Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 464
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 24 705
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 527
Източногерманците отново са на улицата след 1989 година...
...
 Sunglasses




И кой ще ги чуе? Кажи ми какво от това, че са на улицата? ПРАВИТЕЛСТВАТА СА ВРАГОВЕ НА НАРОДА. В една тоталитарна държава дори, хората излизат на улицата и свалят правителството. Тук ако излезеш е много вероятно да изгубиш всичко, има само една версия - че това са престъпници хитлеристи и всеки политик, който дръзне да каже че не е вярно, ще бъде принуден да се извини. И ако някога се стигне до избори, то е написано за Швеция по-горе. Справедливост вече никъде не съществува! Спомням си, че миналата година се карах с някои от вас, когато казахте, че дебилните немци пак са си избрали мама, а аз казах, че за мен тези резултати въобще не са реални. И до ден днешен е така. Това е много по-голямо зло от една тоталитарна система. Аз лично започвам да се отчайвам.
И не са само Миа, Мария и Сузане. Всеки ден стават изнасилвания и боища с кървища, просто не се чува, защото жертвата по една случайност не умира. Всъщност всички сме жертви. На мен лично ми е**а мамата на прекрасния живот, който си бях създала. Прецакана живота и на бъдещите поколения, които трябваше да живеят по-добре и от нас.
Чувствам се ужасно, в безизходица, с отнет живот.
Кажи ми кой ще ни чуе нас тук? Брюксел ли, Америка ли, Русия ли?
Дори и хората в Батак не са умрели напразно, защото после е дошла помощ. А сега?
Това дори с война няма да се реши - от кого, срещу кого?
Абсолютно всичко отива по дяволите!

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 10:21 от OnDiNe_

# 24 706
  • Мнения: X
От една друга тема намерих ето този линк по темата за манипулацията на шведските избори.

https://acidmuncher.wordpress.com/2018

Докато дойде Пюър ще трябва да се оправяме с google транслейтъра.
При мен беше преведено на немски много прилично всичко.
Ако на български не се чете, може да опитате на немски или английски.

Mirella Nova, може би по-късно ще прегледам шведския форум, гледам че има няколко теми със стотици изписани страници за машинациите на шведските избори. Почти нищо не съм чела последните два дни, вчера оперираха сливиците на детето ми и от понеделник сме по болници.

За първи път са присъствали международни наблюдатели на избори в Швеция и меко казано са се хванали за главите. Датският наблюдател се изказа, че е "присъствал на избори в Русия и в страни от Източна Европа, но такива недемократични избори, такава пародия на избори, с толкова много нарушения и машинации за първи път вижда".

Само един пример - избирателните бюлетини трябва да са подредени по азбучен ред и сложени на една маса, която маса се вижда и от космоса. В много избирателни райони е имало по две маси - на едната маса бюлетините по азбучен ред без тези на Шведските демократи, а техните на отделна маса, та и от Марс да те видят ако посегнеш към техните бюлетини. А в много избирателни секции, бюлетини на Шведските демократи изобщо липсвали, все едно тази партия не съществува. Много демократично... Whistling

При броенето на гласовете също се е получил срив в системата - първо се вижда как Шведските демократи имат над 27% вот, срив в системата и след него вотът им пада под 20%.

Но трябва да прочета темите в шведския форум и да пиша по-подробно, че както казах и преди - почти нищо  не съм чела през последните два дни.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 10:27 от Анонимен

# 24 707
  • Мнения: 1 123
Поздрави от Париж - град на любовта.
Полицията в улична битка с "новите парижани", вече и се стреля... Европа прилича на Третия свят.  Sad
ВИДЕО
Кого трябва да съдят за всичко това - Орбан или тези идиоти, които сега го обвиняват?   Rage
Това са днешните гаврошовци! Утрешната Свобода на барикадите ще е с бурка и колан експлозиви.

