На море в Турция - тема 47

  • 233 127
  • 823
  •   1
Отговори
# 780
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте момичета, организираме си женска група с деца и се колебаем между Дидим с хотел Тархан маджестик клуб или Бодрум и хотел Бодрум холидей ресорд.Някакви съвети и препоръки да ми дадете, ще съм ви благодарна Simple Smile

Нито един от двата не бих избрала. Особено пък първия е тотална щета. Защо не се насочите към други хотели?

# 781
  • Мнения: 2 666
Здравейте , ние май месец бяхме в CRYSTAL GREEN BAY RESORT 5* - Бодрум, хубав хотел , хубава храна , плаж , до борова гора ,чудесно съчетание море и планина, но е отдалечен от Бодрум . Но има долмуши и за около 20 минути се стига до Бодрум. Предлагат го много фирми , ние бяхме с Ориент 99 и сме доволни. Хотела не е от ранга на KEFALUKA RESORT 5* и VOGUE HOTEL BODRUM 5* , но за ценовият си клас е супер.

    

# 782
  • Мнения: 12
Здравейте, семейство с две деца сме и бих желала да споделите мненията ви за TUSAN BEACH, GRAND EFE, maxima paradise и PALM WINGS BEACH RESORT искаме да почиваме в Кушадасъ...

Последна редакция: вт, 18 юли 2017, 12:31 от edj

# 783
  • Мнения: 565
Малко странен въпрос, но по време на пътуването с ферибот, има ли силно клатене на платформата? Ще пътуваме за първи път с автобус и изпитвам кошмар от това, защото ми става лошо от всякакъв вид клатушкане.
Аз съм с вестибуларен проблем,и не съм имала проблем на ферибота.Спокойно.
Ще изчакам новата тема ,за да споделя за почивката ни.
Ако седите в превозното средство по време на пътуването ще усещате клатушкане, особено ако има вълнение. По добре ако има вълни а и не само слезте и се качете на горната палуба там не се усеща пък и има и кафе или чист въздух. Имайте в предвид че в доста духа и е желателно да си вземете връхни дрехи ако сте навън.

# 784
  • Варна
  • Мнения: 71
RIXOS PREMIUM TEKIROVA

Това е третата ти почивка в хотел от веригата Rixos. За RIXOS PREMIUM TEKIROVA мога да кажа че територията не е толкова прекрасна колкото Rixos Sungate, нито храната е толкова добра колкото в Rixos Premium Belek. Всъщност хотела е страхотен, но вече не успя да ни накара да се прехласнем.
Бяхме настанени в Family garden suite. Това са къщички до една изкуствена рекичка с много плуващи патици. Много е живописно и красиво. Сюита представлява 2 стаи с 2 бани общ коридор и 1 балкон. Мини и макси бар с всекидневно зареждане, абсолютно всякакви принадлежности в банята вкл. Четки и пасти за зъби, самобръсначка и крем за бръснене, гъба за баня. Къщичките са с източно изложение и на балкона не може да се стои рано сутрин, иначе привечер е приятно. Нашите приятели бяха в основната сграда с изглед към дискотеката и се оплакваха от шума. Самата дискотека работи до 24,00, но след това започва чистенето и подреждането до към 2.
Храната – на най-високо ниво. Единствено липсваше сушито от Риксос Белек. Не мога да изброя а и не виждам смисъл да изброявам всичко което имаше за храна. Няма нещо което да не е било вкусно. Страхотно разнообразие от всичко – меса, риби, салати, десерти, плодове. Не беше проблем да си намираме маса. Освен голямо вътрешно помещение ресторанта имаше и няколко тераси. Има няколко ала карт ресторанти, но така и не се наканихме да ги ползваме.
Напитки – много добри коктейли. Отпих си на Маргарита. Лоби бара работи до полунощ, но има денонощен бар при билярда, който също е безплатен.
Плаж – доста голяма  и широка територия с много шезлонги. За пръв път сме си намирали места каквито искаме без да е необходимо да ставаш и резервираш рано рано. Плажът е пясъчен, на влизане в морето има камъчета. Самото море е каменисто, бързо става дълбоко, но пък за сметка на това беше абсолютно чисто. Много ми хареса. В басейна влизах само когато си бях записвала час за аква спининг.
Това което беше малко разочароващо е че не работеше аква парка към хотела. Работеше само детския. Вярно е че може да се ходи безплатно до Land of Legends, но щеше да е добре ако работеше и аква парка към хотела.
Забаления – ние не сме по груповите занимания. Записвах се на часовете по аква спининг. Ходя на аква спининг и в София и ми беше приятно че и там имаше. Вечер в дискотеката имаше представления. Впечетлиха ме Тодес и група от Куба. Кубинците направиха страхотно шоу и през деня на плажа, когато имаше и пяна парти.
В заключение ще кажа че Rixos Premium Tekirova е страхотно място за почивка, с доста зеленина и кристално чисто море. Ще задоволи и най-високите изисквания.


