Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 752
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 539
Аз пия АП от нулевия ден преди трансфера (вашите овулации при спонтанно зачеване) и тогава беше превантивно. На БХС ми излезе по-висок риск от прееклампсия и направо ми казаха да си го пия до 34 г.с.

И аз съм в Надежда и съм била на БХС, една ФМ, два доплера (които се правят от същите лекари, които правят ФМ и всъщност прегледът протича като ФМ, с една идея по-кратко като време) и сега чакам да дойде време за последната ФМ. По този начин ми се падаха досега винаги по два прегледа на месец и ми беше супер. А за декември с доплера, който минах на 1-ви, ЖК и последната ФМ стават три прегледа - през 7-8 дни Crazy За мен си е необходима последната ФМ - много по-спокойно ще ми е. А и си е истинско събитие тази среща с бебока.

# 166
  • София
  • Мнения: 326
И аз ходя в Надежда, досега БХС -2 броя, ФМ 1 и ФМ 2 в началото на януари 30гс +, правят и Доплер изследване през ФМ, на ЖК се записвам най-много през 3 седмици /засега не съм доплащала/ и там има Доплер на ехографа. Бебо в 24гс е 800 гр. една седмица напред върви. Питах за записите на тонове - доки каза от 34 гс newsm78 тук четох че по-рано ще ходят някой.

# 167
  • Мнения: 6 539
В различни клиники сме, затова. В някои и ФМ правят в по-късни седмици, а в Надежда искат до 30-та.

# 168
  • Мнения: 98
За малко да ви изпусна, нямам никакво време за форума. Попрочитам нещо из фейсбук и това е. Купих си нощница и сутиен за кърмене и много се радвам. Лошото е , че бактериалната вагиноза е на линия и сега ще предприема мерки и ще се наложи да използвам антибиотици, а съм много против, все пак ме е страх и от усложненията при нелекуване....... Ще се гледам на 14.12 пак при Сигридов -25 седмица се пада , а за Фетална не знам още.

# 169
  • Мнения: 152
Аз не знам дали да ходя на 3та ФМ. Попитах АГ-то и ми каза, че за сега няма нищо притеснително, ама ако искам да отида. Някъде четох,че в 32гс бебетата изглеждат така както когато се родят..  Simple Smile Heart Eyes
Синеока Стискам ти палци всичко да е наред!  bouquet Hug

# 170
  • Мнения: 251
Синеока Желая късмет  !
Sis_87 Аз мн съм доволна от Балев, предстои ми 3ФМ преди празниците. От  приятелки ,правили амниоцентеза в МД София, знам че приемат само негови резултати от ФМ. Все пак специалността му е образна диагностика. Прегледа е около 20-30мин, 60лв, отговаря подробно на всичките ти въпроси(а аз и ММ доста задаваме), показва ми органите на Бебо . На мен специално ми откри неща,извън Б , който до сега никой не беше видял.Записването на час е кофти - само петък, тр да се чака рано сутринта (от 5.30- 6.00ч), записват първите 23.Добре е да звъннеш четвъртък да питаш да ли ще има записване , тъй като предстоят празници.

Момичета вчера видях една реклама по БТВ на кампания "Направи го за България" , за всички двойки, заченали през 2016-а., мисля че ще е интересна и за вас https://www.facebook.com/dnknpo/?ref=page_internal

Последна редакция: сб, 03 дек 2016, 19:05 от dididg

# 171
  • София
  • Мнения: 326
Electra - Това за различните клиники не го разбрах... Надежда е една, ФМ имам при Михова в 30гс+, като може до 32гс. Въпросът ми беше за запис на тонове от 34гс

# 172
  • Мнения: 509
Синеока Желая късмет  !
Sis_87 Аз мн съм доволна от Балев...

Мерси за инфото, Диди! Дано да измисля, кой да пратя... нашите близки не са от Варна. Това става в "Темелков" така ли и звъня на телефона на регистратура за въпроси?
И аз чух, че той е най-добрият за Варна, но една мама е писала, че тази година той е пропуснал Тетралогия на Фало, открита чак след раждането на бебчето й, и то след повече от една ФМ. Но и той е човек, знам ли... всеки се надява на най-доброто и трябва да се доверим.

# 173
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Момичета, благодаря ви, на контролни изследвания излезе че имам бактерии в урината. Пусках МБ и нова стерилна урина, ако се потвърди гадината, в понеделник влизаме в болница Sad
Цял ден по задачи, приготвям багажа за болницата, за да имам готовност и да не се връщам до нас ...

# 174
  • Мнения: 18 558
А защо се налага да се влиза в блоница само заради тази бактериална инфекция? newsm78 Питам, защото и аз нали имах, но чак пък заради това да те приемат в болница,чудно ми е.
Желая ти всичко да е наред  Hug

# 175
  • Мнения: 638
И на мен ми излезе бактерия. Пуснах си стерилна урина и сега чакам резултат. Трябваше да е готов вече, но още на са ми пуснали смс със парола. Микробиологията ми излезе в петък и е чиста, няма бактерии и кандида.
Наистина, защо в болница? Желая ти всичко да е наред!
Мис, ти как се лекува? Аз си мислех, евентуално с АБ. Хич не ми се иска обаче.

# 176
  • Мнения: 18 558
С АБ, няма как иначе. Но още не съм пуснала втора стерилна урина, да видя дали се е махнала.
В понеделник ще пускам, нещо се отнесох и позабравих, а и трялваше да слагам и свещички и то стана един месец вече. Не знам, много ли е опасна тази инфекция, те докторите нищо не казват, знам че тялва да се лекува задължително с АБ.

# 177
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Така иска лекарката, ще ми вливат аб... не знам подробности.
Стерилната урина е с посявка, така че излиза малко по-бавно.

# 178
  • Мнения: 18 558
Синеока,знаеш ли вероятно,защото венозното вливане на АБ при бремменност е по-препоръчително.Аз като казах на доц.,че съм пила АБ,тя ми каза "е защо доктора не ти е назнначил венозно вливане,както е редно?",Сега,като каза ти се сетих за тези й думи.😊
И др.се сетих,ме стерилната ми беше в ред,ама пуста разсеяност,много забравям.Ше пусна пак обаче,да видя 😊

# 179
  • Мнения: 899
И на мен ми излезна ноември и правих веднага нови изследвания и се оказа, че са се забавили... трябвало до час два някакъв такъв период да се направи изследването. И така се оказа;че нямам бактерии

Общи условия

Активация на акаунт