Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 133 166
  • 914
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 246
А колко е допустимото количество метотрексат? За първи път чувам, а го пия отдавна. Малко се притесних.

# 766
  • Мнения: 47 986
Е не си спомням. Трябва да попиташ лекаря си. Едва ли е толкова просто,но щом ти понася добре, пий си го. При следващото посещение попитай лекаря си просто

# 767
  • Мнения: X
А колко е допустимото количество метотрексат? За първи път чувам, а го пия отдавна. Малко се притесних.
тук се споменават 3-4 грама
https://gpnews.bg/%D0%BF%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%81

# 768
  • Пловдив
  • Мнения: 40 777
В гърления секрет на мм се изолира псевдомонас аеругиноза ... сефте я чувам тая гад.
При ревматолога ли да идем за рецепта на АБ?

# 769
  • Мнения: 23
Здравейте! Бременна съм в 6г.с.Досега пиех Плакенил и Куркумин. Спрях и двете веднага след положителния тест. В момента подготвям изследвания за нова консултация с ревматолог. Някой знае ли какво мога да приемам вместо куркумата през бременността. Нещо пак природно, което да не е противопоказно обаче?

# 770
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте! Бременна съм в 6г.с.Досега пиех Плакенил и Куркумин. Спрях и двете веднага след положителния тест. В момента подготвям изследвания за нова консултация с ревматолог. Някой знае ли какво мога да приемам вместо куркумата през бременността. Нещо пак природно, което да не е противопоказно обаче?
Честито! Безпроблемна бременност ти желая.
В какво състояние си сега-болки, отоци, резултатите как са или може да си в ремисия?

# 771
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Здравейте!
Изписаха ми Плакенил, от два дена звъня на аптека Промахон, но не отговарят. Някой да знае дали продължават да доставят или вече не може чрез тях. Ще съм благодарна, ако някой знае по какъв начин да се снабдя с лекарството.

# 772
  • Somewhere in the World
  • Мнения: 1 335
Здравейте.
От аптека Промахон поръчвах лекарства по вайбър на същия телефон посочен в сайта, като изпращам сканирана рецепта.
Доставката беше за около седмица.
Успех!

# 773
  • Мнения: 47 986
Това скоро ли? Защото вече май искат гръцка рецепта. В България се продава Моривид. Скъп е

# 774
  • Пловдив
  • Мнения: 40 777
Тези спец. и скъпи лекарства не се ли отпускат със зелена рецепта или рецептурна книжка?

# 775
  • София
  • Мнения: 5 285
От аптека Промахон от доста месеци не доставят Плакенил - искат гръцка рецепта (от гръцки лекар). Това се случи, когато покрай пандемията излезе информация, че хлорокинът помага срешу COVID19 и все още няма промяна в тази връзка.
Вариантът е Моривид - 70 лв. за кутийката, която струва 3 евро в Гърция... Аз до момента не съм чула за финансово подпомагане в тази връзка - ако някой знае, може да сподели.

# 776
  • Somewhere in the World
  • Мнения: 1 335
Аз не съм поръчвала Плакинил а Метотращсат и Медрол.
Извинявам се, че съм ви подвела 🙏

# 777
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Благодаря за информацията!
От аптеката ми отговориха, че не доставят вече Плакенил. Сега се опитвам от Турция чрез познати да намеря. Ако не стане ще пробвам от Германия и в краен случай Моривид.
Само искам да споделя, че 2- 3 месеца след прекаран Ковид така ми се обостри РА - то, че място не можех да си намеря от болка. Имам си го от десетина години, но такива болки не бях изпитвала.
Желая ви по - малко болка!  Heartpulse

# 778
  • Мнения: 47 986
В групата във фейсбук понякога предлагат

# 779
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Свързах се с познати от Турция и представете си колко струва една опаковка Плакенил - 200 лв. Наистина ли е станало толкова скъпо!?... Някой да е купувал скоро?...

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 21:51 от Илда - Нарциска

Общи условия

Активация на акаунт