 Здравейте, имаме направена резервацив за този хотел за Септември и искам да Ви попитам знаете ли каква е причината аквапарка за големи да не работи? Именно той беше една от причините да изберем този хотел.

# 785
  • Мнения: 128
Здравейте,
интересува ме някой от вас пътувал ли е със самолет от Варна в края на септември за Бодрум.
Харесала съм си почивка от 20.09 през Емералд (прочетох в темата, че някои са доволни и от AYA travel и Tours club, мисля да разгледам и техните оферти). В офертата на Емералд пише, че самолетната почивка се прави при мин 100 човека и те уведомяват 7 дни преди тръгване дали ще стане или не. Притеснявам се дали ще се съберат толкова хора за тази дата и то от Варна, все пак не е е голям град като София ( от там сигурно се събират мин 100 човека).
Не искам 7 дни преди тръгването да ме сюрпризират, че няма да стане или да ме прехвърлят на автобус, а знам какво ще ми отговорят от агенцията. Та ако има някой който е ходил по това време от Варна със самолет, моля нека сподели. Благодаря!

# 786
  • Мнения: 14
Здравейте, на 28.07 ще пътувам за първи път до Турция - Кушадасъ с Tours Club. Гърция тази година я оставам на заден план. Имате ли отзиви за хотел Club Scala Nuova, хубави плажове в региона и има ли удобен транспорт до тях (градския плаж до колкото четох не е сред  най-чистите).

# 787
  • Балчик
  • Мнения: 249
Здравейте,
интересува ме някой от вас пътувал ли е със самолет от Варна в края на септември за Бодрум.
Харесала съм си почивка от 20.09 през Емералд (прочетох в темата, че някои са доволни и от AYA travel и Tours club, мисля да разгледам и техните оферти). В офертата на Емералд пише, че самолетната почивка се прави при мин 100 човека и те уведомяват 7 дни преди тръгване дали ще стане или не. Притеснявам се дали ще се съберат толкова хора за тази дата и то от Варна, все пак не е е голям град като София ( от там сигурно се събират мин 100 човека).
Не искам 7 дни преди тръгването да ме сюрпризират, че няма да стане или да ме прехвърлят на автобус, а знам какво ще ми отговорят от агенцията. Та ако има някой който е ходил по това време от Варна със самолет, моля нека сподели. Благодаря!

Наши приятели миналата година пътуваха от 21.09 от Варна със самолет до Бодрум летище. Бяха на почивка във Фетие. Събраха се група хем годината беше доста слаба откъм почиващи в Турция. Силно се надявам и тази година да няма проблеми. Ние също ще пътуваме на 20.09 от Варна със самолет, но сме в направление Алания. Нашата група е 10 човека, та сме 1/10 от самолета SmileSmile. Надявам се да се събере група и да не се налага в последния момент да правим промени.

# 788
  • софия
  • Мнения: 112
Здравейте! За да се избегне дългото пътуване с автобус и освен самолет като вариант, се замислих дали има фериботи от Гърция до Бодрум или Анталия, като вариант. Гледах, че лятото има редовни фериботи от остров Кос и о. Родос до Бодрум. Дали някой се е интересувал от това и има ли информация?

# 789
  • Мнения: 408
За да се избегне дългото пътуване с автобус и освен самолет като вариант, се замислих дали има фериботи от Гърция до Бодрум или Анталия, като вариант. Гледах, че лятото има редовни фериботи от остров Кос и о. Родос до Бодрум. Дали някой се е интересувал от това и има ли информация?
А до островите как ще стигнеш? Иначе разходките до гръцките острови са обичайни екскурзии, когато почиваш в Турция: Мармарис-Родос, Бодрум-Кос, Кушадасъ-Самос, Чешме-Хиос.

