Лечение на Атопичен дерматит.

  • 21 153
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Успешно лечение на атопичен дерматит само за 3 дни!!!

Атопичен дерматит състояние на ПРОПУСКЛИВ ХРАНОСМИЛАТЕЛЕН ТРАКТ

http://www.medinfo.bg/spisanie/2015/8/statii/propuskliv-hranosmi … atelen-trakt-2180

https://www.magipashova.com/2016/03/bebetata-i-dermatita/

http://budha1.blog.bg/drugi/2014/01/04/vsichki-bolesti-zapochvat … -hipokrat.1225144

изпитано с отвара от  дафинов лист ,действа.

сапун със зехтин и лаврово масло  за къпане.

Ето как: вземаме 5 бр. листа и ги заливаме с 300 мл хладка вода в емайлиран съд. Оставяме водата да заври и държим съда на огъня 5 минути, без да похлупваме – така се освобождаваме от етеричните масла, които могат да раздразнят бъбреците. След това вече можем да сложим капак и да увием съда в голям шал или одеало – и да го оставим така за три часа. Препоръчва се тази подготовка да се прави всяка сутрин, така ще има прясна запарка за деня. Запарката се пие по малко – на глътки, в продължение на 12 часа. Не бива да се пие голямо количество наведнъж, тъй като може да се получи вътрешен кръвоизлив. Курсът на лечение е три дни, след което се почива три седмици и отново следват три дни на отвара от дафинов лист.

При деца 2 броя листа 200мл вода по 1 супена лъжичка 3 пъти на ден ,само за 3 дни.след 1 месец може пак.

Цялостният ефект се наблюдава след 2 седмици.

Дафинови листа са подходящо средство за подобряване на храносмилането и лечение на храносмилателни разстройства, като киселини в стомаха и газове. Някои от по-сложните протеини в ежедневното ни меню може да се окажат трудни за разграждане, но ензимите в дафиновите листа подпомагат значително този процес. Освен това, органичните съединения, открити в дафиновите листа са много ефективни за успокояване на разстроен стомах, облекчаване симптомите на синдром на дразнимото черво и дори целиакия (цьолиакия).

Съдържа голямо количество минерали:манган, калций, калий, фосфор, магнезий, желязо, натрий и цинк.

Стимулира храносмилателната система, защитава черния дроб и предпазва от газове.

В големи дози може да доведе до повръщане, тъй като стимулира прекалено храносмилателната система.
да се спре консумацията на месо и мляко по  време на лечението!


Моля обърнете внимание може да има някой странични ефекти!

като запек,увеличено уриниране.да не се взима от бременни и кърмачки,хора с язви  заболяване на бъбреците или склонност към кървене ,чернодробна недостатъчност,тежки диабети др!

http://www.medinfo.bg/spisanie/2015/8/statii/propuskliv-hranosmi … atelen-trakt-2180

https://www.youtube.com/watch?v=b__QOtnRBh8

http://gotvach.bg/n5-46970-%D0%94%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%BE% … D0%BC%D0%B0%D1%85

http://www.lekar.bg/2016/02/03/%D0%B4%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0 … 0%B8%D1%81%D1%82/

http://medpedia.framar.bg/%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D … D0%B8%D1%81%D1%82

http://www.bgbilka.com/2456/%D0%B4%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%BE … 0%B8%D1%81%D1%82/

Благодаря ви бъдете здрави,усмихнати и добри!

Последна редакция: пн, 17 апр 2017, 09:50 от Ivan Mladenov 1

# 1
  • Мнения: 11 382
Драги Ivan Mladenov, безкрайно съм Ви благодарна, че сте си направили труда да напишете и споделите информацията, която сте подбрали. Информацията, която сте синтезирали ще послуши на много хора и вяравам не един ще се излекува.

 bouquet bouquet bouquet

Лекарите не търсят връзката между атопичния дерматит и червата, а от опита на майка с порастло дете с атопичен дерматит съм убедена, че всичко започва от червата.

Не съм склонна да пробвам всичко накуп, но мога да включа някой от нещата.

Според вас освен костния бульон кое друго може да спомогне зазадравяването на пропускливите черва?

# 2
  • Мнения: 20
Здравейте и аз наскоро научих за това ,че проблема идва от червата и че атопичният дерматит е напълно лечим.дълги години си мислех че проблема е във надбъбречната жлеза/кора/,която синтезира хормона на стреса/кортизол/ и бях много години на поддържащо лечение със кортикостеройди с който си докарах и подагра.която в последствие излекувах успешно.много е важен и алкално-киселинният баланс на организма и  оттам идват доста болести http://daoin.com/feeding.php .Забелял съм ,че при стрес,голямо напрежение,уплаха някой хора ги свива корема и много боли.лично аз съм изпадал в такова положение на 14-15 години бях се притеснил на един изпит и корема много силно ме сви и щях да умра от болки. някъде тогава се отключи и атопичния дерматит.

Сега вече ,като се знае откъде идва проблема  50% от болестите идват от червата,другите 50% идват от нарушен алкално-киселинен баланс.може да вземем адекватни мерки и да се лекуваме.понеже и аз съм нов в това лечение на хранителния тракт реших да действам стъпка по стъпка.сега съм на края на  три дневното лечение  с отвара от дафинов лист и мисля след един месец пак да повторя ,защото резултатите са много добри.и сега докато дойде време за дафиновия лист да въведа постепенно и лечението със супи и други лечебни продукти с леки диети ,който са описани във статиите по-горе.много ви благодаря и успех с лечението ,ще обменяме информация.

# 3
  • Мнения: 11 382
Още веднъж благодаря за споделената информация  Heart Eyes

Според мен обаче освен изброените в статията е важно да се приема и Бета глюкан, както и червата имат пряка връзка с групата витамини В.

Набавянето на двете е доста трудно с храна. Сблъсквали ли сте се с този проблем?

# 4
  • Мнения: 20
Здравейте,сега след като проведох три дневното лечение с дафинов лист ефект имаше, но не беше задоволителен.не се стигна до пълно излекуване.взимал съм и омега 3 с витамин Б6 ,Б12,витамин Е и при тях имаше ефект но не беше задоволителен.
сега съм се подготввил за лечението на пропускливия храносмилателен тракт с алое вера,пробиотици,л глутамин и омега 3 с диетата която е описана на:

http://www.medinfo.bg/spisanie/2015/8/statii/propuskliv-hranosmi … atelen-trakt-2180

ще споделям резултати и се надявам да се стигне до пълно излекуване на атопичния дерматит. .лечението продължава 2 месеца.

Благодаря!

# 5
  • Мнения: 20
Здравейте,сока от прясно изцедени моркови много облекчава дерматита.

Последна редакция: сб, 29 апр 2017, 11:13 от Ivan Mladenov 1

# 6
  • Мнения: 11 382
Внимавай, дъщеря ми направи силна реакция към моркови!
Моркова не е безобидно растение. Не повече от лъжица на ден и то в комбинация с зехтин, за пълно усвояване.

# 7
  • Мнения: 20
Здравейте,благодаря за предупреждението.сега съм на 34 Simple Smile.Към свички плодове може да има алергична реакция.всеки организъм е индивидуалност например взимах сутрин на гладно с топла вода половин изцеден лимон и към края на приема получих обриви  по дланите на ръцете и се оказа че съм предозирал с витамин ц ,или може би лимоните са били пълни с токсини ,но ги спрях и за два дена се изчистих.сега взимам само 2-3 пъти на седмица и нямам проблеми.От морковите си  правя фреш с 10 моркова 200мл и се усеща  веднага сърбежите спират ,за около 3-4 часа.продължавам с приема на пробиотиците,омега 3,Л-глутамин и алое вера ,вече 1 седмица  няма кой знае какво подобрение,ще ги пия 2 месеца,избягвам алергените като яйца и щоколад и газирани напитки,колбаси и майонеза и др.ходя и на фитнес и съм забелязал ,че след тренировка /тежки физически натоварвания/сърбежите се увеличават. Трябва да се обърне внимание и на нервната система/невродермит=атопичен дерматит/ .след като приключа с това лечение мисля да пробвам с билки като лайка и жълт кантарион .Определено стреса и напрежението оказват влияние и на нервна почва ,лечението трябва да е комплексно.Благодаря!

# 8
  • Мнения: 11 382
Пак казвам - внимавайте с морковите. От 200 мл. морковен сок на ден ще предозирате бета каротина и ще пооранжевеете.
Витамин С от лимони не може да се предозира, но може да правите реакция към цитруси. 

Жълт кантарион не се пие лятото. Води до фотосенсибилизация.

# 9
# 10
  • Мнения: 38
Над една година се борим с атопичния дерматит на сина ми. Той се появи точно след ваксината хепатит Б на около 3-4 месеца и точно в този период спрях да го кърмя,за което много съжалявам.
Много тежка форма на атопичен дерматит има.Ходихме при дерматолози,професори,хомеопати и какви ли не специалисти във Франция и в България.
Все още го лекуваме с хомеопатия,но за сега без резултат. В продължение на месец и половина спазвахме диетата Гапс. Отново без резултат.
Вече съм отчаяна.
Чудя се дали да не му купим животно. Другата ни надежда са билкарите,но ми казаха,че е много малък. Не се наемат с толкова малки деца.
Остава да посетим или натуропат или кинезиолог. Някой,ако има опит моля да сподели.Всеки положителен разказ би ми помогнал.

Допълвам си поста,тъй като се сетих за алкална вода или алкална диета. Аз имам каната,но не смея да давам на сина ми. И в друга тема бях питала дали някой е запознат с диетата или водата.Това е коренно различно от Гапс диетата,но дали би помогнало.

Последна редакция: сб, 13 май 2017, 20:22 от sejiks

# 11
  • Мнения: 2 962
sejiks , диетата на ГАПС е с големи суперлативи  - хич ли нямаше подобрение newsm78 И защо искате да му купите животно / за котките един лекар каза че 6 месеца след като се премахне още имало в къщата дразнещ алерген от слюнката и космите/? За алкалната диета би ли казала нещо повече - освен лимони и зеленчуци  какво още?

# 12
  • Мнения: 38
По време на диетата Гапс имаше три влошавания само за месец и половина.Може би трябва да минат поне 6  месеца,както пише в книгата,но аз се надявах на поне малко подобрение. Тези влошавания ме обезкуражиха,а диетата е много трудна.Хубавото е,че синът ми качи един килограм за този период,защото той по принцип беше под нормата.
Мисля за животно,защото отново според Гапс диетата едно от десетте най-полезни неща за имунната система е контакт с кон,куче или друго животно. Мисля,че котките не са подходящи май заради вътрешните микроорганизми(не съм много наясно).Аз водя сина ми в една конна база,но само два, до четири пъти в месеца.Предполагам не е достатъчно.
За алкалната диета и вода, не съм чела много,но идеята е,че трябва да се консумират алкални храни (има таблици в интернет),за да се нормализира Ph нивото в организма. Но и по тази диета има много противоречиви мнения и съм объркана.
От всичко,което сме чели и пробвали най-логично звучи Гапс диетата,но дали.
В момента (почти два месеца след началото на диетата) синът ми е по-зле.
Започвам да търся натуропат.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 787
От всичко,което сме чели и пробвали най-логично звучи Гапс диетата,но дали.
В момента (почти два месеца след началото на диетата) синът ми е по-зле.
Започвам да търся натуропат.

а защо не пробвате Автоимунния протокол? Нали го хвалят точно за автоимунни болести като дерматити, псориазис и т.н.

# 14
  • Мнения: 2 962
sejiks, а някакви лекарства взима ли детето?

# 15
  • Мнения: 38
а защо не пробвате Автоимунния протокол? Нали го хвалят точно за автоимунни болести като дерматити, псориазис и т.н.
Автоимунният протокол, това палео диетата ли е? Ако да,тя е почти същата,като Гапс диетата. Гапс диетата има леки корекции,но основата е същата.

sejiks, а някакви лекарства взима ли детето?
В момента не взима. Но няколко пъти пи антибиотици. Знам,че това е влошило имунната му система.Когато се появи дерматита дори го мазахме с кортикостероиди.Тогава още нищо не разбирахме с мъжа ми.Сега дори с обикновен крем не го мажем,не го къпем със сапун,не ползваме прах за пране и почистващи препарати.Опитваме се да сведем до минимум употребата на изкуствени неща,поне това,което зависи от нас.

# 16
  • Мнения: 2 962
sejiks,  доста неща сте направили - освен пробиотици  и др., укрепващи имунитета, друго не мога да кажа Sad

# 17
  • Мнения: 38
сиси,така е. От скоро започнахме с пробиотиците,дано поне те помогнат.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 787
http://www.crunchy-paleo.com/aip-6-mistakes/

тук е обяснено. вариант на палео, но с доста повече ограничения и схема на захранване.

# 19
  • Мнения: 2 962
Да препоръчам кефир домашен  за пробиотици - поне няма химия в него.

# 20
  • Мнения: 38
Благодаря ти АРТЕМИС ,сега започнах да чета сайта.

сиси ,аз правя кефир и на зърна и на прах,но синът ми не го близва,освен,ако не е направен на сладолед (банани,кефир,мед) Simple Smile
Квася кисело мляко,правя зелев сок chef,но той почти не ги яде.А то трябва всеки ден да се консумират.

# 21
  • Мнения: 136
Здравейте, да се включа и аз в темата. От едно известно време атопичния ми дерматит е страшно влошен. Боря се неистово. Дерматоложката ми препоръча да мокря местата (имам рани по краката чак) с много бледо розов разтвор от калиев перманганат, също така да пробвам и безглутенова диета. Вие пробвали ли се тези неща, мнение? Виждам, че всички от вас почти ползват пробиотици. Ще ми препоръчате ли? Не съм се сетила да я питам за това. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 38
Когато се появи дерматита на сина ми,първото,което направихме е да хукнем по дерматолози. Тогава мислехме,а и така ме уверяваха,че проблемът е външен (пропусклива кожа). След серия опити да го лекуваме с едни от най-скъпите френски кремове ,започнахме с натурални неща(свинска мас,пчелен восък ,вани от чай с жълт кантарион-той премахва жълтия стафилокок,калиев перманганат,хума,морска вода и ябълков оцет).После разбрахме,че проблемът е вътрешен. Френският ни хомеопат дори ни каза да не мажем кожата с кремове,защото така се запушва и не може да избие това,което има да избива навън.Иначе може да удари на друго място. Всъщност не случайно има голяма вероятност от астма.Поне така ни каза.Това е нашият опит до тук.За сега нищо не е дало резултат,освен малко хомеопатията.Сама си прецени,кое би ти помогнало. Пробиотиците,казват,че са задължителни. Ако се разровя,мога да ти кажа,които точно се отразявали добре точно на атопичния дерматит.
За безглутенова диета съм чела,че не лекува. 

# 23
  • Мнения: 11 382
sejiks, като майка на 11 годишно дете с АД мога ли да ти дам няколко съвета?  Hug Макар логиката да е: какви съвети да давам като не съм си излекувала детето Simple Smile

Та като начало моля за описание на АД на твоето дете. Къде са петната? Кървят ли, сълзят ли, от какво се повлияват, какви зависимости си хванала?

Второто което веднага трябва да направите е ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА ХРАНИТЕЛНИ АЛЕРГИИ. Веднага! Щом положението е зле, щом диети и лечение не помага - проблема е хранителни алергии. Така както го описваш ако от ГАПС се влошавате то имате като нас алергия към неща като лимони, моркови ... При нас има алергия и към мляко и какао. Алергиите се менят.

Децата с АД почти винаги имат контактна алергия - домашен прах, плюш, прах за пране, котки, кучета, коне, зайци. Теста ще го покаже. Моята котколюбива дъщеря например е към котки. Ние имаме куче - йорки щото е противоалергично. Но в много заведения оставят котките между масите - те съответно се качват и по масите и като седнем на такова място тя реагира. Съученика до нея има котка - през учебно време ръцете и винаги са зле. Има кремове така наречени "медицинска ръкавица", които помагат за контактните алергии.

У вас махаш всички килими, завеси и завивки. Стерилно и чисто. Ако не сменя чаршафите през ден и и излизат петна по лицето. Пръскам матраците с препарати за алергии и акари по-точно. Много внимателно с препаратите за къпане. С проба - грешка откривате своите. Пера с Тео бебе и плакна допълнително. По-дебели неща пускам 2 път без прах. Къпе се с олиа за дерматични кожи. За съжаление, като се вкл. пубертета косата се омазнява и се появи при нас и себорея та се налагат и по-силни шампуани.

Относно ваксините. Снимай детето като е зле. Не пропускай - пиши дати на снимките. Води дневник. забравя се. При нас началото бе с ваксина за хепатит и нещата се оплескаха от ваксината Тетраксим /това е пентаксим без едната компонента/. Получи дълга диария с кръв и слуз. Снимки, препоръка на алерголог, всички бележки и рецепти, епикризи  от цял свят, мейлове от чуждестранни лекари и каквото имах подредих в папка и ДВАМАТА С МЪЖА ми с костюми и възможно най-офицално облекло отидохме при комисията за ваксините. Събират се на три месеца. Тупнах всичко и ме разпънаха на кръст. Плашиха ме с миолит, с болести и чуда. Плашиха ме, че няма да получа детски - никога лев не съм вземала детски и без това. Но като споменаха, че няма да я пуснат в училище и превъртях. Аха да се наложи да търсят нова 7 членна комислия, поради изтребление на тази. В крайна сметка сме трайно освободени от ваксини. Без ваксини не е лесно - много внимаваме къде пътуваме, страхуваме се от епидемии, като тази с морбилито сега.Неприятно е като ваксинират другите деца да не заразят нашето. 

ЛЕЧЕНИТО: вече ти казах в началото са тестове за хранителни и контактни алергии. Има кръвни и такива с боцкане. Ние правим с боцкане при Мустаков. За първи път срещам лекар, който ме убедждава, че знае и разбира и най-вече чете и донаучава. Външно обичат да изписват кремове и кортикостероиди. понякога се налага да се ползват. Аз установих, че при нас помага един крем, който внасям от Турцуя чрез частни лица и се казва Коресатин - бебе. Тук го препоръчаха и наистина помага. Внесла съм толкова много козметика препоръчана от някого през годините, че у дома бе като аптека. Сега сме само с него. При тежки кризи давам Фенистил на капки. Убедена съм, че проблемът е в червата. Нарича се синдром на пропускливите черва. АД е просто страничен ефект. Голямо подобрение има дъщеря ми от витамини Марсианци с имуноглоболин. Дали заради тоя имуноглобулин или заради комплекс Б, но подобрението е ясно видимо. Само дето ние пълнеем от тях, но за вас това май не е проблем. Обезателно трябва да даваш витамин Д и фолиева киселина. Ако даваш витамини внимавай да не предозираш. Трябва възстановяване на червата - пие се алое, костен бульон, противопаразитни препарати. Ето тук има идеи - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=974210
Не варя отделно чай от дафинов лист, но слагам на всяка гозба.

Морето - нашето българското е задължително. Подобрението е бързо и дори и заимата е по-лека. Колкото може повече стойте там. Били сме и в Гърция, Испания и Турция - не помага така.

Сапарева баня е единствения гейзер на Балканите. Там е за хора с кожни проблеми. Веднъж в годината се ходи и там. Водата съдържа сяра. Тя няма да излекува АД, но премахва ако има гъбички или други гадинки по кожата.

До тук сме сменили поне 6 хомеопата в цялата страна. В момента сме при Мариан Иванов - наистина се старае човека, но не е лено. Меним лечението, но и щерката е несериозна и не ги пие. Няма да се излекуваме с хомеопатия, но поне нещо да помага отвътре.

Ами това е. Ако мога с друго да помогна пиши  Hug

 
 

# 24
  • Мнения: 136
Благодаря! Simple Smile
sejiks Много много  ще съм ти благодарна ако се разровиш за пробиотици, които помагат!
Аз утре имам посещение при лекарката и ще кажа как е минало и какво ме е посъветвала. Аз също съм диагностицирана с астма от бебе, но за голямо щастие нямам никакви проблеми от много време, години.
Така като чета не е зле да си направя изследване за хранителни алергии. Една от дерматоложките при която ходих (обиколих няколко) ми каза, че при мен от тестуване за прах, животни и т.н вече нямало смисъл, израствало се, правело се при деца, малко ме съмнява ама айде.
Друго от което съм се повлиявала добре е фототерапия.

# 25
  • Мнения: 2 962
the Дорис, благодаря ти за синтезирания отговор !
В тази връзка да попитам какви прахове и др. битова химия ползвате? Аз купих един течен био препарт за пране от Балев, който обаче не може да ми изпере бялото пране / на другото по не му личи/! Много от праховете са страшно ароматизирани и ако за някой това е плюс / да миришеш на френски парфюм Mr. Green/ , при нас е минус , затова съм в издирване на по неароматизирани препарати.

# 26
  • Мнения: 11 382
Пера с Тео бебе - плакна допълнително още поне веднъж.
Като бе по-малка пусках пералнята с прах и като е готова още веднъж без плах.  Peace

# 27
  • Мнения: 38
the Дорис, Много,ти благодаря за отговора. Съветите ти са ми много полезни.
Екземата на сина ми в различни периоди е различна:мокра,сълзяща,суха,на моменти почти изчезва,а на моменти се влошава много. По принцип е по лицето,краката и ръцете.
Ние правихме кръвни тестове назначени от алерголог. Преди това и гърба му надраскаха. Оказа се,че има алергия към,казеин,и белтъка на яйцето.
Външни алергии няма или поне нямаше(акарии,полен,котешки и кучешки косми).
За съжаление алерголожката ни беше много невежа и вместо да ни насочи за още изследвания тя само каза да го мажем с кортикостероиди.
През априлската ваканция се чудех дали да не ходим и ние при др. Мустаков. Казват,че е най-добрят.
За ваксините,вече разбрах за вредата им. Членувам в една група за ваксините,където много се информирах за това колко са вредни и опасни.Поздравявам те,че сте имали сили да ходите по комисии. Представям си колко труд,време и нерви сте положили.
За морето,не съм пробвала,но си много права. Ние живеем на средиземно море.Преди време,когато правих опити да го лекувам с морска вода,четох по руските сайтове как рускините хвалели черно море с лечебните си свойства. Специално лекували дерматит на черно море.
Но това изглежда не важи за средиземно море,което е много солено.При нас,положението става дори по-зле.
Иначе ние се къпем само с вода. Много,много рядко ползваме домашен сапун,който е само от натурални масла.
Между другото,много харесвам йоркширите Simple Smile Според теб кучето влияе е ли по някакъв начин върху дерматита на дъщеря ти?

Blue butterfly lady ,Пробиотиците,са :Lactobacillus rhamnosus GG.
Най-добре е да се взимат комбинирани пробиотици:т.е колкото повече видове,по-добре.

сиси , не питаш мен,но да кажа,че ние вместо прах за пране ползваме индийски орехчета.Ако ли не,както е казала the Дорис , слагам прах и въртя две перални,за да съм сигурна,че прахът се е отмил.

# 28
  • Мнения: 26
Здравейте, аз също съм с атопичен дерматит откакто влязох в пубертета и така вече 10 години. Предписвали са ми какво ли не от кортикостероидни кремове до хомеопатия (с временен ефект или нулев). Ползвах няколко години шампоан "Clear" като по достъпен вариант, а и който върши ефект. За съжаление доста ми капеше косата от него. #Crazy В момента ползвам шампоанът на Tiande с корен женшен ( икономичен е и не омазнява косата). Купих си от аптеката Нистатин на таблетки, счуквам 1 и разтварям в шишенце с вода около 100-150 мл. Когато усетя и най-лек сърбеж, парене или зачервяване си намазвам с памуче лицето, предварително напоено в тази смес и веднага се успокоява. Това което мога да кажа от личен опит е да се държи на хигиената и да се подбират правилните продукти. Дано съм била полезна на някого bouquet

# 29
  • Мнения: 2 962
sejiks, какви са тези индийски орехчета - ако може от къде ги купуваш да кажеш Simple Smile

# 30
  • Мнения: 38
сиси ,Купувам ги от амазон или от някой био магазин. Ето примерен линк:
https://www.amazon.co.uk/d/Laundry-Supplies/Ecozone-Soap-nuts-In … rgents/B00DI7J8AK]
Или пишеш в амазон :Indian Soap nuts .
не съм купувала точно тези,само информативно ти ги показвам.

# 31
  • Мнения: 2 962
sejiks, благодаря много!

# 32
  • Мнения: 375
Здравейте! Противопоказно ли е честото посещение на басейн? Не минерален, а обикновен. Синът ми ходи на басейн два пъти седмично в детската градина и се зачудих дали пък от него не се обостря атопичния дерматит.

# 33
  • Мнения: 38
Здравейте! Противопоказно ли е честото посещение на басейн? Не минерален, а обикновен. Синът ми ходи на басейн два пъти седмично в детската градина и се зачудих дали пък от него не се обостря атопичния дерматит.

Да,в книгата Гапс е написано,че хлорът във водата е опасен.

# 34
  • Мнения: 375
Здравейте! Противопоказно ли е честото посещение на басейн? Не минерален, а обикновен. Синът ми ходи на басейн два пъти седмично в детската градина и се зачудих дали пък от него не се обостря атопичния дерматит.

Да,в книгата Гапс е написано,че хлорът във водата е опасен.

Оооо благодаря! Спирам го веднага!

# 35
  • Мнения: 11 382
Има няколко начина за поддържане на хигиената в басейните. Старият начин е с хлор съдържащи препарати. В момента има нов начин с друга химия, която не обостря така алергиите, както хлора.

Поговорете с персонала как точно дезинфикцират.  Peace

# 36
  • Мнения: 2 495
Дали заради тоя имуноглобулин или заради комплекс Б, но подобрението е ясно видимо. Само дето ние пълнеем от тях, но за вас това май не е проблем.
От Б комплекс се пълнее.

# 37
  • Мнения: 11 382
Б комплекс нали е пряко свързан с метаболизма.  Peace

# 38
  • Мнения: 20
Здравейте,от това което писах последно ,ги пих всичките неща .и стигнах до извода само пробиотиците помогнаха!

# 39
  • Мнения: 20
Здравейте,сега съм на пробиотици и се чувствам много добре ,да не кажа че съм се излекувал.Няма сърбежи няма обриви,с атопичен дерматит съм от дете!

# 40
  • Мнения: 11 382
Здравейте,сега съм на пробиотици и се чувствам много добре ,да не кажа че съм се излекувал.Няма сърбежи няма обриви,с атопичен дерматит съм от дете!

Да не ти кърша радостта ама есента ще се види колко помагат.  Rolling Eyes
На море ходи ли?

# 41
  • Мнения: 20
Здравейте,не съм ходил .на плаж ходих ,слънцето помага дотолкова колкото  може  Simple Smile,но проблема нали уж не е кожен ,а е вътрешен .синдром на пропускливите черва и сега това се опитвам да балансирам.Благодаря!

