Египет 2017

  • 143 793
  • 844
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 031
... Направи ми впечатление, че не предлагат екскурзия до Абу Симбел, но може би не зависи от ТА, а не се прави от съображение за сигурност.  
Това може да се направи, но не и във формата на екскурзиите предлагани от нашите оператори.
За Абу Симбел се интересувах и аз, но там се ходи с предварително одобрение и е нужно няколко дни по-рано да подадеш заявление за посещение в тази зона.
Посещението се прави под въоръжен конвой.

Това ми е информацията отпреди 2 години, а сега може и да се е променило нещо, но едва ли към по-облекчен режим.  

Към тези, които обмислят круиз да кажа, че е добър начин да се запознаеш с тази част на Египет, но да не очакват, че ще е задълбочено разглеждане.

И още нещо бих препоръчала - понеже екскурзоводите са на руски, според мен си трябва доста сериозна предварителна подготовка и запознаване с това, което ще видите.

А ако имате свободен ден на кораба, както ни се случи на нас, силно препоръчвам да си наемете местен екскурзовод, който да ви покаже неща извън програмата. Ние направихме точно така и успяхме да разгледаме още няколко интересни места.

Аз се възползвах от услугите на Galactic Voyager тогава.

# 91
  • София
  • Мнения: 13 200
Мимми, изобщо няма ден в Асуан, който да е предвиден за Абу Симбел. Това, което виждам в програмата с 2 нощувки при спрял кораб в Луксор, при нас беше за Асуан. Така в единия ден се разглеждаха язовир, нубийско село, ботаническа градина и т.н., а в другия - Абу Симбел. Така че, и с предварително записване едва ли може да се получи. Иначе конвоят го имаше и преди 10 години.

# 92
  • Мнения: 6 031
Таня, вие сте били и в Абу Симбел ли?
Аз много исках да го видя.

Пак ми се ходи в Египет, но ... няма време.  Embarassed

# 93
  • София
  • Мнения: 13 200
Таня, вие сте били и в Абу Симбел ли?
Аз много исках да го видя.

Да, тогава се предлагаше в програмата на ТЕЗ тур. Но беше много отдавна.  Wink

# 94
  • Варна
  • Мнения: 171
Като заговорихме за Абакс, като се записвах за нашата ексурзия ние чрез посредническа фирма се записахме за Тез тур, в офиса на посредника са ми роднини и казаха в никакъв случай с Абакс, защото имало слухове че не отива на добре фирмата...сега не знам до колко е вярно, но аз им вярвам до сега нищо грешно не са ми казали. Така, че добре си помислете за тази оферта, защото фирмата фалирват общо взето на есен, а тази фирма специално е поела всички фронтове навсякъде чартъри по сума и дати...

# 95
  • Мнения: 6 031
Таня, вие сте били и в Абу Симбел ли?
Аз много исках да го видя.

Да, тогава се предлагаше в програмата на ТЕЗ тур. Но беше много отдавна.  Wink
Завидях ти!  Hug

# 96
  • Мнения: 2
Здравейте!
Аз мисля, че сътворихме голяма глупост Sad Резервирахме почивка с две деца, едно на 6 год, едно бебе на 6 м за началото на юли, уж гледах по сайтове, че температурите са до 30 гр, рядко 35 гр в периода, но няколко познати вече ни казаха,че не било вярно и дори минвали 40.  ooooh! Sad  наистина ли е чак 40 и над?
Тъй като бебето не ми оставя много свободно време искам да ви помоля за малко сбита информаци  bouquet
Умирам от страх заради скорпиони, змии, крокодили и други подобни, има ли шанс да се срещнем с такъв екземпляр ( не ми се смейте, но наистина се страхувам  Crazy )
Също така се притеснявам за храната, водата и стомашни вируси. Може ли да ми дадете съвети какво да избягваме?
Решили сме да посетим храма Кърнак - Луксор, корабче по Нил и разбира се пирамидите. Кой организира тезии екскурзии - хотелът? Има ли шанс да летим, а не да пътуваме с автобус до тези места?
Ще бъдем в Хилтън - Хургада, някой  има ли наблюдения? Четох тук , че храната била безвкусна, друго? Хигиена, обслужване?
Приемам предложения и за други екскурзии, че 10 дни само на плажа ще умрем от скука  Rolling Eyes