# 790
  • Мнения: 128
Здравейте,
интересува ме някой от вас пътувал ли е със самолет от Варна в края на септември за Бодрум.
Харесала съм си почивка от 20.09 през Емералд (прочетох в темата, че някои са доволни и от AYA travel и Tours club, мисля да разгледам и техните оферти). В офертата на Емералд пише, че самолетната почивка се прави при мин 100 човека и те уведомяват 7 дни преди тръгване дали ще стане или не. Притеснявам се дали ще се съберат толкова хора за тази дата и то от Варна, все пак не е е голям град като София ( от там сигурно се събират мин 100 човека).
Не искам 7 дни преди тръгването да ме сюрпризират, че няма да стане или да ме прехвърлят на автобус, а знам какво ще ми отговорят от агенцията. Та ако има някой който е ходил по това време от Варна със самолет, моля нека сподели. Благодаря!

Наши приятели миналата година пътуваха от 21.09 от Варна със самолет до Бодрум летище. Бяха на почивка във Фетие. Събраха се група хем годината беше доста слаба откъм почиващи в Турция. Силно се надявам и тази година да няма проблеми. Ние също ще пътуваме на 20.09 от Варна със самолет, но сме в направление Алания. Нашата група е 10 човека, та сме 1/10 от самолета SmileSmile. Надявам се да се събере група и да не се налага в последния момент да правим промени.



Благодаря! Успокоих се малко. Аз въобще не се бях замислила, че с този полет ще пътуват хора и до Фетие, до Кушадасъ, Мармарис... Grinning

А на някой от вас начислявали ли са му такса гориво, само това не е включено в пакетната цена? Някъде четох, че реално тази такса я изчисляват на база това дали са са заети всички места в чартъра, на едни са им сложили 7 евро, на други 28 евро на човек...

# 791
  • Мнения: 413
Здравейте,
интересува ме някой от вас пътувал ли е със самолет от Варна в края на септември за Бодрум.
Харесала съм си почивка от 20.09 през Емералд (прочетох в темата, че някои са доволни и от AYA travel и Tours club, мисля да разгледам и техните оферти). В офертата на Емералд пише, че самолетната почивка се прави при мин 100 човека и те уведомяват 7 дни преди тръгване дали ще стане или не. Притеснявам се дали ще се съберат толкова хора за тази дата и то от Варна, все пак не е е голям град като София ( от там сигурно се събират мин 100 човека).
Не искам 7 дни преди тръгването да ме сюрпризират, че няма да стане или да ме прехвърлят на автобус, а знам какво ще ми отговорят от агенцията. Та ако има някой който е ходил по това време от Варна със самолет, моля нека сподели. Благодаря!

Наши приятели миналата година пътуваха от 21.09 от Варна със самолет до Бодрум летище. Бяха на почивка във Фетие. Събраха се група хем годината беше доста слаба откъм почиващи в Турция. Силно се надявам и тази година да няма проблеми. Ние също ще пътуваме на 20.09 от Варна със самолет, но сме в направление Алания. Нашата група е 10 човека, та сме 1/10 от самолета SmileSmile. Надявам се да се събере група и да не се налага в последния момент да правим промени.



Благодаря! Успокоих се малко. Аз въобще не се бях замислила, че с този полет ще пътуват хора и до Фетие, до Кушадасъ, Мармарис... Grinning

А на някой от вас начислявали ли са му такса гориво, само това не е включено в пакетната цена? Някъде четох, че реално тази такса я изчисляват на база това дали са са заети всички места в чартъра, на едни са им сложили 7 евро, на други 28 евро на човек...

Тази година таксата ни гориво София - Бодрум беше 6 евро. Не се притеснявайте.

# 792
  • Варна
  • Мнения: 816
Най после и аз имам запазена почивка.Granada Luxury Belek. Вила с басейн пред него( не ВИП вила ) . Ще пътуваме септември с Турските авиолинии.  Чакам с нетърпение.

# 793
  • Мнения: 12
Здравейте! искам да ви попитам за мнение за хотел Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa в Кемер ? някой ходил ли е там ?или да сте чували отзиви за него ?

# 794
  • Мнения: 45
Здравейте ,
имам оферта за Анталия- Белек  за 12.10 2014 .но ме притеснява дали ще е топло времето .Какво е вашето мнение за този период .Знам ,че година с година не си приличат ,но все пак .

Общи условия

Активация на акаунт