Кухо яйце

  • 9 268
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да споделя с вас моя случай. На 17.01.2017г беше последната ми менструация, като на втория ден закъснение тестът беше отрицателен, на 20 ден от закъснението два теста бяха положителни, днес бях на преглед в 7 гс съм  и видяха че има околоплоден сак и някакъв мехур още не запомних точно какъв тъй като вече бях доста объркана,но плод така и не се видя. Казаха ми, че може да е закъсняла бременност и за това плода да не се е развил още, или да е така нареченото кухо яйце. Въпросът ми е до колко може да възможна такава закъсняла бременност и колко пък да е закъсняла при положение, че в тези седмици вече плода трябва да има сърдечна дейност??  

# 1
  • София
  • Мнения: 7 645
плодния сак по размери на коя седмица отговаря?

# 2
  • Мнения: 3 597
Здравей , добре е , че има плоден сак и жълтъчно мехурче . Щом и тестовете толкова бавно са дали + е възможно да става въпрос за много късна овулация . Мога да те посъветвам да направиш два кръвни теста през два , три дни , за да се види дали има ръст на хормона . Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 2
плодния сак по размери на коя седмица отговаря?

 Отговаря на 7 г с и 3 дни

# 4
  • Мнения: 381
И аз мисля,че е късна оволация и всичко е наред.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако плодния сак отг. на 7-ма седмица и 2 дни и не се вижда ембрионална структура, разбирам за какво доктора ти е споменал кухото яйце.

Поеми въздух, бъди търпелива и стискам палци да се види на следващ преглед.
Има адски много случаи точно такива - голям плоден сак, без ембрион и после се е видял.
Има и обратните случаи.

Пожелавам ти в твоето сакче са се крие ембриончето и другия път да го видите  Praynig  Peace

п.п. Принципно наличието на жълтично мехурче е предпоставка да има и ембрион

# 6
  • Мнения: 381
Сега се сещам,че и аз бях така , в 7 г.с. не се виждаше ембрион, а чак към 8. Аз мисля,че всичко е наред и наистина не знам защо така бърза да каже лекаря.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 645
с хубав вагинален ехограф в 7-ма седмица и сърце се чува с малки изключения.
С коремен може и да е рано, наистина авторката не е казала с какво са я гледали.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 50
само времето ще покаже Praynig

# 9
  • Мнения: 37
дано всичко да е наред  аз имах куха бременнст и знам какво е когато ти кажат че има вероятност да е кухо яйце

# 10
  • Мнения: 60
Здравейте,.мили момичета.Ще споделя и аз в какво положение съм,имах мисед септември миналата година,сега отново съм бременна 5гс и 6 дни,вижда се плоден сак и жълтъчно мехурче,но без ембриона, а от няколко дни имам зацапване,пия утрогестан,но полза няма.Притеснията ми са,че може да е кухо и за това да има това зацапване.Желая на всички нас да стигнем до хубавия момент, прегръдки от мен.

# 11
  • Мнения: 60
Bunii,при теб имаше ли кървене,в коя седмица го установиха?.Съжелявам миличка за това което ти се е случило.

# 12
  • Мнения: 37
Имах зацапване и пиех дуфастон.Изчакаха ме до 8-9 седмица  и тогава със сигурност ми казаха че екухо и последва аборт

# 13
  • Мнения: 60
Много съжелявам ,не се отчайвай,бъди силна.Аз сега се чух с докторката която ми предписа утрогестан и ми каза,че нещата не вървят добре щом все още ми цапа,утре съм при нея.Вчера пък ходих при др лекар който смята че нещата не са зле и видя жълтъчен мехур.Вече не знам на каво да вярвам,чудя се дали да не пусна пак чхг да видя дали се удвоява.Вие как мислите?

# 14
  • Мнения: 37
стискам ти палци всичко да е наред  Hug Вече го преодолях мина една година почти сега се борим отново дано да стане скоро

# 15
  • Мнения: 60
Ламбрева,как се развиха.нещата при теб,как си?Стискам палци всичко да е наред.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 163
Здравейте дами. След вчерашния преглед как стоят нещата. На 01.06 размер на 6г.с. на 13.06 след преглед 6г.с. и 5 дена. доктора ми изписа дуфастон за задържане, но ембрион не се вижда. Какво ще задържаме тогава?  Каза че направим каквото можем ние, другото..... Божа работа. Но най - вероятно ще е кухо яйце. Другата сряда 21.06 мисля че се пада... Пак на лекар и ще видим. Какво се очаква да стане за една седмица??? Някой имал ли е подобен случай?