Благодаря предварително и хубав ден!  bouquet

# 97
  • Мнения: 6 031
Здравейте!
Аз мисля, че сътворихме голяма глупост Sad Резервирахме почивка с две деца, едно на 6 год, едно бебе на 6 м за началото на юли, уж гледах по сайтове, че температурите са до 30 гр, рядко 35 гр в периода, но няколко познати вече ни казаха,че не било вярно и дори минвали 40.  ooooh! Sad  наистина ли е чак 40 и над?
Тъй като бебето не ми оставя много свободно време искам да ви помоля за малко сбита информаци  bouquet
Умирам от страх заради скорпиони, змии, крокодили и други подобни, има ли шанс да се срещнем с такъв екземпляр ( не ми се смейте, но наистина се страхувам  Crazy )
Също така се притеснявам за храната, водата и стомашни вируси. Може ли да ми дадете съвети какво да избягваме?
Решили сме да посетим храма Кърнак - Луксор, корабче по Нил и разбира се пирамидите. Кой организира тезии екскурзии - хотелът? Има ли шанс да летим, а не да пътуваме с автобус до тези места?
Ще бъдем в Хилтън - Хургада, някой  има ли наблюдения? Четох тук , че храната била безвкусна, друго? Хигиена, обслужване?
Приемам предложения и за други екскурзии, че 10 дни само на плажа ще умрем от скука  Rolling Eyes

Благодаря предварително и хубав ден!  bouquet
Аз лично не си представям 6 месечното бебе как ще издържи на това пътуване - до Луксор и до пирамидите...
През юли е не само топло, а направо горещо!

# 98
  • Мнения: 3 031
Ние бяхме в края на март и температурите бяха около 30 градуса. Не мога да си представя какво ще бъде през юли. Не знам как ще летите до Хургада, но, ако е от София, полетът май беше около 3 1/2 ч. Екскурзиите до Луксор и Кайро са с автобус и са целодневни - това означава, че трябва да имате всичко необходимо със себе си за бебето. Как ще го носите бебето - в кенгуру? Обиколката на Луксор и Карнак е продължителна и е пеша. За Кайро е писано много за самата екскурзия по-назад и може да прочетете.

В Хургада има 2 Хилтъна. Единият беше 5* и е по-близко до центъра, другият - 4* - малко по-отдалечен е.
Ние бяхме във втория /за първият нямаше места за нашата дата/. Самият хотел е хубав, но храната беше наистина ужасно безвкусна, без никакво разнообразие. Нямаше детски бюфет. Това беше през 2015 г., може и да има промяна към добро.

Съжалявам да го кажа, но мисля, че сте направили грешен избор по отношение на времето на пътуване, както и за надеждите ви, че ще може да посетите всички тези забележителности. Смятам, че дори и за почивка на плажа само ще ви бъде трудно.

# 99
  • Мнения: 29
Египет през юли ??? Самоубийство или мазохизъм- Вие си изберете ...  #Cussing out ПП не разбирам защо си го причинявате...  newsm78

# 100
  • Мнения: 3 094
Била съм през октомври - първата половина. Беше над 35 градуса. Единствено на плажа бе по-добре, заради ветреца. Във вътрешността - ходих до Луксор беше страшна жега.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 171
Е хубава работа ние ще сме от 14 октомри там и гледах температурите в разни сайтчета и пишеше 28-30 градуса....може ли и други които са ходили горе долу около този период да кажат към колко градуса е , защото имаше и по късни дати смисъл екскурзиите на тез са до началото на ноемри.

# 102
  • Egipet
  • Мнения: 16
в момента е около 40 и не ни е много жега още. юли, юни и август са наи топли. бебето дали ще издържи не знам но си иска доста течности иначе туристи  с малки деца колкото искаш. по внимаваите да не се разболее от рязката темпеатурна разлика навън и в хотелската стая

# 103
  • Мнения: 13
Здравейте,
 Доста пъти съм чела из форумите за различни неща, но сега за първи път пиша. На 07.10 ще се омъжвам и гледаме къде да отидем на меден месец. Общо взето критерия ми е да става за плаж, тъй като обожавам да се къпя в морето. След като минах през Испания и Малта, сега се колебая между Египет и Тунис. Гледах на Бохемия имат от 11.10 екскурзия до Египет, което ме устройва, а на друга агенция на същата дата за Тунис. Искам да попитам коя дестинация от двете е по-хубава. Като цяло планираме 1 до 3 екскурзии и през останалите дни на плаж. В Египет е по-топличко определено и съм сигурна, че октомври ще става за плаж. Но се колебая и моля за мнения. Благодаря предварително! Simple Smile

# 104
  • Мнения: 2 670
Коя ТА предлага почивка в Тунис ???  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт