Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 13

  • 75 004
  • 701
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 46 436
Не съм имала запек.
Сутрин се опитайте да поемате дълбоко въздух и да издишате, като при пушене.
Приятелки хвалят и метода с двете кивита сутрин на гладно.
Сладко от рози, ако имате, чувала съм, че е трепач в това отношение. Но пробвайте с много малка лъжичка, че...

Кришка, на мен ми помогна настройката. Просто го приех като нещо хубаво и приятно, което ме чака, а не като лошо и трудно. Същото правех с всяка криза, в която ми се допушваше. Казвах си - ето още една крачка напред Simple Smile давай напред към новото предизвикателство, дишай с пълни гърди и се наслади на липсата на пушек Simple Smile

# 571
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Здравейте. Не пуша вече. По план. От вчера. Изпитвам силно желание за цигарка. Като сърбеж отвътре, който не мога да почеша. Заредила съм сода, плодове, снаксове, сладоледи. Като за бой се приготвих. Сутринта към 4 се събудих и изядох пакет пелети...доста гадно...Мисълта обаче да преживея отново първите часове без цигара, ме отказва от мисълта да запаля. ММ ги спря миналата седмица и ми е пример. Обаче, ми е трудно....

# 572
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Еййй, аз днес правя 7 месеца без цигари.
Забравила съм ги, а край мен се пуши.
Не знам да се радвам ли или да се притеснявам Simple Smile

# 573
  • Мнения: 8 889

Кришка, все по-лесно и хубаво ще ти става!
Мира, браво!

# 574
  • Мнения: 985
Аз само се каня да ги спра. Истината е, че сега лятото ми е кеф да си пафкам. Пуша от около 6 години. Като сметна, че са толкова, и ме втриса. 2 пъти съм ги спирала и не ми беше трудно, може би заради това си позволявах да ги почна.

# 575
  • Мнения: 46 436
Лете, зиме, все си ми беше кеф да пафкам Laughing
Сезонът няма никакво значение, въпросът е да кажеш - край. Аз ги отказах точно преди Коледа и Нова година, купони, празници, но осъзнах, че оправдания винаги ще имам. По-лесно ми беше да кажа от раз - спирам, отколкото да правя планове - ще ги спра еди кога си. Очакването ме стресираше повече.

# 576
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Моят опит е, че решението да кажеш "Край" е в пъти по-трудно от това, което се случва след като ги спреш. Confused

# 577
  • Русе
  • Мнения: 2 598
Трудно ми е да повярвам, че минаха 2 години, от както не пуша. Вече почти съм забравила какво е. Ноо си иска време и точния момент. Не ползвах лепенки, Алън Кар го знам само по име...за мен решението се оказа една съвсем обикновенна молба от страна на сина ми. Не мисля, че той разбира колко много всъщност ми помогна. Дори скоро говорихме  на тази тема, естествено той вече не помни.

# 578
  • Мнения: 237
Момичета , 5 ден не пуша, много съм щастлива Simple Smile

# 579
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Браво barbarona, страхотна си давай все така и ще  успееш Simple Smile

# 580
  • Мнения: 237
Започнах да чета книгата на Алън Кар. На страница 80  казах ,че повече няма да запаля. Дори не стигнах до описанието на метода.Просто ме удари като шамари в лицето всичко ,което е написано вътре. Това след десетки неуспешни опити за спиране ...

# 581
  • Мнения: 1 740
На 5 Август станаха 3 месеца откакто спрях да пуша.
Допуши ми се тези дни. Искам да кажа на всички вас, които сте спрели цигарите скоро или планирате да го направите - съзнанието засича повтарящите се събития, метеорологични условия, обстановки, разговори с хора, места - всякакви обстоятелства. Вие ще трябва да минете през всички тях още поне веднъж, разбира се през някои - може би още няколко пъти, но този път без цигара, а умът ви ще казва "Ти беше тук или правеше това миналия път, пушейки и (май) беше толкова приятно..."  и автоматично ще ви подава сигнали, че цигарата е допълнение на съответната обстановка/събитие/емоция и т.н.
Защо ми се допуши ли? - ами просто времето застудя, а последният път, когато беше толкова хладно все още пушех. По същия начин се минава през тази мисъл и когато ще излезете на кафе или чаша вино с приятел, когато ще посетите близък в друг град за пръв път от няколко месеца, когато и повечето неща, които ще се повторят в живота ви, след като спрете да пушите. Това е отработването на ситуации, за което много хора говорят.
Затова когато сякаш от никъде усетите желание да запалите цигара, не си казвайте "Ето, знаех си аз, просто е трудно.", а си спомнете, че вероятно подсъзнанието ви отново е намерило нещо от момента в "отдел "Преживяно"". Може и да нямате идея какво е то и да не откривате даже нищо познато, но подсъзнанието си знае и не винаги ни дава обяснения. Просто матрица, която се коригира с времето.
Успех на всички! Не е толкова трудно. И е много приятно.😉

# 582
  • Мнения: 267
Много хубаво мнение, Гларус! Ти си от хората, които се информират как стоят нещата и с това правят отказването си доста по-лесно. В случая наистина знанието е сила!
Поздравления за 3-те месеца!  bouquet

# 583
  • Мнения: 1 740
Благодаря, Sisley!
Искам само да кажа още - тенът на лицето се освежава много. Сега ми прави впечатление сивкавият отенък на моето лице на снимки от преди няколко месеца. Има още много за изчистване - може би с години, но разликата е вече видима.

# 584
  • Мнения: 594
Привет. Спрях цигарите от няколко дни. Вдъхновявам се и от споделеното тук. Някой, който също ги е спрял от скоро има ли да се мотивираме заедно?

Общи условия

Активация на акаунт