Има ли някой преки впечатления от часовника за деца с GPS Myki?

  • 128 885
  • 494
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 250
На A1 офертата е по-изгодна. https://www.a1.bg/a1-prepaid-comfort-giga#tab_terms
Vivacom минималното тарифаране е минимум 3мин.... Пакетите с интернет и минути важат 25дни. и струват по-скъпо, отколкото при A1. При A1 при всяко презареждане взимат 5лв., но дават 100 национални минути и 1000MB, които важат 30 дни. Просто трябва да се презарежда всеки месец(мин. сума е 6лв.), а когато се натрупа излишна сума може да се купи пакет, който важи също 30 дни.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ето снимка на часовника, кутията и упътването, най-горе пише модела - GW900.

Чревоугодник, на мен не ми е проблем зареждането на няколко лева месечно, все тая към кой оператор, стига да имам свободата да се откажа на момента, ако дъщерята реши, че не го иска. Просто служителят днес ми обясни, че тези мегабайти са стартови и щели да свършат за 20 дни. После трябвало всеки път да зареждам по 10 лв за да имам нет и часовника да работи. Общо взето постара се да остави в мен впечатление, че ако не грабна онази оферта за 13,99 лв на месец с договор значи през ден едва ли не ще цакам по десятка.

# 347
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
Не съм наясно как ще стоят нещата с този часовник, но пък можеш да опиташ. Аз лично хич не им вярвам на тези в магазина, че целта им е да ни оплетат в мрежите си. 😊

# 348
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз го носих днес с мен, служителя го погледна и каза, че проблем нямало да има, даже предложи като взимаме картата той да го включи там и да му направи всички настройки. Часовникът е купуван от Германия, сестра ми го взела на племенника преди да разбере, че в неговото училище не позволяват такива неща и ми го изпрати на мен.

# 349
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Нашия младеж е на 12 лв такса към Теленор.По спомен от там ми обясниха,че часовника използва под 10 mb на месец.

Само да спомена,че този часовник на снимката не е Майки.Това е китайски детски смарт часовник.Има няколко потребители тук,които се оплакват от такива.Често оплакването е от прегряване и слаб капацитет на батерията.

# 350
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Благодаря за мнението. Това още повече затвърждава решението ми да взема предплатена карта. Ако нещо по часовника не работи както трябва или самият той се скапе, лесно ще я прежаля Simple Smile

