ТРЕТИ клас - 1 тема

  • 68 303
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • на Мелмак
  • Мнения: 12 711
Ох ooooh! и аз вчера се изпотих с нашата раница - тежи бре !
Водата е в бутилки от типа на показаните по-горе в линка.
Мен болката ми тази година е , че госпожицата ми доста е вдигнала диоптъра Confused
Мин . година беше 3/3.5 се е на 4.5/5 .
Моля се да се забави това темпо , да не продължи този скоростен растеж на диоптъра , уффф , оплаках се  Cry
Родителска среща ще имаме другата седмица , но всички пари сме събрали - за помагала , за застраховки .
Ще видим какво ще обсъждаме този път.

# 526
  • Мнения: 2 139
Аз мерих на младежа раницата и беше 6,6 кг. Имаше някакъв репортаж по ТВ-то, че раниците трябвало да тежат около 10% от теглото на детето...?! (На малката е 4,5 кг в първи клас)
Вода пие от малките бутилки (0,5) с минерална вода, т.е. сменяме шишето през ден...Така ни се струва по-добре!
Ние още нямаме инструкции за бележниците - класната само спомена да не бързаме с надписването... newsm78
Успешен последен работен и учебен ден! Hug
 

# 527
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 784
Аз мерих на младежа раницата и беше 6,6 кг. Имаше някакъв репортаж по ТВ-то, че раниците трябвало да тежат около 10% от теглото на детето...?! (На малката е 4,5 кг в първи клас)
Вода пие от малките бутилки (0,5) с минерална вода, т.е. сменяме шишето през ден...Така ни се струва по-добре!
Ние още нямаме инструкции за бележниците - класната само спомена да не бързаме с надписването... newsm78
Успешен последен работен и учебен ден! Hug
 


вече няма СОУ, а е само СУ  Rolling Eyes май ще трябва да преписваме бележника

# 528
  • Мнения: X
Нашите не носят раници, всичките им учебници/помагала/тетрадки целогодишно си стоят в училище. Само за уикенда донасят 2 тетрадки за домашно и английския, за да си учат новите думи и граматика.
Но сестра му си спомням какви самари мъкнеше в НУКК, около 5-6 кг.
Шишета също не им трябват, пият от чешмите, в Бояна водата е планинска.

Как СУ? Това е Софийски университет.

# 529
  • Мнения: 2 139
вече няма СОУ, а е само СУ  Rolling Eyes май ще трябва да преписваме бележника

Ами то нашето е ОУ...и те ли са преименувани вече?  newsm78

# 530
  • Мнения: X
вече няма СОУ, а е само СУ  Rolling Eyes май ще трябва да преписваме бележника

Ами то нашето е ОУ...и те ли са преименувани вече?  newsm78
Не, те не са.

# 531
  • Sofia
  • Мнения: 23 216
Моята две години изкара със шише на Sistema, сега е с показанато от Лулу.
 
РС - нищо ново и интересно. Само чух и от нашата класна за неразбориите и неуредиците покрай новия закон. Някои неща са висящи, включително и въпросът с бележниците.  ooooh!
Иначе материала по математика и БЕЛ бил лек, но човешките предмети са мъка. По ЧП - химия и физика...  ooooh!  
За раницата не мога да се оплача, нали всичко стои в у-ще и Гушкан носи само домашните - 1-3 помагала и/или малки тетрадки.

Пфуу... не вярвах, ама какъв студ настана... гледам за утре сутринта, когато излизаме го дават 10 гр.  Брррр....  А какво беше вчера...  Crazy

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 21:55 от Morena

# 532
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 8 309
Пфуу... не вярвах, ама какъв студ настана... гледам за утре сутринта, когато излизаме го дават 10 гр.  Брррр....  А какво беше вчера...  Crazy

Ужас! Аз днес бях по сандали и загинах от студ на връщане от РС. А училището е буквално на 5 минути от нас. cold

РС мина нормално. И свърши направо в приличен час, за разлика от титаничната на каката вчера.  Crazy

# 533
  • София
  • Мнения: 17 792

Сега я измерих раницата, малко над 4kg без раничката със закуска

# 534
  • Мнения: 3 156
Шише пошзвам bobble с филтър, за да е хем малко, хем да може да пие повече, като си долива. Има го по магазини, има и филтри. Виждала съм да има и на брита и едни други, но това ми харесва, а и хем  не е стъклено, а е хубаво пвц.

