Перилни препарати и омекотители – 41

  • 67 431
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 648
Аз пера само с гел и никога не съм имала  проблеми. Доволна съм  Simple Smile

# 661
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 917
Аз пък, независимо от мнението за течните, си ги ползвам при пране на цветни дрехи. Понякога пера цветни и с прах, но сама си преценявам, според вида пране. Въобще не се притеснявам от вмирисване на пералнята, защото такъв случай в дългогодишната ми практика няма.  Peace

# 662
  • Мнения: 2 742
Преди да започна да следя темата се бях запасила с течен Персил 70 пранета. Нали предполагате колко време ми трябваше, за да го изхабя? Никога пералнята не ми е мирисала на мухъл, застояло и т.н., но си трябва периодично почистване на 90 градуса според мен, за да не се стига до проблемни миризми и влошено качество на изпирането. Не съм капацитет в праховете и препаратите, това показва опитът ми.

# 663
  • Мнения: 5 209
Не всички течни вмирисват пералнята и не всички са вода. Дори за бяло имам по-качествени гелове от прах. Така, че всичко е относително и въпрос на качество на самия препарат. Като има качествени така има и некачаствени и от праховете и от геловете.
Така си мислиш. Всъщност нямаш представа за какво говориш. Нямаш понятие какъв процент е водата в течните препарати, защо водят до вмирисване на пералнята и защо перат по-лошо от праховете.

Аз пък, независимо от мнението за течните, си ги ползвам при пране на цветни дрехи. Понякога пера цветни и с прах, но сама си преценявам, според вида пране. Въобще не се притеснявам от вмирисване на пералнята, защото такъв случай в дългогодишната ми практика няма.  Peace
При ползване на прах за белите на висока температура, това, че ползваш гел за цветно не е толкова лошо.

# 664
  • София
  • Мнения: 12 006
Не всички течни вмирисват пералнята и не всички са вода. Дори за бяло имам по-качествени гелове от прах. Така, че всичко е относително и въпрос на качество на самия препарат. Като има качествени така има и некачаствени и от праховете и от геловете.
Така си мислиш. Всъщност нямаш представа за какво говориш. Нямаш понятие какъв процент е водата в течните препарати, защо водят до вмирисване на пералнята и защо перат по-лошо от праховете.
Права си, нямам представа точно какъв процент е водата в течните препарати, защото никога не съм се интересувала. Под това, че не всички са вода, имах предвид, че не всички са боклуци /един вид "гОла вОда"/. Като казах не всички са добри, но и не всички гелове са лоши. Иначе казано - има и качествени, които не водят до миризми в пералнята и изпират прекрасно. Лошата поддръжка на една пералня, обаче, може да й донесе не само лоша миризма, ами и мухъл по маншона отпред, лошо изпиране и т.н., дори при използване на прахове. Аз не агитирам никого да ползва само течни, защото аз ги харесвам. Всеки сам си преценява. Нелепо е обаче, да се правят такива заключения -  всички марки да се слагат под равенство, само защото са течни или прахообразни. От колко теми насам само това се повтаря - колко лоши са геловете. Ами за мен не са, не и тези, които аз ползвам. По тази логика мога да ти дам пример за 2 марки прохообразен препарат, от които едната е добра и изпира, а другата и ежедневно замърсени дрехи не може да изпере /прах и пот, нищо особено/, което се разбира обикновено след няколко изпирания. В този случай редно ли е да кажем, че прахообразните не перат, ако си попаднал на лошия прах? Не разбира се. Има си качествени и некачествени и от геловете и от праховете.

# 665
  • Мнения: 69 354
За бяло,колкото и да се пънеш, в гела няма как да натикаш кислородни избелители  Winkи в най високия клас  Mr. Green В праха си го има.

Кви бели петна по дънките бе хора...Я снимайте да видим? Очудвам се леко newsm78

# 666
  • Мнения: 2 742
Тета, няма как да снимам, вече съхнат на сушилника на балкона, изпрани с гел. Хайде, не се изразих правилно, не петна, а черти от неизплакнат прах. По спомен или с Ариел, или с Денкмит са прани преди да ги прибера.
ПП В друга тема пита за Формил. Днес ходих до Лидл, в магазина на Стамболийски в София имаше останал само течен сензитив, едно кашонче с 6 бр вътре. Прахът е свършил, миналата седмица имаше и от него.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 296
Въобще не се притеснявам от вмирисване на пералнята, защото такъв случай в дългогодишната ми практика няма.  Peace
Дидка, почни да переш всичко само с течен, на 40 градуса, и до една година ще имаш първия си случай на вмирисана пералня в практика. Просто ти переш правилно, нищо че за някои дрехи ползваш течен.

