Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 септ. 2016, 17:59 ч.

Цветолечението на д-р Бах - 9

• 66 440
  • 432
  •   1
Отговори
# 420
https://www.afya-pharmacy.bg/infobg/95

Тук го има теста , може да ви  ориентира за комбинацията . Хубаво е , че сте изследвали Б12  дефицитът му се свързва с подобни състояния , Витамин Д и Фолиева к-на също е хубаво  да се изследват.

# 421
  • Бургас
По дълготраен ефект има при по-продължителен прием през деня, примерно в шише с вода и се пие цял ден, но при необходимост може директно в устата.
Само, че пак ти обръщам внимане - ти гледаш симптомите, а трябва да намериш причината за това състояние, какво го е породило и поддържа.Есенциите се избират според характера ти и как се чувстваш вътре в себе си, не толкова физическото състояние.

# 422
Здравейте, за първи път днес ми попадна темата за капките на доктор Бах и ми стана много интересно, четох доста, но искам да се допитам и до вас. По някакъв начин тези хапки предизвикват ли зависимост от тях, т.е. ако започнат да се взимат, после се спрат, ще стане ли по-лошо?

Още нещо - имам момиче на 3 и половина години и момиче на 2 години. Голямото изпитва ревност, когато съм заета с малкото и ми прави впечатление, че когато сме заедно тя е супер капризна, ревлива и тръшкаща се. Когато съм само с нея е много добричка. Реве 5 пъти повече отколкото сестричката си и като характер е - ако прави нещо и не и се получи веднага започва да реве, не опитва отново, отказва се твърде лесно. В същото време е страшен инат и тества границите  до край, не се отказва, дори когато започва да губи нещо, иска да се налага.

Бихте ли ми предложили комбинация от капки за нейния случай, с които да опитам да видя дали ще има промяна?

Благодаря ви предварително.

# 423
Зависимост няма, действат много неусетно и няма проблем след спиране. Аз навремето доста често сменях комбинации, защото усещах, че даден проблем е изчезнал и променях комбинацията.

# 424
  • Бургас
Здравейте, за първи път днес ми попадна темата за капките на доктор Бах и ми стана много интересно, четох доста, но искам да се допитам и до вас. По някакъв начин тези хапки предизвикват ли зависимост от тях, т.е. ако започнат да се взимат, после се спрат, ще стане ли по-лошо?

Още нещо - имам момиче на 3 и половина години и момиче на 2 години. Голямото изпитва ревност, когато съм заета с малкото и ми прави впечатление, че когато сме заедно тя е супер капризна, ревлива и тръшкаща се. Когато съм само с нея е много добричка. Реве 5 пъти повече отколкото сестричката си и като характер е - ако прави нещо и не и се получи веднага започва да реве, не опитва отново, отказва се твърде лесно. В същото време е страшен инат и тества границите  до край, не се отказва, дори когато започва да губи нещо, иска да се налага.

Бихте ли ми предложили комбинация от капки за нейния случай, с които да опитам да видя дали ще има промяна?

Благодаря ви предварително.
Най-добре е всички в семейството да ги пиете.Предлагам Джел, Тинтява, Калуна, Орех и Върба.
Но мисля, че дори само Джел, Тинтява и Орех може да са напълно достатъчни.

# 425
  • София
Здравейте. Искам да ви попитам дали с капките ще има ифект за безсънието... ММ има сериозни проблеми със съня и се налива с бира, за да заспи Sad Та искам да му помогна да се откаже от бирата и да се научи да заспива сам... За лекар не ще и да чуе Sad Или нещо да ми препоръчате нещо?

# 426
Здравейте. Искам да ви попитам дали с капките ще има ифект за безсънието... ММ има сериозни проблеми със съня и се налива с бира, за да заспи Sad Та искам да му помогна да се откаже от бирата и да се научи да заспива сам... За лекар не ще и да чуе Sad Или нещо да ми препоръчате нещо?

Прочетохте ли нещо за капките? Капките действат на емоционални състояния, не така по презумция - всички пием тези капки за да спим не става, защото всеки има безсъние поради различни причини.
Давам примери водещи  - има някакво чувство на вина (пие съответните капки за вина), има тревожност и черни мисли (пие съответните капки)...изживява стрес от нова работа (пие съответните капки за преодоляване на промени в живота), разбирате ли?
Запознайте се с капките, прочетете какви видове има и преценете познавайки го какъв е проблема и какво би му помогнало. Има и тестове с въпроси, които да определят подходяща комбинация.

А понякога има чисто физиологични/здравословни причини за безсъние.

# 427
Нека все пак се консултира с лекар. Има много леки препарати на билкова основа,ако се налага. Или с Бахов терапевт,за да е по - пълна картината.

# 428
  • Бургас
Най-лесно достъпните неща са мента, глог и валериан; мелатонин, магнезий, В комплекс, успокояващ чай, физическо натоварване.Щом е склонен да се налива с алкохол не знам как ще го уговориш да намери по-здравословен начин да се справи с проблема.Единствено рескю би могъл да пробва като по-универсално средство.
А за капки индивидуални-първо трябва да иска, и второ както са казали по-напред зависи каква е причината.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 13:17 от Галчудо

# 429
Ползвам рескю пластири на работа защото ми е мн стресова,със спешните капки раждах но искам да попитам има ли индивидуални капки които да ми вдъхнат кураж,устоичивост (психическа)и смелост да се изразявам ..трябват ми за определени срещи в които трябва да съм твърда и да издържа...

# 430
Ползвам рескю пластири на работа защото ми е мн стресова,със спешните капки раждах но искам да попитам има ли индивидуални капки които да ми вдъхнат кураж,устоичивост (психическа)и смелост да се изразявам ..трябват ми за определени срещи в които трябва да съм твърда и да издържа...

Прочети си и сама ето тук, мисля че 11 Бряст и 19 Лиственица са подходящи в случая  https://bachcenter-bg.com/38-%D1%82%D0%B5-%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0% … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

# 431
  • Бургас
Предлагам тези, но прочети все пак дали резонират с теб:

Червен кантарион - да се отстояваш
Повет-да се фокусираш
Горчивка-да вярваш и да си устойчива
Лиственица-за увереност и творческо изразяване
Синап-за вътрешен мир
Хотония-да скъсяваш дистанцията лесно
Шипка-жизненост, мотивация

# 432
Много благодаря!