Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София II

  • 142 166
  • 1 202
  •   1
Отговори
# 1 140
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Добра е идеята да се намери добър адвокат, който да осъди СО и РУО за прием 2017/18. Тъжното е, че много малко родители биха застанали зад него и потърсили нарушените права на своите деца.
Колко биха се включили в една такава жалба?

# 1 141
  • Мнения: 13
Аз съм за с две ръце!

# 1 142
  • Мнения: 13
Май сме само двама Sad

# 1 143
  • Мнения: 371
Системата за прием в първи клас е следствие от закона за образованието и наредба 10, само да не бъркам номера на наредбата, с която общините са задължени да изготвяв система за прием в първи клас.
Г-жа Кастрева каза, че училищата с прием в първи клас са 154 в едно интервю. Г-н Чобанов твърдеше, че са 170.
Добре приемаме, че са 154. Кандидат първокласниците са под 13000, но приемаме, че са толкова.
13000/154=85 със закръгление към по-голямото - това са децата в първи клас за дадено училище. 85/24=4 паралелки, закръглено към по-голямото, на училище. Еми, това са абсолютно бакалските сметки.
Знам, че има квартали без училища.
Мое мнение - ако някой трябва да се съди, това е РУО София и МОН. Нежеланието да се вземат мерки към критериите от ПС. Чакаха сигнали да си свършат работата.

# 1 144
  • Мнения: 5
Аз имам намерение да пратя едно писмо до Министъра на образованието с копие до Министър-председател, Главен Прокурор, Директор ТД НАП София и други за които се сетя за безумията с нагласяването на документи - основно служебни бележки за месторабота и адресни регистрации. Пуснах подобно писмо до РУО София и ми пратиха отговор, че това било извън правомощията им и сигналът е изпратен по компетентност до Софийска районна прокуратура, което си отбиване на номер.

# 1 145
  • Мнения: 13
Аз имам намерение да пратя едно писмо до Министъра на образованието с копие до Министър-председател, Главен Прокурор, Директор ТД НАП София и други за които се сетя за безумията с нагласяването на документи - основно служебни бележки за месторабота и адресни регистрации. Пуснах подобно писмо до РУО София и ми пратиха отговор, че това било извън правомощията им и сигналът е изпратен по компетентност до Софийска районна прокуратура, което си отбиване на номер.
И аз ще се подпиша.
Нека повече хора да се съберем иначе нямаме шанс.

# 1 146
  • София
  • Мнения: 7 277

Не сте само двама  Hug

Много хора се възмущават от фалшифицирането на документи за адрес и месторабота и биха подкрепили подписка/жалба/писмо и т.н.

Обаче за да се докаже нещо, трябва да има реално изнесени факти за фалшификациите. Защото иначе жалбата ще стигне до някой чиновник, той ще вдигне рамене, ще се усмихне и ще каже "Ще помисля по въпроса". А и чиновниците гонят своите интереси, и те имат деца за детска градина, за училище...

Според мен трябва публично да се оповестят няколко конкретни случая на влезли с връзки - с конкретен сигнал за конкретна фалшификация, до медиите, до институциите и т.н.

Примерно Баба и Дядо Хикс, живеещи до оградата на 73-то, са регистрирали на адреса си някой, който не живее там. Като ги разнесат по всички телевизии и като им друснат една глоба от 1000 лв. и това се разпространи навсякъде, поне част от обществото ще се респектира. Много хора, които сега предоставят услужливо адресите си на други хора, не се замислят какво всъщност правят, а би следвало да се замислят.  

Просто малко да се пораздуха случаят по махленски Thinking

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 06:07 от Ashia

# 1 147
  • Мнения: 594
Възможно ли е да се кандидатства за 3то класиране в ново училище, за което не са подавани документи?

# 1 148
  • София
  • Мнения: 6 045
Жалбата до никъде няма да стигне или ще се чакат месеци за отговор, след което ще се получи типов отговор в стил, такива са били критериите, проверките не показват нарушения, догодина ще променим критериите и ще пуснем електронна система за по - голяма прозрачност. Дрън - дрън.
Кой директор ще излезе и ще обяви че е приел деца с манипулирани документи? Че този директор трябва да си подпише оставката? естествено ще обяви че всичко си е ок, според критериите. Чобанов ли ще излезе и ще каже, да, "ние приехме тъпи критерии, които лесно се манипулират и сега всички са недоволни", ами няма, няма да си застраши топлото място в общината заради няколко разярени майки.  ooooh! ooooh!
Няма да ни огрее. Аз поне не съм оптимист.
Аз например съм против районирането също, поне така както е при нас. Отрязали са ни от 2те най - близки у-ща , който са хубави и в чийто райони бяхме миналата година.  Sick Sick
Иди се обяснявай някъде сега.  ooooh! ooooh!

# 1 149
# 1 150
  • Мнения: 12
Жалбите за проверка на документи би следвало да бъдат с конкретни имена,  прокуратурата не може да провери всички кандидатствали, тъй като положението е такова не  само в едно училище, а абсолютно навсякъде. Наредбата е вече действаща, много деца са приети, няма за кога да се променя. Ще променят за другата година, а ние които не успяваме да се класираме за нито едно училище-да се оправяме както можем. От както съм се родила живея в този квартал, работя в този район и пак детето ми не е прието. Явно вариантите  да приемат детето ми в близките училища е или да родя близнаци за 4 дена или да убия мъжа ми  #Cussing out #Cussing out #Cussing out ПРИКАЗНА ИМ СЕ ОКАЗА СИСТЕМАТА, В КОЯТО НАЙ-ГОЛЯМО ПРЕДИМСТВО ЩЯЛО ДА ИМА МЕСТОЖИВЕЕНЕТО

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 09:41 от shika

# 1 151
  • София
  • Мнения: 6 045

Трябва да отчетат някаква дейност. Да. Положили са усилия един вид ooooh!

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 11:56 от Yangdze

# 1 152
  • София
  • Мнения: 4 035
Това е пълен абсурд - как точно ще проверяват адресите? Ще звъннат на вратата и ще кажата Ние трябва да влезем да проверим кой живее тука. И кой ще ги пусне, нито са оторизирани, нито имат право. Със заповед за обсик ли ще влизат? Пълен смях.

# 1 153
  • при моите любими
  • Мнения: 2 557
Абсолютно нищо няма да проверят дори и да дойдат до адрес. Нали знаете, че за да извадиш задграничен паспорт на детето, кварталният ходи на проверка на местоживеенето. Е ходят си хората и им се съобщава, че детето живее там, но не е в момента в апартамента и той си тръгва. Отбелязва ЖИВЕЕ НА МЯСТОТО и готово. Ей така ще протече и тази проверка, ако изобщо някой я направи. Аз знам за десетки такива случаи,

# 1 154
  • София
  • Мнения: 4 035
Никога не са ми проверявали адреса като съм им вадила задгранични паспорти...

Общи условия

Активация на акаунт