ЮНЧЕТО върти се вече, става палаво човече.

  • 28 942
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 102
Вчера нашето Педи показа как да започваме да го забравяме.И таткото беше с нас и аз му казах,че той ще го прави.Док каза във ваничката докато го къпем.Тя му изкара главичката и каза да я поливаме само с водичка без съпунисване.
И ние го правим докато го къпем,  обаче аз вкарвам понякога и лосиона с който го къпем,  защото му се събира едно бяло нещо под кожата.  А с него по-лесно се измива. Явно грешно от моя страна,  ще пробвам занапре само с вода.

# 31
  • България
  • Мнения: 3 621
Чстита нова тема.
Имам един въпрос, гледам, че на долното венче над предните два зъба има едно малко топченце, не е част от зъбчето. Снощи на прегледа докторката й прегледа зъбките, но нищо не каза. Четох в др теми, че и др бебоци са имали такова нещо и уж не било за притеснение, но някой друг има ли такова нещо?
Уж др сряда сме на ваксина и ако още го има ще питам да обясни.
И ние имахме такова бяло топченце,което изчезна.Пиши като питаш какво е.

# 32
  • София
  • Мнения: 344
Като ви чета ми се струва, че прекалявам. Все още стерилизирам всички шишета, залагалки и лъжички. Мислех да го правя до към 6 месец, но може и да размисля. За прането още от началото пера в пералнята като пускам само негови дрехи. Все още гладя всичко и мислих пак до към 6 месеца. Толкова мразя да гладя, че моето дете сигурно ще ходи все намачкано преди майка му да се трогне да го изглади Simple Smile
Ние няма да забелваме. С таткото решихме, че ще го оставим да се случи по естествен път.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Ние стерилизирате шишетата.Биби не ползва.Не ги заобича за съжаление.Лъжичката с която му даваме капките само я мием.Дрешките му ги перем отделно.Предимно майка ми ги глади.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 420

Ние няма да забелваме. С таткото решихме, че ще го оставим да се случи по естествен път.
За сина ми и ние бяхме решили така, но накрая стигнахме до детска урология на Пирогов.

# 35
  • Мнения: 10 691
Стерилизирам шишетата и бебероните (които не ползва за жалост ). Дала съм си срок до Нова година да го правя  Laughing
Само първия месец перях неговите дрешки отделно. Сега ги пера с наши горни - ризи на мъжа ми и мои блузки. Използвам бебешки прах  Simple Smile
Гладя само при крещяща нужда  Laughing

# 36
  • Мнения: 11 479
Нищо не стерилизирам отдавна. И не гладя  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 22
И аз все още стерилизирам на всяко хранене, ние сме изцяло на АМ. Дрехите пера в пералня, само неговите. Забелваме от втория месец, така ни каза педи и вече сме почти до половината стигнали. Аз и таткото бяхме болни до неделя, а в петък сме на ваксина и се чудя дали да я направим. Мислите ли че след като са минали 5 дни е достатъчно, за да сложим ваксината? newsm78

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 18:05 от SophiaBush

# 38
  • Мнения: 555
Аз също гладя и пера само нейните дрехи в пералнята. В стерилизатора й слагам шишето и бибките веднъж на седмица, а на ден по няколко пъти обливам бибите с вода от каната. На кърма е и само плакнем устата от шишето, не пие иначе вода.
По отношение на пишлетата, имам двама познати, които в следствие на незабелване стигнаха до операция.

# 39
  • Мнения: 178
И аз стерилизам всичко и до Нова година ще го правя. Пера само нейни дрехи и гладя всичко освен одеалата.
Вярно е, че лапа всичко и малко няма смисъл от стерилизация ако се минат с гореща вода, но така съм си намислила.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Да се оплача.Тази вечер се изнерви на макс.Има нещо като екземи долу на краченцата и вместо да минават са станали още по- червени.След банята докато му правих масажчето два пъти се използва върху краката си.После едни въртели докато сучи и накрая направо го тръшнах на баща му да го дохранваме и приспива.Котката и тя в същото време само ме преследва да и давам пауч.Накрая и нея я наритах.В банята ММ за първи път го забели и аз го облях с водичка,обаче на дребното нещо не му хареса и изплака.Тази манипулация доста гадна ми се видя.Наоплаках ви се ама още не съм се успокоила.

# 41
  • Мнения: 509
Aз стерилизирам след всяко хранене а бибите веднъж дневно. Чистя стерилизатора от котления камък веднъж месечно,както и нагревателя за шишета. Пера само на ръка след всеки три обличания на дрешка,а за одеалцата веднъж на две три седмици. Гладя всичко включително и с пара. Мия съдовете й със специален препарат само с естествен пенител и сребро,а водата преварявам па 20тина минути,че във Варна има доста варовита вода.
Колкото до ортопеда нашето педи ни прати на ортопед , който не е по здравна каса. Но по добре така май че не се знае на какъв ще попаднеш. Но този ортопед има заети часове за месец и половина напред,въпреки че е на частно!Иначе и на нас педи не ни взема пари за преглед ако е единствен за месеца. Иначе е 30лв. Май ще се сменяме. ..

# 42
  • Мнения: 9 663
Sorenta, най-най-най-добронамерено - вманиачаваш се.  Peace

# 43
  • Мнения: 10 691
Някой би ли разяснил целта на прането на ръка в 21 век и то в европейска (все пак) държава?  newsm78
Честно, не го разбирам ... Освен като някакъв вид жертвоготовност може би...  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 83
Вие как преценихте, че трябва да започнете забелването при момченцата? Моята педиатърка каза след седмия месец и аз не съм правила нищо.

Общи условия

Активация на акаунт