Варицела

  • 10 226
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте ,моля ви кажете ми как да успокоявам тези пъпки нощем ,изобщо не можем да спим втора вечер ..от събота сме с Варицела ,ментовия спирт просто много плаче от него и му слага само  малко пудра но просто не се спи ...Sad(става ми жал за детето просто ..днес мисля да взема смрадлика да го облея преди да легнем ,дано е по спокоен ,какви други методи може да използвам .
 ?

Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 08:29 от bubanka

# 1
  • Мнения: 4 418
Фенистил.
Също от аптеката можеш да купиш специални мазила за пъпки. Продават доста видове.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 987
ДЖИНДЖИРА АЛБА СПРЕЙ
ДЖИНДЖИРА АЛБА БЕБЕ СПРЕЙ 30 мл.

в зависимост от възрастта на детето- спрей или бебе спрей, много е добър  Naughty

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 600
Фенистил не помагна на моя син.
Купих също и Микстура Алба, струва не повече от 2 лв. Той бил единствения, който успокоявал детето на приятелката ми, но се оказа, че на сина ми предпочита ментовия спирт.
Скрит текст:

За Джинджира също чух много добри отзиви от приятелки и ако мисктура Алба не беше помогнала, щях да купя Джинджира.

# 4
  • Мнения: 8
Да ,сега се прибрах от лекарката и ми каза джинджира да взема,ще видим как ще ни подейства ,дано е благополучно ,истинско мъчение за децата .

# 5
  • Мнения: 12 307
Ива Иванова, ако около вас има аптека, която изготвя лекарства по рецепта, попитайте за антисептична пудра. Струва 2-3 лв. На моята дъщеря й облекчаваше сърбежа, малкият не даваше да му се третират пъпките с нищо. Тежко е, но ще отмине.

# 6
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Пудрата може да облекчава ама докато сложите на всички пъпки със клечка за уши,може да припаднете.Аз правих това само три пъти,нямах нервите и търпението.То да е една пъпка ама те при нас бяха над 50.

# 7
  • Мнения: 21 282
Колко големи са децата ?

# 8
  • Мнения: 8
Здравейте,джниджирата определено помогна✌ Peace Успяхме да поспим тази нощ и двамата Simple Smile Кога е най добре да започнем да излизаме че изобщо не го свърта вкъщи !? На 3год. е моето Simple Smile

# 9
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Ако не се събирате със никой, просто за разходка може да си излизате спокойно. На по-усамотени места. Кой ден ви е от първата пъпка?

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте. Относно излизането: Имам детенце с варицела. Вече близо седмица. Но не излизаме. Защото е много опасно не толкова за други деца отколкото за жени в първи месеци на бременността.  В обсега ми познавам две приятелки, които загубиха плода заради шарка. Дори при едната настъпиха усложнения и неможе да има вече деца.Понеже може да се срещнете с жена, която незнаете , че е бременна. Затова мисля, че трябва стриктно да се спазва инкубационният период.

# 11
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Аз не съм съгласна със вас. То ако всеки знае, че е болен от шарка ще си стои вкъщи. Точно тези три дни са фатални за заобикалящите ни. След това вече не си носител. Ние имахме една пъпка три дни и пак не бяхме сигурни дали тази пъпка е признак на варицела. Що народ сме изпозаразили и то не умишлено. След две капачки вино избиха и други две и вече бяхме почти сигурни, че е варицела. Нищо, че не изглеждаха стандартно пъпките. Всичко е толкова относително. Всичко мутира вече.

# 12
  • Мнения: 8
Здравейте момичета ,детето всичко му премина сега е мой ред 😄

# 13
  • Мнения: 5
И ние сме с варицела. Първо баткото, сега и малчо на 10 месеца.. и това, че малките изкарвали по-лесно хич не важи за нас 😐.. температура, рев, само на ръце заспива и толкова много пъпки - празно няма! Първо мазах с гел, сега пудра... ефект не виждам...незнам дали да пробвам мъника с ментоловия спирт..🤔

# 14
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
Обезателно с ментолов спирт,много облекчава,а и така пудрата ще залепва(поне аз така мисля).

# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 600
Ако искаш пробвай Джинджира Алба спрей от аптеката, около 14-15 лв. Има за бебета.
На мен той много ми помогна, от ментоловия спирт почти никакъв ефект не усетих.
И най вече ми помогна, че на четвъртия ден, когато започна да става нетърпимо се изкъпах и имах огромно облекчение, огромно.
Мненията за къпането са на двата полюса. Има статии и за и против.

Аз се реших след като bubanka ми каза, че и двете й деца са я карали лятото и са се къпали.

Синът ми не се къпа, не посмях да рискувам с него и го сърбеше в пъти повече от мен.

# 16
  • Мнения: 5
Аз го къпя всеки ден , само вода без сапун или друго.. но много бавно всичко.. Баткото беше песен , тук-там някоя пъпчица. Измъчи се милото, ще питам лл за джинджира бебе, Благодаря 🙂

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте искам да ви попитам контратубекс и витасин да ли са подходящи за белези (дубчици) от варицела преди две седмици я изкарах с детето ми на 32 години съм и ми останаха много дупки по лицето моля дайте съвет

# 18
  • Мнения: 77
И аз се включвам.Вчера заелязахме 2-3 пъпки по гърба,днес има още 3-4.Ходихме на доктор и той потвърди ВАРИЦЕЛА!Аз съм на 24 не съм карала нито една шарка....Вечерта имаше Т 37.1,дадох Хексалгин,днес 37.7 по главата и корема няма,нормално ли е?Дадоха карантина 9 дни.Той е момче,иска да излиза,да играе.КОФТИ.Пъпките не са големи,и по лицето има 3-4 това е.Днес ни е 2-ри ден.Казаха,че излизат на етапи.Никога не съм се сблъсквала с такова нещо.Давам Изопринозин и ViraSoothe.Много ми е притеснено,не знам как протича.....?Сутринта не е закусвал,хапна картофено пюре,супа,бисквити и айрян.На едното пръсче на ръката пъпката е много гадна,точно под нокътя-мехур и казва,че го боли.На 5 е.Казах му да не ги чеше,че ще останат белези,но сигурно докато се обърна и ги чеше.Аз четох,че стават големи червани водни мехури,и нашите са водни,но не са големи много.Дайте мнение!

# 19
  • Мнения: 77
 юни 2018, 18:11 ч.
И аз се включвам.Вчера заелязахме 2-3 пъпки по гърба,днес има още 3-4.Ходихме на доктор и той потвърди ВАРИЦЕЛА!Аз съм на 24 не съм карала нито една шарка....Вечерта имаше Т 37.1,дадох Хексалгин,днес 37.7 по главата и корема няма,нормално ли е?Дадоха карантина 9 дни.Той е момче,иска да излиза,да играе.КОФТИ.Пъпките не са големи,и по лицето има 3-4 това е.Днес ни е 2-ри ден.Казаха,че излизат на етапи.Никога не съм се сблъсквала с такова нещо.Давам Изопринозин и ViraSoothe.Много ми е притеснено,не знам как протича.....?Сутринта не е закусвал,хапна картофено пюре,супа,бисквити и айрян.На едното пръсче на ръката пъпката е много гадна,точно под нокътя-мехур и казва,че го боли.На 5 е.Казах му да не ги чеше,че ще останат белези,но сигурно докато се обърна и ги чеше.Аз четох,че стават големи червани водни мехури,и нашите са водни,но не са големи много.Дайте мнение!

# 20
  • Мнения: 4 418
Ами какво мнение, освен при 37.1 да не давате хексалгин. Въобще при тазш температура не давайте нищо. След 38.5 чак, като хексалгина го оставете за крайна мярка. Има нурофен, панадол.

# 21
  • Мнения: 77
Вчера вечерта имаше треска 37.6 и му беше много студено.Днес е трети ден,колко още ще избиват тези пъпки?

# 22
  • Мнения: 4 418
При всеки е различно. При дъщеря ми избиха първия ден и повече не се появихя нови. Да не говорим, че понякога се получават усложнения и се хваща и някой друг вирус паралелно с шарката. Дъщеря ми от неделя вечерта е с много висока температура и премина в гнойна ангина. Сега е на антибиотик, но температура свалям след 38.5. И нея я тресе на моменти и й става студено.

