Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 800
  • 589
  •   1
Отговори
# 480
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хахах Стефи тя като говори не си ли казва какво иска? На вас само към мляко ли ви излезе алергията newsm78 Аз я водя на ясла само за по 2 часа,колкото да си поиграе там и да се социализира. Не се храни там, защото ме е страх,че ще и дадат нещо с мляко ooooh!
Нашия списък е дълъг. И тя говори много разбрано и чисто, когато поиска и си поръчва едно по едно. hahaha  Сега си е харесала едно бебе, плачещо с истински сълзи, ама като му видях цената ми прималя. Сериозно обмислям да им спра детските телевизии, че така ги обстрелват с реклами за играчки, че да му призлее на човек направо. Иначе си мислех да и взема детски лап топ или таблет. Мисля,че ще и е интересен. newsm78

# 481
  • Мнения: 1 723
Здравейте Grinning Вече почти не пишем в темата от както не са бебета.
Вики ходи на ясла вече почти два месеца.Първите дни не искаше и ревеше,но после му хареса и ходи с желание.За сега не е отсъствал.И ние чакаме 4 кътника,по едно време се надуха венците,но после спряха и няма признаци да избиват скоро.
Вики още доста неразбрано говори,но аз си го разбирам.Ама той проговори преди два месеца,до тогава само "мама" и " тати" казваше.
В яслата само го хвалят,че е много добричък с другите деца и хубаво си играе и са впечатлени колко добре реди пъзели и лего,ама той от както беше на 8месеца това са му любимите играчки.
От дядо коледа си поръча бонбони хаха.Ама му казах,че може и играчка и каза че иска влакче.Това е лесно,за Коледа пускат много модели в джъмбо.Детско таблетче с песнички,числа,цветове и др. му взехме миналата коледа,че тогава още не му давахме истински телефон.Още си играе от време на време.
Телевизия не гледа.Преди не му пускахме детски,то и телевизора рядко пусках,че аз не гледам(скучно ми е) и сега няма навик да гледа детски още.По-натам ще се научи,но не бързам толкова.Като му дам дистанционното да си избере нещо си пуска народна музика и играе "хора" хаха.А понякога си пуска класическа музика,за ужас на ММ.Нито народна,нито класическа музика харесваме,ама детето това си харесва.
И аче като разглеждах играчки,за приятелско момиченце,малко по-голямо ми харесаха едни комплекти-мечета или зайчета,дървени,с дрешки които може да се сменят-пак дървени,плоски.Незнам дали обясних добре.
Ами това е от нас,дано са ни здрави дечицата и много да се радват на Коледа,сега като вече разбират повече.

# 482
  • Мнения: 1 602
И аз като я питам какво иска казва бонбони или, че иска да излезе на вън да си играе.
Мислех за къщичка за кукли, но малко ме е страх, че много ще се карат с кака и малкия звяр ще я съсипе.
Ще го измисля имам време.

За алергията, да само към млякото.
Направих грешка тези дни като й дадох да си хапне малко и веднага излязоха петната Disappointed
Скоро май няма да ни мине...

# 483
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Ние ще купуваме някавко конче.На обед и вечер ляга и само за кончета казва-"Мамо диии-дем тинки за иииииаааа(иска си стотинки да пускаме на въртящите кончета).Като я питаш какво ще ти донесе Дядо Коледа -Дииииии,конче....ииии-ааааа..,ама да може и стотинки да му слага.Иначе започна доста да се отпускадо говори.Не прави изречения,но пък пее на английси за джони и за пръсчетата.Всичко е научила от youtube.Също така сме на вълна приказки да гледа -пускам косето босето и все едно няма дете в къщи.Постоянно иска да ги гледа,а на нас вече ни сеповръща от тях.
Без памперс сме и ние през деня,но на обед и вечер слагам.Понякога ставаме и на кукото през ноща,но си пика и памперса.Като гледам скоро няма да го махнем.Иначе за протокола-около 93см и към 16.500.

# 484
  • Мнения: 341
Искам да питам децата без памперс, които ходят на ясла, имат ли проблеми с пишкането? Влади вече почти 2 месеца ходи, но сестрите казват, че пишка много често и се напикава поне по 1 път на ден. Освен това той ми каза, че му слагат памперс за спането. Сестрата си призна естествено, слагала го за всеки случай, защото било студено (преди да пуснат парното говорихме). Просто съм в недоумение как може вкъщи да пишка през 2-3часа, не се е напикавал от лятото, спи без памперс от 1г, пък сега в яслата всичко се влоши... Драми с боледуване нямаме, но с това пикане...
Все съм чела как в яслата подкрепят махането на памперс, как ги учат на гърне, но ето, че при нас наопаки- тайно слагат памперси.... А вкъщи всичко си е наред както винаги. Дано е период и мине, че вече обмислям да го отписвам май..