# 351
  • Мнения: 1
С дълбоко прискърбие трябва да съобщя, че след четири месечни терзания, часовникът на сина ми Miky Junior умря. Да живеят китайските аналози – Q90, Q50 и т.н. https://www.aliexpress.com/item/32814452519.html?spm=a2g0s.90423 … .0.7d134c4dNOv1f1
Часовникът не се включва. Батерията е заредена. Или поне би трябвало да е след като стоя включен в зарядното почти цяла нощ. Забележка за умните/мъдрите БГ техничарчета - Знам че не препоръчват да се зарежда повече от 3 часа. Но какво да се прави като е напълно безжизнен. Поне за да съм сигурен го оставих включен по-дълго. Пък и се питам като е толкова advanced толкова ли не може да се постави електронно устройство което да изключва зареждането щом часовникът се зареди. Тук отново умници ще обясняват защо е толкова трудно.
Откъде ли да започна сагата за нашия злощастен Miky Junior. Може би от самото начало както се казва в Алиса в страната на чудесата: „Започни от началото и карай до края“. Та началото на злощастното ми познанство с този „шедьовър“ на БГ инженерната мисъл започна на 17 май. Една майска утрин реших че е време да си осигуря малко спокойствие като подаря на сина си за рождения му ден часовник – нашийник с който да следя всяко негово движение и невинно да си говорим мили слова като се гледаме. Затова избрах и MiKy Junior – нали само той от „великата“ серия на детски часовници – нашийници (не случайно сайта предлагат трак устройства и за домашни любимци) предлага цитирам: „Първият детски часовник с двупосочни видео обаждания“. Другите от серията са Miky Watch и Miky Touch. https://myki.watch/myki-junior/ нямат видео-връзка. Върху другите велики творения Miky Watch и Miky Touch на Бг инженерната мисъл нямам наблюдения защото не сме ги ползвали.
Искаше ми се когато съм далеч от малкия да мога да виждам личицето му. Miky Junior уби всичко детско в мен! С радост и трепет купих последната бройка син Miky Junior от офис на Теленор в квартал Смирненски/Пловдив срещу магазин Сани. Служителките припкаха вежливо, услужливо и пъргаво за да ми продадат това техническо чудо като ме убеждаваха в изключителните му качества. Една даже ми каза че детето и било въоръжено с този модел и била повече от щастлива. Аз винаги ги подозирам. И мисля че има защо. Тях ги обучават и надъхват как умело да лъжат и обират ближния си по-добре от румънски цигани тарикати на моста над Темза пред Бъкингамския дворец и Биг Бен. Та тези „добронамерени“ служителки, жрици на честността веднага ми продадоха единствения си ценен Miky Junior с план към Теленор. Аз помолих да поставят и SIM картата в часовника, за да не се мъча с инструкции и гледане на филмчета и упътвания. Подозирам че в магазина им бяха върнали дефектно устройство съдейки по спонтанната отзивчивост на служителките. Сега те бяха намерили поредната жертва на която безскрупулно като глутница гладни вълци да пробутат дефектното си устройство и да я оставят гола в тъмното да се оправя. Пак забележка за мъдрите, скептични високо интелигентни, изобретателни, критични, „добронамерени“ БГ инженери знам че в инструкцията пише първо да се зареди и после да се постави картата. Инструкцията на Miky Junior ми стана любимо четиво след страданията които причини това злощастно устройство на мен сина ми и близките. Четях инструкциите като библия преди да заспя, та дано прогоня дявола вселил се в устройството.
И така започна Chapter One от нашата сага. Прибрах се и чинно заредих устройството в продължение на не повече от 3 часа като през това време търпеливо и стоически изчетох всяка буква от инструкциите, както правя обикновено. Часовникът се беше загрял много по време на зареждането. После натиснах бутона за старт на часовника продължително за да се включи. И о чудеса злият демон в него изписа „Unfortunately Miky home stopped working“. Това съобщение се сменяше с QR кода.  „Това беше подарък за рождения ден на сина ми!“ - ми идеше да изкрещя. Веднага се сетих за служителките които ми продадоха часовника и си представих как безскруполно крадат биберон от нещастно бебе в количка за д аго продадат и достигнат таргета си. Часовникът не се изключваше. После след подобаващо количество ругатни натискане на копчето за включване и изключване по някакъв начин потегли. Регистрирах го в апликацията им, която чинно инсталирах и се регистрирах. Но при опит да се обадя се появяваха грешки. Часовника беше ужасно бъгав. Имах чувството че държа в ръката си нещо взривоопасно. Писах на съпорта. Те дадоха телефонния ми номер на някакъв служител който ми звънна и ме накара да ъпдейтна софтуера на часовника. Пичът говореше обиграно мазно, уверено, бодро и окуражително като добре натренирано юпи. Представих си мазен тарикат в костюм продал душата си на дявола за пари и златен ролекс. Ъпдейтнах фирмуера на часовника, както ме посъветва добре дресирания, възпитан, изряден служител и като че ли нещата се пооправиха. Е като звънеше някой на сина ми и след разговора изскачаха съобщения че няма интернет, че няма не знам си какво и май завършваше със съобщение че не е намерена дипломата на инженера конструктор. Но както и да е. Някак си работеше. Гледах часовника и се чудех с какво толкова е по-добър от китайските си събратя та струва над 250 лв а китайчетата струват по 10-30 долара. Дори само като го гледах се чувствах прецакан. Дори видът му създава усещане за евтин продукт. Например  слотът за SIM картата трябва да се затвори с капаче което се залепва с двойно лепящо. Не знам на кого му е хрумнала тази идея, но създава усещането за нещо създадено с дъвка и клечки за зъби. Съгласен съм че такова решение е ОК за китайските евтини имитации, но за часовник струващ над 250 лв това е недопустимо. Дори китайците не си позволяват да правят такива неща. Много ми се иска човекът чиято е била идеята за двойнолепящото да се пробва да закрие слота на SIM картата. Оставих слота отворен.
Глава две от сагата започва с опита ни да осъществим видео връзка със сина ми. Този опит завърши с грандиозен провал. Часовникът веднага заби яко. Наложи се рестрат. Някак си тръгна. Отново след юнашка борба за исполини. Не можеше да се изключи от бутона. После пък не можеше да се включи. Обаждане пак до съпорта, подготовка за изпращане до меката на Miky Junior в нашата столица пълна със заети, забързани, целеустремени и самовглъбени умници.
След 2-3 чатa и подготовка за изпращане все намирах лъч надежда. А и имах нужда от часовника през лятото.
Батерията на часовника падаше след около 3-4 часа до нула. Намирах оправдание и се самозалъгвах че това се дължи на факта че позицията на малкия се определя с GPS и това харчи много ток. Но това е недопустимо. Междо другото в офиса на Telenor жриците на честността ми подариха power bank с красноречивото име Tesla (Тесла по нашенски – строителен многофункционален инструмент, влязъл във фолклора). Изглежда искаха да ми намекнат каква шапка са ми скроили.
Та софтуера на часовника е ОК, но е препълнен с неща които не използваме. Изглежда парата е отишла в свирката както става с повечето неща в живота ни днес. Софтуерните инженери искат много пари и разработват функционалности никому ненужни, а хардуера май страда.
Следващата глава от сагата започва в училището, където Miky Junior наистина се тества в реални условия. Батерията макар и добре заредена сутринта в 8:00 часа пада до нула на обяд. Наложи се да слагаме в раницата и power bank а малкия да се разправя със зареждане. Съобщенията след обаждане за които споменах по-горе си излизаха, но кой ли вече им обръщаше внимание. Важното беше че това чудо работеше и ни свързваше... някак си.
Последната глава завършва със смъртта на Myki Junior на 30.09.2019. Батерията отново падна до нула в училище. Малкия включил часовника да се зарежда и той повече не се включи. Въпреки грижите, любовта и вниманието които отделихме за това устройство то предаде богу дух. Сега следва изпращане на тленните останки в меката на генилаността – София, където мастити и вездесъщи жреци на инженерната мисъл трябва да сменят батерията или там каквото трябва за да възкресят Франкенщайн. Едва ли частите на това устройство, произведени в Китай струват и 10 долара. Но грандиозната му цена от над 250 лв. просто внушава респект и преклонение. Както казваше един мой приятел милионер: „Цената няма значение. Важно е какъв филм ще им вкараш в главите! Трудно е да накараш някой да повярва че парче плат с надпис GA струва 10K USD, но щом го направиш можеш да им продаваш и кучешки фъшкии с този надпис.“ Бих завършил с думите: „Quo Vadis, DOMINE?“ и бог да прости нашия Miky Junior да живеят евтините китайски боклуци. Поне знаеш че получаваш нещо за без пари.
Ето и връзки към китайските „боклуци“ с които заменихме нашия Miky Junir:
Smartch Q50 GPS Smart Kid Safe smart Watch SOS Call Location Finder Tracker for Child Anti Lost Monitor Baby Son Wristwatch
https://www.aliexpress.com/item/4000565099024.html?spm=a2g0o.pro … earchweb201603_53
US $15.47