# 17
  • София
  • Мнения: 7 645
Може би организма ти го изхвърля сам, но дуфастона може да попречи на това.
Принципно в седмицата в която си, назвагинален ехограф трябва да се види нещо в сакчето.
Доктора иска да изчакате още малко.
Дуфастона ти е за кървенето. Лежи и почивай повече.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 163
Благодаря Brayda

# 19
  • Варна
  • Мнения: 163
Здравейте дами, с болка на сърце ви съобщавам, че снощи всичко приключи. Прибрах се към 23.30 от работа с болки ниско долу. По едно време по пътя усетих че нещо прави пльок...... В къщи в тоалетната след като свалих бельото си на превръзката видях плоското сакче и може би другото беше пъпната връв. Изпаднах в паника, беше страшно. След това започнаха да падат съсиреци като парчета дроб буквално. С приятеля ми, двамата в паника бегом в спешното. За 15-20 Мин дънките ми бяха прогизнали. От там в гинекология и след прегледа доктора каза......матката е празна, явно наистина това е било зайчето детоксикация е паднало у вас. Приеха ме и сутринта към 8  без нещо махнаха останалото с вакуум. Това беше моята кратка бременност.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 645
И на мен ми се случи така наскоро - много е гадно Sad но трябва да продължиш

# 21
  • Варна
  • Мнения: 163
Brayda искам да те попитам, след кухото яйце кога ти беше първата менструация, защото на 16.06 падна моето а от вчера имам цикъл. А всички лекари ми казваха от 30-40 до 50 дни след манипулацията да очаквам цикъл. При теб как беше? И колко време трябва да се пазиш после. Благодаря ти предварително за отговора

# 22
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз имах спонтанен преди повече от 40 дни, цикъл нямам още. Не са ми правили кюретаж и нямам забрана за опити.
Ако са те чистили поне 3м се пазете, но най-добре доктора попитай.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 163
Да, мен ме чистиха. Ама не мислех че ще ми дойде след няма и месец. Вече не знам какво се случва с мен. Благодаря ти Brayda

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте мами преди една седмица ми казаха че имам куха бременност разрови в интернет да видя какво точно означава.
Вчера на 12.12.2017 бях на др лекар и пак ми каза същото и пуснахме ЧХГ тест
Много ми е притеснено защото ми каза че има сакче но няма ембрион гледа с коремен ехограф и нищо не се видя само сакчето .Каза ми че най вероятно ще ми правяг кюртаж но аз мисля да чакам до колкото може.
А в шейново ме гледаха преди това и ми казаха че отговарям на 5 г.с. а не на 7 както е по календар.
Моля ако има някоя дама опит с такава ситуация да даде съвет.
:/

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте,
На 03.12.2017 беше последната ми менструация.
Минаха празниците и в един прекрасен ден установих че ми липсва месечния цикъл.
Направих тест за бременност и той се оказа положителен.
Радостта беше голяма.
Две седмици след това на 17.01,с моя съпруг посетихме кабинета на доктора който избрахме да наблюдава бременноста. За наша изненада оказа се че има два околоплодни мехура.Много бяхме щастливи.Но доктора ни препоръча да се видим след седмица тъй като нямало сърдечен ритъм а според данните вече съм в 6г.с и може това да се установи на по късен етап.
Аз се чувствам както би трябвало.Гадене,сънливост,наддаване на тегло,гърдите удвоиха размера си и т.н
Това е трета бременност за мен.Имам две здрави деца.
Посетих отново доктора си онзи ден, но за съжаление каза че това е патологична бременност и трябва да се премахне.
Утре сътин ми предстои манипулацията и умирам от страх.
Как е възможно и двата сака да са кухи?
Нищо не ме боли,нямам течение.
Но.........
Е това е от мен. .... SadSadSad


Общи условия

Активация на акаунт