Първа майска седмичка /1.05 - 7.05/

  • 3 115
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 272
Момичета, здравейте Grinning
Какво става с вас, вече е 2-ри май, а никой не е пуснал седмична темичка Rolling Eyes
Сигурно много ви мързи след празниците...И на мен ми е трудно да вляза в работен ритъм. През празниците посетихме Мелник, Роженския манастир, Рупите, Сандански, Петрич и сега още не мога да повярвам, че ме чакат само делнични неща, свързани с работа. Хубаво е, че поне слънчицето е изгряло Sunglasses и е топло и приятно Simple Smile
На всички желая успешна седмичка! Казвайте сега на кого и за какво да стискаме палци Wink

# 1
  • Мнения: 4 328
Ехххх, Леа ми празници са и да се надявам всички са били на разходка, та за това няма седмична тема Wink

Стискането на палци никога не е излишно, така че давай смело Simple Smile

Успешна и весела седмичка на всикчи!

# 2
  • Мнения: 553
Здравейте и от мен  Simple Smile
Ами след толкова дълга почивка май още не мога да вляза в работен режим  Wink.
За стискане на палци - няма за какво за сега, въпреки че не съм се отказала да се надявам и на чудо  Wink. Но и почивката от лекари и процедури си е хубаво нещо.
Успех на всички, които имат нужда от стискане на палци тази седмица  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Ей, най-после някой да пусне темичката Grinning. Много усмивки и късмет през тази седмица Grinning.
Моето зацапване се оказца началото на цикъла ми. Дойде ми 5 дни по рано - недостиг на прогестерон. Не ми се е случвало до сега и се надявам да е инцидентно. Док. отложи инвитрото за следващия цикъл. Много държи да ми вземе цитонамазка преди да започнем. Подписахме договора и няма връщане назад. Този месец ще караме по-стория изпитан метод, пък стават и чудеса.

# 4
  • Мнения: 147
Здравейте ,
и при мен все още няма нужда от стискане на палци.Както знаете очаквам да ми се обадят от здравната каса за потвърдени протоколи.Подадох ги на 02.март но ....чакам.Нямам търпение да започваме инвитрото.
Късмет и ведро настроение на всички!
Поздрави

# 5
  • Мнения: 553
Този месец ще караме по-стория изпитан метод, пък стават и чудеса.
Стискам ти палци Лекси за чудесата  Praynig И аз се надявам на същото този месец  Wink

# 6
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Успех на всички и дано чаканите резултати не закъснеят. Винаги съм вярвала, че търпението и упоритото преследване на целите се възнаграждават.

Аз в четвъртък ще ходя при гинеколога си за да видим има ли доминантен фоликул, дали и кога ще има овулация и да се раберем ще се стимулирам с Клостилбегит или не.

# 7
  • Мнения: 1 320
Прощавайте за невежеството, но може ли да ми кажете кой е модератор Верити? Таня? Или някой друг?
Много се обърквам, когато си сменяте никовете Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 716
Момиче, ами като цъкнеш на профила и всичко си пише Wink
Лекси, нали знаеш, че СтефиЗ забременя така, докато чакаше ин-витрото. И нея лекаря я върна за следващия месец.

# 9
  • Мнения: 1 951
Успешна седмичка и от мен, момичета! И стиснати палци за всички  newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Да ви попитам и за този недостиг на прогестерон. Дали е инцидентнно или и в бъдеще мога да очаквам такъв проблем? Освен приема на утрогестан, какво още може да се направи? Дали недостигът може да е резултат от стимулациите и приема на утрогестан?