# 24 708
  • Мнения: 9 152
OnDiNe_ - , чувството ти за отнет живот е взаимно. И за бъдещите поколения - също.
Публикувания линк от El Mariachi за откровенията от Стареца Пайисий (който е канонизиран) отдавна се въртят в мрежата и тук са били публикувани. Има ги и на други езици,  включително български и руски. Има и сходни откровения с подробности и на други старци.
Явно човечеството има да умива грехове с кръв и страдания. Когато писах за катарзиса, през който минах, бях готова мен да насекат на парчета, но детето ми да живее чисто, в мирен свят....
Моето възпитание е от соца, когато ни чакаше " светлото бъдеще ". Ами ....ето го светлото ни бъдеще. "Освобождвайки" се от една помия, отидохме на друга. От трън, та на глог.
PURE, бързо възстановяване на детето ти! Flowers Hibiscus

# 24 709
  • Мнения: 14 708
Поздрави от Париж - град на любовта.
Полицията в улична битка с "новите парижани", вече и се стреля... Европа прилича на Третия свят.  Sad
ВИДЕО
Кого трябва да съдят за всичко това - Орбан или тези идиоти, които сега го обвиняват?   Rage
Това са днешните гаврошовци! Утрешната Свобода на барикадите ще е с бурка и колан експлозиви.
Това е мулти-култи. CrazyТолкова е хубаво да сме различни. Mr. GreenНа когото не му харесва е ограничен расист.
Бързо възстановяване на дъщеричката на PURE! Hug

# 24 710
  • Мнения: 632
От всичко най-много ме плашат промъкналите се новини за манипулациите на изборите в Швеция. Досега си мислех, че само тук е така - от 100 познати, само за 2-3 знам, че гласуват за ББ, а накрая - мнозинство/колкото и да е непредставително моето си проучване/.Оказва се, че така мечтаните демокрации, нямат нищо общо с нашите представи. Оказва, че всичко е предрешено.Оказва се, че каквото са решили - това ще е! И сме безсилни.

# 24 711
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 527
Предизборно. Плакати на АфД биват унищожени.
Виж туита на @DoraGezwitscher: https://twitter.com/DoraGezwitscher/status/1039609673073213441?s=09

# 24 712
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
OnDiNe_ - , чувството ти за отнет живот е взаимно. И за бъдещите поколения - също.
Публикувания линк от El Mariachi за откровенията от Стареца Пайисий (който е канонизиран) отдавна се въртят в мрежата и тук са били публикувани. Има ги и на други езици,  включително български и руски. Има и сходни откровения с подробности и на други старци.
Явно човечеството има да умива грехове с кръв и страдания. Когато писах за катарзиса, през който минах, бях готова мен да насекат на парчета, но детето ми да живее чисто, в мирен свят....
Моето възпитание е от соца, когато ни чакаше " светлото бъдеще ". Ами ....ето го светлото ни бъдеще. "Освобождвайки" се от една помия, отидохме на друга. От трън, та на глог.
PURE, бързо възстановяване на детето ти! Flowers Hibiscus

Разочаровани сме!

Хубавото на немския език е, че е изключително точен.

Enttäuschung е когато се ent-täusch-ваме, т. е. дезилюзиониране. Когато човек се е лъгал или бил лъган, и изведнъж вижда истината.

Болезнен процес!

Изведнъж разбрахме, че ония хора на запад също са лъгани, подтискани, манипулирани, не-свободни, нямащи избор, т.е. те са същите като нас - страдат, преживяват ексистенциални кризи, страхуват се за бъдещето, за децата си, отчаяни са, не знаят накъде, мразят себе си.

Добре дошли в онова, което наричаме реалност.

Спомням си за една моя отдавнашна позната, която си мечтае да "се махне от България". Думите й бяха: "Искам да отида някъде, където няма да имам проблеми - извън България". Това беше преди около 6-7 години. Моят отговор: "Тогава трябва да отидеш на Луната".

Четат хората, че шведите и финландците били на първо място по щастие, и вярват. А вярват, защото им се иска да вярват, че някъде го има онова място, където хората никакви проблеми (нещо като на Луната).

И сега...о шок и ужас! Изборите в Швеция не били демократични! Ама...има ли още някой, който да вярва, че изборите, където и да е било, не са манипулирани?

Ако има още някой останал, който вярва в тая химера, то тоя някой сигурно още вярва, че Фрау Меркел му е майка!

 

# 24 713
  • Мнения: 2 616


Вижте този плакат, току що ми пратиха линка!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

"вашите деца ще се молят на аллах или ще умрат"

 #Cussing out #Cussing out

# 24 714
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Те навсякъде ще им изпляскат такива плакати и никога няма да намерят
тези които ги поставят.
Ако слчайно ги открият, веднага ще има обяснения, че са с психически отклонения,
душите им болни и засегнати, заради войната в страните им от които идват Crazy
Много искам да изджасат такива плакати там където се подвизава Меркеланица. Ама
редовно да ги има.