# 485
  • Мнения: 188
Здравейте, мами, и от нас!
И ние се позагубихме тук от лятото. Бяхме болни тогава ( и двамата ) с ужасен ларингит, който влачихме два-три месеца, в болница бяхме дори.
Сладурчо не ходи на ясла и дг. Аз се записах на Борсата, гледаме се в къщи. Това не пречи да се поразболяваме с всеки минал през нас вирус, всеки месец по няколко дни с Т., за сега се спасяваме с хомеопатия.
И неговия имунитет доста падна за разлика от първите му две години, когато се хранеше добре, сега отказва манджи, супи, само хляб и зеленцуци и плодове по-малко. Минахме ги повечето известни имуностимулатори, ефекта е временен.
Без памперс е от лятото, напълно махнат, в екстремна ситуация, понеже отказа да пикае нито в него, нито извън, направи 22 часа непикане и беше на системи няколко дни, понеже се съмняваха за бъбречни проблеми ( не, бебешки инат, казаха ). Много трудно се нави да пикае прав в гърнето, после мъки и уговорки за акането, два месеца. Сега го изпикавам задължително през нощта поне веднъж, особено ако е пил повече течности, в просъница и веднага си заспива. Има и напикани чаршафи. Общо взето е дебнене от моя страна, понеже малкия не говори още и не казва пиш или ако, а ме дърпа към гърнето. Изоставаме с говора, скоро научи мама и тате, и още няколко, но поне ги казва ясно и отчетливо. Иначе си бърбори много.
Още не мислим за подаръци, сладурчо е фен на всякакви колички, сигурно нещо такова ще е.
Много е комуникативен и разумен, въпреки, че не говори, внедрява се във всяка ситуация и се разбира дори с 6-7-8 годишни деца.
Желая ви да сте здрави преди всичко и усмихнати! Лек ден от нас!

# 486
  • Мнения: 1 723
И Вики махна дневен и нощен памперс едновременно май месец.За периода май-септември се е напишквал 4-5 пъти.В яслата ме предупредиха,че при промяната в средата ще направи крачка назад и може да се напишква.И наистина,поне по веднж дневно се напишкваше един месец.И сега се случва от време на време.В къщи никога.Случайно се изпуснаха,че му слагали памперс за слетобедният сън и бях в потрес,ама да се оправят.Не му е повлияло  и в къщи си спи без и не се напишква.
Ще мине и това,наистина си е различно в яслата и на малчовците им се отразява,дори да не им личи.

# 487
  • Мнения: 341
Благодаря за отговора, Сибил! Успокои ме доста! Можеше и на мен това да ми го кажат госпожите, за да не се тормозя, ама.. Simple Smile Иначе и аз ги оставих да се оправят с памперсите за сън- не му влияе за сега. Понякога споменава, че Влади е бебе, надявам се не е във връзка с този случай.. Значи както винаги чакаме да мине и това Simple Smile

# 488
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
При нас пък беше леко наобратно работата. Като тръгна на ясла поспря да се напикава и да се нааква в гащите. Преди това го правеше нарочно редовно. Там, за да се покаже ли не знам, но поспря и започна леко полека да си казва. Или пък гледа от другите деца. Знам ли я. Иначе изтърват я периодично да се напишка, но без това не може. Перем дрехи и пантофи и така. Оставила съм и резервен чифт там да сменят.
На спане си и слагам памперс. Денем почти винаги е сух, но нощния понякога даже изпуска.

# 489
  • София
  • Мнения: 664
Момичета помагайте! Откриха ни Моксарела Катаралис в носа, но Слава богу премина.Забелязах че като си е вкъщи й няма нищо и като тръгне отново на ясла сополите отново потичат а не е болна. Смятам че проявява някаква алергия при тях на място. Мисля да правя тестове но не знам какви. Някой може ли да каже нещо по въпроса?

# 490
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мария Тереса сина ми беше така първата година на яслата, че и втората. И все още често се сополиви, но откакто махнахме третата сливица положението е доста по-добро. Да ти кажа условията в яслата са различни от тези вкъщи. Топло е и въздуха е доста сух, ако се топлят на парно или климатици. Много е възможно това да е една от причините. Добър алерголог в София е д-р Димитров в Токуда. Там можете да пуснете и кр.тест за алергии, защото на този етап той мисля е най-достоверен. Тези дни ще се записват часовете за следващия месец. Звъниш на регистратура и казваш за кой доктор искаш час. Свързването понякога е трудничко, но с упоритост ще успееш. Там той на място преценява кой панел да пуснете. Прегледа може да е по каса, но всички видове тестове се заплащат.

# 491
  • София
  • Мнения: 664
Благодаря ти!

# 492
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте мамита!

Бих искала да Ви попитам следните неща:

1.Записах час на детето при доктор Димитров от Токуда - бихте ли ми казали нещо повече за него, за самия преглед и тестовете?
2.Към майките на момиченца - с каква тоалетна хартия ги бършете, за да не им е некомфортно?
3.Съществува ли още групата във фейсбук?

Благодаря Ви предварително за отговорите!

# 493
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Ползваме вкъщи милде и бърша малката с ней за пиш,а за дупето мокра кърпа.
Мами дайте съвет-болна съм 3ден на аб(гнойна ангина) и ме е страх да не разболея малката.Давам и Инфлуцид и биозин.Нещо друго мога ли да и дам.

# 494
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мария Тереса д-р Димитров ще реши какви тестове да пуснете. Иначе прегледа протича нормално-пита още от бременността дали е имало някакви проблеми, какво е било раждането, след това как е било, има ли фамилни обременености и т.н. Преглежда детето и назначава тестовете. Кръвния е с кръв от пръстчето, кожния е с леко набоцкване или надраскавне, но това той ще го реши. Ние сме при него на 6-ти Simple Smile
Не я бърша. Леко попивам само с т. хартия когато пишка, а ако ака я мия. Единствено, ако сме навън и се изака я бърша с мокри кърпи-обикновено вземем зеления Бебелан, и като се приберем вкъщи я измивам. Когато я оставяме у свекървата тя я стърже яко и винаги е зачервена. Понякога и от едно пишкане. Затова и само попивам.
За ФБ групата нямам представа. Не съм била в нея никога.
Силве освен и вит.Ц да и даваш по една ампула дневно не виждам какво друго може да и дадеш без да я натовариш много.

Общи условия

Активация на акаунт