# 11
  • Мнения: 553
Да ви попитам и за този недостиг на прогестерон. Дали е инцидентнно или и в бъдеще мога да очаквам такъв проблем? Освен приема на утрогестан, какво още може да се направи? Дали недостигът може да е резултат от стимулациите и приема на утрогестан?
Лекси, може да е инцидентно, може и да е от приема на утрогестан предишния цикъл. Във всеки случай само от един единичен случай не може да се каже. В Зачатие имаше тема или статия (не помня) за хормоналните изследвания и там ясно беше казано, че срив на хормоните само в един месец не е показател за хормонално лечение. При мен съм забелязала, че след прием на прогестерон (дуфастон или утрогестан) следващият цикъл, в който не вземам прогестерон е леко скъсен и овуто ми се изтегля по-рано (следила съм го с тестове). Все пак и двата пъти съм си имала лутеална фаза около 12-13 дни, а при мен иначе е около 14-15-16 дни.
А не беше ли този ти цикъл и след стимулацията с клостил? Сещам се, че тук едно момиче се оплакваше от скъсен цикъл след клостила (май тази с "ужасите" след клостил  Rolling Eyes). Може и да е от това месене в хормоналната система и да е временно  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
pkoprinkova , мерси  bouquet
Наистина този цикъл ми е след стимулация с клостил. Може пък това да е един от "ужасите" след клостила. Странното беше, че овуто си беше когато трябва т.е. на 14-ти ден, но пък лут. фаза нещо съвсем я нямаше. И аз мисля и се надявам, че нещо инцидентно.

# 13
  • Мнения: 553
pkoprinkova , мерси  bouquet
Наистина този цикъл ми е след стимулация с клостил. Може пък това да е един от "ужасите" след клостила. Странното беше, че овуто си беше когато трябва т.е. на 14-ти ден, но пък лут. фаза нещо съвсем я нямаше. И аз мисля и се надявам, че нещо инцидентно.
Най-вероятно е инцидентно Лекси, не се притеснявай  Hug
А док не ти ли каза от какво може да бъде според него? Ние тук си разсъждаваме малко лаически все пак  Wink

# 14
  • Мнения: 1 029

Как сте момичета...
Лекси, как си днес...

На мен пък днес ми откриха две кисти...започвам противозачатъчни...тъкмо започнахме опити.
Мислих, че е бебе, а то...
Еми какво да се прави...продължаваме напред.
Искам да ви питам...чудя се, дали ако се предам няма да се получи...Вижте, че при тези, които се предадат се получава май...
Нали всички знаем за случаите, в които предали се момичета-забременяват...
Защо иначе този там горе ще се подиграва с нас и ще ни доказва всеки път, когато си кажем, че ще се борим.
Яд ме е...на него или каквато и да е тази сила...
Правим опити само от две години, а какво ли ме чака...еми не е честно пък.
Все се успокоявам, че има хора, които страдат много повече от нас...ама не е честно...аз колкото повече се боря, толкова повече проблеми се появяват...защо така...

Простете ми...трябваше да си излея мъката...
следва...
ще се нарева и ще започна с нови сили...
дано не откачам, че правим опити само от две години...какво ли ще е след 6...

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 20:12 от danidan

# 15
  • Мнения: 740
Момичета, ние имаме нужда от много стискане на палци - утре ща правим втората контролна спермограма след стимулацията с Л карнитин.
Няма да ви кажа колко се притесняваме дали ще има някакво подобрение... дано .............дано........................


Ох, Дани, мнооооого съжалявам Sad
Излей си недоволството в сълзи, а после ги изтрий и погледни напред и нагоре - чудесно е, че имаме мечти и трижди повече сили  за да се борим за тях!
Стискам ти палци за добри новини много скоро ....и без никакво предаване Simple Smile

# 16
  • Мнения: 553

Простете ми...трябваше да си излея мъката...
следва...
ще се нарева и ще започна с нови сили...
дано не откачам, че правим опити само от две години...какво ли ще е след 6...

Съжалявам миличка Дани  Cry Cry Cry
Дано скоро да имаш поводи само за усмивки. Понякога и аз като тебе си мисля, че може би ако се предам, чудото ще стане. Кой знае, може и така да е. Има наистина много такива случаи. Но пък има и други, в които именно упорството е било причината за успеха. Трудно е да вземеш решение за отказване, поне при мен е така. Винаги ще си имам наум едно "ами ако...".
 Hug и ти желая да бъдеш много силна, кавото и да решиш!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed за много късмет в бъдеще  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 17
  • Мнения: 553
Момичета, ние имаме нужда от много стискане на палци - утре ща правим втората контролна спермограма след стимулацията с Л карнитин.
Няма да ви кажа колко се притесняваме дали ще има някакво подобрение... дано .............дано........................
Ето ги палците от мен: fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 18
  • Мнения: 4 328
danidan това е мястото да се оплакваш....
Съжалявам за киситите Sad
Че не е честно, не е, ама за съжаление нищо не можем да променим в тази посока.
Давай смело напреди и най-важното живей си живота и не се вманиачавай.

Преди време и при мен имаше рев след всяка менструация, но и това мина. Сега вече не знам как да го класифицирам, ама честно казано ми писна да живея в очакване - я на овулацията, я на меструацията ............

В края на краищата аз искам да съм майка, а не бременна и ако Господ е решил да нямам родно дете, това не пречи да даря любовта си на своето. Така мисля аз и така се успокоявам.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 272
Ох, Дани, и аз съм си мислила като теб Sad Да кажа майната му на всичко и ако стане...И съм го правила няколко пъти, за по няколко месеца, но не става...И при мен вече две години. Но ще се боря! До дупка! Решила съм го! Прегръщам те силно и дано скоро изтриеш сълзите и си пак силната и усмихната Дани Hug
Simma , силно се надявам подобрение да има! Имаш и моите стиснати палци!

# 20
  • Мнения: 1 029
Симма, стискам палци, естествено...аз на всички ви стискам постоянно...
Не ви изреждам по-принцип, но ви стискам, знаете...
Благодаря ви...страхотни сте...дано не ви натъжих.
По-добре се чувствам.
Прави сте всичките...няма да се дам...ако не както е нормално, ще си имаме детенце по друг начин.
Наистина тънка е границата между мислене и вманиячаване...нататък ще се боря от това.
Прегръщам ви всичките и каквото и да си говоря...все пак вярвам, че и нашият ред ще дойде!!!
Желая ви много щастие и дано всички сбъднем мечтите си!!!

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 00:17 от danidan

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Данидан, не се давай. По добре е да знаеш, че даваш всичко от себе си, пък от там нататък ...Божа работа. Аз чаках Цвети 2 г.  После си казах, че за второ няма да имам проблем. И не се вманиячавах, не се притеснявах, дори не мислих за това, но ето че минаха повече от 4 г. И винаги има начин, както сама пишеш. Който го е решил, ще го направи.

# 22
  • Мнения: 2 381


...чудя се, дали ако се предам няма да се получи...Вижте, че при тези, които се предадат се получава май...
Нали всички знаем за случаите, в които предали се момичета-забременяват...
...



Не данидан, никой никога не се е предавал. Напротив. Хората, които вярват в мечтите си успяват. Не вярвам на историите на "предалите се". Дори не зная защо изобщо се споменават в подобни форуми.

 Вдигни горе главата и дай всичко от себе си. Вярвай в мечтата си, че ще БЪДЕ. Ако не е сега, ще бъде след месец, два три, но ще стане. Когато направиш всичко и медицината вече е безсилна тогава мисли за следващата стъпка. До тогава не се предавай.

Лека седмица и от мен момичета   bouquet

# 23
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
danidan и аз мога да ти кажа съъщото като lea ...
И аз мразя това, че нещата не зависят от мен, но се опитвам да надмогна чувствата си ...
Сега ми предстоят 10 дни на очакване ще ми дойде ли - няма ли да ми дойде, в които ще се опитам да не се хвърлям от една в друга емоционална крайност.
Търпение и упоритост ...

# 24
  • Мнения: 1 029
Благодаря ви, много...на всички!
Наистина сте страхотни!
Чувствам се много добре след милите ви думи.
Желая ви на всички много щастие и късмет!
Просто съм много емоционална и ме изби...
Няма да се предам естественно...
Аз съм сигурна, че всички ще успеем...ако ще и на 90...хихи
П.С.KayRenn , дано не ти дойде! Praynig

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 18:44 от danidan

# 25
  • Мнения: 860
Danidan, едва ли повечето от момичетата от Форума са очаквали, че ще се борят години наред с проблемно забременяване, но за съжаление такава е съдбата ни. Всички обаче ставаме по-силни и търпеливи с времето. Ти си силна, много позитивно настроена и аз съм убедена, че ще успееш!
Simma, стискам ти палци!

Много целувки и успех на всички   bouquet

# 26
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Моля се и стискам палци за всички нуждаещи се.При мен нещата за сега са наред, така че малко отпуснах напрежението и мисля да си почина за известно време от лекари. Laughing

# 27
  • Мнения: 1 029
Peta, добре си решила.
Браво за новите темички...
Аз си признавам, че съм си мислила, но не съм се сещала да предложа.Ще пиша по-късно в едната.
Иначе аз съм добре вече.
По-онази тема...аз мисля, че винаги ще има момичета, които не искат да се водят в групата с проблемите, нормално е.
Дано просто не отлагат леченията.
Но както Стефи ми каза-ние сме различни и трябва да се радваме от този факт, защото животът ни щеше да е много скучен, иначе.
А ние сме кълба от емоции, не можем да приемем скучен живот. Wink
Прегръдки и хубав ден, мацки!!!

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 13:24 от danidan

# 28
  • Varna
  • Мнения: 1 094
А ние сме кълба от емоции, не можем да приемем скучен живот. Wink

 smile3521  love001

# 29
  • Мнения: 1 320
Не знам какво става тези дни-дали пролетта събужда нечии хормони? Simple Smile Агресията шества из форума. Та за преодоляване на тежки мисли, аз да споделя една малка радост в нашата къща - имаме си две малки котенца. Мацата роди миналият четвъртък. И тя, милата, имаше проблеми със забременяването - успя чак при третия опит Simple Smile. Но затова пък децата й са много сладки и красиви. Сега вече е мой ред - всички други забременяха, даже и котката Simple Smile.

# 30
  • Враца
  • Мнения: 5 210
Момиче, може ли снимки на котенцата? Честита ти радост

# 31
  • Мнения: 7 716
Утре съм на лекар. Стискайте палци.  Laughing
Ако няма киста - стимулация за инсеминация. Laughing

# 32
  • Враца
  • Мнения: 5 210
Стискам, никакви кисти!

# 33
  • Мнения: 1 029
Стискам и аз, Лали!
Момиче, много хубаво!Честито!
Хайде да я последваш.

# 34
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Утре съм на лекар. Стискайте палци.  Laughing
Ако няма киста - стимулация за инсеминация. Laughing

 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed  newsm10  love001

Момиче, хайде и ти да последваш примера на мацата. newsm17

# 35
  • София
  • Мнения: 36 073
Утре съм на лекар. Стискайте палци.  Laughing
Ако няма киста - стимулация за инсеминация. Laughing

Стискам Лали  fingerscrossed  remybussi
Пожелавам ти
всичко да е наред. newsm10

# 36
# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 36 073
Съжалявам  Cry
А кой ден ти е Лали?
Колко е голяма?

# 39
  • Мнения: 1 029
Ех, Лали...какво да се прави...тъп късмет.
Поплачи си и с нови сили!
Ще пиеш билки ли?Аз реших този път-Марвелон-а.Даже Владимиров каза сутрин и вечер по едно.
Нещо тези билки...уж помагат за месеца, но откакто ги пих започнаха да ми излизат кисти. newsm78
Сега това се чудя.Може пък да е съвпадение.
Ти не унивай, ще се махне и другият месец-на чисто.

# 40
  • Мнения: 7 716
На мен е задържан фоликул от стимулацията. Единият не се е пукнал. След всяка стимулация така остава по един. Twisted Evil

# 41
  • София
  • Мнения: 36 073
На мен е задържан фоликул от стимулацията. Единият не се е пукнал. След всяка стимулация така остава по един. Twisted Evil
Док, какво казва?
А кистата , колко е голяма? Ще претърпи обратно развитие, предполагам.

Да не би проблема да е в стимулацията?  Има жени, които   реагират добре на едни медикаменти, а други  - не.
Много съжалявам, Лали. Ти сякаш, го предчувсташе.
      smihesorry remybussi

# 42
  • Мнения: 1 029
А, ясно.И значи през месец пропускате.... #Crazy
Добре де, докога така. newsm78
Няма ли да предприемете следваща стъпка newsm78

# 43
  • Мнения: 7 716
Ами нали отидох за следваща стъпка, ама не може. Трябва да се махне кистата и тогава.

# 44
  • Мнения: 1 029
Ясно.
Да се маха гадината и всичко да тръгне добре нататък.
Пиши като ходиш, пак да ти стискаме палци.
Хубав ден!

И Честит Празник на всички!

А именниците да почерпят...да не се спотайват.

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 19:35 от danidan

# 45
  • Мнения: 7 716
Благодаря. Много ми е мъчно, тъжно, разтроена съм Cry
Не мога дори да се разплача... Cry

# 46
  • Мнения: 1 029
Ох, милата...хич не ти е леко.Поплачи си и ще видиш другият месец като изчезне...пак ще дойде надеждата Two Hearts...и скоро ще се наредят нещата...няма накъде вече!!! spoko
А дотогава направи нещо друго, което ще те откъсне от тези мисли поне малко.
Например утре-почини си със семейството, отидете някъде и се отдайте на хубави емоции! newsm01 newsm41 family
 Ще дойде хубавият миг и за теб...просто съм сигурна! Flowers Bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 36 073
Лали много е тежко , но не се затваряй и не оставай сама с болката си (вярно ,че тук си противореча - всеки е сам с болката си), но говори за това, викай, плачи, скарай се с някой (може и с мен  Grinning) само не я потискай в себе си.
Не мога да те посъветвам, как да се справиш с това - зависи от  характера на човек.
За мен не съществуват думи като: няма, не мога ,няма как ?
Та и в твоят случай : неможе да образуваш кисти и да няма причина за това? Не вярвам,че неможе да се направи нещо.
Нямаш право да се отпускаш и отчайваш, стегни се и започвай с плана за следващият месец.
Лали, да не пиеш нещо, което да причинява образуване на кисти. Чела съм,че при СПКЯ,  ЛУФСиндром дори само при поликистозни яйчници има медикаменти ,които са противопоказни. Помня само групата на противовъзпалителните нестероидни препарати и най- вече аспирина - да не се пие при ЛУФСиндром.
Само не се отчайвай Лали. Човек, никога незнае колко крачки го делят от успеха. Може ти да си на 1-2 , затова не спирай. spoko  remybussi


 

# 48
  • Мнения: 7 716
Единствено след стимулация се получават тези задържани фоликули. При първата се спукаха първия и втория фоликул, третия -  не. При втората се спука първи фоликул, а втория - не. А сега при третата се спука втория, а доминатния - не, но пък този път не слагахме прегнил, защото отложихме инсеминацията.
Така че тези задържани фоликули сами по себе си не са проблем.
Дениз, аз не се карам когато ми е трудно и съм отчаяна като сега.
Нямам сили.  Cry
Карам се единствено когато съм в настроение и то не от лошо сърце, а за да има ред и справедливост.
Обикновено съм в настроение  Wink
Но ето сега съм много уморена и тъжна. Cry
Е, няма повече да се оплаквам. Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 36 073
Точно така- усмихни се! Grinning
Не може ли да направиш инсе без стимулация?
Аз много-много не съм фен на стимулациите.
Нямаш ли овулация всеки месец?
Ако не ти се говори за това , спирам .
 Grinning но ти продължавай да се усмихваш,...
...и с нетърпение очаквам един 'здрав' скандал  с  теб  Wink

# 50
  • Мнения: 7 716
Аз съм против стимулациите, против всякакви лекарства /почти не пия/, имам спонтанна овулация всеки месец, но съм много възрастна и няма качество. Затова целта на стимулациите е да излязат повече яйцеклетки, за да се увеличат шансовете. А пък целта на инсеминациите е да се застраховам точно след стимулация, да ми е по-сигурно, именно защото съм против.
Не че не ми се говори, но нямам нито какво да питам, нито какво да изяснявам, нито какво да кажа. За мен нещата са ясни - възрастни сме и това е. Освен това съпругът ми работи дълги години с ренген.

# 51
  • Мнения: 1 320
Лали, съжалявам! Sad

Защо не помислиш за инвитро? Аз точно заради неспуканите фоликули след инсеминация се реших на тази крачка. При последното инсе имах три неспукани! При мен обаче не прераснаха в кисти.

Ето бебетата Simple Smile
http://0802.netclime.net/1_2/V/1/V/skgi_31725_5559.jpg
Тук са на един ден, другите снимки не съм ги качила още в нета.

# 52
  • Мнения: 7 716
Помислила съм. Laughing
Но имам още една инсеминация да правя с гонадотропни вещества по план. Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 36 073
E , недей така старички сме. Grinning . Аз карам 40-те.
Предполагам, че и ти си там някъде.
Вярно е, че възрастта си оказва влияние, но не е основен критерий.
Дано скоро при вас да се получи Лали,
 от все сърце ти го желая.
 Praynig

Общи условия

Активация на акаунт