Частни детски градини - София (тема 11)

  • 114 790
  • 733
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 152
А някой има ли отзив за Германи?
Благодаря!

# 106
  • Мнения: 56
Здравейте, търся отзиви за Слънчогледи ? Интересува ме групата 2-3 години?

Благодаря

# 107
  • София
  • Мнения: 554
Gaggi,

Взимаме я около 5:30-6. До 7 не сме я оставяли, така че за съжаление не мога да ти отговоря на този въпрос. В яслена група сме с най-малките, където са 3 възпитателки. Транспорта не сме го ползвали с оглед възраста на детето.

Занимават ги, да. Като в по-големите групи е доста по-систематично и амбициозно. При първата ни среща ни обясниха как децата, които излизат от градината последната година са били приели във всички частни училища, в който са кандидатствали като на някои от тях местата са били доста ограничени. Но от личен опит нищо не мога да кажа отново с оглед на факта, че малката е в яслена група. Опции за спорт има и то много. Лятото са навън, имам чувството че постоянно (освен когато ядат и спят).

Не дават ежедневно информация, но никога не са отказвали като сме питали. Първия ден ми звъняха два пъти да ме държат в течение какво се случва, втория - един. После обясняваха какво е яла, как е заспала, как се е държала и така около 2 седмици. После просто нямаше нужда, защото се повтаряше едно и също. Адаптацията мина неочаквано лесно, досега не е плакала при оставяне или взимане. От първия ден е там по цял ден - с ядене и спане.

Съобразяват се с личните желания на родителите - при нас от гледна точка на хигиената и слънчевата защита. Препоръчвам ви да отделите 30мин и да се срещнете с директорката и да разгледате. Както казах и в предишния си пост, тази градина няма нищо общо с никоя друга, която аз видях когато търсихме. Ще ви дадат подробна информация за по-големите, нещата там са значително по-интересни.

Не съм забелязала децата да се карат и бият. Абсолютно винаги поздравяват като се разминем някъде по трасето, изглеждат безкрайно свободни и щастливи, играят си на групички и никога не са оставени без надзор. Не зная на какво е станала свидетел твоята колежка, но предполагам че има и такива моменти - деца са. Но мисля, че се намесват в подобни ситуации и не ги толерират.

# 108
  • София
  • Мнения: 7 277
Потвърждавам горното и се сещам, че малкият ми син също посещаваше яслата и не мина през адаптация. Много му хареса от началото, но той все пак ходеше с по-голям брат и сестра. Иначе плачещи деца има и на мен примерно не са ми давали да вляза с детето в градината, за да не разплаквам останалите. Ако търсите градина, в която дават и изискват от родителя да пребивава с детето няколко дни, седмица - има други, които действат на този принцип. Например Весел свят в Драгалевци (те са до 19:00), Увекинд в Княжево и т.н.

# 109
  • Мнения: 139
Здравейте,
Да попитам за актуални мнения за ЧДГ Славейче - яслена група (базата на ул. Росица),
относно хранене, спане, учителки на смяна, занимания на децата, адаптация - детето ще бъде на 1г. и девет месеца.
Благодаря!

# 110
  • Мнения: 1 152
Здравейте, благодаря на всички, които се включиха!

Днес бяхме на посещение в "Палави крачета". Не можах да я "усетя" тази градина Sad А отидох с много позитивни очаквания.
Директорката я нямаше, въпреки че имахме предварителна уговорка за посещението. Посрещна ни една от учителките - Атанасова. Не ми направи много добро впечатление, но не ангажирам никой с това, въпрос на усещане, предполагам. Разведе ни навсякъде. На повечето ми въпроси отговори много повърхностно, не можа нищо да ми обясни с какво се занимават децата през деня. Допускам, че може да е бързала да се върне към обичайните си занимания.
Стаите ми се видяха малки и тъмни, почти никакви играчки нямаше.
На двора децата бяха на групички наистина, играеха си около съоръженията. Задържах си наблюдението над една групичка с деца около 3,5 - 4г които бяха оставени без наблюдение, след няколко минути едното падна и се разплака и учителката го чу и тогава отиде.

Няма смисъл да описвам подробности, все пак само разгледахме.