# 42
  • Мнения: 11 382
Нещата не са толкова едностранни

# 43
  • Мнения: 136
Момичета помагайте! За тази година лежах в три болници. След последната все още съм на схема медрол. Всичко с кожата вървеше добре (това, че съм подута като балон някак си го преживявам), но от два дни виждам, че пак започва да избиват червени петна. Не спазвам диета. Вече не знам какво да правя и при кого да отида. Била съм в токуда, александровска и мвр болница

# 44
  • Мнения: 11 382
Подута си в лицето от медрола. Като го спреш ще отмине.

Би ли могла да спреш глутена и да видиш дали имаш подобрение?

Пробвай биорезонанс  Peace Ако решиш имам даже предвид кой да пробваш, но не налагам мнение.

# 45
  • Мнения: 136
Имам чувството, че съм подута навсякъде, но знам,  че ще спадне и за сега не се шашардисвам, просто е кофти, чисто визуално да св гледам така
Това за глутена беше и моята първа мисъл, ще пробвам.
Ще се радвам да споделиш кой точно. Приемам всякакви мнения и съвети за всичко. Храни, лекарства, доктори и т.н

# 46
  • Мнения: 249
Здравейте, много полезна тема, включвам се да следя за детето ми, което е със същия проблем.

Ivan Mladenov 1, бихте ли споделили кои пробиотици сте ползвали и сте доволен. 

# 47
  • Мнения: 11 382
Опитайте с биорезонанс - имаме за сега положителен резултат!

# 48
  • Мнения: 249
Благодаря за съвета the Дорис, бихте ли споделили как точно протича лечението с биорезонанс, както и къде и при кой го правите, ако е възможно.

# 49
  • Мнения: 2 616
Няма просто една "болест" и едно-единствено лечение за същата. Етиологията може да е известна, а може и да не е ясно изобщо какво е провокирало равитието на съответния проблем, може да са налице фактори от различно естество, включително и емоционални, и енергийни.  Sunglasses Третирането обаче на атопичния дерматит, както и на други "кожни" проблеми като чисто кожни локално с мазила, предимно кортикостероидни, както и вътрешна употреба на такива, чрез което се потиска, е пълен идиотизъм от страна на алопатичната медицина. По този начин често се влошава заболяването, но, което е още по-лошо, болестта може да бъде вкарана навътре в организма и да се появи друг, по-сериозен здравословен проблем, например астма.  Sunglasses Потискането не е лечение.  Shocked  Реално профилактиката би трябвало да започне още по време на бременността на майката, че и преди това дори, с подходящо хранене, изчистване на организма, наличие на достатъчно омега мастни киселини в храната и прием на пробиотици в края на бременността, без сериозни стресове по възможност. Rolling Eyes Ваксините категорично могат да отключат проблема и такива изобщо не би следвало да се слагат на детето, след като вече атопичният дерматит е проявен и особено ако е по-тежка форма. Rolling Eyes С хомеопатия често може да се излекува или да се подобри състоянието значително, но не бива да се прилагат комбинирани хомеопатични лекарства или по няколко монопрепарата наведнъж, а и по принцип трябва внимателно да се следи и оценява състоянието на детето или възрастния, ако пробемът е от дълго време, още повече ако е бил третиран преди това с алопатия. Rolling Eyes Дълготрайното мазане с кортикостероидни кремове може да доведе до друг, по-сериозен здравословен проблем и да направи лечението доста по-трудно и бавно. Вътрешното приемане на кортикостероидни препарати само по себе си може да има също сериозни и дълготрайни странични ефекти. Shocked   При някои деца с възрастта атопичният дерматит спонтанно изчезва. Ако има психологически проблеми и отключващи стресови фактори, може да се прилагат и други алтернативни подходи, особено при възрастни.

# 50
  • Мнения: 20
Здравейте, много полезна тема, включвам се да следя за детето ми, което е със същия проблем.

Ivan Mladenov 1, бихте ли споделили кои пробиотици сте ползвали и сте доволен.  

Здравейте,пил съм jamieson probiotic и  pro10biotics по 1 кутия за по месец,но за съжаление нямаше голям резултат ,по форумите накои майки са доволни от биокулт и панда ,мисля и тях да ги пробвам.все още съм на кортикостероиди  така 20 години и  разбира се страничните ефекти са налице,но само това ми дава малко спокойствие.Благодаря и успех .Дано скоро се намери някакъв лек за тази епидемия.преди 30 години 1 на 100 деца е било с ад ,сега всяко 10 дете е с ад ,учените казват ,че след още 20 години всяко второ дете  ще бъде с ад.

Последна редакция: вт, 07 ное 2017, 09:52 от Ivan Mladenov 1

# 51
  • Мнения: 136
Дали някой е ползвал ли е xolair?

# 52
  • Мнения: 11 382
Иване, може и да греша, но ти нямаш склонноста да се вслушваш в съвети, но те моля да ме послушаш.

1. Направи си тестове за хранителни алергии.
2. Спри за месец глутена.
3. Резултат от пробиотик може да очакваш минимум след 6 месеца непрекъснат прием.
4. Пробвай биорезонанс +  лазер  Peace

# 53
  • Мнения: 20
Иване, може и да греша, но ти нямаш склонноста да се вслушваш в съвети, но те моля да ме послушаш.

1. Направи си тестове за хранителни алергии.
2. Спри за месец глутена.
3. Резултат от пробиотик може да очакваш минимум след 6 месеца непрекъснат прием.
4. Пробвай биорезонанс +  лазер  Peace

Благодаря ,напълно съм съгласен .

# 54
  • Мнения: 20
Иване, може и да греша, но ти нямаш склонноста да се вслушваш в съвети, но те моля да ме послушаш.

1. Направи си тестове за хранителни алергии.
2. Спри за месец глутена.
3. Резултат от пробиотик може да очакваш минимум след 6 месеца непрекъснат прием.
4. Пробвай биорезонанс +  лазер  Peace

Здравейте ,отново .искам да ви попитам под лазер ,какво имате предвид ?Фототерапия ли?Благодаря и хубав ден!

# 55
  • Мнения: 11 382
Биорезонанс + лазерна терапия.

Ако сте от София ще Ви дам координати за да започнете с диагностиката и лечението.

# 56
  • Мнения: 20
Биорезонанс + лазерна терапия.

Ако сте от София ще Ви дам координати за да започнете с диагностиката и лечението.

Здравейте,благодаря ви много ,засега нямам възможност от Кюстендил съм .Но имам желание.Тук се получи малко като,който няма желание намира оправдание ,който има желание намира начин!Благодаря ви още веднъж ,засега съм се насочил ,към релакс ,чист въздух и по-малко спорт със спокоен сън и пробвам със някой храни и детоксикация за пречистване на организма и естествени пробиотици за възстановяване на синдрома на пропускливото черво.Хубав и усмихнат слънчев ден ,до скоро!

# 57
  • София
  • Мнения: 38 595
О, нашата тема се преместила тук!
Споделям последното си откритие за пробиотик /евтин, но истински, държи се в хладилник/
https://apteka.framar.bg/30062947/%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80 … 0-%D0%BC%D0%B3-20

Ще пробвам отварата от дафинов лист.
Иначе малкият тази зима е много добре.

# 58
  • Мнения: 11 382
Биорезонанс + лазерна терапия.

Ако сте от София ще Ви дам координати за да започнете с диагностиката и лечението.

Здравейте,благодаря ви много ,засега нямам възможност от Кюстендил съм .Но имам желание.Тук се получи малко като,който няма желание намира оправдание ,който има желание намира начин!Благодаря ви още веднъж ,засега съм се насочил ,към релакс ,чист въздух и по-малко спорт със спокоен сън и пробвам със някой храни и детоксикация за пречистване на организма и естествени пробиотици за възстановяване на синдрома на пропускливото черво.Хубав и усмихнат слънчев ден ,до скоро!

Ами и аз не съм от София и ви разбирам. Не е възможно постоянно да се пътува до там.
Ако желаете направете като имате път на там първична диагностика и първа терапия и вижте как се чувствате. Не съм посещавала центрове в София, но много горещо ми препоръчаха специалист диагностик и уред за терапия.

# 59
  • Мнения: 249

the Дорис, бихте ли споделили информация за диагностика и уреда в София, може и в лично съобщение. Благодаря.

# 60
  • Мнения: 20
Правилно дишане за лечение на атопичен дерматит

пробвайте от 1-3 седмица за резултати!

https://triangle.bg/books/1941-08-24-05.1998/1941-08-29-05.html

# 61
  • Мнения: 11 382
При теб има ли подобрение?

# 62
  • Мнения: 20
Рано е да се каже ,но 10 ден без кортикостероиди.Има леки сърбежи  ,предимно сутрин ,но като излезна на разходка рано сутрин по хлад и изчезват.няма го дрането до кръв  .добавките са ясни допих си омегата 3 и магнезия. И сега съм на лутейн за очи и зрение ,б-комлекс ,и чесън с всяко ядене.диети не спазвам само смених кравето кисело мляко и сирене със козе  .само кашкавала ми е от краве мляко.щях да забравя спрял съм шоколада и минах на плодове Simple Smile

# 63
  • Мнения: 11 382
Кашкавала е най-тежък за моята дъщеря.
Има хубав Козе кашкавал


Но аз купувам от ферма + козе масло за сладкиши.

Пробиотик не пиеш ли?

# 64
  • Мнения: 20
Чесън ползвам ,вместо пробиотик .след 10-15 дена пак ще пиша ,надявам се дотогава напълно да съм се излекувал.Благодаря и успех!

# 65
  • Мнения: 11 382
Чесъна и пробиотика нямат нищо общо. Едното е храна, която има противовъзпалителни и противопаразитни свойства, а другото са полезни бактерии, които населяват червата. Даже чесъна вреди на бактериите в големи количества.
За атопичния дерматит е много важно да се приема пробиотик.

Да ти кажа разбирам, че пробваш да се самолекуваш, но нямаш добра стратегия, а действаш хаотично и малко нахалос ... Опитай се да търсиш и отстраниш причината за проблема си.

# 66
  • Мнения: 20
Здравейте ,наясно съм със синдрома на пропускливото черво и пробиотици съм взимал 3 месеца никакъв ефект .в чесъна има селен ,който си го набавям и с лутеина за очи и зрение .с малки корекции в диетата както писах погоре и май нацелих посоката с правилното дишане .все пак дерматита може да се дължи и на гъбички,паразити  не е задължително да е хранителна алергия и бактерии.и за майтап предпочитам противовъзпалителният ефект на чесъна ,отколкото на кортикостеройдите Simple SmileИзлекувах си подаграта ,един дерматит няма да ми се опре Simple SmileА  имам и много силен коз ,ако аз не успея знам кой ще може ....
Благодаря ви за вашето мнение и насоки ценни са за мен !

