не проявява интерес.

# 108
  • Мнения: 14
Ето я MAC's - а
http://www.happykittycompany.co.uk/collections/cat-food/products … -carrots-200g-new

Carny-то и то изглежда добре, ще я видим.

Може ли да ѝ се дават по малко сирене и кашкавал ?

# 109
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Може ли да ѝ се дават по малко сирене и кашкавал ?
Не.
Първо - нямат никаква полезна стойност за котката, второ - солта им вреди ужасно.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 576
Аз давам на моите консерви Карни, но основно храня с гранули (Аплауз и напоследък Орижен). Добра храна е Карнито и с висок % месо.

# 111
  • Мнения: 719
Аз давах на моят котаран Аплауз, след първият изяден пакет го отказа . Дойде някаква ужасна партида, суха тъмна и без никаква миризма.
Сега е на Taste of the wild. Интерес към никаква човешка храна не проявява.

# 112
  • Мнения: 14
Коя суха храна бихте препоръчали ?

HILL'S Feline Kitten Chicken

TASTE OF THE WILD Rocky Mountain Feline Formula

Applaws Kitten

BRIT Care Cat Crazy I'm Kitten

Като съставки какво точно да гледам ? До колкото прочетох е важно колко пепел се съдържа в храната. В Аpplaws e 10.8%, а най-малко е в Brit и Hill's.

Извинете ме ако е досаден въпроса, но не мога да се ориентирам, а държа котето да яде хубава храна.

# 113
  • Мнения: 719
Коя суха храна бихте препоръчали ?

HILL'S Feline Kitten Chicken

TASTE OF THE WILD Rocky Mountain Feline Formula

Applaws Kitten

BRIT Care Cat Crazy I'm Kitten

Като съставки какво точно да гледам ? До колкото прочетох е важно колко пепел се съдържа в храната. В Аpplaws e 10.8%, а най-малко е в Brit и Hill's.

Извинете ме ако е досаден въпроса, но не мога да се ориентирам, а държа котето да яде хубава храна.

Хилса е пълен боклук, само рекламата му е голяма.

Тaste of the wild е хубава храна, аз с нея храня от 3 месеца моят котарак.

Аплауз веднъж поръчах, изяде пакета с удоволствие. Вторият пакет който дойде беше с ужасни гранули, тъмни и сухи, без миризма, котарака стоя гладен 2 дни и накрая ги изхвърлих.

Брит са с хуабав състав, не сме ги пробвали. Пробвахме им паучовете, отидоха на уличните котки защото миришат на мърша, а за изпражненията на котаран  ooooh! да не казвам..

# 114
  • Мнения: 14
А добра идея ли е да ѝ давам от два вида суха храна ? Например  TASTE OF THE WILD Rocky Mountain Feline Formula и Applaws Kitten

# 115
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Не, смесването на храните може да ѝ разстрои стомахчето. Peace

# 116
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аплауз има твърде висок процент пепел, това ме спира да я пробваме дори. Гледам да е най-много 6-6.5 %.
Хилс не е лоша като качество, но понеже не е много овкусена (плюс за мен), котките не й налитат много.
Много ме е яд, че не се предлага вече Орижен никъде. Като гледам и Акана-та изчезва....

# 117
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
От ветеринари и то не един знам, че Хилс я сравняват с Роял Канин, пълен боклук.
Процента пепел в други гранули е още по-голям, мога да кажа лично за моя котарак, че откакто се храни с Аплаус или Орижен нямаме проблеми с автоимунното заболяване.

# 118
  • Мнения: 2 998
Много ме е яд, че не се предлага вече Орижен никъде. Като гледам и Акана-та изчезва....
Аз поръчвам от тук http://www.zooplus.bg/shop/kotki/kotki_suha_hrana/acana Доставката е безплатна над 99лв и доставят от Германия за около седмица с DHL.

# 119
  • Мнения: 14
Добре, значи май ще се спра на Taste of the wild. Само не знам дали ще става за коте на 2 месеца и малко, въпреки че на сайта на производителя пише, че е подходяща за всички възрасти.
А добре ли е да се сменя храната или вкусът ѝ? Ако примерно сега взема опаковка 2кг с пиле, добре ли е да взема с риба, примерно, след като изяде пилето ?

Общи условия

Активация на акаунт