# 535
  • Мнения: 2 475
Здравейте! Успешна учебна година на децата ни, а на нас повече търпение!
Радвам се, че най _ накрая се започна, поне ще влезем в някакъв нормален ритъм на живот.
Хубави почивни дни на всички!

# 536
  • Мнения: 20 238
Аз се радвам, че тази седмица е само три дена. От другата вече започва големият гърч.

Морена, не вярвам да ги кара да си водят записки. По-скоро ще им диктува важното или ще пише план на дъската. Струва ми се по-добре, отколкото да учат по учебника.

Нашите щели да имат Информационни технологии тази година. Миналите години го пропуснаха. Дано да не е някоя дивотия. Не знам на компютри ли учат или е само теория?
Ако е второто, предпочитам да имат физическо  Whistling

Минали са входните нива.

Моята носи бутилка като от линка горе. Иначе ще забрави да пие вода, какъвто е заплес, а и не си я представям да пие от ръка от чешмата.


# 537
  • София-Младост
  • Мнения: 24 183
Аз се радвам, че тази седмица е само три дена. От другата вече започва големият гърч.

Морена, не вярвам да ги кара да си водят записки. По-скоро ще им диктува важното или ще пише план на дъската. Струва ми се по-добре, отколкото да учат по учебника.
При нас г-жата каза, че за сега няма да им иска обикновена тетрадка по ЧО и ЧП. Ще види как ще започнат с двата предмета децата, дали ще се справят с материала от учебника. Ако види, че им е трудно тогава ще започнат да записват някои неща, под формата на план и ще учат от тетрадката...






















# 538
  • Sofia
  • Мнения: 23 216
....
Морена, ...  По-скоро ще им диктува важното или ще пише план на дъската. Струва ми се по-добре, отколкото да учат по учебника.

Нашите щели да имат Информационни технологии тази година. Миналите години го пропуснаха. Дано да не е някоя дивотия. Не знам на компютри ли учат или е само теория?
Ако е второто, предпочитам да имат физическо  Whistling
Да, Дъждец, изясни се снощи на РС, точно така ще е. Определено е по-добре, отколкото по учебника.  Класната каза, че не отговарял на възрастта на децата материлът.

При нас ИКТ е пълна глупост, ама ей на губят им времето на децата, вместо да имат физическо. Последното  го предпочитам при всички случаи.
Копмютри и език в у-ще не очаквам и не разчитам да научи. 

Приятна почивка и от мен! Simple Smile

# 539
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 784
на срещата се спомена някакъв нов проект, но не можаха да обяснят за какво иде реч.
сега попаднах на това. радвам се, че има и такива учители Peace
не се радвам, че са единици  Tired


Колеги, какво мислите за това? Случайно попаднах на тази публикация във фейсбук.

"Възвание
Обръщам се към всички колеги учители, пазещи надеждата, че нещо в нашата държава може да се промени към добро и в частност в образованието.
Призовавам Ви във връзка с проекта „Твоят час” да отказвате масово участие в него и да организирате като контрапроект абсолютно безплатно, всеки за себе си по два пъти седмично работа с деца по интереси, защото децата имат право по закон да ползват безплатно материално-техническата база на училщето, в което учат. Нека покажем, че ние можем без началници и чиновници, но те не могат без нас. Ако нас ни няма, пред кого ще се пуйчат и ще се правят на важни. Само по този начин може да спрем огромната лапачка, която са си приготвили на наш гръб тези началници и чиновници. Колеги, знам че е малко безумна тази идея, но не се страхувайте и ще видите, че нещата ще се получат, защото когато се събере достатъчно критична маса, винаги има промяна и движение напред. Лично аз отказвам участие в този проект, но ще си направя група от деца, с които да работя безплатно два пъти седмично и съм поискал и съгласието на техните родители.
Моля онези от Вас, които са съгласни с идеята, да споделят публично тази публикация, а не само да я харесват. Време е нещо добро да се случи.
С уважение: Светослав Константинов, учител в 96.СУ, гр. София"

Общи условия

Активация на акаунт