# 23
  • Мнения: 77
Ужас!А как така антибиотици при шарка.....?При нас излизат нови...Аз също не съм карала ВАРИЦЕЛА.Нама и апетит много,има 2-3пъпки и в устата....Много гадно...Бързо възстановяване на вас!

# 24
  • Мнения: 4 418
Не, тя шарката я изкара преди 2 години. За температурата пишех, че е нормално да ги тресе и да им е студено.
Бързо възстановяване и при вас.

# 25
  • Мнения: 77
Избиха вчера и на 2-те очички......Една на гръбчето и на нослето ги разчеса.....не са големи,може ли от тях да остане белег?Днес ни е 4-ти ден...Да се свършва вече...

# 26
  • Мнения: 77
Може ли да се дават мултивитамини Марсианци,доктор Тайс?Как мислите?Нали имунитета отслабва?....Не знам?!?

# 27
  • Мнения: 4 418
Давай прост витамин С от ампули. Няма смисъл от марсианци и т.н. Поне според мен.
Иначе да, имунитета отслабва, но при нормално здраво дете не се отразява кой знае колко.
Да си почива у дома, никакво излизане на слънце и да не чеше пъпките, за да не останат белези.

# 28
  • Мнения: 77
Благодаря ви много 😊

# 29
  • Мнения: 77
Здравейте!Вчера докато спеше вечерта,се събуди и каза,че му е лошо...Измерихме Т и беше ниска 35 и нещо....Това нормално ли е?Днес ни е 5-ти ден и казва,че му е лошо....Аз все се притеснявам,не виждам пъпките да завяхват,не знам...

# 30
  • Мнения: 4 418
Цветелина, успокой се малко
 За първи път ли боледува това дете?  Ще завяхнат и пъпките и всичко ще мине.
Нормално е да му е лошо. Храни ли се добре? Как му минава деня? Какви лекарства му даваш?

# 31
  • Мнения: 77
За първи път боледува от шарка.Не му се яде много,но е нормално когато му е лошо.Общо е весел,иска да излиза навън,има пъпки по стапалата на краката и не иска да става,че го боли.Давам Изопринозин сироп,нурофен за Т и третирам пъпките имам Вирасут и едно руско лекарство за завяхване на пъпки,това е.

# 32
  • Мнения: 4 418
От шарка 99% от хората боледуват по един път. Продължава ли да вдига температура? 10-тина дни ще е така. Половинана сте ги минали.

# 33
  • Мнения: 77
Повече от 37.7 не е имал,на 37.6 го тресеше много с нурофена пада и вечерно време пак започва да се вдига.Аз се притесних за ниската Т 35 и нещо и йаза,че му е лошо.Сега беше 36.8 и каза,че му е студено и лошо явно се вдига.Дала съм нурофен и сега даже пее.Благодаря много за всичко.Дано по-скоро да минава вече....Аз също не съм карала ВАРИЦЕЛА,може и аз да съм в кюпа....Каквото стане...Гледам се и аз за пъпки,за сега няма.Инкобационния период е до 21 дни ли?

# 34
  • Мнения: 4 418
Не давай нурофен и въобще никакво температуропонижаващо при тази температура. Правиш лоша услуга на детето си. То така не може да пребори вируса.
21 дни е инкубационния период.

# 35
  • Мнения: 77
Само над 38 ли да давам...?

# 36
  • Мнения: 77
От сутринта не е имал,не виждам и нови пъпки.....Ако е над 38 ще давам температуропонижаващо......Благодаря ви!

# 37
  • Мнения: 4 418
Аз давам над 38.5. Почети малко за температурата, ще ти е полезно.

# 38
  • Мнения: 77
Благодаря ви много!Хубав ден

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Нурофен не е добре да се дава при варицела, дори в листовката го пише. Дава се панадол.

# 40
  • Мнения: 77
Натата докторка каза,че може....

# 41
  • Мнения: 77
Казва,че го боли гърлото. ..Някакъв спрей може ли...?

# 42
  • Мнения: 77
Знам,че може да има дразнене в гърлото заради варицела,казва че като преглъща го боли,няма сополи.Затова питам за спрей,за да облечки дразненето....Благодаря

# 43
  • Мнения: 4 418
В момента върлува вирусна ангина. Обади се на личната му лекарка, за да дойде и да го прегледа. Може да му даваш нещо за гърло, но ако е от варицелата едва ли би помогнало. Само да не навреди де.

# 44
  • Мнения: 77
Благодаря!

# 45
  • Мнения: 77
Днес май сме по добре само Т е 35.8-35.9 вчера беше 37.9,падна сама до 37.5.......Не виждам нови пъпки.Всичко да мине вече.Днес ни е 6-ти ден.Яде супа,сутрин няма апетит,после хапва.В сряда сме на доктор след карантината.Да се надяваме,че няма да останат белези и вдичко да е ок.Трябва и да се къпе вече.....Хубав ден на всички!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Трябвало е да го къпеш през цялото време.

# 47
  • Мнения: 77
Казаха,че е абсурдно пъпките не завяхват от водата,а стават лигави и е добре да не се мокрят

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Ами не е вярно! Информация по въпроса има достатъчно, дори водещи инфекционисти отричат мита за некъпането. Естествено има достатъчно закостенели "доктори", които си следват предписанията отпреди 30 години, но те са отречени като тотално погрешни. В белите страни никой не агитира за такава глупост като некъпане, напротив - предписанията са няколко пъти дневно да се взема душ, който освен че успокоява сърбежа поддържа кожата чиста и намалява риска от инфекции. Ето ти интервю с инфекционист, ако се разтърсиш ще излязат много такива и вероятно нито една статия, която забранява къпането:
https://www.credoweb.bg/publication/78573/greshno-e-shvashtaneto … abva-da-se-kapyat
Както и да е, минало свършено при вас, пиша го за други, които може да попаднат на темата.

# 49
  • Мнения: 77
Благодаря ви много за информацията.

# 50
  • Мнения: 77
Здравейте! Имам един въпрос..Днес ни е 8-ми ден след ВАРИЦЕЛА,утре мислим да отидем на море.Въпросът ми е дали ще е добре за детето,пъпките завяхват вече,има 5-6 още на крачетата,който не са завяхнали още.Чувства се добре,яде,няма Т.?Благодаря предварително!

# 51
  • Мнения: 4 418
Кога избиха първите пъпки?

# 52
# 53
  • Мнения: 77
От 18-ти ни дадоха 9 дни карантина....Казаха,че от солената вода им ае отразявало добре и затова.Утре ще се консултираме и с докторката ни.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Днес ви е 9-ти ден от карантината. Според мен няма проблем да ходите на море, но днес все още трябва да стоите настрани от други хора, особено ако има нязавяхнали пъпки

# 55
  • Мнения: 77
Ясно.Отказахме се от морето за сега,края на юли,август.За сега само на екскурзия из България.Благодаря и хубав ден!

# 56
  • Мнения: 77
Здравейте!Май и аз се заразих от детето.Вчера и днес 4 водни пъпки.На 24г. съм и много се притеснявам.Нямам Т.Утре съм на доктор да ги види,но май си е точно ВАРИЦЕЛА......

# 57
  • Мнения: 77
Да заразих се и аз.Днес ми е 6-ти ден.До вчера ми беше много гадно.Имам пъпки навсякъде-лице,скалп,тяло,гърба,ръце,крака,гърло.Ужас.Ужасно много ме боляха очите,гърлото още ме боли.Изписаха ми Изопринозин таблетки 3х1 за мазане с Вирасут,ментолов спирт.За гърлото стрепсилс.Обаче ме притеснява че имам някакво зацапване като ходих по малка нужда видях.Казаха,че може да е от овулацията.Обаче до сега не ми се е случвало и затова се притеснявам.Ако продължи след карантината ще отида на доктор.Не съм излизала от нас,само вчера не закаараха с колата до личната да ме види,че тива гърло ще ме умори.Изписа ми и някаква пяна за мазане на пъпките.УЖАС е тази ВАРИЦЕЛА.Пъпките има и гнойни,направо е много гадно.Дано да минава по-бързо и да не останат белези,че не знам.

Общи условия

Активация на акаунт