Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 16

  • 38 053
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
# 691
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 13 364
Иристела  ooooh!

# 692
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 790
А някой знае ли какво е "безло"? Не ми дава мира от няколко дни, а всичките ми търсения стигат до реклама на кафене в Дъблин....

Цитат
7. БЕЗЛОВ - фамилно име на опълченец от град Шипка, Старозагорско. Оригинално българско фамилно име, при това много рядко срещащо се. Напълно непознато при руснаците. Може да се допусне, че е много старинно. Ако е така, то би било родствено с името Безмер на бат Баян, което беше обяснено като Безмер = бе + зм + мер = без земя човек = човек без държава, което е равносилно на васал, какъвто е бил бат Баян спрямо Хазария. От своя страна, безлов = бе + зл = без зло, без злоба, пожелателно име на човек без злоба, незлоблив човек, или човек, на който не му се случва зло. Префиксът "бе" е ирански и отговаря на българския суфикс "без".
 

от тук  Peace

# 693
  • Мнения: 3 556
Рубина - момиче
Арсиян - момче, тинейджъри

# 694
  • Мнения: 232
Шаран - колега индиец. И се произнася точно така, дори го питах дали го произнасям както трябва и той ми отговори, че е точно така. Винаги ме напушва на смях като трябва да му кажа по име.

# 695
  • Мнения: 3 118
Цаня
Желяна

# 696
  • от един красив град
  • Мнения: 404
Името е от еврит. Аз го харесвам.  Peace Библейско е и означава - Бог е Спасител.

# 697
  • Мнения: 4 858
Йо-хо-хо (всички с българско презиме и фамилия)

Володин
Жанноел  Shocked
Малин
Пеко
Пролетка
Цветодарка
Юрка (жена)
Арсена
Джордже (мъж)
Доси (мъж)  Shocked
Злателина
Йолета
Руденко  Shocked

# 698
  • Мнения: 4 711
Йо-хо-хо (всички с българско презиме и фамилия)

hahaha hahaha hahaha чета и решавам, че Йо Хо Хо е българско име презиме и фамилия  hahaha hahaha

# 699
  • София
  • Мнения: 2 537
Йо-хо-хо (всички с българско презиме и фамилия)

hahaha hahaha hahaha чета и решавам, че Йо Хо Хо е българско име презиме и фамилия  hahaha hahaha

И аз така! Ха ха.
Но пък списъкът отдолу е култов, точно за Йо йо хо. (Дали се брои за тройно име? Иван Петър все едно да е Иван Петър Камен Иванов Керемидски и брат му Йо Хо Хо Иванов Керемидски. Така Иван Петър Камен ще е кръстен на баща си и двамата си дядовци, а Йо Хо Хо както им е харесало на родителите, ама за да не ги делят, и той е с тройно име... дам, размечтах се. Дали да не напиша роман по темата?)

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 21 696
Руденко (Йорданов?) е старо име, Пеко (Таков?) е галено от Петър, Доси и то е старо, поизчезнало; Арсен(ий) и варианти от него също са се срещали.

Пролетка да не е от Видин? Жената на един колега се казваше така.
Срещала съм жена Юра.

За Малин - наскоро имах случай да общувам с адвокат и неговия клиент, които и двамата се казваха Малин. Нямам представа дали е случайно, или са нещо я роднини, я по произход от някое населено място, където да се среща, да речем, по-често такова име...
Има и актьор Малин Кръстев. За Малин(к)а не говоря, защото на предните страници се спомена.

# 701
  • Мнения: 4 858
До Юрка всички са лекари от Видин, от Арсена надолу са от Русе Grinning Иначе в списъка от Видин имаше три лекарки Пролетка. Досега не го бях срещала това име никъде другаде, а там изведнъж БАМ - 3 броя Grinning

# 702
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 311
Чувала съм Пролет и ми харесва.

# 703
  • Мнения: 4 711
Пролетца, но може и да съм го казвала newsm78

# 704
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 311
Да не е Пролетица Thinking

Общи условия

Активация на акаунт