Син Кит-играта, която убива деца

  • 58 903
  • 374
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 283
Понеже се заговори за сноби, техните "игри" понякога са по-страшни и опасни и от син кит...
Сирен, от човек(не само тийн) можеш да очакваш неочакваното... Понякога родителите изобщо не разбират за привички и действия на собствените си деца. Но...на теб такива неща няма как да ти се случат... Wink

# 136
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 576
О, успехът, виждам, да. Ми да, голяма драма е, направо е на крачка от ТВУ, бременност и самоубийство...

А кой точно му позволява това излизане с приятели и то такива, които явно не му повлияват добре? Щото нали...точно това е една от повратните точки.
Успехът е важен за бъдещето на детето, например когато става въпрос за влизане в математическа гимназия. Но ние все още не сме загубили надежда заради математиката, която много му върви, ходи по олимпиади макар и с огромно нежелание....
Къде съм казала че не одобрявам приятелите му? Казах че съм принудена да се съгласявам с неща които не одобрявам, просто не ми се уточнява от какъв характер са. Мога да бъда строг родител и да му сложа чатала на врата, но това няма да е от полза нито за детето, нито за мен.
Не ми се спори с теб, моли се да имате лек пубертет, защото като ти чета разсъжденията по въпроса сега, направо не ми се мисли какво те чака ако не е.....

Скоро се самоуби момче на 16г от нашия град,момче приятел на сина ми.Почти всеки ден са били заедно и никой от приятелите му не е забелязал проблем.Предния ден даже са пили кафе и каза,че е бил весел и всичко си е било както преди.На следващия.ден вече го намериха обесен.Треньора му каза,че не е имало проблем,в училище също...Тийновете са непредсказуеми,през 100 води ще те прекарат и няма да се намокриш.Наистина ще си говорим след 5-6г Simple Smile
Леле Shocked А после разбра ли се причината за самоубийството, предполагам все трябва да има някаква или обяснението е просто депресия?

# 137
  • Мнения: 30 802
Знам бе, едно хубаво семейство не разбраха, че дъщеря им пие по литър водка за отскок, прикривайки се, че пише домашни. Ама това все пак не е убийство, самоубийство, наркотици, престъпления, проституция.

Затова- искам примери какви са тия ужасни неща, да знам наистина ли са ужасни и изненадващи или са очакваните клишета.

Има разлика между неща, които не ти харесват и неща, които са неприемливи по принцип, противоречат на всякакъв здрав разум.

# 138
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Е не е като престъпление, проституция и наркотици, ама си наравно съпоставимо с тях. Към алкохола се изгражда същата зависимост като към дрогата, а пияно момиче може много по-лесно и дори доброволно да стане обект на сексуално посегателство.
И да, престъпление е към самата нея.
Сирена, в един момент говориш колко си готова да направиш, за да защитиш децата си, а после литър алкохол не е от сериозните неща.
Въобще, не си подготвена за тийн годините на децата си. То не че има някой подготвен, но поне другите не твърдят обратното.

# 139
  • София
  • Мнения: 62 595
Какви щуротии? Дай пример, да видим наистина ли е нещо сериозно. Щото в повечето случаи не е.

А защо трябва да разказва за трето лице, което й е близко и е споделило нещата в личен разговор? Твоята граница за сериозно и несериозно къде е? Като цяло несериозно звучи, ако човек се е оттървал жив и здрав, ама я да пострада, да видим тогава как ще е!

# 140
  • Мнения: 8
" Първи клас няма нищо общо с тинейджър на 15-16г Wink " Абсолютно и напълно вярно, Ели ! .....само че това няма да го разбере някой, който все още не се е  сблъскал с "тръпката" , а и диагнозата "пубер" и сравнява сегашното откачено поколение / около набор 2000 , +/- 1-2 години / , с неговото собствено по времето, когато той самият е бил тийнейджър. ....и телефоните ни тогава бяха с шайби, ама нейсе Simple Smile

# 141
  • на пистата
  • Мнения: 5 885
Да,но 10г ми син яко се изплаши.Вече разбра,че всичко лъжа,но вчера просто беше много изплашен.Детето ми няма фейсбук и не ползва телефон и научи за това в парка от други деца докато играеха..и пак стигаме до темата,че колкото и да ги ограничаваме винаги ще се намери някой който да каже или направи нещо не както трябва.

На твое място щеше да ми светне червена лампичка и щях да се опитам да разбера кое е това, което е изплашило толкова детето ми. Възможно е да е по-чувствително и емпатично дете, но също така е възможно да е правило/играло нещо в нета, за което не знаеш. Или да е общувало онлайн с хора, които го притесняват по някакъв начин.
Това, че няма телефон или фейсбук не е гаранция. За фейсбука може ти да не знаеш. Достъп до компютър има ли? Ако не – а приятелчета, които имат?
Между другото, през годините ми се завъртяха във френд листата няколко деца на мои контакти. Повечето имат по 2-3 профила. Не знам дали родителите им знаят.
Не,няма фейсбук със сигурност.Компютъра е при нас в дневната и имам абсолютен контрол какво играе и с кого говори,не ходи на гости на други деца освен на съседчето,което няма компютър.Той е много тих и чувствителен,същото така е и много жаловито дете..снощи се беше притеснил,че брат му може да играе,защото е голям и някой да го накара да се самоубие.И ми вика-ами мамо ако Христо-брат му,играе тази игра и дойдат у нас.Ей това най го беше изплашило.