И аз в практиката си не съм имала никога неразтворен прах по дрехите и ми е трудно да си представя какво точно става, но след като толкова хора се оплакват, явно не е рядкост. Само си мисля, че след като пералнята не може да изплакне прахообразния, със сигурност не може да излакне и гела от тъканите, просто той не се вижда. И в двата случая проблемът остава, във втория не го виждаш.

# 668
  • Мнения: 1 012
Отзив за Persil Power-Mix капсули за цветно - на 30о изпра кучешко яке - светло и много замърсено. Светна  Simple Smile

# 669
  • София
  • Мнения: 12 006
За бяло,колкото и да се пънеш, в гела няма как да натикаш кислородни избелители  Winkи в най високия клас  Mr. Green В праха си го има.
Аз не се "пъна" и никъде не съм казала, че в гела има кислородни избелители! Не ми изопачавай постовете и не ми слагай думи в клавиатурата! Казах, че имам гел за бяло, който се справя доста по-добре от прах за бяло. То се вижда с просто око.

------------------------------------------
Въобще не се притеснявам от вмирисване на пералнята, защото такъв случай в дългогодишната ми практика няма.  Peace
Дидка, почни да переш всичко само с течен, на 40 градуса, и до една година ще имаш първия си случай на вмирисана пералня в практика. Просто ти переш правилно, нищо че за някои дрехи ползваш течен.

И аз в практиката си не съм имала никога неразтворен прах по дрехите и ми е трудно да си представя какво точно става, но след като толкова хора се оплакват, явно не е рядкост. Само си мисля, че след като пералнята не може да изплакне прахообразния, със сигурност не може да излакне и гела от тъканите, просто той не се вижда. И в двата случая проблемът остава, във втория не го виждаш.
еве не съм дидка, но да ти кажа, че имам приятелка, която пере предимно на 30-40 градуса, само с гел и до сега нищо й няма на пералнята, нито мирише нито нищо, вече незнам коя година подред но са над 5 - само гелове.  А за праховете и аз съм попадала на такъв, който оставя следи при правилна програма и точна дозировка, та не е чудо невиждано.

# 670
  • Мнения: 472
Разбрах, че не препоръчвате my forest. Какъв друг еко прах ще ми препоръчате? Благодаря

# 671
  • Мнения: 738
Момичета ползвам омекотител Ленор , Коколино , Семана , Силан , а прах(течен , не обичам на прах) Ариел , Персил , Савекс , Рекс.Е не мога да намеря нещо да мирише и да се усеща.... Съседката ми пере с нещо не знам какво , тя е на 2 етаж аз на 6ти и като простре на терасата чак аз знам , че е прала  ooooh! Не се имаме с нея и няма как да я питам с какво.Мнения ? Simple Smile

# 672
  • София
  • Мнения: 12 006
Момичета ползвам омекотител Ленор , Коколино , Семана , Силан , а прах(течен , не обичам на прах) Ариел , Персил , Савекс , Рекс.Е не мога да намеря нещо да мирише и да се усеща.... Съседката ми пере с нещо не знам какво , тя е на 2 етаж аз на 6ти и като простре на терасата чак аз знам , че е прала  ooooh! Не се имаме с нея и няма как да я питам с какво.Мнения ? Simple Smile
Пера основно с ариел, персил, тайд, диксан - течни. Омекотител не ползвам, защото не ми е нужен, геловете си миришат достатъчно - диксана най-малко се усеща, но не ми е болка. То така или иначе няма омекотител, който да омекотява наистина, повечето само ароматизират. Не знам защо им викат омекотители, а не ароматизатори за дрехи. След персил-а и тайд-а мирише отдалеч.

# 673
  • Мнения: 5 209
Казах, че имам гел за бяло, който се справя доста по-добре от прах за бяло. То се вижда с просто око.
Кой е той?

# 674
  • София
  • Мнения: 12 006
Казах, че имам гел за бяло, който се справя доста по-добре от прах за бяло. То се вижда с просто око.
Кой е той?
този и този. Изпират еднакво, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт