Боров прашец

  • 57 049
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
Здравейте, попаднах на статия коментираща полезните свойства на боровия прашец. Мен специално ме интересува за подсилване на имунната система, но съм любопитна и за другите му ползи. Пила съм различни неща, но знам, че е хубаво да се редуват. Ако някой е взимал, ще съм благодарна да сподели  мнение, как му е подействал.
Ето  извадка от статия, на която попаднах:

⦁ Подсилва имунната система, осигурява защита от вируси.
⦁ Регулира функциите на стомашно-чревния тракт, помага при запек.
⦁ Осигурява защита и нормална функция на черния дроб.
⦁ Спомага при лечение на заболявания на простатата и повишава либидото.
⦁ Регулира функцията на ендокринната система.
⦁ Подобрява функцията на сърдечно-съдовата система, регулира кръвното налягане.
⦁ Прочиства кръвоносните съдове и подобрява функцията им.
⦁ Повишава стабилността на кръвната захар.
⦁ Стимулира производството на инсулин.
⦁ Има много добър ефект за кожата, като я заздравява и овлажнява.
⦁ Подобрява функциите на кората на главния мозък, което подобрява паметта.
⦁ Дава енергия и лекота, подобрява кондиционното състояние на организма.

# 1
  • Мнения: 398
Мен също ме интересуват мнения. Започнах нисковъглехидратна диета и понеже е зима исках вместо витамини, да си взема нещо натурално. Препоръчаха ми боровия прашец. Специално при мен, освен за тонус щял да ми помогне и за регулиране стомаха (от предходни опити с диети знам, че когато приемам много протеини, не е изключено да се стига до запек). Взех си една опакова, но тепърва започвам да го пия.

# 2
  • Мнения: 10 996
Какво мислите за конфитюр от борови връхчета. Ползвали ли сте.

# 3
  • Мнения: 241
И аз търся имуностимулант. Знам, че е много полезно да се спи до борова гора.  Има ли значение от какви борове е прашеца или може от всякакви.
Чувала съм за сладко от шишарки, не знам дали е същото.

# 4
  • Мнения: 398
Не съм опитвала такъв конфитюр. Все се старая да не поглеждам към сладко или то е нещо с лечебна цел?

Колкото до прашеца, ето такъв е моя http://borovprashec.com/ от червен китайски бор. Четох за този вид, че го смятат за "краля" (нещо като българската роза в света на розовото масло) заради голямата концентрация на аминокиселини, биокомпоненти и всякакви други нутриенти и реших да го пробвам.


# 5
  • Мнения: 5 825
Не съм опитвала такъв конфитюр. Все се старая да не поглеждам към сладко или то е нещо с лечебна цел?

Колкото до прашеца, ето такъв е моя http://borovprashec.com/ от червен китайски бор. Четох за този вид, че го смятат за "краля" (нещо като българската роза в света на розовото масло) заради голямата концентрация на аминокиселини, биокомпоненти и всякакви други нутриенти и реших да го пробвам.




   От къде го купувате?

# 6
  • Мнения: 571
Може ли да се взима ако пиеш други лекарства, как стои въпроса при децата?

# 7
  • Мнения: 398
Не съм опитвала такъв конфитюр. Все се старая да не поглеждам към сладко или то е нещо с лечебна цел?

Колкото до прашеца, ето такъв е моя http://borovprashec.com/ от червен китайски бор. Четох за този вид, че го смятат за "краля" (нещо като българската роза в света на розовото масло) заради голямата концентрация на аминокиселини, биокомпоненти и всякакви други нутриенти и реших да го пробвам.

   От къде го купувате?

Ами аз си го взех от същия този сайт. Има раздел за поръчки, пристигна веднага.

mamaivana    нямам представа дали си взаимодейства с лекарства, то самото не е лекарство, а добавка. Поразгледай информацията в сайта им, не съм обръщала внимание дали става за деца, но сигурно пише.

# 8
  • Мнения: 5 825
Не съм опитвала такъв конфитюр. Все се старая да не поглеждам към сладко или то е нещо с лечебна цел?

Колкото до прашеца, ето такъв е моя http://borovprashec.com/ от червен китайски бор. Четох за този вид, че го смятат за "краля" (нещо като българската роза в света на розовото масло) заради голямата концентрация на аминокиселини, биокомпоненти и всякакви други нутриенти и реших да го пробвам.

   От къде го купувате?

Ами аз си го взех от същия този сайт. Има раздел за поръчки, пристигна веднага.

mamaivana    нямам представа дали си взаимодейства с лекарства, то самото не е лекарство, а добавка. Поразгледай информацията в сайта им, не съм обръщала внимание дали става за деца, но сигурно пише.

   Благодаря за отговора. Приятна вечер и хубава събота и неделя на всички.

# 9
  • Мнения: 460
За малки деца мисля, че не е подходящо, щом една от ползите му е за простата и повишаване на либидо. Но за хора подложени на всякакъв ежедневен стрес, за спортуващи и въобще за общо укрепване на организма, ми изглежда много удачно.

# 10
  • Мнения: 398
Имаш право. При положение, че стабилизира хормонално, засилва метаболизъм, издръжливост и тн, не се дава на деца и бременни. 

Jennifer_w ще се радвам да споделиш и ти впечатления. Аз взимам вече десетина дни, още е рано да имам заключения, но се чувствам добре, усещам се бодра.

# 11
  • Мнения: 5 825
Имаш право. При положение, че стабилизира хормонално, засилва метаболизъм, издръжливост и тн, не се дава на деца и бременни. 

Jennifer_w ще се радвам да споделиш и ти впечатления. Аз взимам вече десетина дни, още е рано да имам заключения, но се чувствам добре, усещам се бодра.

   Ще споделя, разбира се. Приятен ден.  Hug

# 12
  • Мнения: 460
Jennifer_w  И ти ли го взимаш? Как определяте дозировките?

luciernaga Засилването на метаболизма със сигурност има пряко отношение към хората, които искат да си поддържат или пък да намаляват теглото.

Чудя се дали има разлика дали се взима на хапчета или на прах.

# 13
  • Мнения: 176
Здравейте, имате ли информация дали може да се взима от  възрастен човек, т.е. има ли ограничение за възрастта?

# 14
  • Мнения: 460
Под възрастен имаш предвид като за горна граница на годините ли? Не видях да пише такова ограничение, но не се дава на бременни и кърмещи. Предполагам, че ако няма изришна забрана, заради някакво заболяване, няма проблем и за по-възрастни хора. Все пак нали помага за имунната система и за регулиране на кръвно.

# 15
  • Мнения: 398
Нали има ползи и  при проблеми с простата, а те се проявяват след определена възраст.
Ако пък е много възрастен и има разни странични заболявания, просто консултирайте с личния му доктор, дали е подходяща за него добавка с толкова много действия.

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте, чета напред назад за такива натурални неща. За екстракти от водорасли, за комбинирани био чудеса (бяха гадни на вкус) и се натъкнах и на боров прашец. Никога не съм взимала, може ли да се пие профилактично или трябва да имаш някакви проблеми?

Също така, усвоява ли го добре организма или трябва да се пие с комбинирано с нещо друго?

# 17
  • Мнения: 349
Харесват ми нещата, които чета за боровия прашец. Интересува ме дали като го пиете наистина усещате да се отразява добре за кожата? Знам, че като има много биосъставки, подхранва цялостно, но все пак, усещате ли ефекта?

# 18
  • Мнения: 176
Някой може ли да каже дали помага, че мъжът ми се тръшна, а не взима  лекарства, страх ме е да не зарази  детето и мисля да поръчам.

# 19
  • Мнения: 571
И аз се присъединявам със същото питане. Проблема е при мен, не знам дали е грип или се намръзнах.

# 20
  • Мнения: 241
Да ви кажа, че и аз реших да си го поръчам. От различни източници чета за ползите и реших да пробвам.

Не мисля, че може да служи като лекарство ако вече ви е тръшнал грип, все пак е добавка. Но със сигурност помага да се пребори човек по-бързо, защото вдига защитите и имунитета. И ще помага да не се разболяваме.

# 21
  • Мнения: 571
Извинявам се ако сте коментирали вече,  в обикновени аптеки ли да го търся или в специализирани? 

# 22
  • Мнения: 460
mamaivana  на лесно и най-евтино е по интернет. Не ми се обикаляше да търся, за ден ми пристига.

# 23
  • Мнения: 571
Благодаря Калина, току що го поръчах, доставката  е утре. Дано да действа, за мъжа ми го взимам, че ни заразява вкъщи.

# 24
  • Мнения: 9
Здравейте! Попаднах на Вашите коментари и реших да публикувам информация за боровия прашец за тези, които се интересуват. Продуктът е единствената храна и лекарство едновременно! Правителството на Китай стои зад продукта, тъй като след направени изследвания се установява, че Боровият прашец съдържа над 260 биоактивни съставки! Обявен е за национално богатство и истинска панацея.

За повече информация: http://prashec.bg/

Бъдете здрави и щастливи!

# 25
  • Мнения: 241
Абсолютно съм съгласна. Сезона е такъв, че трябват мерки грипове и настинки да стоят далече. Един ако се зарази и пренася на всички вкъщи. А аз взех направо три опаковки http://borovprashec.com/Products , така ми излиза най-изгодно, като го пием и аз и мъжа ми.

# 26
  • Мнения: 176
*s.i.l.v.e.r*, поръчах една и сега ме е яд. Мъжът ми си изкара грипа, но много по-леко, а аз съм здрава и смятам да продължаваме. Не ми стана ясно, има ли почивка за приема и колко.

# 27
  • Мнения: 398
До момента съм много доволна боровия прашец. Вече 2 месеца го пия и се чувствам много добре. Старая се 3 пъти седмично да спортувам. Възможности за това имам само вечер след работа, но имам достатъчно енергия за да си направя тренировка. Грипове не съм пипвала.
IvanaBoneva , аз не мисля да правя почивка. Сегашния ми свършва и ще си поръчам пак.

bagheera , не е нужно да страдаш от нещо, не е лекарство. Укрепва цялостно организма.

ЛияЛ, моята кожа зимата често изпръхва, за сега я чувствам добре, може и заради боровия да е.

# 28
  • Мнения: 9
Здравейте, чета напред назад за такива натурални неща. За екстракти от водорасли, за комбинирани био чудеса (бяха гадни на вкус) и се натъкнах и на боров прашец. Никога не съм взимала, може ли да се пие профилактично или трябва да имаш някакви проблеми?

Също така, усвоява ли го добре организма или трябва да се пие с комбинирано с нещо друго?

Здравейте, badheera! Не е нужно да вземате боров прашец само при нужда. Той е идеалната добавка, тъй като е едновременно и храна и лекарство. Храни организма на клетъчно ниво с повече от 260 биоактивни съставки. Приемайки боровия прашец като част от Вашето меню, Вие давате на организма си всичко, от което той има нужда. Ползите от него са много. Всеки организъм усеща различно. Има хора, които го усещат на първия прием, други по-бавно. Прието е, че след 20-тия ден вече организмът може да наблюдава промени. За да има ползотворен ефект върху човек, трябва да се приема поне 4 месеца. Всяка добавка, билка е добре да бъде вземана за 25 дена и 5 почивка. За да може организмът в тези 5 дена да активира собствените си сили и да не привиква към добавката. Ако организмът е затлачен, със сигурност, за да има пълно усвояване от организма е необходимо той да бъде пречистен предварително. Или да се взема боровия прашец заедно с бамбук, който има точно тази функция ( и много други ). Идеята е бамбукът да чисти клетката, а боровият прашец да я храни.
Надявам се, че публикацията е била полезна.

За повече информация: http://prashec.bg/

Бъдете здрави!

# 29
  • Мнения: 5 825
Здравейте, чета напред назад за такива натурални неща. За екстракти от водорасли, за комбинирани био чудеса (бяха гадни на вкус) и се натъкнах и на боров прашец. Никога не съм взимала, може ли да се пие профилактично или трябва да имаш някакви проблеми?

Също така, усвоява ли го добре организма или трябва да се пие с комбинирано с нещо друго?

Здравейте, badheera! Не е нужно да вземате боров прашец само при нужда. Той е идеалната добавка, тъй като е едновременно и храна и лекарство. Храни организма на клетъчно ниво с повече от 260 биоактивни съставки. Приемайки боровия прашец като част от Вашето меню, Вие давате на организма си всичко, от което той има нужда. Ползите от него са много. Всеки организъм усеща различно. Има хора, които го усещат на първия прием, други по-бавно. Прието е, че след 20-тия ден вече организмът може да наблюдава промени. За да има ползотворен ефект върху човек, трябва да се приема поне 4 месеца. Всяка добавка, билка е добре да бъде вземана за 25 дена и 5 почивка. За да може организмът в тези 5 дена да активира собствените си сили и да не привиква към добавката. Ако организмът е затлачен, със сигурност, за да има пълно усвояване от организма е необходимо той да бъде пречистен предварително. Или да се взема боровия прашец заедно с бамбук, който има точно тази функция ( и много други ). Идеята е бамбукът да чисти клетката, а боровият прашец да я храни.
Надявам се, че публикацията е била полезна.

За повече информация: http://prashec.bg/

Бъдете здрави!

   През цялата година може ли да се приема тази хранителна добавка "Боров прашец" или са нужни и почивки, както се прави при приемането на мултивитамини - 3-4 месеца прием на мултивитамини и после се почива 3-4 месеца и пак се започва.

# 30
  • Мнения: 9
Здравейте, Jennifer_w!

Можете да приемате боровия прашец през цялата година, тъй като той е не само имуностимулатор, той е клетъчна храна, която балансира работата на системите в организма. Така, че това е най-доброто, което можете да му дадете Simple Smile Можете да си правите малки почивки от 5 дена, или да вземате по-малки дози от описаните като препоръчителни. Вие сама ще усетите организма си. Но, за да има резултати е необходимо да го пиете поне 4 месеца. Така е с всяка друга добавка или билка. Разбира се, ако решите да спрете нищо няма да Ви стане. Можете. Така ще направите още по-голяма разлика как се чувствате с боров прашец и как се чувствате без неговата употреба.

http://prashec.bg/

Бъдете здрави и щастливи!

# 31
  • Мнения: 398
  През цялата година може ли да се приема тази хранителна добавка "Боров прашец" или са нужни и почивки, както се прави при приемането на мултивитамини - 3-4 месеца прием на мултивитамини и после се почива 3-4 месеца и пак се започва.

С мултивитамините компенсираш временна липса някои компонент, докато не го наваксаш. Боровия няма защо да се ограничава сезонно, понеже е с разнородни и общи за организма. И аз като Silver сега си поръчах направо 3 опаковки наведнъж и чакам утре да пристигнат. След това ще видя дали ще правя пауза, но няма да е толкова голяма.

# 32
  • Мнения: 5 825
   През цялата година може ли да се приема тази хранителна добавка "Боров прашец" или са нужни и почивки, както се прави при приемането на мултивитамини - 3-4 месеца прием на мултивитамини и после се почива 3-4 месеца и пак се започва.

С мултивитамините компенсираш временна липса някои компонент, докато не го наваксаш. Боровия няма защо да се ограничава сезонно, понеже е с разнородни и общи за организма. И аз като Silver сега си поръчах направо 3 опаковки наведнъж и чакам утре да пристигнат. След това ще видя дали ще правя пауза, но няма да е толкова голяма.

   Това е много добре. Винаги съм се притеснявала като приемам някоя хранителна съставка да не би да ми навреди, ако не правя почивки.

   А помага ли при рецидиви от поява на херпеси и също при обилен цикъл?

# 33
  • Мнения: 398

   Това е много добре. Винаги съм се притеснявала като приемам някоя хранителна съставка да не би да ми навреди, ако не правя почивки.

   А помага ли при рецидиви от поява на херпеси и също при обилен цикъл?

По принцип при обилен цикъл е добре да си минавала при специалист, за да се изключат медицински причини, които да искат специфично лечение. Също и за херпесите, зависи за какъв херпес става дума.

При женските има добър ефект за регулиране на цикъла ако ти е нередовен, ако е болезнен, ако въобще неща, причинени от хормоналнен дисбаланс, понежен боровия прашец го регулира  http://borovprashec.com/blog/post/9/podobrqva-hormonalniq-balans.html . А предвид, че е добър имуностимулант, ако питаш за херпеси, които се появяват при настинки, когато имунитета ни е паднал, ще има полза. Но ако говориш за друг вид херпес, е добре да си направиш едно тестче при венеролог.

# 34
  • Мнения: 5 825

   Това е много добре. Винаги съм се притеснявала като приемам някоя хранителна съставка да не би да ми навреди, ако не правя почивки.

   А помага ли при рецидиви от поява на херпеси и също при обилен цикъл?

По принцип при обилен цикъл е добре да си минавала при специалист, за да се изключат медицински причини, които да искат специфично лечение. Също и за херпесите, зависи за какъв херпес става дума.

При женските има добър ефект за регулиране на цикъла ако ти е нередовен, ако е болезнен, ако въобще неща, причинени от хормоналнен дисбаланс, понежен боровия прашец го регулира  http://borovprashec.com/blog/post/9/podobrqva-hormonalniq-balans.html . А предвид, че е добър имуностимулант, ако питаш за херпеси, които се появяват при настинки, когато имунитета ни е паднал, ще има полза. Но ако говориш за друг вид херпес, е добре да си направиш едно тестче при венеролог.

   Благодаря за отговора. Разбира се, че съм ходила при гинеколог за проблема си. Няколко гинеколози ми предписаха противозачатъчни хапчета, казвайки че те са единственото средство за намаляване на обилното кръвотечение. Не искам да приемам подобна отрова и също така не ми понасят.

   Относно херпесът - и двата вида имам. Правила съм изследване за херпес.

# 35
  • Мнения: 9
   През цялата година може ли да се приема тази хранителна добавка "Боров прашец" или са нужни и почивки, както се прави при приемането на мултивитамини - 3-4 месеца прием на мултивитамини и после се почива 3-4 месеца и пак се започва.

С мултивитамините компенсираш временна липса някои компонент, докато не го наваксаш. Боровия няма защо да се ограничава сезонно, понеже е с разнородни и общи за организма. И аз като Silver сега си поръчах направо 3 опаковки наведнъж и чакам утре да пристигнат. След това ще видя дали ще правя пауза, но няма да е толкова голяма.

   Това е много добре. Винаги съм се притеснявала като приемам някоя хранителна съставка да не би да ми навреди, ако не правя почивки.

   А помага ли при рецидиви от поява на херпеси и също при обилен цикъл?

Боровият прашец може да помогне на организма Ви да балансира своята работа. Болките от цикъла изчезват, а течението е регулирано. При мен имаше такова въздействие.

Можете да разгледате тази статия: http://prashec.bg/2017/02/06/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B8-%D0% … 0%BD%D0%BD%D0%B0/

Бъдете здрави и щастливи!

# 36
  • Мнения: 349
По принцип при обилен цикъл е добре да си минавала при специалист, за да се изключат медицински причини, които да искат специфично лечение. Също и за херпесите, зависи за какъв херпес става дума.

При женските има добър ефект за регулиране на цикъла ако ти е нередовен, ако е болезнен, ако въобще неща, причинени от хормоналнен дисбаланс, понежен боровия прашец го регулира  http://borovprashec.com/blog/post/9/podobrqva-hormonalniq-balans.html . А предвид, че е добър имуностимулант, ако питаш за херпеси, които се появяват при настинки, когато имунитета ни е паднал, ще има полза. Но ако говориш за друг вид херпес, е добре да си направиш едно тестче при венеролог.

   Благодаря за отговора. Разбира се, че съм ходила при гинеколог за проблема си. Няколко гинеколози ми предписаха противозачатъчни хапчета, казвайки че те са единственото средство за намаляване на обилното кръвотечение. Не искам да приемам подобна отрова и също така не ми понасят.

   Относно херпесът - и двата вида имам. Правила съм изследване за херпес.


Ама имаш диагноза за причината за тази обилна менструация? Знам, че може да е както от нарушен хормонален баланс, така и от неща като кисти, инфекции и тн.  Ако са ти предписвали противозачатъчни, може би е трябвало хормонално балансиране и боровия прашец би има принос в това отношение, освен общите за тялото. Но е добре да се консултираш за точните дози.

# 37
  • Мнения: 5 825
По принцип при обилен цикъл е добре да си минавала при специалист, за да се изключат медицински причини, които да искат специфично лечение. Също и за херпесите, зависи за какъв херпес става дума.

При женските има добър ефект за регулиране на цикъла ако ти е нередовен, ако е болезнен, ако въобще неща, причинени от хормоналнен дисбаланс, понежен боровия прашец го регулира  http://borovprashec.com/blog/post/9/podobrqva-hormonalniq-balans.html . А предвид, че е добър имуностимулант, ако питаш за херпеси, които се появяват при настинки, когато имунитета ни е паднал, ще има полза. Но ако говориш за друг вид херпес, е добре да си направиш едно тестче при венеролог.

   Благодаря за отговора. Разбира се, че съм ходила при гинеколог за проблема си. Няколко гинеколози ми предписаха противозачатъчни хапчета, казвайки че те са единственото средство за намаляване на обилното кръвотечение. Не искам да приемам подобна отрова и също така не ми понасят.

   Относно херпесът - и двата вида имам. Правила съм изследване за херпес.


Ама имаш диагноза за причината за тази обилна менструация? Знам, че може да е както от нарушен хормонален баланс, така и от неща като кисти, инфекции и тн.  Ако са ти предписвали противозачатъчни, може би е трябвало хормонално балансиране и боровия прашец би има принос в това отношение, освен общите за тялото. Но е добре да се консултираш за точните дози.

   Нямам кисти, полипи, инфекции или нещо подобно. Откакто имам менструален цикъл, винаги ми е бил обилен цикълът. Затова се сдобих с анемия. Дори вече се случва да ми се събират границите на кръвното ми налягане в дните на обилното кръвотечение. Колкото повече наближава идването на менструалния ми цикъл, толкова ме побиват тръпки вече от него. Не са ми правени изследване на хормоните. Последният гинеколог ми отказа и ми каза, че нямам нужда от подобно изследване. През тази година възнамерявам да си направя изследване на хормоните. Сигурна съм, че имам проблеми с някои от хормоните и затова имам обилен менструален цикъл. Колебая се дали при гинеколог да отида да ми пусне такива изследвания, или при ендокринолог.

# 38
  • Мнения: 15
Виждам, че е доста популярен боровия прашец. По какъв критерии се избира?

# 39
  • Мнения: 460
Jennifer_w много съжалявам, че имаш такъв проблем. За анемията ти трябва много желязо и силни храни, боровия прашец сякаш също е силен в това отношение.

bagheera аз специално гледам да е 100% чист, да е сертифициран, а и съотношението количество продукт/цена.

# 40
  • Мнения: 349
Jennifer_w , при нередовен цикъл може и при ендокринолог, но за обилен трябва гинеколог да ти  назначи изследвания.
А за боровия прашец, ако нямаш някаква непоносимост, не виждам защо да не пробваш.

Kalina_Mallina , а къде ги виждате тези работи за сертифицираното?

# 41
  • Мнения: 176
Аз ги намерих във фейсбук и там се коментират доста въпроси. Казват, че няма ограничения в приема, което мен ме интересува.
Дженифър, има коментари и по твоя проблем, щом имаш анемия, консултация с хематолог е задължителна.
https://web.facebook.com/borovprashec/posts/1470479882976351
Гениталните херпеси са сериозно заболяване и са заразни, притеснително е това, което казваш.

# 42
  • Мнения: 5
Здравейте, прочетох интересни неща за боровия прашец и се заинтересувах. Бихте ли ми казали при анемия дали може да се приема. Прочетох, че повишава общия тонус, но дали има конкретни показания при анемия?

# 43
  • Мнения: 9
Здравейте, прочетох интересни неща за боровия прашец и се заинтересувах. Бихте ли ми казали при анемия дали може да се приема. Прочетох, че повишава общия тонус, но дали има конкретни показания при анемия?

Здравейте! Това, което сте прочели е така - повишава се общата жизненост на организма, укрепва се имунната система, чувствате се по-енергичен. Предполагам, че сте се консултирали с лекар за Вашия проблем конкретно. Боровият прашец в случая, може да бъде добър помощник на организма да се справи със състоянието, тъй като той е храна на клетъчно ниво, която съдържа над 260 биоактивни съставки. Предвид предстоящата пролет е добре да се засили организма, за да се намали усещането за отпадналост. Тук можете да прочетете по-конкретно за Вашия проблем:

http://prashec.bg/2016/09/11/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%B … 1%88%D0%B5%D1%86/

, както и да разгледате предложената програма за подпомагане на организма в това състояние:

http://prashec.bg/%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0 … %B5-%D1%81%D0%B8/

Надявам се, че информацията е била полезна за Вас.

Бъдете здрави и щастливи!

# 44
  • Мнения: 2 616
По колко мг се препоръчват на ден?!  bowuu Аз лично не вярвам в пенкилери, но мисля да го пробвам. А този бамбук в каква форма е?!  Grinning

# 45
  • Мнения: 571
Виждам, че е доста популярен боровия прашец. По какъв критерии се избира?

Аз също за първи път го поръчах, четох в интернет, има го в чужди сайтове, но  такива неща предпочитам да купувам от български. Поръчах от този, цената е най-приемлива:
http://borovprashec.com/Products

# 46
  • Мнения: 2 616
Благодаря за информацията. Боровият прашец е ок, за бамбука ще се въздържа засега. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 176
Качеството е много важно, но когато един и същ продукт се продава на  двойна цена, всеки може да си направи сметката. Simple Smile
https://web.facebook.com/borovprashec/posts/1476510515706621

# 48
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета. Реших да се включа и аз. продуктът е много добър, пих какво ли не за да избегна стреса, анемията, изтощението... Това ми помогна и съм много благодарна, че го открих  Grinning . Препоръча ми ги известен хомеопат, консултирала съм се и с доктор, тествала съм го върху себе си и децата. Моите приятелки го пият, техните деца...

Ще си позволя да ви отговора на въпросите, тъй като много се интересувах и четох (преди 7-8 месеца почти нямаше нищо на български език):
От къде го купувате? - както всичко в България, вече го има и в https://www.olx.bg
Може ли да се взима ако пиеш други лекарства? - Може, няма проблеми.
Как стои въпроса при децата? - изчезват и младежките пъпки  Laughing
За малки деца? - може да се пие от деца и кърмачки, препоръчително е да се тества в продължение на 2-3 дни с по 1 таблетка на ден. Ако всичко е наред си го давате на децата. Най-малкото, което е пило покрай мен е на 17 мес. Натрошено на прах, с млякото, тестваха го 2 дни и сега пие по 1/2 таблетка сутрин и вечер.
Как определяте дозировките? - Аз в началото го пиех ударно (4х5) и ми няма нищо, напротив даже възстанових се много бързо, наспивам се, не съм уморена. Сега намалих, когато се сетя, 2х2 ми е достатъчно.
Има ли ограничение за възрастта? - не, щом могат да го пият деца, няма причина да не могат да го пият баби...
Може ли да се пие профилактично или трябва да имаш някакви проблеми? - ако го пиете профилактично, няма да имате проблеми.  Simple Smile
Също така, усвоява ли го добре организма или трябва да се пие с комбинирано с нещо друго? - усвоява се, не му е необходимо друго.
Усещате ли ефекта? и Някой може ли да каже дали помага?- о, да...
В обикновени аптеки ли да го търся или в специализирани? - предлагат го на принципа на МЛМаркетинга, така че го няма в обикновените аптеки. Проверете все пак в специализирана или в нета.
Има ли почивка за приема и колко? - вие ще си усетите, аз не съм го спирала, но не съм толкова вглъбена вече. Разбира се, че забравям понякога...
Аз лично ползвам БОРОВ ПРАШЕЦ "GUOZHEN", виждам че вече имат и Site. Разбира се, че вече има и конкуренция и се появява и в olx на различни парички...  Rolling Eyes
Пожелавам ви Здраве, ще намерите своя продукт и своята дозировка.
Приятен ден!

# 49
  • Мнения: 460
Хубава добавка е. Взимам си го редовно и се чувствам добре. Има доста енергия през деня, а вечер нямам проблем със заспиването (в последните месеци имах проблеми с безсъние). Моят боров прашец е Johncan.

# 50
  • Мнения: 9
Здравейте!
Предимството на боров прашец " GUOZHEN "e, че фирмата е държавна и правителството на Китай стои зад продукта.

Може да се намери  и тук:

http://apteka.framar.bg/30045066/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2- … 2%D0%BA%D0%B8-108

Alex_02_bg, здравейте! Цената е различна, да, но всички знаем, че когато един продукт влиза легално в страната има куп документации и такси. Разбира се, личен избор е на всеки какъв продукт ще реши да си закупи.

Бъдете здрави и щастливи!

# 51
  • Мнения: 241
Разгледах за моя. Има си всички сертификати за произход и качество,че е регистриран в България и, че и тук е минал контрол по безопасност на храните. http://borovprashec.com/pages/proizvoditel . Доволна съм, наистина е важно какво се купува.

# 52
  • Мнения: 571
 Как ще давате на деца и подрастващи, нали стимулира производството на тестостерон , ще им объркате хормоните.

# 53
  • Мнения: 5 825
Как ще давате на деца и подрастващи, нали стимулира производството на тестостерон , ще им объркате хормоните.

   +1

# 54
  • Мнения: 261
Безотговорно е ако лечител е препоръчал да се дават на деца неща, които влияят и на хормоните. При големите хора регулирането на хормони има лечебен ефект, ама децата растат и всичко в тях бушува като естествен процес. Също важи и при бременните жени.

Боровия прашец ми изглежда хубав продукт, бих го пробвала вместо пчелен против пролетна умора.

# 55
  • Мнения: 9
Безотговорно е ако лечител е препоръчал да се дават на деца неща, които влияят и на хормоните. При големите хора регулирането на хормони има лечебен ефект, ама децата растат и всичко в тях бушува като естествен процес. Също важи и при бременните жени.

Боровия прашец ми изглежда хубав продукт, бих го пробвала вместо пчелен против пролетна умора.


Със сигурност имате право. Винаги трябва да се консултирате с лекар, в тези случаи. Възрастен човек може сам да носи отговорност за себе си, но мнението на специалист е от значение винаги, когато става въпрос за Здравето, особено на децата и жените, които носят плод. Нещата са винаги строго индивидуални, затова и така трябва да се подхожда.

Относно пролетната умора...според мен ще направите добър избор с боровия прашец. А ако сте употребявали различни видове добавки, то тогава много ясно ще усетите как боровият прашец влияе на организма ви.

http://prashec.bg/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0 … 1%88%D0%B5%D1%86/

Бъдете здрави и щастливи!

# 56
  • Мнения: 3
Здравейте!
Предимството на боров прашец " GUOZHEN "e, че фирмата е държавна и правителството на Китай стои зад продукта.

Може да се намери  и тук:

http://apteka.framar.bg/30045066/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2- … 2%D0%BA%D0%B8-108

Alex_02_bg, здравейте! Цената е различна, да, но всички знаем, че когато един продукт влиза легално в страната има куп документации и такси. Разбира се, личен избор е на всеки какъв продукт ще реши да си закупи.

