Как и с какво да премахнем неприятното потене под мишниците?-3

  • 101 421
  • 590
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 595
Доволна съм от Ив Роше без алуминиеви соли.
https://remedium.bg/perspiration/yves-rocher-anti-perspiration-2 … ifornia-50ml.html

# 436
  • Мнения: 7 723
А да препоръчате нещо при обилно потене на подмишници, лице, гърди, гръб ? Не се оплаквам от неприятна миризма , а от количеството пот, цели реки пот бо гърба дори и ако съм с гол гръб.

# 437
  • Мнения: 518
Изследванията всякакви в норма.

Витамин Д изследван ли е?
Четох едни изследвания, според които при ниска нива
на витамина, може да има много обилно изпотяване.

За витамин Д трябва да си погледна изследванията,вече мина доста време от както си правих,а за дерматолог имам малък проблем със записването на час.Нещо немога да улуча свободните часове на един препоръчан дерматолог

# 438
  • Мнения: X
А да препоръчате нещо при обилно потене на подмишници, лице, гърди, гръб ? Не се оплаквам от неприятна миризма , а от количеството пот, цели реки пот бо гърба дори и ако съм с гол гръб.

И аз имам такова хормонално изпотяване, преди няколко дни прочетох следната рецепта, препоръчана от лекар - салицилова киселина на прах се смесва в шишенце спирт 100% и се обтриват засегнатите места с напоен тампон. Пробвах го преди няколко дни - под мишниците кожата ми изгоря и се обели, беше ужасно болезнено, но сама съм си виновна, защото се бях епилирала предната вечер. Също така нямаше ефект, но аз се изпотявам там страшно много. Намазах се няколко пъти и в областта на врата и деколтето - там не се изпотих въобще, чак се изненадах  Simple Smile Ще пробвам пак тия дни, но мисля, че определено има ефект, макар и временен. Обаче разтвора е силен, пръстите на ръцете ми се напукаха от допира с напоения тампон. Иначе на местата, на които се мазах кожата е окей, не съм видяла да е суха или да се бели. За лицето - аз пръскам малко Одорекс по челото, определено кожата се изсушава и загрубява, но нямам друго решение за там Sad

# 439
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 765
А да препоръчате нещо при обилно потене на подмишници, лице, гърди, гръб ? Не се оплаквам от неприятна миризма , а от количеството пот, цели реки пот бо гърба дори и ако съм с гол гръб.

И аз имам такова хормонално изпотяване, преди няколко дни прочетох следната рецепта, препоръчана от лекар - салицилова киселина на прах се смесва в шишенце спирт 100% и се обтриват засегнатите места с напоен тампон. Пробвах го преди няколко дни - под мишниците кожата ми изгоря и се обели, беше ужасно болезнено, но сама съм си виновна, защото се бях епилирала предната вечер. Също така нямаше ефект, но аз се изпотявам там страшно много. Намазах се няколко пъти и в областта на врата и деколтето - там не се изпотих въобще, чак се изненадах  Simple Smile Ще пробвам пак тия дни, но мисля, че определено има ефект, макар и временен. Обаче разтвора е силен, пръстите на ръцете ми се напукаха от допира с напоения тампон. Иначе на местата, на които се мазах кожата е окей, не съм видяла да е суха или да се бели. За лицето - аз пръскам малко Одорекс по челото, определено кожата се изсушава и загрубява, но нямам друго решение за там Sad


В аптеките се продава салицилов спирт готов 1% и 2%. Всичко по-силно излющва и изсушава много кожата,до степен на химическо изгаряне.

# 440
  • Мнения: 4 770
Съгласна съм с горното мнение. За да е по-щадяш според мен салициловият спирт може да се разреди с вода. Като натурално средство против изпотяване на ходилата се препоръчва баня с дъбови кори, които също съдържат салицил. Чувала съм, че е много ефикасно и може би ще върши работа и за други части от тялото, например с обтриване. Също може да се опита със стипца, някакъв натурален дезодорант или талк за тяло. 

# 441
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 552
Привет. Преди време писах, че най-много харесвам червената капачка на Вичи,последният път обаче ми се стори съвсем различна. Дали нещо са я променили ThinkingПолзвах и роллон на Биотерм,нищо особено.Давам един глас за синята Нивеа. Днес си получих крем дезодоранта на Руми Илиева. Скоро ще давам отзиви.Пише, че е 100%натурален.

# 442
  • София-Младост
  • Мнения: 23 408

# 443
  • Мнения: 4 770
JoyJoyJoy За момент помислих, че съм отворила друга тема. Шегата настрана, но съм чела за този метод и го препоръчват при обилно изпотяване. Wink

# 444
  • При децата ми
  • Мнения: 6 194
Три пъти погледнах картинката, докато разбера как е преборил изпотяването!:smiles:

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 09:56 от Hrispa76

# 445
  • Мнения: 6 595
Аз пък веднага разбрах как го е преборил. Joy Joy
Шегата на страна, има такива лепенки, но много често не могат да се залепят добре и правилно към дрехата, а при по-обилно изпотяване потта отива извън лепенката.
https://www.google.bg/search?q=%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0 … p;bih=917#imgrc=_

# 446
  • Мнения: 796
Аз съм ползвала такива подложки (или там както се казва) и не съм доволна. Твърди ги чувствах, не попиваха, подплатите (хастарите) на саката ми оставаха лепнещи след свалянето на подложките, част от лепилото оставаше по хастарите.

# 447
  • Мнения: 4 871
Какво ви е мнението за дезодорантите без алуминий? Чета много по темата, но аз самата не съм особено доволна. Ясно е, че не спират потенето, но би трябвало да неутрализират миризмата, обаче личния ми опит показва, че не се справят особено добре. Ако съм вътре на климатик-няма проблем, не се потя и мирише свежо, но навън в тези жеги.... Не се справят и мисля, че дори засилват миризмата. Забелязали ли сте нещо такова?

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 13:09 от Spring is my season

# 448
  • София
  • Мнения: 4 364
Аз от години ползвам безалуминиеви. Зависи от дезодоранта, даже не и от цената.
Наскоро пробвах един на Alverde - ужасен беше, да нямаше алуминий, но с толкова алкохол, че кожата под мишниците ми не беше добре и не предпазваше от лоша миризма.
Nuxe също не бяха много добри, а и самата им миризма не беше добра - на възгадно лимоново масло.
На Roger Cavallier обаче е много добър - да, случва се да се изпотя (но пак по-рядко), но няма миризма.
Друг, който ми харесваше от дрогерийния клас беше Bourjois, но мисля, че вече не се внася.

# 449
  • Мнения: 4 871
Да, и аз на дрогерийно заложих, на Велнеа е моя.

Общи условия

Активация на акаунт