Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 956
  • 707
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 919
И на нашето гърне  се маха частта, в която си върши работата детето, което си е удобство. Аз обаче все не успявам да я сложа от бая време, защото обикновено я слагам след сън. Обаче тя все успява да свърши нещото преди това. Защото аз щъкам из апартамента да върша разни неща, докато тя спи и като се обади, че е будна, вече е късно. Отчитам си го като минус това, но не знам как да действам. Иначе 5-6 пъти е пишкала вътре и един път пусна акото там. Аз очаквах да пишка, а тя взе че свърши другото. Simple Smile Но наистина не разбира, просто й идва музата и действа. А когато й се приака, тя действа много бързо и изобщо не стигаме до гърне.

Да ви питам кое е по-добро според вас - панадол или нурофен? Защото панадолът ни свършва и се чудя какво да взема сега. Иначе досега панадолът винаги е помагал.

# 421
  • Мнения: X
За какво даваш Панадол ?

# 422
  • Мнения: 2 299
И аз се зачудих как си изхабила цяло шише. На мен педиатърката ми изписа панадол да взема след първата ваксина, ако вдигне темп евентуално да давам и да имам за всеки случай вкъщи. Ама дори не съм го отворила.
Иначе панадол се препоръчва за по - малки деца, а нурофена за по - големи, ама дали беше годинка възрастта не си спомням.

# 423
  • Мнения: 1 478
Не може да се каже кое е по-добро, панадол или нурофен, и двете могат да се дават след третия месец. Попринцип при температур, панадол я сваля по-бързо, нурофен за по-дълго. Затова е добре да се редуват през няколко часа. Ако има възпаление, тогава нурофен, но пак може в комбинация с панадол. При малки деца парацетамоът не е толкова вреден и могат да толерират по-чест прием от един възрастен, защото при децата липсва един ензим, който счспомага за образуване на един по- токсичен метаболит. Така че, с малко дете, задължително и двете в аптечката. Ако ще давате заради зъбки, само панадол е достатъчно.
Карамел, и ние не сме купили гърне, трябва да се ходи до съседен град, нали сме на село, и чакам ММ да се освободи малко, че си е път. Най-вероятно ще го купувам другия месец. Доколкото рот други мами в Бг, имало разни гърнета, най-обикновени в домашни потреби, стрували 2-3 лева. Една от мамите каза, че имало все пак разлика, защото бебчето и вна някои гърнета се клатушкала, а на други, явно с по-малка дупка била стабилна. Тези от домашни потреби били такива.

# 424
  • Мнения: 2 299
Аз точно за това се замислих, тъй като и аз четох за гърнета от няква по мека пластмаса, където можело да се огънат под тежеста на детето, ето пример от по горен пост, където дупката е голяма, отделно пък разните музикални, анатомични и незнам още какви. Иначе приятелка наскоро купува от домашни потреби за 3 лв, каза че не се огъвало, ставало, но детето ѝ е на 7 месеца и не го слага често, ама тя е от друг град и не мога да отида и аз да взема от същия магазин, може да става, а ѝ 3лв къде не съм ги дала.
Аз живея в малък град и повечето неща за детето ги пазаруваме от съседния по - голям или онлайн, от тук взимам при нужда памперси или АМ, ако нямаме път към съседния град.

# 425
  • Мнения: 919
Преди давах за коликите, а сега съм давала за зъбите. Спазвам дозировката, даже повече от веднъж дневно не съм давала досега. Изхабен е за бая месеци реално.

Мерси за отговорите!

# 426
  • Мнения: 2
Гърне- от Лидл.7м+ са..с малка дупка и гума против плъзгане Peace

# 427
  • Мнения: 17
Аз си взех гърне от Кауфланд за 5-6 лв, да пробваме уж. Детенце обаче си свикна и почти само там си ака. За пишкане не я слагам, но след сън и след ядене си ака вътре. И това от около шестия месец. Много съм доволна, защото забравих какво е зачервено дупе. Наскоро бях в ИКЕА и там имат по-малки по размер, видимо дупката е по-малка. Едни такива зеленички от една серия с жабчета-около 10лв. На мен ми бяха казали да започна да я слагам от рано, защото като проходели и тръгвали с гърнето, не стояли въобще и аз така. Не съм сигурна , че разбира, но пък позата на тялото, постоянството и то им се създава като условен рефлекс. Само да успееш да изпревариш момента Joy

# 428
  • Мнения: 4 954
Ами ние купихме точно това зеленото от Икеа. Много е къс за него и не може да седи стабилно, защото крачетата му не опират долу. Чакаме го да порасне.  Wink

# 429
  • Варна
  • Мнения: 477
Нашето е музикално на фишер прайс
http://beboutique.eu/shop/баня-и-хигиена-на-бебчо/гърнета-и-бебешки-седалки-за-тоалетна/музикално-гърне-prince-fisher-price/
Много готино, с голяма дупка е, но въфши работа. Почти всеки ден ака в него, но тея дни се запече, и ака на час по маслинка Tired

# 430
  • Мнения: 919
Леле, Марги, как успяваш всеки ден?

# 431
  • Мнения: 1 308
Моята дъщеря през ден се изхожда, а днес цели 3 пъти. Консистенцията варира според това какво е хапвала, но ако не се изходи 2 дни започвам да се притеснявам.
От днес вече се пуска от решетките на кошарите, стои изправена за секунди и после се хваща. Откри ново умение и го прави цял ден
  Heart Eyes

# 432
  • Мнения: 200
Ох, и моят малчо откри ново умение. Астматично дишане тип Дарт Вейдър! Sad През последния един час седя на нокти и го наблюдавам играе ли си или действително има проблем и да тръгваме към спешното. Човекът вдишва изхриптявайки, след това прави брр-бр-бръм и си се кикоти - така към 30 мин. После еуфорията му понамаля, поуспокои се, хапна и заспа - както и хриптенето. Личи си, че е игра, обаче се изпотих от притеснение.

# 433
  • Мнения: X
Охайо, с мъжът ми сме свидетели на същото пръхтене. Редовно крещи и се кара, особено по улиците, или в магазините, като разбира се стряска хората стабилно. На мен в началото ми беше много смешно, но сега ми става неудобно и пускам боята  Grinning Но няма начин, и този период на викане ще мине. Докато гледа руските анимации понякога е също така емоционална- радва им се, кара им се, иска да ги хване  hahaha

# 434
  • Мнения: 919
Нимфея, аз имах предвид как успява всеки ден да ака на гърне бебчето. Иначе и ние 3-4 пъти на ден си имаме ако.

Общи условия

Активация на акаунт