Pure,
бързо възстановяване на малката PURE Hug

# 24 715
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 527
Обаче добре, че имаме свобода на словото. Е, не за всички, но поне за някои.

Азиз Бозкурт, председател на дирекция "Миграция и разнообразие" към SPD:


"анадолски оствестфалец се казва. И от моя сорт има много. И те определят бъдещето, докато ти и тези като теб сте умиращ вид. Не бъди тъжен .."

Делте, самоцитирам се от вчера. Ако вникнеш в това, ще разбереш, че не им трябва анонимност на верните на системата и режима. Хора от собствените им партии, политици, съвсем открито си го заявяват в туитър. Няма никаква шега в това.

# 24 716
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Пускам линк за напускането на АфД на парламента по време на речта на Johannes Kahrs.






"Омразата ни / ви прави грозни"!

По време на речта си срещу АфД, Карс отказва въпрос, идваш от АфД, с обяснението, че на въпроси на дясно-екстремисти не отговаря.

"Десните радикали в този парламент са не само проблем. Те са също така непривлекателни. Освет тъпи изказвания, не предлагат никаква субстанция, никакви решения. Това е срамно, анти гражданското общество. От тях не можеш да очакваш решения, а само стратегии на разделяне, настройване и всичко, свързано с това. Омразата ви прави грозни. Погледнете се в огледалото!"

След това отказва да отговори на въпрос, защото идвал от десни екстремисти. Тези десни екстремисти могат само да мразят. След това прави аналогия с 20-те и 30-те години на миналия век (изключително манипулативно).

След това Вайдел става, за да излезе от залата. Останалите от АфД правят същото.

Тогава Карс казва, че най-сетне в Парламента може да се започне конструктивна работа - а това е винаги, когато АфД ги няма!

******

Много брутално се прекрачват границите! Да не забравяме, че това са депутати, които са представители на народа в една уж демократична държава. Карс твърди, че е много по-добре тях да ги няма в парламента.

Представяте ли си, докъде е стигнала психозата на някои хора? Да отхвърлят демокрацията в името на демокрацията?????

Карс е чистото превъплъщение на фашизма!

Няма да се учудя, утре да забранят АфД, защото са грозни десни радикали.

И не, не е нужно да си симпатизант на АфД. Нужно е само да видиш, до какви висоти достига болестта, обхванала Европа.

# 24 717
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 527
Не мисля, че съм взела чувствителността и емоционалността си точно от турците! Напротив, точно те ме правят българка. И не ги намирам за негативни. Ако Левски беше хладнокръвен, а не романтичен да ходи от врата на врата и да навива хората за въстание, нямаше да остане в историята. Има още редица пълнокръвни българи, които са действали точно със сърцето напред, а не са чакали отмъщение. Нито имаме 500 години, нито с чакане нещо ще постигнем. Вярвам, че всички бихме се борили, ако само имаше как. Вие, всички в България - бъдете нащрек и не чакайте са се стигне до тук, където сме ние.

Имам и такива дни, когато съм много down и е по-добре да не пиша...

# 24 718
  • Мнения: 9 152
Днес имах разговор с 4 мои колежки, които са взели присърце проблемите, не си заравят главите в пясъка и се интересуват, четат и филтрират. Те започнаха разговора, аз предимно слушах.
И четирите ми казаха, че НЕ участват в коментарите под публикации и НЕ пишат никъде становището си. Като получат/попаднат на някаква новина, само я прочитат. И до там. Попитах съвсем искрено : защо?!
Отговорът беше кратък и ясен:
"Защото е опасно. Можело да бъдат проследени. Всичко се следяло... "

# 24 719
  • Мнения: X
Не мисля, че съм взела чувствителността и емоционалността си точно от турците! Напротив, точно те ме правят българка. И не ги намирам за негативни. Ако Левски беше хладнокръвен, а не романтичен да ходи от врата на врата и да навива хората за въстание, нямаше да остане в историята. Има още редица пълнокръвни българи, които са действали точно със сърцето напред, а не са чакали отмъщение. Нито имаме 500 години, нито с чакане нещо ще постигнем. Вярвам, че всички бихме се борили, ако само имаше как. Вие, всички в България - бъдете нащрек и не чакайте са се стигне до тук, където сме ние.

Имам и такива дни, когато съм много down и е по-добре да не пиша...
Напълно съм съгласна с теб!

Общи условия

Активация на акаунт