Идеи за стартиране и развитие на бизнес 24

  • 139 047
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 808
Ако имате друга алтернатива, не си причинявайте точно това.
Подкрепям!
Защо?Защото
Защото буквално ще си скъсате гъзовете ,нервите ,здравето и какво ли още не.Но ако сте ентусиасти и имате излишни пари действайте.Не казахте сами ли ще работите ще има ли работник?Ако сте сами забравяте за почивка максимум 5дена лятото няма уикенд няма почивка само на педалите обмислете добре.Ще сте под наем на и това е перо в разходите,ако имате работник заплата осигуровки,ако сами работите още повече разходи  даже и на 4ч да се осигуряват пак не са малко пари.Сметнете колко трябва да изкарате за разходите на всяко 5 или 20число и от там нататък решавайте дали си струва.
Точно! Аз го казвам и от личен опит. И имайте предвид, че много продавачки крадат, отделно и клиентите крадат на поразия. Изтичащи срокове, бракове, постоянни проверки от когото се сетиш... След година и половина в този бранш нон-стоп на педали, си казах: "Искам да си знам почивките и отпуските и нощем да спя спокойно!" Беше преди 15 години, но и до ден днешен знам, че взех правилното решение. Брат ми и снаха ми се занимаваха с това повече от 10 години, наскоро и те приключиха с този бизнес. През последните две години два пъти им вдигнаха наема, глобиха ги, хвана продавачката да краде, след като монтира камери без тя да знае. Качествен персонал трудно се намира. Една друга позната имаше магазин с четири продавачки, като каза, че слага камери, и четирите напуснаха вкупом. След време и тя приключи с този бизнес. Да не говорим за бума на големите магазини и че в кварталните вече се ходи основно за хляб, мляко и ако си забравил нещо.

# 541
  • Мнения: 3 615
Нека не ги обезкуражава ме,но наистина изисква много лишения този вид бизнес а и не само той , факт.

# 542
  • Мнения: 18 572
Трябва да е на място, където няма в близост големи вериги, иначе не си представям как се печели от единични продукти. Може да помислите и за нещо специализирано - месарница, пекарна, млечни продукти. Въпреки че около нас има няколко вериги, кварталните подобни магазини са вечер с опашки, защото хората вече са подозрителни към веригите и търсят хубав хляб, вкусно месо и т.н. А тези тип “хоремаг” затвориха.

# 543
  • Варна
  • Мнения: 5 304
Или може да е денонощен, ако в района няма такъв, а има търсене - млади хора. Но ще трябва да си наемат продавач(и) при всички положения. Дори и да не е денонощен, ако искат да имат личен живот. Идеята на бизнесът е да ти осигури спокоен живот, а не да ставаш роб.

# 544
  • Мнения: 3 615
Трябва да е на място, където няма в близост големи вериги, иначе не си представям как се печели от единични продукти. Може да помислите и за нещо специализирано - месарница, пекарна, млечни продукти. Въпреки че около нас има няколко вериги, кварталните подобни магазини са вечер с опашки, защото хората вече са подозрителни към веригите и търсят хубав хляб, вкусно месо и т.н. А тези тип “хоремаг” затвориха.
Мога да оборя това мнение с факти,магазин малък семеен в близост до голяма верига магазини предлага цени по ниски от самата  верига.Всичко е възможно стига човек да има акъл.

# 545
  • Sofia
  • Мнения: 7 000
Как точно  семейното  магазинче  ще постигне  по -ниска цена  от веригите без да  работи на  загуба?

# 546
  • Мнения: 3 615
Как точно  семейното  магазинче  ще постигне  по -ниска цена  от веригите без да  работи на  загуба?
Ами лесно  както е в нашият случай.А вие къде видяхте евтини стоки в големите вериги?Говоря за редовните цени не промоционалните.

# 547
  • Sofia
  • Мнения: 7 000
Аз нищо не  твърдя, само питам какъв е пазарният механизъм.  Може ли да  обясните?

# 548
  • Мнения: 18 572
Cia, не мога да споря, защото няма как да знам всички семейни магазинчета на какви цени работят. Изказвам се на база моите наблюдения. Ако могат да постигнат по-ниски цени от на веригите, супер, значи в начинанието “има хляб”. Може би и това е нещо, което трябва да проверят преди да се захванат с тази работа. Моите наблюдения са, че около нас не успяха.

За промоциите - винаги има нещо на промоция. За всяка разновидност стоки, ако имаш 2-3 предпочитани марки щ, шансът поне една да е на промоция, е много голям.