# 142
  • на пистата
  • Мнения: 5 885
Какви щуротии? Дай пример, да видим наистина ли е нещо сериозно. Щото в повечето случаи не е.
Ти сериозно ли мисли,че ще ти споделя за живота на дъщерята на мъжа ми.Това са лични неща,ако беше за моето дете бих го споделила,но...

# 143
  • Мнения: 30 802
Сирена, в един момент говориш колко си готова да направиш, за да защитиш децата си, а после литър алкохол не е от сериозните неща.
Въобще, не си подготвена за тийн годините на децата си. То не че има някой подготвен, но поне другите не твърдят обратното.

Литър алкохол е сериозно, но не е нещо непредсказуемо, невиждано...то е ясно като бял ден, че ще искат да опитат алкохол. За това ако не е подготвен родителят, е странно. То си е направо физичен закон, съвсем очаквано предизвикателство. Кое му е страшното? Не е дране на котки на гробищата, нали? Не е супер неочаквано и невероятно. И може да се обсъди предварително, да се дадат примери и насоки. Че дори да пийне у дома, за да знае как е.

А не у дома да не даваш капка до 18, а после да се чудиш защо се е насвинил навън.

# 144
  • на пистата
  • Мнения: 5 885
" Първи клас няма нищо общо с тинейджър на 15-16г Wink " Абсолютно и напълно вярно, Ели ! .....само че това няма да го разбере някой, който все още не се е  сблъскал с "тръпката" , а и диагнозата "пубер" и сравнява сегашното откачено поколение / около набор 2000 , +/- 1-2 години / , с неговото собствено по времето, когато той самият е бил тийнейджър. ....и телефоните ни тогава бяха с шайби, ама нейсе Simple Smile
Извън темата Simple Smile позпаваме ли се та ми знаете името Simple Smile

# 145
  • Мнения: 30 802
Нищо откачено не виждам в сегашните пубери, даже изглеждат кротки и тъповати.

# 146
  • Мнения: 25 891
Не,няма фейсбук със сигурност.Компютъра е при нас в дневната и имам абсолютен контрол какво играе и с кого говори,не ходи на гости на други деца освен на съседчето,което няма компютър.Той е много тих и чувствителен,същото така е и много жаловито дете..снощи се беше притеснил,че брат му може да играе,защото е голям и някой да го накара да се самоубие.И ми вика-ами мамо ако Христо-брат му,играе тази игра и дойдат у нас.Ей това най го беше изплашило.

А, добре. Един компютър в дневната, под погледа на възрастните, спестява много главоболия.  Peace
Успокойте детето, като му обясните, че "лошите хора" не могат нищо да ви направят, ако не им го позволите. За собствената воля и мнение, което не бива да се страхува да отстоява, дори с цената да му се подиграват. За начините за предпазване във виртуала. И т.н., и т.н. Щом го убедите, че нещата не са толкова страшни и неминуеми, а че всичко е под негов контрол, ще се успокои.  Simple Smile

# 147
  • Мнения: 8
" Първи клас няма нищо общо с тинейджър на 15-16г Wink " Абсолютно и напълно вярно, Ели ! .....само че това няма да го разбере някой, който все още не се е  сблъскал с "тръпката" , а и диагнозата "пубер" и сравнява сегашното откачено поколение / около набор 2000 , +/- 1-2 години / , с неговото собствено по времето, когато той самият е бил тийнейджър. ....и телефоните ни тогава бяха с шайби, ама нейсе Simple Smile
Извън темата Simple Smile позпаваме ли се та ми знаете името Simple Smile

Задължително ми говори на ТИ Simple Smile ....Все пак и гащя *одих да ти купувам навремето от МОЛ-а във Варна  Joy...., а ти върна жеста с едно електронно плащане на билет за мъжО Simple Smile

# 148
  • на пистата
  • Мнения: 5 885
" Първи клас няма нищо общо с тинейджър на 15-16г Wink " Абсолютно и напълно вярно, Ели ! .....само че това няма да го разбере някой, който все още не се е  сблъскал с "тръпката" , а и диагнозата "пубер" и сравнява сегашното откачено поколение / около набор 2000 , +/- 1-2 години / , с неговото собствено по времето, когато той самият е бил тийнейджър. ....и телефоните ни тогава бяха с шайби, ама нейсе Simple Smile
Ааая не е така Sad аз на 17г избягах от нас с едно момче..уж голямата любов..взех,че забременях от него..аборт правих.Живеех на квартира докато учех и такива глупости правих,че ме е срам сега.Сега осъзнавам какво им е било на родителите ми..

# 149
  • Мнения: 1 283
Нищо откачено не виждам в сегашните пубери, даже изглеждат кротки и тъповати.
Да, защото половината тъпчат трева нон стоп, всекидневно...клише. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт