Отговори
# 690
  • Мнения: 18 993
Въпросът е за безкофеиново....
За мен това на Лидл е достатъчно добро, (вече е 5 лв за 250 гр) предвид че и на скъпите брандове безкофеиновото е като изветряло...

# 691
  • Мнения: 3 267
безкофеиновото е зле или много зле винаги. Това е като да се търси хубава безалкохолна бира, вино и т.н. ами не става.
Който не може да пие нормално да пробва няколко вида и да си реши кое е най-малко зле.

# 692
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Дъбов имат едно безкофеиново, не е лошо, слабичко ми идва, тоест по-малко плътно, но все пак за безкофеиново е добре.
https://dabov.coffee/produkt/kafe-nicaragua-bio-swiss-water-deca … lno-kafe/?lang=bg

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Нова Бразилия безкофеиново е доста зле 🤨

# 694
  • Мнения: 18 993
На Dalmayr също е добро и ароматно безкофеиновото, но тук е скъпо, от Германия взимам половин кг за 4 евро.
Най-гадни пробвано капсули Долче Густо, има отровен химически вкус.

# 695
  • София
  • Мнения: 9 879
а няма ли слабокофеионово, но с по-плътен вкус и аромат от безк.?

# 696
  • Мнения: 3 343
а няма ли слабокофеионово, но с по-плътен вкус и аромат от безк.?

Чистата Арабика съдържа по-малко кофеин от сортове Робуста, които са и по-горчиви и не така ароматни.
Зависи и от начина на приготвяне на кафето.

# 697
  • Мнения: 601
Напоследък пия по веднъж в седмицата мока на гейзерна кафеварка, в интерес на истината с прясно изпечено кафе, дори и каймак става Simple Smile. 5г на указана чаша кафе или в моя случай кафеварка за 3 кафета с 15г.
Ето това е с Етиопия.
https://www.facebook.com/photo?fbid=436979148433152&set=a.387504140047320

# 698
  • Мнения: 10 190
Аз само такова пия вкъщи и ми е много добре 😎

# 699
  • Deutschland
  • Мнения: 5 351
Последната ми покупка. Не е лошо, има мек вкус. Не обичам горчиво кафе

# 700
  • Мнения: 9 569
Аз пък гледах, че DABOV са пуснали Nespresso капсули, но още не съм ги пробвала. Четох, че капсулите са на растителна основа или нещо такова, така че предполагам ще са безопасни..

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 15:27 от moonriver

# 701
  • Мнения: 601
Те хубаво са пуснали, но с 5 грама арабика, колкото е вместимоста на неспресо капсулата, шанс да приготвиш напитка отговаряща на някакъв стандарт като еспресото е минимален.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 259
Хахахахаха! Те са си го и написали в името си ,една буквичка са пропуснали ,сигурно умишлено ,но пак си е вярно Нееспресо!:))))

# 703
  • Мнения: 9 569
Аз съм от профаните, харесвам Nespresso по принцип Grinning

# 704
  • Мнения: 1 962
Може ли някой с кафе-робот вкъщи да ми препоръча какво кафе на зърна купува?

Общи условия

Активация на акаунт