Q90 GPS Child Smart Watch Phone Position Children Watch 1.22 inch Color Touch Screen WIFI SOS Smart Baby Watch Q50 q80 q60 Watch
https://www.aliexpress.com/item/32814452519.html?spm=a2g0s.90423 … .0.27424c4dIhqrWv
PRICE:US $20.82 - 23.43

Горещо препоръчвам дори най-евтиния Q50 който замени злощастния Miky Junior и вече ни служи безотказно почти 6 месеца. Купихме го от olx.bg за 30 лв., защото не ни се чакаше доставката от Китай. Подложен е на невъобразим тормоз, но издържа и продължава да работи безотказно. Цената му е такава че мога да си позволя всеки месец да купувам по един и пак ще ми излезе по-евтино от Miky Junior. А в простичкия му софтуер има опция да се увеличи интервала през който се подава информация за положението което увеличава живота на батерията почти до 2 дни. Забравихме за Power Banks и често зареждане. Настана мир и покой.

# 352
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
Принципно преди да купя някаква техника търся отзиви, но за този няма добри такива. Имам спомен, че е добре да се зарежда през батерия, но от кого не помня. Нашия винаги го зареждане на батерия. Когато приключи зареждането батерията се изключва сама. Аз един добър отзив нямам спомен да съм чела за Джуниър-а. Съжалявам за случката. Ние сме със друг модел Myki.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Джуниър-а май е най-злощастния модел Rolling Eyes
4 години вече експлоатираме Уоч (трето устройство, за да бъда точна, но първото сина ми се опита, да го учи да плува, а второто не издържа на боричканията с племенника и пластмасата сдаде багажа).
Сега вече дъщеря ми го ползва (третото по ред устройство) и съм доволна, както от спорта им, към който съм се обръщала доста пъти, така и от бързината на ремонтите (изпращам с куриер директно в София и не се занимавам с мобилния оператор)

# 354
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз така и не успях да подкарам нашия часовник и се отказах. Добре, че не подписах договор, а взех предплатена карта.

# 355
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
И нашия е Touch. На 15 юли навърши три годинки Simple Smile Здрава експлоатация. 😊

# 356
  • Мнения: 4 708
mИзчетох цялата тема, благодаря за споделените впечатления. Реших Myki Touch от Теленор с план 13 лв и подарък слушалки и резервна каишка онлайн поръчка ще правя. Дано ни е на късмет. А1 нямат минути към други оператори, така ми казаха и така отпадат, защото с ММ сме към другите два оператора, Виваком имат план с 14лв но пък нямат цветове, а и на Теленор минутите са повече.

# 357
  • Мнения: 363
Здравейте! Може ли, ако някой използва новия Майки Watch 4 Lite  водуостойчивия (извинявам се за безбройните уточнения) да сподели дали, когато активира безшумния режим на часовника се активира вибрация по време на обаждане? Онзи, с който се спира звука, а не режим "не безпокойте"

# 358
  • Мнения: 1 532
Здравейте , аз също моля за малко помощ.
Синът ми е с майки watch, как се активира безшумен режим или вибрация?
В приложението не намирам тази опция,а само не безпокойте,като избера нея нищо не става ,пак си звъни..

# 359
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
Горе вдясно чувате върху нотичката и така се сменят режимите на звънене.

Общи условия

Активация на акаунт