Морбили?!

  • 334 496
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 5 505
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Точно като тръгна епидемията имаше предписания всички ЛЛ да проверят статуса на пациентите си и да имунизират спешно, имаше доставени и ваксини, няма никаква логика да се отлага ваксина...

# 5 506
  • Мнения: 5 112
Къде са болните, пак в София ли?
Педиатърът на децата ми каза че в случай на епидемия се допуска ваксиниране на 9 месеца, но не по-рано. Аз много се притеснявам с бебето, не го събираме с други деца, баткото и той е изолиран и не ходи на ясла, обаче за една консултация и поставяне на ваксина да е трябва да идем в ДКЦ и всичко ми се свива.

# 5 507
  • Мнения: 284
А знаете ли колко време след поставяне на 1вата доза организма изгражда антитела и е до някаква степен предпазен в случай на контакт със заразен?

# 5 508
  • Мнения: 72
На 14 ден започва ударното отделяне и има известна защита, на 21 е изцяло защитен...това е по думите на нашия педиатър.

# 5 509
  • Мнения: 4 087
По време на активно кърмене е безсмислено да се поставя, пише го ив подробното описание на,ваксината, че е предпоставка да не се изгради имунитет/за това и доста ваксинирани деца реално може да се окажат и без антитела и покритие/, защото антителата от майката преминават в бебето и унищожават вируса, още предиимунитета на бебето да реагира. За това исе чака до годинка минимум.....а,ако има и остстъчен имунитет се оказва че с една доза на годинка нищо не си направил. Това важи за всички живи ваксини

Дъщеря ми е ваксинирана с моноваксина на 3 .

# 5 510
  • Мнения: X
Че те и бебетата на 1 година са предимно на кърма. Защо не се ваксинират по-късно, след като кърменето пречи за изграждане на антитела?

# 5 511
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ако майката няма антитела към морбили ще предаде грънци чрез кърмата.
Предполагам, че не са си измисляли на онче-бонче кога да се бие ваксината.
А дъщеря ти защо е само с моноваксина? За рубеола поне има ли ваксина?

# 5 512
  • Мнения: 2 755

Дъщеря ми е ваксинирана с моноваксина на 3 .
От къде намерихте моноваксина?  Моето дете не е ваксинирано по медицински показания, но ако намеря такава може да сложа.

# 5 513
  • Мнения: 4 087
[Повечето коити сне в репродуктивна възраст сме ваксинирани и имаме имунитет за морбили конкретно. Предполага се че на годинка вече не са само на кърма, доста са и отбити, съответно имунитета е по нисък, за това е някаква минимална и оптимална възраст за ваксиниране с жива ваксина. Но пък и дава обяснение защо реално не е толкова пълно ваксиналното покритие с едната  доза  на малки деца.

# 5 514
  • Бургас
  • Мнения: 5 703

Дъщеря ми е ваксинирана с моноваксина на 3 .
От къде намерихте моноваксина?  Моето дете не е ваксинирано по медицински показания, но ако намеря такава може да сложа.
Аз съм със същия въпрос за моноваксината.

Ваксинираните майки не предаваме толкова дълготрайни антитела, колкото майките прекарали морбили. Не бих разчитала на това при бебе на повече от три месеца.

# 5 515
  • Мнения: 9 276
За пръв път чувам, че кърменето е противопоказание за ваксинация с МПР, това са пълни измислици както и това, че се чакало децата да навършат 1 година, защото повечето вече били отбити... Ако имаше и капка истина в това, то тогава просто ваксинирането с МПР щеше да бъде обвързано с кърменето, а не с конкретна възраст.

Въпросните антитела от майката IgG, които пазят срещу морбили и могат да повлияят на ваксината се предават чрез плацентата в последния триместър от бременността, а антителата в кърмата са друг тип антитела.

Иначе първата жива ваксина се слага още в родилния дом - БЦЖ.

# 5 516
  • Мнения: X
Тук в Швеция първата ваксина срещу морбили, рубеола и паротит се поставя на 18 месечна възраст, а втората на 7-8 годишна възраст (когато детето е в първи или втори клас).

https://www.folkhalsomyndigheten.se/smittskydd-beredskap/vaccina … program-for-barn/

# 5 517
  • Мнения: 72
Здравейте, дали някой може да ми каже- кръв за изследване за антитела от Морбили за деца от пръст ли се взима? Хубав ден!

# 5 518
  • Мнения: 4 087
Четете листовките хора.....пише го. Никой на нищо не разчита, описано е защо е така в самата листовка. БЦЖ има контрола и  реваксинация....неслучайно,тази в родилното е дапази точно от родилни травми и от таминфекция.

Между другото БЦЖ-то също е една от малко ефективните ваксини в бебешка възраст и често се налага реваксинация пак неслучайно според мен.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 09:29 от Cherry^Blossom

# 5 519
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Уж четох листовката, но нищо за кърменето не срещнах. Иначе да, пише, че при слагане на деца под 1 година е възможно да не се изгради достатъчен имунитет, но не видях да пише защо. Някои изобщо не ги кърмят, при тях излиза, че е ОК да се сложи и преди 1 година. Други ги кърмят до 2-3...

Общи условия

Активация на акаунт