Имате ли профил във Facebook?

  • 16 873
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте, не видях такава тема, а поне за мен е интересна, понеже аз нямам профил и обмислях да си направя, но се отказах и понякога го обмислям. Преди време имах, но го изтрих и сега се колебая. Вие имате ли?

Последна редакция: вт, 18 окт 2016, 12:16 от Bunny ♥

# 1
  • Мнения: 1 424
Тук ще има сблъсъци усещам  hahaha профил имам, ползвам го, бях го спряла за две години, но сега работя там поддържам страници и няма как ...на мен лично селфи манията ми идва повече  Crazy

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 738
Точно така формулирана тема няма, но е разискван казусът.

Против. Категорично. Няма друга такава помийна яма.

# 3
  • Мнения: 3 595
Имах профил още преди да стане популярен, преди няколко години го изтрих. Много клюкарене, колкото и да си избираш приятелите винаги има някоя братовчедка, леля или подобно, която ще изкоментира къде си бил и какво си правил ако го споделиш или още по-лошо някоя колежка. Отделно съм имала шефове и шефки, които ми пускаха покана за приятелство, е няма как да я откажеш, а не искаш да ти гледат личния живот. Спрях да споделям каквото и да е и горе-долу само гледах другите какво правят, докато осъзнах, че е пълно губене на време и си изтрих профила напълно. Понякога ми липсва, защото е много лесно там да поддържаш до някаква степен приятелства, когато някой да речем е в чужбина (в случая аз вече 10 години). Но предимно не се сещам за ФБ. Но за сметка на това имам профили в други социални мрежи, които са ми значително по-интересни.

# 4
  • Мнения: 2 127
За. Удобен ми е за общуване, а ако не искам някой да вижда нещо, просто го ограничавам.
Като цяло не споделям всеки детайл от живота си, заставам зад всеки свой пост и не ми пука дали колежките ми ще видят, че съм била в планината събота и неделя, а в петък вечер съм отишла на бар.

# 5
  • Мнения: 4 841
Здравейте, не видях такава тема, а поне за мен е интересна.

С какво точно е интересна темата Thinking
Това са лични решения - който иска - има, който не иска - няма. Това е се едно да се пуснат десетина теми от вида "ЗА или ПРОТИВ G+", "ЗА или ПРОТИВ Instagram", "ЗА или ПРОТИВ LinkedIn", а защо не и "ЗА и ПРОТИВ ShareIt" или "ЗА и ПРОТИВ YouTube"...
Има толкова много публични платформи с доброволно участие, и различни цели и насоченост, че не ми е ясно защо мине се не мине, и се дъвче точно Facebook? Какво по-специално (според вас) има там, което събужда интереса ви?

# 6
  • Мнения: 6 998
За. Удобен ми е за общуване, а ако не искам някой да вижда нещо, просто го ограничавам.
Като цяло не споделям всеки детайл от живота си, заставам зад всеки свой пост и не ми пука дали колежките ми ще видят, че съм била в планината събота и неделя, а в петък вечер съм отишла на бар.

И аз така.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 595
Дъвче се винаги Фейсбук, защото има най-много потребители от всички демографски групи. Проблематиката да си или да не си приятел с децата си и да следиш какво правят не съществува примерно в LinkedIn (отделно, че той е много специфична социална мрежа и не би трябвало да се брои към останалите), стринка, баба и дядо не са в Инстаграм, а в Google+ изобщо има ли някой... Затова и винаги Фейсбук се дискутира.

# 8
  • Мнения: 46 565
Това са лични решения - който иска - има, който не иска - няма. Това е се едно да се пуснат десетина теми от вида "ЗА или ПРОТИВ G+", "ЗА или ПРОТИВ Instagram", "ЗА или ПРОТИВ LinkedIn", а защо не и "ЗА и ПРОТИВ ShareIt" или "ЗА и ПРОТИВ YouTube"...
Има толкова много публични платформи с доброволно участие, и различни цели и насоченост, че не ми е ясно защо мине се не мине, и се дъвче точно Facebook? Какво по-специално (според вас) има там, което събужда интереса ви?
Peace
Всичко трябва да има, пък който каквото иска да ползва или не.

Не го разбрах това с поколението. Никаква връзка няма. Повечето от моето поколение имат, майка ми също има. Аз нямам. Просто не ми харесва, прекалено разхвърляно, не схващам идеята.

# 9
  • Мнения: 4 019
Нямам нищо против.

1. Имаш връзка с хора, с които в реалния свят нямаш, и можеш да подновиш забравени приятелства. (Имам поне 3 такива, с които преди не сме се виждали с години, но сега си общуваме редовно и в реалния свят)
2. Никой не те кара да си  качваш селфитата, омазания задник на бебето или информация за това, къде си, с кой си, какво си си купил и т.н.
3. ФБР, ГДБОБ, ЦРУ, Цукербърг и Бойко въобще не ги интересува какво прави леля Гинка от село Креслювци в свободното си време, и дали го споделя във фейсбук (за параноята покрай събирането на данни) - Просто не ги качвай и всичко ще е наред.
4. Има невероятно много готини хора, които използват фейсбук като платформа за споделяне на свои стихове, текстове, авторска музика, арт и т.н, и получават съвсем заслужено внимание.
5. Можеш да скриеш/изтриеш всички селфомани и ильОмЕнати, и да си направиш нюзфийда по твой вкус - получава се една новинарско-арт платформа с всичко, което те интересува - на едно място.
Аз примерно съм си добавила разни хумористични писатели, страници от сорта на National Geographic, приюти за животни, добрите новини от България, няколко човека, които живеят в други държави и пишат интересно за това, какъв е животът там, какво ново и интересно се случва. Доста травъл блогъри, фотографи, групи по интересните ми сериали и т.н. Всичко зависи от самия човек, как ще си го подреди и какво ще реши да споделя със света.

# 10
  • Мнения: X
Имам фейсбук, чрез него поддържам връзка с хора, с които не се виждам често и не се чуваме всеки ден по телефона. Лични снимки почти нямам, не заанимавам хората с лични неща. Понякога препубликувам статии, които съм прочела и са ми харесали, но главно го ползвам, за да напиша набързо съобщение до някого.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 704
Много ми е приятно и положително във Фейса! Grinning

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 738
А, изведнъж от фейсбук стана "социалните мрежи".

# 13
  • Мнения: 19
Нямам нищо против.

1. Имаш връзка с хора, с които в реалния свят нямаш, и можеш да подновиш забравени приятелства. (Имам поне 3 такива, с които преди не сме се виждали с години, но сега си общуваме редовно и в реалния свят)
2. Никой не те кара да си  качваш селфитата, омазания задник на бебето или информация за това, къде си, с кой си, какво си си купил и т.н.
3. ФБР, ГДБОБ, ЦРУ, Цукербърг и Бойко въобще не ги интересува какво прави леля Гинка от село Креслювци в свободното си време, и дали го споделя във фейсбук (за параноята покрай събирането на данни) - Просто не ги качвай и всичко ще е наред.
4. Има невероятно много готини хора, които използват фейсбук като платформа за споделяне на свои стихове, текстове, авторска музика, арт и т.н, и получават съвсем заслужено внимание.
5. Можеш да скриеш/изтриеш всички селфомани и ильОмЕнати, и да си направиш нюзфийда по твой вкус - получава се една новинарско-арт платформа с всичко, което те интересува - на едно място.
Аз примерно съм си добавила разни хумористични писатели, страници от сорта на National Geographic, приюти за животни, добрите новини от България, няколко човека, които живеят в други държави и пишат интересно за това, какъв е животът там, какво ново и интересно се случва. Доста травъл блогъри, фотографи, групи по интересните ми сериали и т.н. Всичко зависи от самия човек, как ще си го подреди и какво ще реши да споделя със света.

Съгласна. Но пък и доста време се прекарва, то си е доста зарибяващо. Но понякога се получава така, че дори да нямаш профил все някой ще те качи някъде на някоя обща снимка. Излиза май, че всички сме там.  Laughing

# 14
  • Мнения: 14 700
Нямам профил във ФБ и се надявам да не ми се налага и в бъдеще да правя.

Общи условия

Активация на акаунт