# 67
  • Мнения: 11 382
Aма опитай се да чистиш един или няколко проблема  - например пропускливи черва - правят се изследвания с дишане, кръвна и фекална проба. Лекува се с костен бульон.

Ако имаш алергии - кръвно изследване, кожни тестове - ограничаване на алергена.

Ако е непоносимост - проба грешка, водиш дневник и спираш храната.

Ако са гъбички /външен причинител/ - проба при дерматолког и лечение. Ама надали са гъбички. Ако са вътрешни гъбички - пак изследване и кокосово масло.

Вътрешни паразити - фекални изследвания, прочистване от паразити, запер.

Екзема, себорея, дерматит ...  - пак изследване/ доказване/ лечение.

С дишане можеш да си помогнеш за засилване на имунитета. Но надали ще се излекува дерматита. Подобрение сега всички атопици имат заради горещото време и омазняването на кожата.

Виж тоя китайски крем - при нас много помага, но не съм убедена, че е без кортикостероид, макар китайчетата да се кълнат, че е чист като планинска роса Simple Smile 

# 68
  • София
  • Мнения: 38 595
Моят син пък нещо се влоши.
Особено раната на лакътя - пак стана голяма.
И сърбежите се засилиха.
Сетих се за зехтин с малко чаено дърво.
И алое на ампули орално и на раната
И фенистил нощем - няма начин.

ММ си маже Елоком като луд, аз мърморя, ама не ме слуша.

Ще поръчам поморийска луга, да видя как ще е.

# 69
  • Мнения: 20
Здравейте,Помежду другото работи ефекта на правилното дишане ,сутрин разходки по хлад задължително сърбежите изчезват не трябва да прегрявате ,бавно и ако се запотите студена вода да се наплискате.Добавки който взимам сега чесън много помага ,Витамини Б-комлекс и лутейн за очи и зрение в него също има селен .добавки който съм взимал алое вера ,омега 3,магнезии,алкалурин,Базика много съм доволен .л-глутамин ,л карнитин,лимон с топла вода сутрин, сода с топла вода сутрин на гладно,запарка от коприва ,запарка от дафинов лист ,жълт кантарион и лайка .Остана само лек сърбеж сутрин предимно и като се излезне веднага като се събудите по хлад и той изчезва!успех Само за диетата не споменах ,диета не спазвам само Млечните продукти от краве мляко ги замених с козе и сладките работи ги замених с плодове това е !Благодаря и успех:) също забравих да спомена и прословутите пробиотици 3 месеца ,Кръстю Ангелов  ако и това не помогне има една тайна обърнете се директно към Бог !Друго нещо се сетих:)   намалете въглехидратите те ви убиват !!!

Последна редакция: нд, 03 юни 2018, 09:57 от Ivan Mladenov 1

# 70
  • Мнения: 11 382
Free Agent пробвайте китайския крем от предния ми пост. Много съм доволна.

# 71
  • Мнения: 625
Линкът към китайския крем не ми се отваря. Може ли името му, моля.

# 72
# 73
  • Мнения: 13
Здравейте, пиша от личен опит и с надеждата да успея да бъда полезна на поне един от вас. Преди години се сблъсках с това заболяване наречено атопичен дерматит. Ще разкажа историята накратко. От ранна детска възраст през определени сезони винаги са ми се появявали такива "обривчета". Тогава лекарите ги наричаха лишеи и ми изписваха един кортизонов крем -"Бетноват" мисля, че се казваше. Имаше ефект мажеш два-три дни изчезва. След известно време пак се появява. Лющи се и сърби. Но преди 8 години може би това нещо се появи и порази цялото ми лице и ръце както и сгъвките на краката. Воднисти мехури, цепеща се зачервена кожа, сърбяща ужасно. Започна кошмара с кожните лекари. Обиколих какви ли не "светила", похарчих маса пари за специални кремове, душ гелове и какво ли още не. Ефект 0. Диагноза атопчен дерматит със леко изразен невродермит. Направих си биопсия която потвърди диагнозата на лекарите. Обясниха ми как повече няма да мога да използвам традиционна козметика, грим, червило. Как всичко това дразнело кожата още повече и буквално да забравя за съществуването на тази козметика. Отчаях се. Предложиха ми лечение с кортизон на инжекции, което категорично отказах след като ми обясниха, че такова "лечение" щяла да заличи проблема временно, но при следваща поява вероятно щяло да стане още по-зле. Прочетох и за негативите на кортизона. Реших да премина на билколечение. В продължение на 3 месеца пих билков чай предписан от билкар. По литри на ден пак никакъв ефект. Вече бях тотално отчаяна. И тогава разбрах за хомеопатията. Препоръчаха ми много добър и известен хомеопат, който направи чудото за мен -за жалост докторът вече не е сред нас. Лечението продължи три години. Всичко изчезна все едно никога не е било там. Трябва много упоритост и търпение. Стриктно да се приемат гранулите. Без кафе, мента, шоколад, какао, кола. И резултатът идва. Да не става бързо, но хубавите неща ставали бавно. Лечение има.
Пожелавам упоритост на всички, които се борят с това и късмет да попаднат на добър хомеопат, който да назначи правилното за тях лечение. Не губете надежда и вяра!

# 74
  • София
  • Мнения: 38 595
Нали видяхте темата ми за китайския крем? Има кс, за съжаление.
Ние планираме Поморие през август и Гърция през септември.

Общи условия

Активация на акаунт