# 549
  • Мнения: 4 808
Аз например пазарувам от кварталния магазин, във веригите ходя един-два пъти месечно за определени неща. Но собствениците на нашия квартален магазин имат още един, освен това верига месарници, което им дава възможност да искат от доставчиците по-ниски цени. Месото, което предлагат, е известно с качеството си и в магазините винаги има опашки. Всичко зависи колко пари са готови да вложат. Имам познати, които започнаха от нулата с една малка пекарна. Но много бързо се прочуха с качеството на закуските, след по-малко от две години вече имат поне още три обекта. Но освен качеството, всичко е изпипано до най-малката подробност. Продавачките са по три на смяна, просто хвърчат, любезни и усмихнати, облечени в еднакви униформи. Салфетки с логото на фирмата, чаши с капаци за айряна и соковете, за Задушница и разни празници правят питки по поръчка и отделно за продажба, всичко се пече на място и е прясно и вкусно. С една дума, вложили са сърце и душа, но и много разум и пари. Защото без пари нищо не става. Също и без качествени хора, които да работят.

# 550
  • София
  • Мнения: 16 103
С една дума, вложили са сърце и душа, но и много разум и пари.

Нали сме на ясно, ако някой пита тук как да завърти търговийка с хр. стоки, че  не разбира.
Сигурно очаква на ЛС да му дадат мъдри указания и да му предложат контакти за изгодни цени.
Не, няма да стане. Според мене за такъв магазин трябва да имаш опит, да си работил няколко месеца, да си опознал доставчици и мурафети на крадливия персонал.

# 551
  • Мнения: 3 615
Cia, не мога да споря, защото няма как да знам всички семейни магазинчета на какви цени работят. Изказвам се на база моите наблюдения. Ако могат да постигнат по-ниски цени от на веригите, супер, значи в начинанието “има хляб”. Може би и това е нещо, което трябва да проверят преди да се захванат с тази работа. Моите наблюдения са, че около нас не успяха.

За промоциите - винаги има нещо на промоция. За всяка разновидност стоки, ако имаш 2-3 предпочитани марки щ, шансът поне една да е на промоция, е много голям.
Много пъти се е случвало определени стоки на промоция да са на по -скъпа цена от сем магазин.Но българите понеже сме бедни се хвърляме    като обезумели на промоциите.Аз лично подкрепям малките сем магазинчета и избягвам големите вериги до колкото мога.Всичко е въпрос на договорки с доставчици и зависи също от самия собственик.Има 2типажа 1ят работи на мн висока надценка с по -малък оборот,2ят с малка надценка и много много бачкане.Всеки решава как иска да структурира бизнеса си ,аз имам лични наблюдения на доходоносен такъв тип магазин който също е под наем но развиващ се доста добре.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Отдавна разбрах, че големите вериги са лъжа и измама. Едно в цената, второ в качеството. Пускат разни меса по 5-6 лв. бъкани с химии и ла@на.
Прост пример за цената от последната седмица. Олимпос цедено мляко 10% в Кауфланд 2,83, случайно минавам след ден от друг магазин същото мляко 2,58, вчера на работа до нас съвсем малко магазинче 2,43.

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 07:54 от Глухарче

# 553
  • Мнения: X
А в Кауфланд не всичко е евтино и като цяло магазинът на мен ми е неприятен. Аз пазарувам от едно квартално магазинче, цените са му добри и предлага стоки, които ги няма в супермаркета. Според мен в това се крие ключа към палатката - по-интересни продукти, от по-хубави ферми и производители. Естествено на сносни цени. Имаме и друго квартално магазинче, в което не стъпвам. Първо, че има предимно пакетирана храна, второ че цените са високи и трето, не предлага нищо различно от големия магазин в квартала. Естествено важно е къде е позициониран магазина - град, квартал и прочие.

# 554
  • Мнения: 524
С една дума, вложили са сърце и душа, но и много разум и пари.

Нали сме на ясно, ако някой пита тук как да завърти търговийка с хр. стоки, че  не разбира.
Сигурно очаква на ЛС да му дадат мъдри указания и да му предложат контакти за изгодни цени.
Не, няма да стане. Според мене за такъв магазин трябва да имаш опит, да си работил няколко месеца, да си опознал доставчици и мурафети на крадливия персонал.

Така,а дали сме наясно,че когато пишем първо трябва да четем? Никъде не съм писала,че искам съвет как да "завъртя" търговията! Не искам и съвети с доставчици на лично! Въпроса ми беше достатъчно ясен-за какво да внимаваме преди да подпишем. Зададох този въпрос,защото покрай цялата суматоха около документите,се притеснявам да не пропусна нещо може би съществено! Относно опита не съм съгласна. Всеки е тръгнал от някъде и така е натрупал опит. 

Общи условия

Активация на акаунт