Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 487
  • 560
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 780
Какво й е на делегацията?

# 166
  • София
  • Мнения: 30 142
Какво й е на делегацията?

Поне от репортажите оставам с впечатление, че много хора са там- министри, придружаващи и т.н. И журналистите ми се виждат много, предавания, предавания от по 10-минути. Линия Рио, Олимпиадата Рио, не знам какво Рио ...... обзор, обзор на обзора, студио Рио и т.н.

Ама, хайде, това да е кусура, дано се представим добре.

Засега приятната изненада дойде от фехтовката и донякъде от гребането.

# 167
  • Мнения: 2 780
Всички делегации са такива.

# 168
  • София
  • Мнения: 11 987
Министърът е един. Журналистите са за сметка на медиите и изобщо не са в официалната делегация.

Аз очаквам медал от ансамбъла по художествена гимнастика, но със сигурност не златен дори и при перфектно изиграване.

Ивет вече постигна максимума на 100 м.

Не можах да гледам Станимира вчера, но за нея имах големи надежди.

Много ми хареса Чамов, игра добре, не беше доволен от постигнатото, виждаха се сълзи в очите му.

Съжалявам много и за тежкия жребий в бадминтона. Сестрите играят добре. Дано победят германките поне.

# 169
  • Мнения: 770
Днес да стискаме палци и за Габриела  Peace

# 170
  • Мнения: 18 442
Братът на един от джудистите ми е познат. Сега за Рио не знам, но за състезания билетите си ги купува сам (състезателят, не брата), защото федерацията няма пари. С оглед на посевместната мизерия в спорта ни, медалите за мен са мираж. Нещо в художествената гимнастика може би, някога.

Змия, стана ми интересно за допинг пробата, а нищо не разбирам. Какво означават чисти проби и после положителна? Че е взимала по време на подготовката преди Олимпиадата ли?

# 171
  • София
  • Мнения: 27 175
13.08.2016 г. събота

13:00 ч. Голф мъже - 3 кръг
15:30 ч. Лека атлетика – сутрешна сесия – серии/квалификация (мъже 100 м. ; жени троен скок ; жени 3000 м. с пр. ; жени 400 м. ; седмобой – скок на дължина)
16:00 ч. Тенис на маса: жени двойки 1/4 финал – Китай – КНДР
16:00 ч. Тенис на маса: жени двойки 1/4 финал – Република Корея - Сингапур
16:00 ч. Колоездене на писта – квалификации/серии
16:20 ч. Водна топка жени: Русия – Италия – решителен мач за класиране
* от 16:32 ч. Академично гребане – 4 финала (16:32 ч. мъже сингъл скул ; 16:45 ч. жени сингъл скул ; 17:06 ч. жени осмица ; 17:27 ч. мъже осмица)
* 16:50 ч. Лека атлетика – Финал – мъже диск
17:00 ч. Плажен волейбол мъже 1/8 финал: Бразилия – Испания
17:30 ч. Фехтовка жени отборно сабя – полуфинали
18:00 ч. Тенис на корт: мъже полуфинал – Кей Нишикори – Анди Мъри
* 18:00 ч. Тенис на корт: жени за 3/4 място – Петра Квитова – Мадисън Кийс
18:15 ч. Бокс мъже 1/4 финали до 69 кг. – два мача
* 18:30 ч. Спортна стрелба - мъже 25 м. бърза стрелба с пистолет
18:45 ч. Бокс мъже полуфинал 91 кг. – Евгени Тишченко (Русия) – Рустам Тулганов (Узбекистан) – * загубилия получава бронз
19:00 ч. Футбол мъже 1/4 финал: Португалия – Германия
не преди 20:00 ч. Тенис на корт: мъже полуфинал – Рафаел Надал – Хуан Мартин Дел Потро
* не преди 20:00 ч. Тенис на корт: жени двойки за 3/4 място – Луцие Шафаржова/Барбара Стрицова – Андреа Хлавачкова/Луцие Храдечка
след този мач следват: полуфинали смесени двойки (Винъс Уилямс е тук)
20:00 ч. Плажен волейбол жени 1/8 финал: Канада – Канада
20:03 ч. Батут мъже - квалификация
20:15 ч. Баскетбол мъже: Аржентина – Бразилия
* не преди 21:00 ч. Тенис на корт: жени Финал – Анджелик Кербер – Моника Пуиг
21:00 ч. Плажен волейбол жени 1/8 финал: Швейцария – Германия
21:00 ч. Волейбол мъже: Русия - Полша
21:00 ч. Скийт мъже – полуфинал
* 21:15 ч. Скийт мъже – за 3/4 място ; ** 21:25 ч. Финал
21:30 ч. Баскетбол жени: Бразилия – Турция (решителен мач за класиране)
* 21:42 ч. Батут мъже - Финал
22:00 ч. Футбол мъже 1/4 финал: Нигерия - Дания
22:00 ч. Плажен волейбол мъже 1/8 финал: Бразилия – Русия
22:00 ч. Скокове във вода жени 3 м. трамплин - полуфинал
22:00 ч. Колоездене на писта – серии
* 23:00 ч. Фехтовка жени отборно сабя – за 3/4 място ; ** 00:15 ч. Финал
23:05 ч. Волейбол мъже: САЩ - Франция
* Колоездене на писта – 2 финала (23:07 ч. – жени отборно преследване – за 3/4 място + Финал ; 23:33 ч. жени Керин)
23:45 ч. Баскетбол жени: Япония - Франция (решителен мач за класиране)
00:15 ч. Бокс мъже 1/4 финали до 69 кг. – два мача
00:45 ч. Бокс мъже полуфинал 91 кг. – Василий Леви (Казахстан) – Ерисланди Савон (Куба)  – * загубилия получава бронз
01:00 ч. Футбол мъже 1/4 финал: Република Корея - Хондурас
01:00 ч. Плажен волейбол мъже 1/8 финал: Канада - Холандия
01:00 ч. Баскетбол мъже – Испания – Литва
* 01:00 ч. Вдигане на тежести: мъже до 94 кг.
01:30 ч. Тенис на маса: жени двойки 1/4 финал – Германия – Хонг Конг
01:30 ч. Тенис на маса: жени двойки 1/4 финал – Австрия - Япония
02:00 ч. Плажен волейбол жени 1/8 финал: Холандия - Швейцария
02:00 ч. Лека атлетика - серии/квалификации: седмобой/копие ; мъже овчарски скок ; мъже 400 м. полуфинали ; жени 100 м. полуфинали ; мъже 800 м. полуфинали
* от 02:00 ч. Лека атлетика – 4 финала (02:53 ч. мъже дълъг скок ; 03:27 ч. мъже 10000 м. ; 04:37 ч. жени 100 м. ; 05:18 ч. седмобой – 800 м.)
04:00 ч. Футбол мъже 1/4 финал: Бразилия - Колумбия
* от 04:03 ч. Плуване – 4 финала (04:03 ч. жени 50 м. ; 04:11 ч. мъже 1500 м. ; 04:49 ч. 4 х 100 смесена щафета жени ; 05:04 ч. 4 х 100 смесена щафета мъже)
04:35 ч. Волейбол мъже: Бразилия - Италия
05:00 ч. Плажен волейбол жени 1/8 финал: Полша – Австралия
05:59 ч. Плажен волейбол мъже 1/8 финал: САЩ – Австрия
-
23 финала (2 само за 3/4 място)


Българи юнаци:  Confused

15:40 ч. Лека атлетика - Габриела Петрова (троен скок, квалификация)
18:00 ч. бокс - категория до 52 килограма, първи кръг, Даниел Асенов (последния ни оцелял боксьор) - Даниел Фернандо Мартинес (Аржентина)
02:30 часа: бадминтон - двойки жени, група D, трети кръг: Габриела Стоева/Стефани Стоева - Йохана Голишевски/Карла Нелте (Германия)
03:00 часа: Лека атлетика - Ивет Лалова (100 метра полуфинал)
03:05 часа: Бадминтон - сингъл жени, група D, първи кръг: Линда Зечири - Сабрина Жаке (Швейцария)

# 172
  • Мнения: 14 133
Ще се подредя да гледам и стискам палци на Габриела Петрова и Даниел Асенов като за начало.  Praynig  Peace
 newsm20 bg

# 173
  • MJF
  • Мнения: 8 588
Честно казано и на мен са ми странни очаквания за медали на тази олимпиада от наши спортисти. Стискам им палци  на всички сънародници атлети и екипите им, еле пък като ги нацеля на екрана в действие не се минава само с палци ами и с други позитиви. Все пак ми се случва толкова рядко, че искрено им се радвам.
За "четата" на живо от БНТ ще премълча защото достатъчно съм ги критикувала и не ми се пилеят клавишите ми. От минималното чуто само Йордан Йовчев е на място но не може да вземе думата от тартора от БНТ, та си е пълна загуба на идеята.   Странно ми е да гледам на български атлетика не със Спиридонов и не ми се случва. "За" стандартите съм. Както и фигурно на български не с Боричев. Та като не ми изнася коментатора , сменям канала с алтернативен на чужд език. Художествената гимнастика също задължително на чужд език- максимално далеече от коментара на БНТ.
Да живее нета както се казва  Simple Smile.
Такъв зрител съм не на живо,  че снимането и коментара са доста важни.  Confused. За това и "не на монопола" в предаването на спорт.
На Ивет Лалова направо двойни палци на полуфинала!

# 174
  • Мнения: 14 133
Много е малка вероятността наш спортист да спечили медал на тази олимпиада.  newsm78
Но и самото участие в нея не е никак малко.  Peace

# 175
  • София
  • Мнения: 11 987

Змия, стана ми интересно за допинг пробата, а нищо не разбирам. Какво означават чисти проби и после положителна? Че е взимала по време на подготовката преди Олимпиадата ли?

Най-просто казано - известно време отнема изчистването след взимането на някакъв препарат. след първата чиста проба е възможно да има и нечиста и това да продължава още около месец. Просто са я хванали в кофти момент след чистата проба.
И аз не съм напълно наясно с подробности, но ММ е. Това разбрах от него.
Дано съм се изразила добре Peace

Надявам се днес да е добър ден за БГ спортистите.
надявам се на победа в двата мача на бадминтон, Тайсъна също очаквам да се справи, Габи Петрова има реални възможности за класиране на финал. От Ивет очаквам да даде добро време, но не очаквам да влезе във финала.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Габриела Петрова остана извън финала на троен скок. Резултатът й е 13.92 и 22-ро място.

# 177
  • София
  • Мнения: 30 142
Министърът е един. Журналистите са за сметка на медиите и изобщо не са в официалната делегация.

Скрит текст:
Аз очаквам медал от ансамбъла по художествена гимнастика, но със сигурност не златен дори и при перфектно изиграване.

Ивет вече постигна максимума на 100 м.

Не можах да гледам Станимира вчера, но за нея имах големи надежди.

Много ми хареса Чамов, игра добре, не беше доволен от постигнатото, виждаха се сълзи в очите му.

Съжалявам много и за тежкия жребий в бадминтона. Сестрите играят добре. Дано победят германките поне.

Журналистите са за сметка на държавната медия, за която плащаме ние, ако не се лъжа.

Браво на Ивет снощи. Имам малка надежда, че ще добута до финал. Peace
Жалко за Петрова, но това е положението.

Дано държавата се усети, че и спортът трябва да е приоритет. Надявам се след години на нови Костадинова, Бухалов, Нейкова и т.н.

Жалко за Фелпс снощи, но и 22 медала са страхотно постижение. Peace

# 178
  • София
  • Мнения: 11 987
Журналистите са за сметка на държавната медия, за която плащаме ние, ако не се лъжа.

Колко на брой човека трябва да отразяват Игрите и имат ли право да спят?

Стискайте палци сега на Тайсъна.

# 179
  • Мнения: 3 161
Пада Тайсъна.

Общи условия

Активация на акаунт