3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 91 368
  • 761
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 998
Здравейте,
Има ли някой, който за проблема с шума в ушите се е подлагал на Транскраниална Магнитна Стимулация?
И кой метод е по-ефективен и щадящ: Транскраниална Магнитна Стимулация или Транскраниална Електро Стимулация?
Аз ходих на физиотерапия ,и там правех 3 процедури. 1 с магнити, 1 с лампа, и 1 с някакъв апарат който излъчваше нещо като леки вибрации ,не ги усещах че честотата им е недоловима. Ефект няма. Незнам това за което питаш дали не са били такива уреди.

# 466
  • Мнения: 125
Здравейте,

Ходих на такова нещо лятото на 2017 във Варна, МЦ Хелиос, апарата се казва ТРАНСАИР-04, Транскраниален Електростимулатор, руска машина, 10 процедури. По време на процедурата си спомням, че имах проблясъци на затишие, но нищо трайно.
Би трябвало да пише повече в руски форуми за това.
А аз четох после, че трябва в една година да се направят три пъти *10 процедури за траен ефект.
Спомням си, че бях намерила на още едно място в центъра на Варна т.е има къде да се направи.

На физиотерапия също съм ходила, също лампа, магнит, УВЧ - там пък никакъв ефект.

Последната година съм повече доволна от добавките, които вземам отколкото от тези процедури.

Здравейте,
Има ли някой, който за проблема с шума в ушите се е подлагал на Транскраниална Магнитна Стимулация?
И кой метод е по-ефективен и щадящ: Транскраниална Магнитна Стимулация или Транскраниална Електро Стимулация?

# 467
  • Мнения: 8 952
Didi_V, какви добавки взимаш?

# 468
  • Мнения: 125
Писала съм по-нагоре Супер Антиоксидант с гинко билоба и пикногенол (екстракт от кора на морски бор), есенциални мастни киселини (омега 3-6-9), които поддържат здравословно кръвообращение и подпомагат поддържането на правилна мозъчна дейност и вече 4-ти месец Куркума с джинжифил и екстракт от листа от маслини - действа противовъзпалително и болкоуспокояващо за схванатия ми врат.

# 469
  • Мнения: 8 952
Писала съм по-нагоре Супер Антиоксидант с гинко билоба и пикногенол (екстракт от кора на морски бор), есенциални мастни киселини (омега 3-6-9), които поддържат здравословно кръвообращение и подпомагат поддържането на правилна мозъчна дейност и вече 4-ти месец Куркума с джинжифил и екстракт от листа от маслини - действа противовъзпалително и болкоуспокояващо за схванатия ми врат.

Пропуснала съм да прочета по-горе.
Благодаря много за споделеното!

# 470
  • Варна
  • Мнения: 1 529
За ТЕС терапията и аз съм писала преди, както и в старата тема.
Правила съм в Стара Загора и във Варна в същия център Хелиос. Докато бях с диагноза неврит, която се оказа грешна. При мен най-голям резултат имаше първия път и той се появи след като приключих процедурите.
Мисля, че 3 или 4 пъти съм ги правила по 15 посещения.

Шумът беше намалял, но след като не беше премахната основната причина пак се усилваше. Сега също го имам, но не ми пречи.

# 471
  • Мнения: 3 265
Didi_V, наистина ли шума намаля с тези три добавки, които взимаш? Аз също взимам две от тези, за които пишеш, без тази с куркума, джинжифил и екстракт от листа от маслини.

# 472
  • Мнения: 125
С тези добавки поддържам шума в граници - по-нисък да, защото когато не пия нищо след няма месец започва да се повишааава , пищенето се засилва и тогава вече ме побърква.

# 473
# 474
  • Мнения: 3 265
Didi_V, благодаря, аз взимам Антиоксиданта и есенциалните мастни киселини. За други проблеми ми помогнаха страшно много, за шума не виждам разлика. Но Флексибилити не съм пила.

# 475
  • Мнения: 53
При доста хора шума в ушите не е свързан с намаляне на слуха. При мен даже е свързано с още повече сензитивност към звуци. От друга страна гледам, че не малко хора имат като моят проблем с врата - или нещо като междупрешленеста остеохондроза.  Tя може да е причинена от нещо друго. Имах познат, който имаше дефицит на цинк и проблема му се оправи. Аз по принцип вярвам, че проблема е свързан с нарушен метаболизъм - говоря за дефицити или високи стойности на микроелементи или витамини например. Търсете причината. Имаме нужда от баланс, който се постига трудно. Но причината за всеки може да е различна според организма му.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 23:15 от spacemind

# 476
  • Мнения: 16
Има ли някой който да се е излекувал или да е опитвал с плодолечение? Четох че се постигат добри резултати при неврити, но намерих оскъдна информация.

Marigold И аз имам пищене. Горе долу сходни оплаквания като твоите- болка шум и понякога пищене. Ти успя ли да се оправиш?

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 10:56 от Русалена Илиева 635288

# 477
  • Мнения: 5
Здравейте колеги! Искам да попитам колко време може да се пие Гинко? (разбрах, че не може да се пие непрекъснато, а аз го пия вече няколко месеца) . След това колко почивка трябва да се направи за се пие отново?

# 478
  • Мнения: 7
Безразборното приемане на гинко билоба крие своите рискове във времето... необходимо е да се изготви индивидуална схема на прием от медицинско лице... Силно Ви препоръчвам да се консултирате отоневролог!

Някой посещавал ли е модерния медицински център в района на жп. гарата във Варна, за проблема с шума в ушите? Имат апарат за  транскраниална магнитна стимулация, и процедурите се извършват от опитен лекар.
Търся обективни отзиви от хора, които са се подлагали на такива процедури.

# 479
  • Мнения: 16
Здравейте! При вас от колко време е шумът и диагнозата ви неврит ли е? Има ли загуба на слух? А как се казва комплекса?
Безразборното приемане на гинко билоба крие своите рискове във времето... необходимо е да се изготви индивидуална схема на прием от медицинско лице... Силно Ви препоръчвам да се консултирате отоневролог!

Някой посещавал ли е модерния медицински център в района на жп. гарата във Варна, за проблема с шума в ушите? Имат апарат за  транскраниална магнитна стимулация, и процедурите се извършват от опитен лекар.
Търся обективни отзиви от хора, които са се подлагали на такива процедури.

Общи условия

Активация на акаунт