Бъдете здрави и щастливи!

Здравейте,
вероятно е така, но във framar са по-скъпи даже и от вашите, нали са едни и същи или аз нещо не разбирам. Аз ги ползвам, но сега почвам да се замислям, особено след постовете на Kalina_Mallina и *s.i.l.v.e.r*, че наистина техните имат сертификат на БГ, EN и уведолмение от БАБХ, с което се разрешава продажбата, а при Вашите такива неща не видях?! Може би не съм запозната толкова добре, но се надявам да ме опровергаете. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 9
Здравейте!
Предимството на боров прашец " GUOZHEN "e, че фирмата е държавна и правителството на Китай стои зад продукта.

Може да се намери  и тук:

http://apteka.framar.bg/30045066/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2- … 2%D0%BA%D0%B8-108

Alex_02_bg, здравейте! Цената е различна, да, но всички знаем, че когато един продукт влиза легално в страната има куп документации и такси. Разбира се, личен избор е на всеки какъв продукт ще реши да си закупи.

Бъдете здрави и щастливи!

Здравейте,
вероятно е така, но във framar са по-скъпи даже и от вашите, нали са едни и същи или аз нещо не разбирам. Аз ги ползвам, но сега почвам да се замислям, особено след постовете на Kalina_Mallina и *s.i.l.v.e.r*, че наистина техните имат сертификат на БГ, EN и уведолмение от БАБХ, с което се разрешава продажбата, а при Вашите такива неща не видях?! Може би не съм запозната толкова добре, но се надявам да ме опровергаете. Simple Smile



Темата на разговора тук е съвсем друга! Ако имате някакви конкретни въпроси, обърнете се към контактите в сайта и не занимавайте аудиторията с тях.

Тук споделяме информация за боровия прашец, която може да е полезна за хората. Досега не бяхме правили статистика, кой на каква цена продава и какви документи притежава. Хората и сами могат да проверят това, ако желаят.

http://prashec.bg/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0 … 1%88%D0%B5%D1%86/

Бъдете здрави и щастливи!

# 58
  • Мнения: 571
Напротив сертификатите за качество са от основно значение,  още повече когато  се препоръчва за деца продукт, който влияе на хормоните . А цената е задължително да се коментира.

# 59
  • Мнения: 5 825
Напротив сертификатите за качество са от основно значение,  още повече когато  се препоръчва за деца продукт, който влияе на хормоните . А цената е задължително да се коментира.

   Съгласна съм напълно. Всеки иска качествен продукт на доказан производител.

# 60
  • Мнения: 9
Здравейте!

Всяка аптечна мрежа решава на каква цена да продава продуктите си - за които и да било продукти, трудно ще намерите еднакви цени, ако тръгнете да търсите. За да е пуснат на пазара даден продукт, е задължително да има разрешително за продажба и другото би било безотговорно. Аз още в предни постове писах, че когато един продукт е легално влязъл в страната и са му платени всички такси, няма как да бъде на цената, на която е закупен. Това естествено, че ще се отрази на крайната цена. 

Напротив сертификатите за качество са от основно значение,  още повече когато  се препоръчва за деца продукт, който влияе на хормоните . А цената е задължително да се коментира.

Обърнете се към този, който го е предложил, нека той застане зад думите си и да коментира как и в какви количества и изобщо дали е подходящо за деца и защо.

Напротив сертификатите за качество са от основно значение,  още повече когато  се препоръчва за деца продукт, който влияе на хормоните . А цената е задължително да се коментира.

   Съгласна съм напълно. Всеки иска качествен продукт на доказан производител.

Можете сами да се информирате за компанията New Era Health Industry Group:

http://prashec.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0 … 1%8F%D1%82%D0%B0/

http://prashec.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0% … try-group-yantai/

Бъдете здрави и щастливи!

# 61
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета,

@Боров прашец: ясно е, че продуктите са ви за продаване, но ние пък тук затова си дискутираме. Дали, защо и как да си купим, това е целта на дискусията. Дали занимавам аудиторията с глупости - има си администратори за тази работа. Относно "Аз още в предни постове писах, че когато един продукт е легално влязъл в страната и са му платени всички такси, няма как да бъде на цената, на която е закупен. Това естествено, че ще се отрази на крайната цена. ": това вероятно е така, но нас не ни интересува колко ви струва на вас, а колко ни струва на нас Simple Smile. И още повече, че вие нямате сертификатите, които имат другите компании качени на site-овете си. Така че... Дали е легален или не е ние дефакто не знаем. Попоравете ме ако греша... Аз първоначално много похвалих Вашите продукти, но Вие мисля, че всячески искате да ме откажете от тях.

# 62
  • Мнения: 5
Здравейте!
Не знам защо дискусията в този форум се изкривява и опорочава по този начин. Нека си бъдем полезни относно ползите за боровия прашец. Всеки може сам да избере откъде да купува и на каква цена. Аз лично като си поръчах пратката ми беше придружена със сертификати, които дамата Боров прашец ми беше изпратила без да искам изрично.
Но нека наистина да споделяме за ползите, за да си бъдем полезни. Аз пия от скоро заради анемия. Все още не съм си правила изследвания, за да разбера каква промяна имам в показателите, но е твърде рано. Засега се усещам сутрин по-бодра и енергична.
Моля ако има някой друг, който ги е пил за анемия да сподели колко време е приемал без прекъсване.