Пътьом, минахме през "Усмивка", която е наблизо. Базата ми навя усещането да си прережа вените. предполагам, че аз съм много чувствителна просто Grin

# 111
  • Мнения: 1 005
Бяхме в "Палави крачета" преди една година, играчки имат доста може би не са показали стаята за игра и салона-там също имат, но имат основни пропуски в мениджмънта, в храната, в учебната програма и най-вече информацията от две произволно избрани госпожи, автоматично става дезинформация. Иначе г-жа Иванова, ако все още е директорка, много се старае и гледа децата!

# 112
  • София
  • Мнения: 7 277
San4eto, разбирам и уважавам мнението ти, че имат основни пропуски, но би ли казала и аргументите зад това мнение, защото - казано по този начин, може съвсем незаслужено да повреди имиджа на иначе доста приличната детска градина.

# 113
  • Мнения: 144
Здравейте. Моля за съвет относно хубава ясла в близост до Младост 1, с достатъчно обезопасен двор? На този етап Дворецът на щастливите деца мисля, че ще отпадне. Уж започнахме там, но още първия ден щяха да изпуснат детето ми да излезе от двора. Като за първи ден смятам, че не му беше обърнато внимание(можех да наблюдавам играта в двора). Но най-много ме потресе това, че омаловажиха факта, че никой не забеляза че синът ми излезе от загражднието за ясленчета, мина през големитш деца и го настигнаха едва след като се развиках, а вратата на двора беше оставена и е оставяна най-редовно отворена от децата посещаващи занималня. В съседство е Quest academy, но за тях нищо не намирам като отзиви...

# 114
  • Мнения: 1 005
Ashia, ако ги напиша тук със сигурност ще навредя имиджа им, за това ще ти отговоря на лични.

# 115
  • Мнения: 115
Насочила съм се към Светлина в Симеоново, но не виждам актуални мнения от последните години. Може ли някой да сподели дали програмата на обучение е толкова специална, колкото я представят, доколко се говори на английски, какви са таксите. Също дали основното училище е добро и подготвя добре. Много благодаря!

# 116
  • Мнения: 2 534
Момичета, мнения за ясла Хепи хаус в квартал Витоша?

# 117
  • Мнения: 317
Момичета, моля за информация за ЧДГ Джани Родари в Слатина? Интересува ме транспортът дали е ОК (сигурен, точен), както и медицинският филтър. Разбира се, всичко друго също е много важно - каките/учителките/преподавателите, големина на групите, тн? Благодаря

# 118
  • Мнения: 109
Момичета, има ли някой с впечатления от детската градина на St. George която е близо до Токуда? Ходихме на посещение миналата седмица и ни хареса но ми се ще някой да сподели информация дали си струва  newsm78

Здравейте, моля Ви да споделите впечатленията си от чдг Свети Георги.  Интересува ме и как уговорихте час за посещение - с индивидуална уговорка по телефона или има конкретни дати за ден на отворените врати за посещения. От сайта на градината видях, че се попълва някакво заявление, за да уговорите час за посещение, но не ми стана напълно ясно.  Сърдечно благодаря за информацията.  Ще се радвам, ако се включат с мнение и родители, чиито деца са в градината към настоящия момент.  Поздрави!

# 119
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Момичета, има ли някой с впечатления от детската градина на St. George която е близо до Токуда? Ходихме на посещение миналата седмица и ни хареса но ми се ще някой да сподели информация дали си струва  newsm78

Здравейте, моля Ви да споделите впечатленията си от чдг Свети Георги.  Интересува ме и как уговорихте час за посещение - с индивидуална уговорка по телефона или има конкретни дати за ден на отворените врати за посещения. От сайта на градината видях, че се попълва някакво заявление, за да уговорите час за посещение, но не ми стана напълно ясно.  Сърдечно благодаря за информацията.  Ще се радвам, ако се включат с мнение и родители, чиито деца са в градината към настоящия момент.  Поздрави!

Здравейте, ние започваме през октомври, така че още не мога да кажа никакви впечатления. Уговорката стана по телефона, не съм попълвала никакви заявления. Заявлението се попълва когато вече кандидатстваш за градината. Имат две момичета които се занимават само с приема и сравнително бързо уговорихме час за посещение. Разгледахме цялата детска градина, но те от есента май ще ги местят в отделно крило, което по онова време още се строеше. Ще дам повече отзиви като тръгнем.

Общи условия

Активация на акаунт