За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 114 725
  • 21 209
  •   3
Отговори
# 21 045
  • Мнения: 6 895
Е как ще е наред? Ако е заведено и родителите са казали искаме републикански шампион - ОК, да си каже, ама ако ходи просто на плуване, за да спортува и да не седи пред телевизора, а все пак да се раздвижва, защо пък ще го гони като тотално неграмотно, да го остави там, другите да плуват по 20 дължини, то 2 да направи за него си е ОК. То треньор на таланти всеки може да бъде, но предвид спортните ни изяви се вижда, че не е така, пък маса деца тренират и футбол и тенис и волейбол и плуване, ама единици са ни представителите по първенствата.
Да де, но между треньорка на деца, някои от които може да имат други цели, а не като аниматорка на група без цели има разлика. Някои деца може да не са там заради липса на интереси и висене пред компютъра. Моите ги записах в група по бойни изкуства още ма 6 и първо учиха дисциплина и се научиха какво е авторитет. Малко да покаже някое настроение и заставаше на колене цял час до стената. Години бяха в групата докато не се преместихме и стана много сложна логистиката. Но сега са в други спортове и в спортовете и в училище никой не до сега не се е оплакал от тях. Знаят какво е авторитет. Даже вчера за класа на по-малкия имаше внезапна род. среща онлайн поради лоша дисциплина в класа . Баща му се ядосваше че не може да иде на неговия спорт ... и детето каза - иди тати на спорт , за мен няма да говорят . Знае си Simple Smile

# 21 046
  • София
  • Мнения: 2 610
Синът ми е на футбол и джудо в градината, но нямам представа колко са им сериозни уроците. Понякога ми показва кълбо, дето правят в джудото. Едно лято с баща му много ходеха на басейн и почти се научи да плува добре, но после малко зарязахме нещата. Малки са още дечицата. На него му дай да бяга по някой баир, много ще в доволен.

# 21 047
  • Мнения: 18 641
По принцип в градината и на тренировка извън нея нещата са коренно различни. Имам поглед точно с плуване - в градината са от групата, забавляват се, смеят се, нищо не научават, а и уроците са по-кратки. С треньорка извън градината разликата е коренна, и детето само казва, че натоварването е повече, че дисциплината е друга. Затова поне ние сме се спрели на плуване извън градината, тегаво е развозването, но е по-продуктивно, та полагаме и това усилие.
За езиците в градината и извън нея наблюденията ми са същите.

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 12:54 от EmmaT

# 21 048
  • Мнения: 6 895
Много е добре да се занимават родителите с децата, но наистина возенето си е ангажимент и натоварва. А не всичко е наблизо и не взичко наблизо е добре  .

# 21 049
  • Португалия
  • Мнения: 4 207
Много е добре да се занимават родителите с децата, но наистина возенето си е ангажимент и натоварва. А не всичко е наблизо и не взичко наблизо е добре  .
затова си има приоритети, които пък , се менят с годините и възрастта
моите приоритети винаги са били децата, и тяхното развитие
преди да влязат в гимназиален курс,  тренираха всеки ден от седмицата, до последно 3 спорта паралелно
от тази година, сериозна тренировка, за състезания, остана само един спорт

bella„ права си, вече съм го коментирала- успешни  ученици са спортистите
особено,ако спортуват по собствено желание и с хъс

единствено за едно нещо съжалявам - не можах да им дам музикално образование, но са напълно бездарни в тази област, и двете..

# 21 050
  • France
  • Мнения: 12 961
Питам се наистина ли родителите си водят децата на спорт заради постиженията? Мислех си, че е заради удоволствието и физическата култура.

# 21 051
  • Португалия
  • Мнения: 4 207
питаш се ,защото нямаш такива деца

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 13:40 от Mamagemelar

# 21 052
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Треньорът има изключително важна роля. Миналата година треньорката на дъщеря ми беше тотал щета, завършиха предпоследни в лигата. Много демотивиращо беше, някои деца се отказаха. Тази година имат друг треньор, строг, крещи, кара им се, моята е ревала по време на мач, но търпи в името на постиженията, хем е отборен спорт волейболът. Завършиха трети, амбицирани и нахъсани са много. Сега лятото целият им отбор ще тренират плажен волейбол, за да останат във форма.

# 21 053
  • Португалия
  • Мнения: 4 207
намерих видеото,което търсех - иска се и доза късмет, за да получиш правилната доза стимул
стимулираните деца, стават шампиони- без значение областта на развитие
аз имах късмет, да имам подходящи треньори и учители за моите

https://www.ted.com/talks/rita_pierson_every_kid_needs_a_champion

моите са състезатели в кръвта си
едната е след операция на ПКВ , би трябвало чак на есен да влезе обратно в активна фаза
другата седмица е при опериращия лекар, ще го моли да й разреши да иде на регионално по пинг -понг
абе- каквото не са пипнали, не са поискали да тренират
един ваучер-подарък имаха за скално катерене, добре че нямаме планини наоколо, че и това ако ми сервираха, ящх да полудея

# 21 054
  • France
  • Мнения: 12 961
Понеже работя с числа ми се иска да напомня, че шансът детето да има капацитет за световна кариера е едно на милион. А пък да успее и да печели пари от това е още по-минимален. Ако ви блазни да имате някакви купи и медали по шкафа - ок, ваша воля, но в общия случай това остава на ниво самодейност. Само травмите могат да са до живот.

# 21 055
  • Португалия
  • Мнения: 4 207
ти от къде го изсмука това за купите по шкафа?
аз нямам място даже да ги сложа всичките- в чекмеджета и скринове са навряни
друга е ползата, ама надали ще я разбереш

# 21 056
  • France
  • Мнения: 12 961
Другата полза я разбирам, родителските амбиции - не

# 21 057
  • Португалия
  • Мнения: 4 207
родителските амбиции, статистически, са обратнопропорционални на капацитета на детето

# 21 058
  • France
  • Мнения: 12 961
От коя статистика е това?

Децата трябва да спортуват за удоволствие. За разнообразие. И може би и за малко дисциплина. Всичко останало е вятър, облаци и травми. Някои и емоционални.

# 21 059
  • Мнения: 552
И аз около мен виждам как родители се налагат на децата си и ги записват на някакъв спорт, дори детето да няма интерес към този определен спорт. И върху мой близък ми са се опитвали да се налагат по подобен начин като е бил дете, не му е било приятно. При мен са се опитвали в други сфери, за щастие неуспешно. Но никога не е приятно и в много от случаите или се примиряваш и си неудовлетворен, или не се примиряваш и се стига да допълнителни разправии и неприятни емоции.

Общи условия

Активация на акаунт