,,Откраднат живот" - сезон 3, тема 17

  • 103 843
  • 779
  •   1
Отговори
# 630
  • Другата България
  • Мнения: 44 035
Добре де, аз нещо не разбирам - одобрили са Жекова за приемна майка - това със или без знание/съгласие от бащата става?
Щото появата на бащата значи ли, че няма да ѝ дадат да е приемна майка? Или няма значение, след като детето живее в дом при наличие на жив баща? Оф....
 

В трейлъра за днес дават,че са я одобрили.
Това го видяхме всички, въпросът е какво се случва след като се появи таткото? В реала как е?

# 631
  • София
  • Мнения: 5 291
Според мен в реала, а и както намекнаха във филма, ако бащата си вземе детето, то остава с него. Сега, дали ще е за постоянно, дали за 2 седмици - зависи от това той колко ще иска. Смисълът на приемната грижа е да не расте детето в дом, а в близка до семейната среда, докато родителят има възможност или желание да го гледа.

# 632
  • Мнения: X
Приемната грижа се получава много по-лесно от осиновяването и доколкото знам не е задължително съгласието на биологичните родители на детето, ако има живи такива. Обаче в случая както се появи бащата и се окаже че не е съгласен детето му да се премести за отглеждане при Жекова има право по всяко време да си го вземе за отглеждане при него. Добре е че се повдига тази тема, а ще е още по-добре ако се дадат и повече разяснения по нея. Много семейства в България имат възможност да бъдат приемни родители на поне още едно дете. Процедурата не е толкова бавна и сложна и могат да дадат шанс на повече изоставени деца да заживеят в нормално семейство.

# 633
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 5 310
И аз мисля, че е добра идея вмъкването на темата за приемните родители в сериала.
В предните епизоди споменаха, че бащата на Коко живее в чужбина и се връща от време на време в България. Предполагам, че би могло през останалото време момчето да живее при Магда. Thinking

# 634
  • Варна
  • Мнения: 1 373
Сега гледах реклама на Каменица и единия от момчетата е на Вяра пациента Ясен Витанов.. 😁

# 635
  • Другата България
  • Мнения: 44 035
Според мен в реала, а и както намекнаха във филма, ако бащата си вземе детето, то остава с него. Сега, дали ще е за постоянно, дали за 2 седмици - зависи от това той колко ще иска. Смисълът на приемната грижа е да не расте детето в дом, а в близка до семейната среда, докато родителят има възможност или желание да го гледа.
Приемната грижа се получава много по-лесно от осиновяването и доколкото знам не е задължително съгласието на биологичните родители на детето, ако има живи такива. Обаче в случая както се появи бащата и се окаже че не е съгласен детето му да се премести за отглеждане при Жекова има право по всяко време да си го вземе за отглеждане при него. Добре е че се повдига тази тема, а ще е още по-добре ако се дадат и повече разяснения по нея. Много семейства в България имат възможност да бъдат приемни родители на поне още едно дете. Процедурата не е толкова бавна и сложна и могат да дадат шанс на повече изоставени деца да заживеят в нормално семейство.
Благодаря за разясненията, наистина ми е мътно това с приемната грижа.

# 636
  • Мнения: 12 937
Ей, развалиха я тая проф. Гочева, бе, ракия пропи. Очаквах титаничен сблъсък между бабите, а то мирно и тихо мина, пффу.. Twisted Evil
А като имат толкова работници родителите на Лорчето, баща ѝ за един обяд ли не може да излезе? Shocked

Психоаналитичката с маминото синче... Сетих се веднага, че то е гаджето, щом каза, че мамма го е взела, като я е докарал. hahaha

Тия на тавана да вземат да си сложат едно легло, толкова Па да нема, че това диванче даже и на Мазов му е късичко. А и ще е по-удобно за загорели доктори със задръстена сексуалност.

Гнусничка се очертава ролята на Рачков старши, като съдя по промото за вторник. Close

# 637
  • Мнения: 4 862
Преди Галя изникваше при всяка близост между Тасев и Добрева . Сега Тасев мокри очи като вижда Добрева и Ясен.

# 638
  • Мнения: 368
Адски много ми изтъпя тоя сериал....

# 639
  • Мнения: 6 176
Напоследък единствените свежи реплики  са на Мазов , когато стане въпрос за  мама- Twisted Evil
Сценаристите успешно  ме отвратиха от  бившите  по-положителни герои , сега упорито скапват и образа на  Боби-Наумчо , който ми беше симпатичен . От липса на мозък и фантазия , започнаха да залагат на полуголите му сцени пред гардеробчетата .
Добре ,че Верчето  не е толкова " даровита" , че сигурно щяхме по цяла вечер да гледаме перки и ци-ци .
Засега  наблюдаваме  новата двойка  remybussi , но им давам максимум 1-2 епизода  , за да се улеят и тук .
Това с влизането на Рачков  старши  ми дойде в повече  hit

# 640
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 202
Аз Тасев не го разбирам. Не иска да е с Вяра, обясни и че се бил освободил от нея, сега защо се дразни, че тя си намери друг?!

# 641
  • Бургас
  • Мнения: 29 118
И мен ме дразни Тасев с измислената си ревност към Вяра. Уж сам иизбра Галя,но и Вяра не пуска...брей,да му се не види....Мъжка му работа. Дано Вяра иЯсен да останат заедно!
Мазов и Хинова много ме кефят!

# 642
  • Мнения: 7 849
Аз Тасев не го разбирам. Не иска да е с Вяра, обясни и че се бил освободил от нея, сега защо се дразни, че тя си намери друг?!

Недомислена работа - като тийновете в средните класове. Обичам те, но няма ти кажа, тайна е. И ще ти покажа с насилие.. Или нещо от сорта.

# 643
  • Другата България
  • Мнения: 44 035
Аз Тасев не го разбирам. Не иска да е с Вяра, обясни и че се бил освободил от нея, сега защо се дразни, че тя си намери друг?!
Това питам след всеки епизод и аз.

# 644
  • Мнения: 6 176
.....Недомислена работа - като тийновете в средните класове. Обичам те, но няма ти кажа, тайна е. И ще ти покажа с насилие.. Или нещо от сорта.
Joy hahaha В детската градина и до 4-ти клас  така изразявахме  харесването си /поне преди 100 г./ - да се посбиеш с "гаджето"  /не зверски като сега - малко дърпане на ръце , гоненица , притискане в ъгъла ... Blush/   беше израз на някаква детска любов .

Общи условия

Активация на акаунт