# 63
  • Мнения: 5 825
Здравейте!
Не знам защо дискусията в този форум се изкривява и опорочава по този начин. Нека си бъдем полезни относно ползите за боровия прашец. Всеки може сам да избере откъде да купува и на каква цена. Аз лично като си поръчах пратката ми беше придружена със сертификати, които дамата Боров прашец ми беше изпратила без да искам изрично.
Но нека наистина да споделяме за ползите, за да си бъдем полезни. Аз пия от скоро заради анемия. Все още не съм си правила изследвания, за да разбера каква промяна имам в показателите, но е твърде рано. Засега се усещам сутрин по-бодра и енергична.
Моля ако има някой друг, който ги е пил за анемия да сподели колко време е приемал без прекъсване.



   От кой сайт поръчахте боров прашец и по какъв начин става разплащането? За колко време доставят пратката с боров прашец?

# 64
  • Мнения: 5
Здравейте, Поръчах от prashec.bg, разплатих с наложен платеж,  пристигна за един ден.

# 65
  • Мнения: 571
Да, който има глава на раменете  може сам да прецени дали да плати двойно за един и същ продукт.
Мен ме възмути това, че се препоръчва за деца, при положение, че влияе на хормоните.
Marrinkata, от къде знаете, че Боров прашец е дама..., може да е господин.
От самия продукт нямаме оплаквания.

# 66
  • Мнения: 5
Mamaivana,
Направих поръчката по телефон и говорих с жена, затова казах, че е дама. Може да има и други консултанти, но няма как да зная това.

# 67
  • Мнения: 5 825
Здравейте, Поръчах от prashec.bg, разплатих с наложен платеж,  пристигна за един ден.

   Благодаря за отговора. На мене ми е удобно да платя чрез наложен платеж. Нямам доверие при разплащането с карти.
   Само да попитам колко таблетки са в една опаковка? По какъв начин се приема, тъй като не ми стана ясно в описанието "2 пъти дневно (сутрин и вечер) по 3 таблетки половин час преди хранене."? Разбирам го така - при един от двата приема се приемат по две таблетки наведнъж. Ако се намали дозата дали ще има нужния ефект - например по 1-2 таблетки на ден? Стига ли една опаковка за един месец?

   Благодаря предварително за отговорите.

# 68
  • Мнения: 5
Здравей, Jennifer_w!
И на мен най-удобният начин на плащане ми е наложен платеж. Аз приемам сутрин и вечер по 3, но да си призная 2  пъти забравих сутрешния прием покрай бързането за работа, но гледам да не го правя повече. Искам наистина да разбера дали ще даде резултат при мен.
Но на въпросите ти за ефекта при намален прием може би ще е добре да питаш консултантите. Аз лично когато поръчвах по телефон проведох един доста дълъг разговор с момичето. В сайта има телефони, може да се обърнеш към тях.

# 69
  • Мнения: 241
Този прашец е добър, но да ви кажа, че от провинцията си взех пчелен прашец, в който има всякакви полезни съставки. Сутрин с купичка кисело мляко, пчелен прашец, лъжица мед и трици... доста засища и поне до обед не се чувства глад.

# 70
  • Сливен
  • Мнения: 71
А при автоимунен тиреоидит дали помага?С хашимото съм,анемия,инсулинова резистентност,субфебрилна температура и др..... newsm78

# 71
  • Мнения: 1
Лично аз употребявам боровия прашец преди началото на зимата за да засиля моята имунна система. Може да се каже , че има ефект. Тази зима само един път съм боледувала и то за кратко. Не знам дали се дължи на боровия прашец или не, но преди боледувах доста по-често. Поръчвам го от този сайт: https://www.borovprashec.com

# 72
  • Мнения: 2
Лично аз употребявам боровия прашец преди началото на зимата за да засиля моята имунна система. Може да се каже , че има ефект. Тази зима само един път съм боледувала и то за кратко. Не знам дали се дължи на боровия прашец или не, но преди боледувах доста по-често. Поръчвам го от този сайт: https://www.borovprashec.com
Прочетох че помага за много други неща. След като си го употребявала можеш ли да кажеш дали другите неща които пишат за него са верни. (забавя стареенето, дава енергия)

# 73
  • Мнения: 5 825
Лично аз употребявам боровия прашец преди началото на зимата за да засиля моята имунна система. Може да се каже , че има ефект. Тази зима само един път съм боледувала и то за кратко. Не знам дали се дължи на боровия прашец или не, но преди боледувах доста по-често. Поръчвам го от този сайт: https://www.borovprashec.com
Прочетох че помага за много други неща. След като си го употребявала можеш ли да кажеш дали другите неща които пишат за него са верни. (забавя стареенето, дава енергия)

   Да, наистина авторката на последния коментар за боровия прашец да напише коментар дали е получила и другите описани ползи на този продукт.

# 74
  • Мнения: 1
Здраейте!

Исках да попитам дали някой е получавал диария вследствие от взимането на боровия прашец? Започнах го преди 2 дни и пиех по 2 сутрин гладно и 2 следобяд, т.е не съм взимал дори дневната доза от 9, но веднага ме удари в диария, а нямам алегрия към боров прашец - не съм се обривал или зачервявал и тн. Просто корема ми взе да играе и да ходя до тоалетна често.

Ще ви бъда благодарен да ми напишете вашия ценен feedback с продукта Simple Smile

Лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт